Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (830. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
23.820
Cevap
654
Favori
558.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba benim xiaomi mop pro rabot süpürgem var ilk kurulumda bazanın altına girdi ama sonra

haritayı yeniden oluşturayım dedim fakat şimdi bazanın altına girmiyor. ne yaptıysam yapamadım

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

• szkrb S kullanıcısına yanıt

???

en guvenlısı derken hocam

• Apexmaster kullanıcısına yanıt

Robotu sattıktan sonra ortadan kaybolmayacak, garanti süresinde düzgün servis verecek, servis diye hayatında robot görmemiş mahallenin elektrikçisine göndermeyecek ithalatçıları kastediyorum.

• Sağol abim, video @aliboduroglu na ait editleme ve youtube kanalı bana ait. Beğenmene çok sevindim.

• mertanoz M kullanıcısına yanıt
    Pin&go ile robotu bazanın altına gönderin ve temizletin. Haritaya ekleyecektir.
  • szkrb S kullanıcısına yanıt
    henüz Türkiyede robot süpurgelerden anlayan, doğru düzgün servis /tamir hizmeti verecek bilgi birikim sahibi kalifiye eleman yok. Hepsirobot hocamı tenzih ediyorum,kendisi bu sektöre yıllarını vermiş, bilgi ve birikimiyle çok değerli bir insandır.eğer tamirlik bir durum olursa gözüm kapalı göndereceğim tek yer hepsirobot hocamdır.
  • isetsil İ kullanıcısına yanıt
    Teveccühünüz, teşekkür ederim.
    Sektöre layık olmaya çalışıyorum sadece.
    Eksik olmayın.
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    Hard reset nasil yapılıyor?
  • 1- Hocam yasak alanlar için ben ilk haritalamada halıların uçlarına(çaprazlama) kutular koydum, böylelikle halıların sınırlarını seçmek kolay oldu harita üzerinde.

4- Eşinizin telefonuna da mi home uygulamasını indirin ve yeni bir üyelik oluşturun. Daha sonra kendi telefonunuzdaki mi home uygulaması üzerinden profil/paylaş seçeneği ile cihazınızı paylaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IRON MAN 03 I kullanıcısına yanıt
    Mop pro arkadaslar nasil cihazi sifirlayacaginiz hakkinda bilgi verir umarim.ya da videolardan bur bakin size zahmet.
  • Küçük bir facia!

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü
  • Arkadaşlar bende Roborock s5 max cihazını Hepsiburada'dan alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sanrım cihaz birkaç güne gelir. (Gerçi 5 gün oldu ama sağolsun Hepsi burada Hepsi kağnı isimli bir karğo sistemine geçmiş anca)Forumu okuyarak bazı şeyler öğrendim ama yine de gelmeden önce kafama takılan birkaç şeyi öğrenmek istiyorum sizden müsaadeniz olursa

1. Cahazı silme yapmadan çalıştırmak için mutlaka mop aparatını çıkartmak mı gerekli?
    2. Yatak odasındaki halımız peluş cinsi tüylü halılardan. Bunun üzerini temizlerken sorun çıkar mı yoksa onu kaldırmak mı gerekli?
    3. Birde ben cihazı 3 tarafı kapalı bir masanın altına yerleştirmek istiyorum. Sadece ön taraf açık. Bir tarafın açık olması yeterli mi. Bazı arkadaşlar yanlarda en az 50 cm boşluk olması gerektiğini söylemişler. Gerek var mı böyle bir alana
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxser

Arkadaşlar bende Roborock s5 max cihazını Hepsiburada'dan alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sanrım cihaz birkaç güne gelir. (Gerçi 5 gün oldu ama sağolsun Hepsi burada Hepsi kağnı isimli bir karğo sistemine geçmiş anca)Forumu okuyarak bazı şeyler öğrendim ama yine de gelmeden önce kafama takılan birkaç şeyi öğrenmek istiyorum sizden müsaadeniz olursa

