Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.268
Cevap
53
Favori
292.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar arc s cihaz açıkken pc tanıyor flaş modda ve fastbot modda tanımıyor driverları yükledim pc sus kaldırıp tekrar kurdum yinede tanımıyor ne yapmam gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar imei nasıl değiştireceğiz...
  • ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM

pasaport katdına tonla para vermek istemiyorum nası değişcek imei...
  • cihaz u20i mini pro : MiniCM9-3.0.4 ile 4.0.4 e geçtim... Telefonun ses çıkışında bir sorunum var. Son sese çıkarttığımda hoparlör patlayacak gibi ses parazitli ve normal dışı yüksek. Ne gibi bir yol izlemem gerekir ? Bir de gelen aramalar ekranda geç görüntüleniyor. Yani 5-6 sn titreyip sonra melodi ve isim geliyor... Yardımlarınız rica olunur arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali.Cevik -- 20 Eylül 2014; 18:06:16 >
  • aman tanrım didim
  • Neo V bootloader açık JB yüklü GB nasıl dönerim?Adımları sırayla söyler misiniz?
  • Selamlar arkadaşlar, benim xperia L (c2105) var ve üzerinde cyanogenmod 11 yüklü... ben bunu kaldırmak ve orijinal yazılımını yüklemek istiyorum. bunun içinde sony PC Companion üzerinden yazılım güncellemede "onar" tıklayarak talimatları uyguluyorum. ama iş ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu tele bağlıyorum fakat tel güncellemeye geçmiyor öylece duruyor... bu konuda cahilim. nasıl yapabilir hatam nerede...!
  • milliyan kullanıcısına yanıt
    Bl kilidini kapat oyle guncelle

• quote:

Orijinalden alıntı: milliyan

Selamlar arkadaşlar, benim xperia L (c2105) var ve üzerinde cyanogenmod 11 yüklü... ben bunu kaldırmak ve orijinal yazılımını yüklemek istiyorum. bunun içinde sony PC Companion üzerinden yazılım güncellemede "onar" tıklayarak talimatları uyguluyorum. ama iş ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu tele bağlıyorum fakat tel güncellemeye geçmiyor öylece duruyor... bu konuda cahilim. nasıl yapabilir hatam nerede...!

Yazilimi netten indir ve flashtool programiyla telefona yukle. Suan mobildeyim anlatma sansim yok ama nette oldukca fazla kaynak var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Selamlar arkadaşlar, benim xperia L (c2105) var ve üzerinde cyanogenmod 11 yüklü... ben bunu kaldırmak ve orijinal yazılımını yüklemek istiyorum. bunun içinde sony PC Companion üzerinden yazılım güncellemede "onar" tıklayarak talimatları uyguluyorum. ama iş ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu tele bağlıyorum fakat tel güncellemeye geçmiyor öylece duruyor... bu konuda cahilim. nasıl yapabilir hatam nerede...!

Yazilimi netten indir ve flashtool programiyla telefona yukle. Suan mobildeyim anlatma sansim yok ama nette oldukca fazla kaynak var.

Aslında ona gerek yok Eray. Sony Update Service diye bir yazılım var. Bilgisayarına kur, ardından yapman gerekeni sana sistem söyleyecek. Telefonda BL kilidinin kapalı olduğunu varsayarak konuşuyorum. Eğer BL kilidi açıksa Flashtool üzerinden BLRelock dosyasını flaşlayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Carfreak

Neo V bootloader açık JB yüklü GB nasıl dönerim?Adımları sırayla söyler misiniz?

Orijinal GB ye mi geri döneceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

quote:

Aslında ona gerek yok Eray. Sony Update Service diye bir yazılım var. Bilgisayarına kur, ardından yapman gerekeni sana sistem söyleyecek. Telefonda BL kilidinin kapalı olduğunu varsayarak konuşuyorum. Eğer BL kilidi açıksa Flashtool üzerinden BLRelock dosyasını flaşlayacak

Benim de aklıma geldi ama kilit yüzünden garanti yöntemi söyleyeyim dedim.

En iyisi kilidi kaldırmadıysa senin yöntemi, kaldırdıysa benim yöntemi kullansın

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

quote:

Selamlar. zaten belirttim sony companion yazılımı üzerinden güncelleme yapamıyorum. bahsettiğiniz sony update service için sony uyarısı aynen şöyle """ sony update service Güncelleme Servisi desteği sona erdi
    21 Temmuz 2014 tarihinden itibaren, Güncelleme Servisi uygulaması desteklenmeyecek. Cihazınızdaki yazılımları güncellemek için PC Companion kullanın."""

