Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.267
Cevap
53
Favori
292.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aytacgoksu

arkadaşlar ben şimdi eski 2.3.4.0.A.0.42 sürümüne flashtool prog. ile döndüm telefon cnavar oldu maşallah :)

fakat şu bildirim çubuguna devamllı gelen "yeni sistem güncellemesi var" uyarısını nasıl kaldırırız bilen var mı.
    mazallah yanlışlıkla yükle derim falan tekrar ICS ye dönmek istemiyorum

update bildirimini manuel falan yapmak yok mu bunda nasıl yapcaz

Update Centerin ayalarında Olucaktı uzun zamandır update center telefonda kurulu olmadığından tam yerini söyleyemiyorum
  • evet oldu şimdi hocam yükledim Downgrade yaptım yani adımları devam ediyorum da anlamadpığım karneli nezaman yükleyicem ve hangi sürümü 2.3.4 mü yoksa ics mi
  • flashtool-0.7.1.0 sürümü ilede denedim yine aynı hatayı verdi bu telin sadece banamı garezi var ya.gece vakti attıracak kendini camdan:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goldman34

flashtool-0.7.1.0 sürümü ilede denedim yine aynı hatayı verdi bu telin sadece banamı garezi var ya.gece vakti attıracak kendini camdan:)

farklı bir sürüm yüklemeyi dene birde anlattığım şekilde işlem yaptınmı yazılıma....
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

flashtool-0.7.1.0 sürümü ilede denedim yine aynı hatayı verdi bu telin sadece banamı garezi var ya.gece vakti attıracak kendini camdan:)

farklı bir sürüm yüklemeyi dene birde anlattığım şekilde işlem yaptınmı yazılıma....

4 sürümde denedim.şimdi senın dediğin gibi denicem 9 da.
  • evet oldu şimdi hocam yükledim Downgrade yaptım yani adımları devam ediyorum da anlamadpığım karneli nezaman yükleyicem ve hangi sürümü 2.3.4 mü yoksa ics mi
    görmedin sanırım hocam?
  • quote:

quote:

Orochi hocam şuhttp://forum.donanimhaber.com/m_63061350/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63061350 konuyla ilgili bir bilginiz var mı acaba ??

• quote:

quote:

evet bu şekilde oldu.çok sağol eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LO®D

evet oldu şimdi hocam yükledim Downgrade yaptım yani adımları devam ediyorum da anlamadpığım karneli nezaman yükleyicem ve hangi sürümü 2.3.4 mü yoksa ics mi
    görmedin sanırım hocam?

kerneli ne için yükleyeceksin ... ??? sen ne yapmaya çalışıyorsun

derwish34@
    konuna cevap yazdım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LO®D

evet oldu şimdi hocam yükledim Downgrade yaptım yani adımları devam ediyorum da anlamadpığım karneli nezaman yükleyicem ve hangi sürümü 2.3.4 mü yoksa ics mi
    görmedin sanırım hocam?

kerneli ne için yükleyeceksin ... ??? sen ne yapmaya çalışıyorsun

derwish34@
    konuna cevap yazdım

Root işlemini yaptım saol hocam çok basitmiş aslında zorlaştırıyormuşum :) anlatımların için teşekkürler hiçbir sorun olmadan Gb den ics'ye geçip root attm süper oldu eline emeğine sağlık.
  • hayırlı olsun işlemleri karıştırmayın Root için kernele gerek yoktur custom rom yükleyecekseniz Bootloaderi açıp Kernel atarak romu yükleyebilirsiniz
    Bootloaderi açık cihazları sadece rootlamak için Stock kernel atıp CWM den root paketini yükleyip cihazı rootlayabilirsiniz
    hatta ICS de bunada gerek yoktur Stock kerneller Rootludur kernel yükleyince cihaz rootlanmış olur :)
  • quote:

MIUI görünümü İphone Vari Olduğundan Beni Sarmıyor :)

Miui4 deneyecegim bi ara...tr bulursam o da mukemmel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bootloader kilidini açıp root yapmak daha mı kolay olucak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blood and thunder

bootloader kilidini açıp root yapmak daha mı kolay olucak?

Daha kolay ancak Sadece root yapıcaksan bootloaderi açmak mantıksız Olur Yinede Zevk senin
    bootloaderi açtığın zaman yazılım yüklemene gerek yok bootloaderi açtıktan sonra Cihazın yazılımına uygun modfiyeli Stock kernel atıp CWM den root paketini yükletip işlemi bitirirsiniz :) toplamda 3 dk sürmez 10 saniye bootloaderi kırmak 10 saniye Kernel yükleme geri kalan sürede teli cwm alıp yükletip kapatıp açarsınız
  • .::Orochi::. diyelim bl açtım kernel ve rom yükledim. Güncelleme çıktığı zaman. SUS ile yüklemek için BL kilidini kapattığımızda telefon orijinal kerneline dönüyor mu?
  • rootlu şekilde 4.0.4 sürümü yükledim ama bir sıkıntım var titanium ile uygulamaları dondur dediğimde uyglama donduruldu diyor ama çalışan hizmetlere baktıgımda uygulama hala çalışıyor vaziyette.bir kaç sefer telide resetledim ama yine aynı
  • neyse bootloader'i kurcalamıyım o zaman normal yoldan root yapayım ama yine de kafama takılanlar mevcut...

