Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (213. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler ben internet paketı yaptım fakt gsm uzerınden ınterente baglanamıyorum mobil veriyi etkınlestırdım fakat gene tık yok bılen varsa hemen yardımcı olabılırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: usemiz

beyler ben internet paketı yaptım fakt gsm uzerınden ınterente baglanamıyorum mobil veriyi etkınlestırdım fakat gene tık yok bılen varsa hemen yardımcı olabılırmı

Ayarlar-xperia kısmından internet ayarları var orayı tıklayıp internet ve mms ayarlarını indirdinizmi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

@t.ayan
    İstersen geri dönüp root yapıp rootlu bir şekilde güncelliyebilirsin ama bu güncelleme yazılımı türkiye yazılımı değil,yani ülke kodları değişik.

işte onu yapacak kadar bilmiyorum. az bakındım ama ingilizce olmadığından vazgeçtim bekleyeyim en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usemiz

beyler ben internet paketı yaptım fakt gsm uzerınden ınterente baglanamıyorum mobil veriyi etkınlestırdım fakat gene tık yok bılen varsa hemen yardımcı olabılırmı

ben hattı taktığım an bağlandı cihaz, hatta paket yoktu o zaman 5 liram gitmişti siz mi bozdunuz ayarları?
  • merhaba forumda yeniyim biraz....
    telefonum az önce usb ile bilgisayara bağlı iken kapandı ve açılmıyor.
    kabloyu çıkardığım halde bildirim ışığı yanmaya devam ediyor. hard reset yapamıyorum

edit:tamam arkadaşlar düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1907. -- 21 Mayıs 2013; 21:05:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Son söylentiler Haziran ortası 4.2.2 geleceği yönünde.

Kamera yazılımında ekstra iyileştirmeler olduğu söylentiler arasında.

Nerde söylüyorlar bunu. o zaman 4.2.2 li olarak gelen telefon alayım. ya da o zamana honami duyurulursa ona göre karar veririm.

XDA da söylentiler çok dolanıyor böyle olunca genelde doğru oluyor. Honamiyi 2014 ten önce unutun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AyazMT

Evet ama buna güvenerek Root etmek mantıklı bir iş değil yinede. Garantiye verdiğinizde yinede root işlemi gördüğü anlaşılıyor, ülkemizde uygulanan garanti politikası malum. Kullanıcı hatası deyip geçiyorlar malesef.

Yani her kafanız estiğinde, canınız sıkıldığında yada ufak tefek basit şeyler için root etmek iyi değil. Gerek yoktur çünkü. Bu koşullarda root cihazınıza bir fayda sağlamaz, garantidende olursunuz :)

* Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim. İsmi malum bir mağazadan bir ürün alıyorsunuz, size 100 TL'ye çalınmalara karşı garanti yaptırmak istiyorlar. Ama sözleşmede ARAKLANMALAR ifadesi geçiyor ve bu yasal olarak çalındığı anlamına gelmiyormuş. Traji komik bir olay malesef :)

Kusura bakmayın bu sizin şahsi fikrinizdir. Saygı duyarım ama maalesef bilginiz yetersiz.

Yıllardır marka model farketmeden telefonları rootlarım yeni custom romlar yüklerim modlarım şekilden şekile sokarım. Sonrasında rehberler hazırlarım ki başkaları da yararlanabilsin.
    Daha bir kez bile rootladığı için başı belaya giren bir kullanıcı duymadım. Bunların tamamı hurafedir. Firmaların korkutma politikasıdır. Açık ve net söylüyorum.

Bakın rootlarsanız telefona zarar verme şansınız yoktur demiyorum!!!
    Ne yaptığınızı bilmiyorsanız o zaman risk vardır. Serseri mayın gibi root edilmez. Bilgi ister, dikkat ister, sabır ister.
    Talimatlara uyan, rehberde yazılanları doğru okuyan, uygulayan kimsenin başı derde girmez.

Diğer konu root bir işe yaramaz konusu.
    Bu da şahsi görüştür ben telefonumu sonuna kadar kullanırım. Siz firmanın izin verdiği kadarıyla. Bu kadar basit.

Bu arada son bir not tekrar ediyorum: Xperia Z'de bootloader kilidi açmadan yapılan root işleminin servis tarafından anlaşılma olasılığı yoktur. Servise göndermeden önce orjinal yazılımı yasal yoldan yükleyerek sıfıra dönmeniz mümkündür çünkü.

Niye benim mesajlarıma böyle art niyetli yaklaşıyorsun tamam anladık birşeylerden anlıyorsun güzel.

