Şimdi Ara

Xiaomi Wireless Mi WiFi Amplifier 2 Kurulum Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
101.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende bu cihazı 2 yıldır sorunsuzca kullandım. Şirkete ait wifi kullandığım için modeme müdahale etme şansım yok. Arıza nedeniyle modem değişti benim önceden girdiğim şifreler tanındığı için şimdi yeniden kurduğumda ağ ayarlarında şifre girişi aktif değil doğal olarak %90 a gelince hata veriyor ama mavi ışık yanıyor internet kullanılıyor. Fakat ..._Plus olan ağ adını ve şifreyi değiştiremiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem4207

Selamlar arkadaşlar.
    Bende bu cihazı 2 yıldır sorunsuzca kullandım. Şirkete ait wifi kullandığım için modeme müdahale etme şansım yok. Arıza nedeniyle modem değişti benim önceden girdiğim şifreler tanındığı için şimdi yeniden kurduğumda ağ ayarlarında şifre girişi aktif değil doğal olarak %90 a gelince hata veriyor ama mavi ışık yanıyor internet kullanılıyor. Fakat ..._Plus olan ağ adını ve şifreyi değiştiremiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
    Anladığım kadarıyla ssid ve şifreyi değiştireceksiniz. Eğer öyleyse son sürümde (google play'deki sürümde) ben de ssid ve şifreyi değiştiremedim. Mi Home'un 5.1.39 sürümünü indirdim, sonra wifi amplifier'a bağlandım ve değiştirebildim.

(..._plus şeklindeyken cihazın şifresi modemin şifresiyle aynı oluyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: taha178

Anladığım kadarıyla ssid ve şifreyi değiştireceksiniz. Eğer öyleyse son sürümde (google play'deki sürümde) ben de ssid ve şifreyi değiştiremedim. Mi Home'un 5.1.39 sürümünü indirdim, sonra wifi amplifier'a bağlandım ve değiştirebildim.

(..._plus şeklindeyken cihazın şifresi modemin şifresiyle aynı oluyor.)

Alıntıları Göster
    Maalesef olmuyor ekran görüntüsünde Guest olan ağa bağlanmam lazım görüldüğü gibi no password diyor normalde kişiye özel şifreli. Daha önceki kurulumlarda hiç sıkıntı olmazken şimdi böyle bir hata veriyor.[simage][/simage]
    Xiaomi Wireless Mi WiFi Amplifier 2 Kurulum Sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekrem4207 E kullanıcısına yanıt
    %90'da hata verse bile cihazin isigi mavi yaniyorsa, internet kullanilabiliyorsa, bu videodaki gibi eski surumu kullanarak kurulmus cihazin ayarlarini degistirin. Yeniden kurmayin.
    Eski surum cihazi gormezse oturum actiktan sonra ..._plus'a bağlanin. Oyle uygulamaya girin.

https://youtu.be/qJUTsdQ5S1k

• Olmuyor maalesef usta. Bu kadar üzerine düşmemin sebebi bana ait şifre ile bu ağa herkes bağlanıyor olması. Herhangi bir sıkıntı durumunda ben zan altında kalacağım. Bunun mutlaka bir çaresini bulmam lazım. Sizede çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Cihazı tamamen fabrika ayarlarına döndürmek için ne yapmalıyım acaba reset işe yaramıyor ağın şifresini hatırlıyor onun için no password diyor..

İnternetten baktım. Cihaz 5 ghz'i desteklemiyor. Yeni modem 5 ghz'de mi çalışıyor? Cihaz prize takılıyken reset deliğine 10 sn iğne batırınca cihazın sıfırlanması lazım. Ben bunu yapınca cihaz ilk aldığım haline dönüyor. Tekrar deneyin.
    İlk mesajınızda çalışıyor ama ..._plus şeklinde gözüküyor yazmıştınız. O halde nasıl kurabildiniz? İlk kurulumda da no password demedi mi ?
    (Kurulumu yaparken konumu ve bluetoothu acmayi unutmayin.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha178 -- 6 Mayıs 2019; 18:50:24 >
  • Selamlar usta eski sürüm mihome programı ile kuruluyor ama şifresiz olarak. Yeni sürümü şifre olmadığı için kurulum yapmıyor bir türlü anlam veremiyorum. Böyle kullanacağım galiba senide yordum usta hakkını helal et. Teşekkür ederim..

Estagfurullah hocam ne yaptimki.. Bunu uygulayinca ismin ve sifrenin degistirilebilir olmasi gerekiyor. Nasil bi hata aliyorsunuz anlamadim.

