Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.267
Cevap
53
Favori
292.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Bootloader açmanın amacı OC yapılmış modifiyeli Kernelleri Yüklemektir Bootloaderi açtığınız Zaman Cihazınız için yapılmış tüm romları yükleyebilirsiniz
    Ancak Rootlu Cihazlarda Sadece Belirli Romlar Yüklenir Basebanda Gelince O işe Ben Bulaşmadım Cİhazı Sim Klide Sokabiliyor Ama basebandıda değiştirmek için bootloaderi açmaya gerek flashtooldan yükleniyor...
    GB 42 düşürüp Rootladıktan Sonra ICS için Anlatılan Root işlemine Devam edip ICS yüklemek yerine 62 sürümünü flashtooldan Verileri silmeden yükletip Son Root işlemini yaptığınızda 62 sürümüde Rootlanıcaktır yanlız ben denemedim

arc orjinal basebandını nereden bulabilirim kafamı karıştırdın korkuttunbase bandıda cwn moddan yükledim zip okadar

orginal baseband diye bir şey yok her yazılımın kendi basebandı vardır şuan ICS deyim Baseband 72 GB dönünce yanlış hatırlamıyorsam 64 olucak tekrardan baseband dosyası yazılımın içindedir FTF de
    basebandlar verilmiş buraya bak ...
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1688049

ben 36 yüklemiştim sorun yok şuan ama sizce hangisini yüklemeliyim fikriniz varmı

kullandığın sürüm ne ise onu yüklemen daha iyi olur Rom kullanıcaksan Romun çalıştığı basebandı yüklersin Yinede uyarayım Baseband Riskli iş Çok Kurcalamayın :p
    yazmayı unutmuşum Full Yazılım Attığınızda O yazılımın Basebandına geçmiş olursunuz
    72(from .431)
    70(from .562)
    64(from .62)
    36(from .368)

GB 2.3.4 ün 42 sürümünden aşağısını kesinlikle yüklemeyin Cihazın Batarya Çipinde Sorun Oluşur 42 sınırdır unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 30 Temmuz 2012; 11:09:21 >

• quote:

teknik terim hepsi Ben akşam kurcalayıp Bi anlatım hazırlamaya çalışırım Sonuçta Bende Orta 1 terkim
    ama teknik terim olunca anlaşılıyor tabiki anlatımı yapan İngilizin Köylüsü Olmamak kaydıyla

çok okuyan değil çok gezen bilir

• sürümüm aynen böyle sanırım baseband değiştiremedim yada bu sürüm 36 base band kullanıyor ekran görüntüsü neoya ait ama benim arc ile aynı temsili ekledim ıcs bu tellerde çok kasıyor gb sonra rot yaptım tıtanyum backup ile gereksiz uygulamaları kaldırma sonra link2sd ile tel hafızasında uygulamaları sd karta taşıma telefonum 32 gbyt full oyun uygulama dolu hiç kasma yok boş ram miktarı 180,200 lerde birde cwn modu yüklü x peria s temasına launcherlarına yüklü aslında memnunum ama kernel rom çok daha fazla fark yaratırmı overclock falan benchmark skorum arc ile 3200 adamlar 6700 yapmış imrenmiyo değilim yani onun için sürekli değiştirmek istiyorum

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER

bu arada link2 sd neden tüm uygulamaları sd karta linklendiremiyor linkli sd kart diyor ama uygulama yöneticisinden baktığımda tel hafızasında gibi duruyor yer kaplıyor sd karta taşı seçeneği aktif oluyor bu sorun neden ama bazı küçük uygulamaları ex alan bölümüne linkleyebiliyor bunu çözemedim ayarlarım ilk sayfada gösterildiği gibi yeniden uygulama oyunları silip kursamda çoğu oyun uygulama olmuyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Orochi hocam bnm soru kaynadı arada,.42 surumde ve root ladım telefonu.şimdi update center da .62 surum yuklesem root gider mi?bu eflatun ikon menude update center dan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia S'i GB için flashladım ama Doomlord beklendiği gibi çalışmadı, root olmadı yani anlayacağınız :( Yardımcı olabilir misiniz?
  • flashtool da sorun var bende usb takınca sizin ekrandaki gibi gözkmüyor. nedendir acaba
  • Gb dönmeye karar verdim ben .::Orochi::. Root'lu ics'nin üzerine direkt olarak Gb kurabilir miyim flashtool ile?