Şimdi seninle aynı dili konuşamıyoruz bir türlü. Ya dediğimi anlamıyorsun ya da gıcık oldun bilerek ters gidiyorsun.

Ufak tefek şeyler için root işlemi yapılmaz gereksizdir demişim. Her kafan estiğinde root yapmanın bir mantığı ve faydası yok. İhtiyaç duymadan yaparsan gereksiz demişim orda sen neyin davasını veriyorsun anlamadım gitti :)

* Ha illa zıtlaşacaksanda kendi denginle zıtlaş sen çok biliyorsun herşeyi ben birşey bilmiyorum :)
  • Seninle bir alıp veremediğim yok bilgin olmayan konuda yanlış yönlendiriyordun mesajında.

Evet bilgin yoksa alınmayacaksın gücenmeyeceksin sana şahsi bir saldırı yok. Bak yukarıda aynı şeyi biri daha yazmış o da mı sana özel ters gitmiş. Geçiniz bunları. Herşeyi kişisel algılamayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman algınızda bir problem olabilir haklısınız. Bence yazdığımı 5 - 6 kere daha okuyunuz. Ya da bana cevap yazmayınız bu sizin şahsınıza yazdığım son cevaptır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

@t.ayan
    İstersen geri dönüp root yapıp rootlu bir şekilde güncelliyebilirsin ama bu güncelleme yazılımı türkiye yazılımı değil,yani ülke kodları değişik.

işte onu yapacak kadar bilmiyorum. az bakındım ama ingilizce olmadığından vazgeçtim bekleyeyim en iyisi.

Aresmarın anlatımı var türkce ve gayet açık.

• quote:

O zaman algınızda bir problem olabilir haklısınız. Bence yazdığımı 5 - 6 kere daha okuyunuz. Ya da bana cevap yazmayınız bu sizin şahsınıza yazdığım son cevaptır :)

doğrudur algım kıt ama karşımdakine saygısız tek laf etmeden mesaj yazabiliyorum senin aksine.

• quote:

quote:

O zaman algınızda bir problem olabilir haklısınız. Bence yazdığımı 5 - 6 kere daha okuyunuz. Ya da bana cevap yazmayınız bu sizin şahsınıza yazdığım son cevaptır :)

doğrudur algım kıt ama karşımdakine saygısız tek laf etmeden mesaj yazabiliyorum senin aksine.

Neyse kardeşim istemeden kırdıysam kusura bakma sadece aynı şeyleri söylediğimiz halde anlaşamadığımızı düşünüyorum. Kendimizi yanlış ifade ediyoruz sanırım, ya da ben kendimi ifade edememiş olabilirim. Kırdıysam tekrar kusura bakma saçma sapan şeyler için tartışmaya değmez
  • kimseye zorla root yaptırılmıyor. yapmak isteyen yapıyor, istemeyen yapmıyor (mesela ben).
    root işmeminin artıları ve cihazı root ederken dikkat edilmesi gerekenler harfiyen anlatılmış.
    sen şimdi burada "cihazı rootlarsam garanti dışı kalmayacağına dair garanti verin" demek istiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReQueM_87

kimseye zorla root yaptırılmıyor. yapmak isteyen yapıyor, istemeyen yapmıyor (mesela ben).
    root işmeminin artıları ve cihazı root ederken dikkat edilmesi gerekenler harfiyen anlatılmış.
    sen şimdi burada "cihazı rootlarsam garanti dışı kalmayacağına dair garanti verin" demek istiyorsun.

Abi Root yapılacak durum vardır yapılmayacak durum vardır.

Şöyle düşün en ufak bir ameliyat bile risklidir bilirsin? Buda öyle birşey. Hiç birşeyin garantisi yok. Ufak bir hata yaparsın yarın bir gün garanti kapsamından çıkabilir o telefon. Ha illa garantiden çıkacak diye bir şey yok. Sadece ihtimal bunlar.