• Arkadaşlar ben Xperia Neo V modeli telefon kullanıyorum, daha önceden telefonuma rom atılmıştı bende yüklü olan rom'u beğenmediğimden orjinal ICS 4.0.4 ü geri yükledim ancak telefonum sürekli kasmaya ve arada bir kendi kendini resetlemeye başladı. Bende telefonu GB 2.3.4 e dönüştürmeyi düşünüyorum, ama birisi bana bootloader kilidini açtıktan sonra GB 2.3.4 e geçemiyeceğimi söyledi acaba bu doğrumudur, ben bootloader kilidini kapatsam dahi bu işlemi gerçekleştiremezmiyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Recovery X in setup dosyası gitmiş bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 19 Ekim 2014; 17:46:13 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Konuya uzun zamandır girmiyordum. Root olayının nasıl yapıldığını hatırlamak ve kendimce küçük notlar almak için tekrar baktığımda bir şey dikkatimi çekti. İşin içinden çıkamadım

TÜM XPERİA SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER konusunun 2ci mesajın başında Xperia 2011serisı cihazlar için. GB 2.3.4 ve ICS 4.0.4 root yapımı anlatılırken Bootloaderi kapalı Cİhazlar için yapılan anlatımda ÖNEMLİ UYARI : Cihazı Rootlayıp TÜm işlemler Bittikten Sonra Cİhazınızı PC companion Veya Update Servis İle Güncellemeyin
    Cihaz Brick Olur denmiş..

Yine aynı konunun
    15ci Mesajında genel anlamdaki android tanımları verilirken Brick tanımında “Rootlanmış Cihazların UNROOT işlemi Yapmadan PC companion veya Update Servis Programı ile Güncellediğinizde Cihaz Açılmaz Bu Duruma Brick denir.” denmiş

XPERIA™ GB/ICS Tüm Sürümler için BL Açmadan Downgrade Yapmadan Root+CWM =>Yükleme konusunun 5039 mesajında “Bootloader Kapalı Olan cihazlarda Root varken Güncelleme yaparsanız hiç bir şekilde Brick Olmaz.” denmiş.

Cihaz eRoot programı ile root yapıldı ve bl kapalı. Şu ana kadar da herhangi bir rom atma olayı yok sadece istenmeyen programlar silindi.Uzun zamandır kullanıldığı için yavaşlamalar can sıkmaya başladı. Tekrardan bir güncellemek istiyorum. Ama rootlu olduğu için ne yapacağıma karar veremedim. Genel anlatımda android tanımları verilirken roottlu cihaz güncellenirse brick olur deniyor.Bir diğer tarafta da bootloader kapalı cihazlarda root varken güncelleme yaparsanız hiç bir şey olmaz. Deniyor. Lütfen yardım

• selam beyler,
    aylar önce rom yükleme girişimim kısmen başarısız olduktan sonra orjinal yazılıma dönmüştüm.
    şu an telefonun dahili hafızasının dolmasından ve çoğu programın mevcut yazılımı desteklememesi sebebiyle, stabil bir işletim sistemi yükleyip hafıza kartını yayla gibi kullanabilmek istiyorum.
    tuzla yada kadıköy civarlarında yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa seve seve çay, çorba, kahve vs. ısmarlayıp muhabbetle eşlik etmek isterim.
  • Arkadaşlar telefonum dün akşamdan beri açılıp kapanıyor.Bu olay durmadan gerçekleşiyor.telefonu açamıyorum bu nedenle fabrika ayarlarınada dönemiyorum.sony pc companion ile yazılım güncelleştirmeyi denedim lakin telefon açılmadığı için programa bağlanamıyorum .Nasıl giderebilirim bu sorunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamaster

Arkadaşlar telefonum dün akşamdan beri açılıp kapanıyor.Bu olay durmadan gerçekleşiyor.telefonu açamıyorum bu nedenle fabrika ayarlarınada dönemiyorum.sony pc companion ile yazılım güncelleştirmeyi denedim lakin telefon açılmadığı için programa bağlanamıyorum .Nasıl giderebilirim bu sorunu?

mesajın üzerinden neredeyse 1 ay geçmiş ama sorunu giderebildiniz mi acaba ?
  • Bu konu gerçekten ölmüş gibi. Ben de fazla anlamam ama anladığım kadar yardımcı olmaya çalışırım. Rom root vs. İngilizcem de iyi sayılır. Xda'dan çevirebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar flash toolda şöyle bir sorun yaşıyorum. yabancı yerli bir çok kaynakda aradım bulamadım ya da göremedim

xperia neo telefonumu yaklaşık 2 yıldır cm 10 /11 ile kullanıyorum legacyxperia ile cm12 ve lollipop yükledim. bazı zipleri flashlamakta sıkıntı çıkarmaya başladı dedim orijinal ics ye geri döneyim ama dönemiyorum . flashtool aşağıdaki hatayı veriyor.

"ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="MEMORY_CLASS";ERR_STATIC="HASH_VER";ERR_DYNAMIC="Failed to erase!"; "

bu hata için aşağıdaki çözüm yollarını denedim:

*bootloader ı kilitleyip flashtoolla orjinal ftf yüklemeye çalıştım . sonuç aynı hata

* flashtool la GB ye döndüm pc companiondan yüklemeye çalıştım. hata verdi

.587 nin system ini iptal edip yükledim ve cm12 ye dönebildim. ama hala bu sorunu nasıl çözebilirim bulamadım. aranızda karşılaşanınız varsa yardımcı olursa sevinirim.

mesut abi selamlar :)

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.