Şimdi Ara

XP ile Vista 2.İşletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    forumda arama yaptım ama yeterli bilgiye rastlayamadım

sorum şu
    hdd C : XP kurulu
    hdd E : Vista yı kurdum

vistayı beğenmedim ve xp den devam etmek istiyorum

format atmadan vistayı harddiscin E kısmından direk silsem sorun olur mu ? (XP açıkken)
    yada vistayı nasıl silebilirim

tesekkruler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welly -- 21 Mayıs 2007; 19:38:25 >

• merhaba arkadaşım aynısını bende yaptım ama malesef e diskine format atmadan vistanın tüm izlerini silemedim. biliyosundur işletim sistemi dosyaları system volume adı verilen gizli bölmelerde saklanıyo ne kadar uğraştıysamda hepsini silemedim. ayrıca vista çok büyük en iyisimi sen e yi boşalt bas formatı.
  • E yi direk sağ tıklayarak biçimlendir vistadan kurtulursun ama...
    Bilgisayarı açarken karşına çıkan seçenek ekranını da düzenlemen lazım otomatik açılmıcak yine o ekran karışan gelecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doobly

E yi direk sağ tıklayarak biçimlendir vistadan kurtulursun ama...
    Bilgisayarı açarken karşına çıkan seçenek ekranını da düzenlemen lazım otomatik açılmıcak yine o ekran karışan gelecek

haklısın ama bios tan öncelikli olarak XP yi seçmesini sağlayabilirim.
    ne bela birşeymiş şu vista.

direk silsem ne olur,
    şu anda E yi biçimlendiremem. 22GB lık dosya var ve onları dvd ye şu an için yazdıramam.
    silersem açılışta bir hata verme ihtimali var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welly -- 21 Mayıs 2007; 21:09:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doobly

E yi direk sağ tıklayarak biçimlendir vistadan kurtulursun ama...

dediğini aynen yaptım

Vistadan kurtuldum ama XP açlışlarda ve kapanışlarda çok yavaş
    sizlere tavsiyem, XP olan pc ye vista kurmayın

vistayı silmdim ama tek çarem XP yi yeniden kurmam olacak

Edit: format atmadan önce elinizde bulunan tüm XP serialleri bir kağıda yazmanızdır.
    birçok serial şifreleri vista yüzünden iptal edildi.format atarken ayrıca XP şifresi aramakla uğraşmayın

• http://apcmag.com/5485/dualbooting_vista_and_xp

http://huseyinunal.net/windows-vista-nasil-kaldirilir-vista-uninstall.htm

Bunlar belki yardımcı olabilir.İlk linkten diğer kombinasyonlara da link var.İlk ne kurduğunda önemli sanırım.
  • vista kurmak icin cok erken arkadaslar.en az 6 ay beklemenizi tavsiye ederim.driverlar daha oturmadi cikan driverlarda sorunlu benden demesi....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.