* Ama benim şahsi görüşüm ufak tefek şeyler için root işlemi yapmanıza gerek yok gerisi sizin kararınızdır benim bir çıkarım yok burda
  • Root candır, hangi tel olursa olsun ilk yaptığım şeydir. Rootsuz telefon tuzsuz çorba gibi bana
  • arkadaşlar samsung 40c750 televizyonum var internet tv wifi özelligi vs var xperia z ile baglantısını saglayabilirmiyim.yoksa sadece sony televizyonlaramı uyumlu
    http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/lcd-tv/LE40C750R2WXXC-spec televizyonun teknik özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdulazim -- 21 Mayıs 2013; 22:54:48 >
  • Arkadaşlar micro usb cıkısndan den tvde göruntu alabılen yada deneyen varmı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: valex06

Nacizane kendim araştırdım. Her ne kadar bazı durumlarda "root" işlemi uygulanmış telefonların garanti durumunda bir sıkıntı olmasa da içim rahat etmedi.
    0212 473 77 77 nolu XPeria danışma hattını arayıp Xperia Z'lerde root işlemi yapıldığında garantiden yana bir problem olur mu diye sordum, evet dedi.

Neden Root işlemi yapma gereksiniminde bulundunuz?

Valla hocam inan çok iyi bilmiyorum, ben ilk defa android kullanacağım ama iki gündür yaptığım araştırmalardan anladığıma göre rootsuz olunca istediğin her uygulamayı yükleyip kuramıyorsun ve bu da telefona tam anlamıyla hakim olamayacağın anlamına geliyor. (Umarım yanlış anlamamışımdır)

Madem konu buraya geldi, sorayım:
    -Ben bu telefonu internette dolaşmak, haber okumak, video izlemek, müzik dinlemek, office programları ve pdf dosyalarını okuyup düzenlemek, harita/navigasyon kullanmak, çevrimiçi/çevrimdışı sözlük kullanmak ve buna benzer şekilde hayatı kolaylaştırıcı ufak tefek programları yükleyip kullanmak için aldım. (Bu dediklerimizi yapacak çok daha ucuz telefonlar da var biliyorum ama ben bir telefonu 3-4 yıl kullanan biriyim onun için alınca iyi alırım götürür, ayrıca şükür yeni bir işe girdik ödüllenelim dedik :)
    -Bu telefonu oyun oynamak veya teknik olarak ciddi incelemeler yapmak için almadım.

İşte bu seviyede bir kullanıcı için root ne kadar gerekli, yine de gerekir mi?
  • Merhaba arkadaşlar Xperia z telefonuma adobe flash player 11 yükledim fakat flash destekli videoları yine açmıyor ne yapabilirm lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Nacizane kendim araştırdım. Her ne kadar bazı durumlarda "root" işlemi uygulanmış telefonların garanti durumunda bir sıkıntı olmasa da içim rahat etmedi.
    0212 473 77 77 nolu XPeria danışma hattını arayıp Xperia Z'lerde root işlemi yapıldığında garantiden yana bir problem olur mu diye sordum, evet dedi.

Neden Root işlemi yapma gereksiniminde bulundunuz?

Valla hocam inan çok iyi bilmiyorum, ben ilk defa android kullanacağım ama iki gündür yaptığım araştırmalardan anladığıma göre rootsuz olunca istediğin her uygulamayı yükleyip kuramıyorsun ve bu da telefona tam anlamıyla hakim olamayacağın anlamına geliyor. (Umarım yanlış anlamamışımdır)

Madem konu buraya geldi, sorayım:
    -Ben bu telefonu internette dolaşmak, haber okumak, video izlemek, müzik dinlemek, office programları ve pdf dosyalarını okuyup düzenlemek, harita/navigasyon kullanmak, çevrimiçi/çevrimdışı sözlük kullanmak ve buna benzer şekilde hayatı kolaylaştırıcı ufak tefek programları yükleyip kullanmak için aldım. (Bu dediklerimizi yapacak çok daha ucuz telefonlar da var biliyorum ama ben bir telefonu 3-4 yıl kullanan biriyim onun için alınca iyi alırım götürür, ayrıca şükür yeni bir işe girdik ödüllenelim dedik :)
    -Bu telefonu oyun oynamak veya teknik olarak ciddi incelemeler yapmak için almadım.

İşte bu seviyede bir kullanıcı için root ne kadar gerekli, yine de gerekir mi?

Hocam anlafığım kadarıyla günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız sadece. Bana kalırsa Root etmenize hiç gerek yok. Root işlemi yapmadanda oyun program vs. kullanabilirsiniz.

Navigasyon içinde zaten mevcut. ( Daha iyi programlar var android markette ücretli olanlar daha stabil ) ayrıca OfficeSuite programıda telefonun içinde mevcut zaten. Sizin için root işlemine gerek yok bence çok prof programlar vs kullanmayacakmışsınızda zaten bu arada hayırlı olsun bu arada telefonda işinizde :)

* Bu benim şahsi görüşüm yinede araştırmalarınız doğrultusunda karar sizin :)
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.