Şimdi Ara

Xperia XA Ultra Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yıldır kullandığım iphone 4s'imi kırdım ve iphone 6s plus istiyordum,ama malum fiyatının 40000 olduğu için sadece istemekle yetindim ve alternatif olarak aklıma xa ultra geldi 4s'in küçük ekranından ve kamera yetersizliğinden çok sıkıldım çünkü ama çekmeme vs sorunları varmış ve bu ay güncelleme alacak diyorlar,size alınabilir mi?

• Çekmeme sorununu turkcell hattımla hiç yaşamadım , ve hayatımda bu kadar sürede şarj olan başka bir telefon kullanmadım.
    Eğer ki büyük ekranlı bir telefon arıyorsan xa ultra dışında herhangi bir telefon almana gerek yok.

Ben çok kolay telefon beğenen biri değilim ancak xa ultra kesinlikle bambaşka birşey.

Bence alınır.
  • XA Ultra mı iyi yoksa X mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kymophobia kullanıcısına yanıt
    japon Tayland üretimi sony mi var :))) hepsi madein china hatta china lardan bile kötü yeni modeler tam plastik sony iyi kaptırıyor bu durumda ederinden fazla satılan sony yi övmekte nasıl bi durumsa işte cihaz güzel çalışabilir fakat kim ne derse desin o parayı haketmiyor kesinlikle huawei ve bir çok marka var sony den çok daha iyi durumda alınabilir..
  • 0-1500 arası butçeniz var ise sony almayın.

• Sony Xperia XA Ultra kullanıyorum. Amerikada bir bestbuy mağazasından aldım. Eğer kap almak isterseniz gerçekten güzel bir kap aldım sağlam su geçirmez yaklaşık 25$ gibi bir fiyatı var Amazon üzerinden aldım. Kullanıyorum kılıfı bir sorun çıkarmıyor eğer almak isterseniz mesaj atabilirsiniz linkini yollayabilirim.

İyi Yönleri:
    - Büyük ekran sevenlerdenseniz 6inç olarak size gayet yetiyor.
    - Arka kamerası(21.5MP 30FPS 1080P HD) ve ön kamerası(16MP 30FPS 1080P HD) yeterince yüksek çözünürlükte.
    - Pili çok yüksek olmasa da iphone 5 kullanıcısı olduğumdan neredeyse 2 katı pili yeterli bir düzeyde benim için. 2700mAh gibi bir şey olması gerekiyor.
    - Eğer selfie çeken biriyseniz ve ya vlog ön kamerası için led flaş var.
    - Bazı kullanıcıların dediğinin tersine sinyalizasyon sorunu yaşamadım.
    - Eğer vlog çekiyorsanız işinizi görebilir tabi ki her telefon gibi bir tripod alırsanız görüntüyü daha sarsıntısız kullanabilirsiniz.
    - Video'da izledim oyun da oynadım çok fazla ısındığını göremedim.
    - Çok aşırı video izlemeyecek ve oyun oynamayacaksanız bir günü çıkarabilirsiniz.
    - 4G ve 4.5G desteği var.
    - FM Radyo var.
    - Ekran parlaklığını otomatik ayarlaması özelliği var ve bu hoşuma giden bir özellik.

Kötü Yönleri:
    - Eğer çok aşırı telefon kullanan birisiysen sarj yetmeyebilir.
    - Kamerasıyla anlık görüntü yakalayamayabilirsiniz.
    - Çok büyük bir ekrana sahip olduğundan çoğu pantolonun vb. cebine sığmayabilir.
    - Maalesef suya ve toza dayanıklılık özelliği yok bu yüzden 25$ gibi bir ücrete koruyucu kap alabilirsiniz Amazon üzerinden.

Tarafsız Yönler(Not):
    - Tabi ki siz ayarlayabiliyorsunuz kamera kalitesini Full HD(30 Fps) bvideoyu ön ve arka kamerasıyla çekebiliyor.
    - 1080P Ekrana sahip.
    - 3GB Ram bulunmakta.
    - Nano Sim kullanıyor.
    - Çıkış tarihi 05/08/2016.
    - NFC var.
    - Bluetooth 4.1
    - 88 Derece açısı var kamera için.
    - 202Gram bir ağırlığı var eğer koruma kabını alırsanız o ağırlık yaklaşık 400-450 gram oluyor.

Karşılaştığım sorunlar:
    - İlk önce telefon sarjdayken yaşadım bu sorunu kabloyu taktıktan hemen sonra ekranı açmaya çalışsamda bir kaç saniye açılmadı. Açıldığında belki 1 saniye belki daha az ekran karıncalı gösterdi ve düzeldi. 2 ayda 1 kere yaşadım diyebilirim.

• Bu fiyat bandinda alinabilecek prestijli ve bu ozellikte hangi telefon var arkadaslar

• En güzel özelliği ekranı büyük.

Özetlemek gerekirse, alınır mı?

BEN ALMAZDIM.

Anakartında kronik sorunlar var. Saçma bir şikayetle garantiye verirseniz, bunu kolaylıkla göreceksiniz. Hemen anakart değişimi yapıyorlar. (benim telefonu aldığım media markt mağazası çıkışların tamamında sorun olabilir tabi)

Hafıza kartında 20gb boş yer olmasına rağmen sürekli olarak hafıza dolu uyarısı verip verileri Manuel olarak karta atmaya çalışmak çok ilkelce.

Görüntü kalitesi çok güzel. Film, dizi vb konusunda gerçekten zevk alırsınız.

• Tek kelime.
    ALMAYIN!
    Teknik servisle uğraşmak isteyen olursa alsın.
  • Sony Xperia Xa Ultra kullanıyorum. Dokunmatikte algılama sorunu var. Ekran ışığı titremeye başladı. Ayrıca sinyalizasyon sorunu var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.