Ve 42'li sürüme dönüp root işlemini yaptıktan sonra root gitmeyecek şekilde 62'li sürümü kurarken flashtoolda hangi kutucukları boş bırakmamız gerekiyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK.rew -- 30 Temmuz 2012; 21:52:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK.rew

Gb dönmeye karar verdim ben .::Orochi::. Root'lu ics'nin üzerine direkt olarak Gb kurabilir miyim flashtool ile?

Ve 42'li sürüme dönüp root işlemini yaptıktan sonra root gitmeyecek şekilde 62'li sürümü kurarken flashtoolda hangi kutucukları boş bırakmamız gerekiyordu?

.62 li sürüm sizde varsa linkini verebilir misiniz? bende 42 döndüm root ladım. 62'li yazılım updater center da uyarı verdi yeni sürüm var diye,acaba burdan güncellesem root gidermi,xda sitesinde .62 ce li yok..(U.K.) var.cihazım (ray)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 30 Temmuz 2012; 23:10:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

quote:

Gb dönmeye karar verdim ben .::Orochi::. Root'lu ics'nin üzerine direkt olarak Gb kurabilir miyim flashtool ile?

.62 li sürüm sizde varsa linkini verebilir misiniz? bende 42 döndüm root ladım. 62'li yazılım updater center da uyarı verdi yeni sürüm var diye,acaba burdan güncellesem root gidermi,xda sitesinde .62 ce li yok..(U.K.) var.cihazım (ray)

Orochi'yi beklesek daha iyi olur. Flashtool'la yüklememiz lazım diye biliyorum ben. Yükleme seçeneklerinden bazılarını boş bırakırsak 62'yi yüklediğimizde root gitmemesi lazım fakat hangileriydi hatırlamıyorum :)

düzenleme: Cihazın ray miş ray için 62'li sürümhttp://www.multiupload.nl/FRJ1OLASSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TÜRK.rew -- 30 Temmuz 2012; 23:15:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

quote:

Orochi'yi beklesek daha iyi olur. Flashtool'la yüklememiz lazım diye biliyorum ben. Yükleme seçeneklerinden bazılarını boş bırakırsak 62'yi yüklediğimizde root gitmemesi lazım fakat hangileriydi hatırlamıyorum :)

düzenleme: Cihazın ray miş ray için 62'li sürümhttp://www.multiupload.nl/FRJ1OLASSU

ilk baştakinden çeltiği kaldıracaksın resmi var.

Orochi den alıntı.
    Gb 58 veya 42 sürümünden 62 geçmek isteyip root silinmesin istiyorsanız 4.0.4 flashtooldan yüklediğinizdeki Wipe Data seçeneğini kaldırıp Yükletin... (1.mesajda)

birde bu verdiğin

ST18i_4.0.2.A.0.62.RU_1252-3744.ftf RU yazıyor bunda,,.42 li sürümde .CE yazıyordu.farkeder mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 30 Temmuz 2012; 23:32:08 >

• Maalesef tam bilgim yok bir şey fark ediyor mu bilmiyorum. Ama ben de şimdi 42'li Çin romu üzerine 62 global kuracağım bakalım ne olacak :)
  • hayırlısı:)
  • Maalesef 42 üzerine 62'yi kurunca root gidiyor (wipe cache boş bırakıyorum) 2 defa denedim olmadı :( 42'de kalacağım şimdilik.
  • farukkk@

basebandı değiştirdim demiştin ama yanlış değilsem 42 nin basebandı 52 iydi birde şu cwm den yükledim dediğin dosyayı at bakalım baseband için hangi dosyanın değişmesi gerek
    link2 Sd gelince Onunda sebebi uygulamaların kendisidir yazan kişi veya şirket koruma koymuştur

@BJK@

62 geçmek için anlatımı ekleyeceğim

@LO®D

flashtool da sorun var bende usb takınca sizin ekrandaki gibi gözkmüyor. nedendir acaba

programda sorun yok anlatımı yeniden okuyup hatayı nerde yaptığını bulursun konuyup okuyup anlamadan işlemlere geçmeyin cihazda soruna yol açabilirsiniz