(Bunu yaparken olmazsa modeme degil mi amplifier'a baglanin.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha178 -- 7 Mayıs 2019; 15:29:9 >
  • bağlandığı wifi ağdan yapıyor... daha iyi çektiği yerde kurmayı dene... mac filitresi varsa beyaz listeye ekle yoksa kapatman gerekebilir... daha kritik sorun mi home uygulamasını çalıştıran telefondanda kaynaklanabilir...
  • google mağazadan mi home son sürümü indirip xiaomi mi repeater 2'yi kurdum ama modemin şifresi neyse tekrarlayıcının şifresi de aynı oldu.bütün ayarlara baktım şifre değiştirme yerini bulamadım.son sürümde bu özellik mi kaldırıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapa1

Birkaç defa denememe rağmen "bring device closer to router" hatası alınca bende modemimi (Dlink DSL-224)resetledim. Modemimim internet kullanıcı ve şifresini kaydedip internete bağlandığımı gördüm. Modemin diğer ayarlarını değiştirmedim. Ondan sonra Mi home uygulamasını (5.4.14 sürüm)tekrar çalıştırınca, kurulumda herhangi bir hata görmeden kurulum tamamlandı. Repeaterımı çalıştırıp kontrol ettim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan internete girdim.
    Daha sonra modem ayarlarından DROP MULTICAST'ı aktif yapınca repeaterdan internete çıkış yapamadım. Bu ayarı pasif yapınca tekrar internete giriş yapabildim. Sanırım bu ayar kurulumda da sorun çıkarıyor.

Bu tip hatalarlarla karşılaşanların modemini resetleyerek, sadece İSS kullanıcı adı,şifresi ile wifi ağ adı ve şifrelerini modeme kaydetmelerini, modemin diğer ayarlarını değiştirmeden repeater kurulumunu yapmalarını tavsiye ederim. (Ülke Main China ayarınıda dikkat edin)

Alıntıları Göster
    Sağolasın sayende hallettim bende Dlink DSL-224 modem kullanıyorum. Modeme reset vs.. atmadım DROP MULTICAST'ı kapatınca bağlandım geri açınca bağlantı gidiyor. Ama wifi çekim gücü az çeken yerlerde full oldu.

• Arladaslar balkona takmistim yagmurlu ve gökgürültülü günlerden sonra calismayaya başladı adaptör de repeater da çalışmıyor tamir şansı var midir sizce

• Boğuşurken çözümü buldum. Tüm wifi ağlarından çıkın hiç bir şeye bağlı olmayın. Konuma ve bluetooth erişimine izin verin, uygulamayı açıp taramayı başlatıp resetleyin. Hop cihazı görecek.

• Bugün benim de başıma geldi. Huawei telefonla bir türlü görmedi, Apple tablete yükledim uygulamayı oradan ilk seferde gördü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy07

mi wifi repeater 2 ile yaşanan iki temel sorun ;

1. Mi home programının cihazı bulamaması :

Profile / Settings

buradaki gibi seçilmiş olması gerekir.

2. mi wifi repeater 2 connection timed out hatası :

Bunun en önemli sebebi eski versiyon mi Home programlarını kurarak aşılacağı düşünülsede son güncellemeler ile cihazın bazı modemin kablosuz şifreleme sistemlerini desteklememesidir. Desteklemediği şifreleme sistemi ile modemi tanıtmaya çalıştığımızda cihaz modeme bağlanmaya çalışıyor ve bağlanamayınca bu hatayı veriyor. Bunu anlamanın en basit yolu modemin kablosuz şifreleme sistemi kaldırıp bağlanmayı denemek ve başarılı olup mavi ışık yanarsa tekrar resetleyip desteklediği şifreleme sistemini seçmektir. Benim başarısız olduğum bağlantının fotoğrafını paylaşıyorum.

Sağol kardeşim

• teachers71 T kullanıcısına yanıt
    Birde ben halledebilsem keşke. İos olduğu için eski sürümleri de yükleyemiyoruz. Delirecem

• 7-8 defa denedim olmadı. Sonra yukarıdaki bir arkadaşın dediği bigi önceki versiyon uygulamayı yükledim, android. onda aleti hiç görmedi. sonra uygulamayı son versiyona güncelledim. tekrar tarattım hemen gördü. daha önce telefonu aygıta yaklaştırın uyarısı veriyor bağlanmıyordu.

test ettim. modem ile tv arasında 10 mt kadar mesafe var. arada 2 duvar var. tv salonda daha önce çekmiyordu internet 1 çizgi idi. salonda prize taktım şarj cihazı ile. doğrudan prize. bu aletle 3 çizgi oldu yani full çekiyor gösterdi. zaten hepi topu 3 çizgi var tv internet göstergesinde. daha önce hd videoları bile oynatmıyordu. ama şimdi 4k videoları sorunsuz izletiyor.

yani ilerde elimizde patlamazsa bu performansla devam ederse gerçekten işe yarıyormuş.
  • Cihaz aniden bağlantıyı kesti mavi ışık yanıp yanıp sönüyor wifi bağlandı olarak gösteriyor ama ışık sabitlenmiyor kac defa resetledim ama olmadı nr yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

• Bu cihazdan 2 adet bağlansa oluyor mu? Evde var bir tane. ama tekrar güçlendirmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RCRICOS

Bu cihazdan 2 adet bağlansa oluyor mu? Evde var bir tane. ama tekrar güçlendirmem lazım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 3 Temmuz 2020; 11:5:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.