birinci resimde flashtool programında firmware seçimindeyken 42 sürümü için sağ tarafta hiç bir seçenek çıkmıyor.
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b9yyl.png
    ikinci resimde .42 sürümünü root ettikten sonra ics 4.0.4 güncelleme yapacağım dediğiniz gibi, bu sefer sağ tarafta bir sürü seçenek çıktı. anlattığınız konuda göremedim bu seçenekleri.
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b9yyy.png

bir de bilgisayardan güncelleme olayı için şöyle demişsiniz, " ÖNEMLİ UYARI : Cihazı Rootlayıp TÜm işlemler Bittikten Sonra Cİhazınızı PC companion Veya Update Servis İle Güncellemeyin "

bir başka mesajınız ise, " Eğer ICS 4.0.4 FTF Bulamadıysanız Cihazı Pc companion veya update servis Programına Bağlayın
    Yeni Güncelleme Var diyecektir Güncellemeyi Verileri Sildirmeden Yükleyin " şeklinde olmuş.

biraz kafam karıştı kusura bakmayın...

• telefonu pc'ye bağladım, mavi ışığı gördüm, fakat bu sefer de SDK klasörünün içindeki driver için sürekli bulunamadı diyor. flashtool konusundan bahsetmişsiniz bulamadım o konuyu. driver'ı nasıl yükleyebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blood and thunder

neyse bootloader'i kurcalamıyım o zaman normal yoldan root yapayım ama yine de kafama takılanlar mevcut...

birinci resimde flashtool programında firmware seçimindeyken 42 sürümü için sağ tarafta hiç bir seçenek çıkmıyor.
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b9yyl.png
    ikinci resimde .42 sürümünü root ettikten sonra ics 4.0.4 güncelleme yapacağım dediğiniz gibi, bu sefer sağ tarafta bir sürü seçenek çıktı. anlattığınız konuda göremedim bu seçenekleri.
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b9yyy.png

bir de bilgisayardan güncelleme olayı için şöyle demişsiniz, " ÖNEMLİ UYARI : Cihazı Rootlayıp TÜm işlemler Bittikten Sonra Cİhazınızı PC companion Veya Update Servis İle Güncellemeyin "

bir başka mesajınız ise, " Eğer ICS 4.0.4 FTF Bulamadıysanız Cihazı Pc companion veya update servis Programına Bağlayın
    Yeni Güncelleme Var diyecektir Güncellemeyi Verileri Sildirmeden Yükleyin " şeklinde olmuş.

biraz kafam karıştı kusura bakmayın...

-orochi 13.mesajda 42 sürümü nasıl yükleyeceğini anlattı oraya bakarak 42 sürümü yükleyebilirsin.
    -4.0.4 ü yüklerkende anlatımda mevcut.flashtoolda sağ taraftaki wipe user data seçeneğinin yanındaki onayı kaldırıyorsun soldaki menüdende adsp.sin seçili olarak yüklemeyi yapıyorsun.
    -diğer sorularında yanlış anlamaların olmuş.diyelimki sen rootlu 4.0.4 yaptın ve yazılımı iptal etmek istiyorsan.flashtool ile gb ye dönüp pc companion veya seus ile güncelleyip normal yazılımına dönebilirsin.ama gb 42 veya 58 sürümünden normale dönmek istiyorsan anlatımda mecvut olan gb unroot yapıcaksın önce.sonra seus vs ile güncelleyeksin.
    birde Eğer ICS 4.0.4 FTF Bulamadıysanız Cihazı Pc companion veya update servis Programına Bağlayın
    Yeni Güncelleme Var diyecektir Güncellemeyi Verileri Sildirmeden Yükleyin. burda dediği 4.0.4 dosyalarını bulamazsanız bu şekildede 4.0.4 yükleyebilirsiniz diyor ama zaten konuda 4.0.4 doayaları var sen bu uyarıyı dikkate alma :)

birde kendi notumu söyleyim sana bende az önce 4.0.4 rootlu yükledim ama gb daha iyi.şimdi 42 sürüme geçip tootlayıp öyle kullanacam

• yani sonuçta telefon rootluyken pc comp. ve uptade center'dan hiç bir şekilde güncelleme yapmamalıyım değil mi?

atıyorum, telefon rootluyken alet sapıtmaya başladı ve pc comp. ile onarmayı seçtik, root gidebilir mi? o zaman rootun gitmemesi için ne yapılabilir?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.