42 den 62 rootlamak için
    Wipe Data kaldırman gerekiyor ben denmeye geçiyorum Sonucu Bildirrim :)
    birde ICS den GB geçmeden Önce Öncelikle Cihaza 62 sürümünü yükleyip Root işine Öyle girin Daha Sağlıklı Olur Ben İşleme öyle başlıcam

quote:

Orijinalden alıntı: Crion

Xperia S'i GB için flashladım ama Doomlord beklendiği gibi çalışmadı, root olmadı yani anlayacağınız :( Yardımcı olabilir misiniz?

Xperia S için Bir şey diyemem Anlatımı Deneme şansım yok ama araştırayım farklı bi anlatım bulursam eklerim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 31 Temmuz 2012; 1:38:55 >

• 62 rootlama tamamdır çok basit 42 veya 58 yükleyip rootlayın daha sonra ICS rootlamak için anlatımın geri kalanını GB ye uyguluyoruz rootan sonra 1.local prop işlemini yapıp flashtooldan wipe data ve wipe cache deki tickleri kaldırıp 62 sürümünü yükletiyoruz cihaz açılınca super user kaybolur
    son olarak 2. push files işlemini yapıp cihaza superuser yükletip yetkilerini veriyoruz isteyen deneyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 31 Temmuz 2012; 3:44:59 >
  • quote:

62 rootlama tamamdır çok basit 42 veya 58 yükleyip rootlayın daha sonra ICS rootlamak için anlatımın geri kalanını GB ye uyguluyoruz rootan sonra 1.local prop işlemini yapıp flashtooldan wipe data ve wipe cache deki tickleri kaldırıp 62 sürümünü yükletiyoruz cihaz açılınca super user kaybolur
    son olarak 2. push files işlemini yapıp cihaza superuser yükletip yetkilerini veriyoruz isteyen deneyebilir

işlemler

Çok teşekkürler .::Orochi::. Neo'da işe yaradı.

• quote:

quote:

62 rootlama tamamdır çok basit 42 veya 58 yükleyip rootlayın daha sonra ICS rootlamak için anlatımın geri kalanını GB ye uyguluyoruz rootan sonra 1.local prop işlemini yapıp flashtooldan wipe data ve wipe cache deki tickleri kaldırıp 62 sürümünü yükletiyoruz cihaz açılınca super user kaybolur

işlemler

hayırlı olsun bende recovery X deneyecem 62 de yüklenirse sizin için çok güzel olur :)

RecoveryX en son versiyonu işe yarıyor İşlem çok basit Recovery Girmek için cihaz açılırken Sony ericsson logosunu gördüğünüzde Ses açma tuşuna bir kaç kere basmanız Yeterli Burdan romu Yedekleyebilir yükleme paketlerini atabilirsiniz :)

2.mesajdaki ROOT anlatımı Yenilenmiştir gb 62 sürümü için bilgileri ekledim ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 31 Temmuz 2012; 5:03:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadiraybar

Merhaba ;

13/050/2012 20:50:41 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
    hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim ?

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER

Dosyayı 2 kez indirdim...
    dosyada sorun yokk...

bende bu hatayı alıyorum.sen nasıl düzeltebildin bunu.

• quote:

quote:

quote:

işlemler

hayırlı olsun bende recovery X deneyecem 62 de yüklenirse sizin için çok güzel olur :)

RecoveryX en son versiyonu işe yarıyor İşlem çok basit Recovery Girmek için cihaz açılırken Sony ericsson logosunu gördüğünüzde Ses açma tuşuna bir kaç kere basmanız Yeterli Burdan romu Yedekleyebilir yükleme paketlerini atabilirsiniz :)

2.mesajdaki ROOT anlatımı Yenilenmiştir gb 62 sürümü için bilgileri ekledim ....

Cwm yeni adıyla x-parts kullanıyorum ben yedek almak için. RecoveryX daha mı iyi sence ?

• Orochi hocam şuhttp://forum.donanimhaber.com/m_63061350/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63061350 konuyla ilgili bir bilginiz var mı acaba ??
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.