1. Cahazı silme yapmadan çalıştırmak için mutlaka mop aparatını çıkartmak mı gerekli?
    2. Yatak odasındaki halımız peluş cinsi tüylü halılardan. Bunun üzerini temizlerken sorun çıkar mı yoksa onu kaldırmak mı gerekli?
    3. Birde ben cihazı 3 tarafı kapalı bir masanın altına yerleştirmek istiyorum. Sadece ön taraf açık. Bir tarafın açık olması yeterli mi. Bazı arkadaşlar yanlarda en az 50 cm boşluk olması gerektiğini söylemişler. Gerek var mı böyle bir alana

1- içine su koymadıktan sonra haznenin takılı kalması robotun dengesi açısından önemli

2-shaggy ise yan fırça takılma yapar ve robot saçmalayabilir. Shaggy halılar için maalesef çözüm kaldırmanız.

3-Geldiğinde kitapçığından da teyit edeceksiniz zaten evet sağı ve solu minimum 50 cm, önü 1.5m boş olmalı.

Hayırlı olsun.

• Merhaba,

Xiaomi vacuum mop 1c 2in1 model cihazım var, yaklaşık 1aydır kullanıyorum.

Amazondan aldım, cihazdan memnunum. Evimde temizlenebilir alan açısından şarjı yeterli oluyor benim için

Tecrübeli arkadaşlara 2 sorum olacaktı.

1. Cihazı iki günde bir çalıştırıyorum. 4 temizlik modundan güçlüde (3.derece) çalıştırıyorum. Sürekli bu modda çalıştırmam fan için bir sıkıntı oluşturur mu?

2. Temizleme işlemi bittikten sonra kenar temizliği yapıp dock'a öyle dönüyor. Telefonuma mi home uygulamasını indirdim, buradan cihazı takip ve kontrol ediyorum. Uygulamada kenar temizleme gibi bir seçenek göremedim. Uygulamada cihazı seçip ayarlar bölümünde girmediğim yer kalmadı. Kenar temizliği yap/yapma komutunu nasıl seçebilirim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orkn1907 -- 27 Kasım 2020; 9:39:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxser

Arkadaşlar bende Roborock s5 max cihazını Hepsiburada'dan alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sanrım cihaz birkaç güne gelir. (Gerçi 5 gün oldu ama sağolsun Hepsi burada Hepsi kağnı isimli bir karğo sistemine geçmiş anca)Forumu okuyarak bazı şeyler öğrendim ama yine de gelmeden önce kafama takılan birkaç şeyi öğrenmek istiyorum sizden müsaadeniz olursa

Hayırlı olsun öncelikle.

1. Mop Bezini takmazsınız veya çalıştırırken no-mop seçeneği ile sadece vacum yaptırabilirsiniz. Hazne kalabilir denge açısından ama bez halılarda sıkıntı olur performans açısından.
    2. Shagy halılara takılıyor maalesef. Onu kaldırıp haritalama yaptırdıktan sonra daha sonrasında no-zone ile işaretleyip oraya girmemesini sağlayabilirsiniz.
    3. Ben her iki tarafında boşluk bıraktığımda veya sadece 1 tarafında boşluk bıraktığımda çalışmıştı sıkıntısız. Ama genel öneri her iki taraftan boşluk bırakmanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kumpiter

Merhabalar. Çok fazla sayfa vardı, bulup bulamayacağımdan da emin değilim bu sorunun cevabını.

Viomi V3 kullanıyoruz bir aydır. Haritalama vs hepsini yaptık. Bir kaç sorum olacak müsaadenizle:

1- Sadece paspas modunda, halıları değil de etrafını paspaslatmanın pratik bir yöntemi var mı? Alan seçerek yapabiliyorum ama her defasında eziyet oluyor. Yasak alan deseniz, onu da tam denk getirtemedim bir türlü. Halıları da paspaslasa sorun olur mu :)

2- Özellikle evdeki bir iki kanepenin ayak kısımlarına gelince cihaz, haritadaki konumu terk ediyor, sanki yeni bir alanı süpürüyormuş gibi davranıyor. O alanlara sanal duvar çektim, sorun çözüldü şimdilik ama acaba o ayakların parlak metalden olmasından mı bir sorun oluyor?

3- En ideal süpürme modu hangisi? Turbo kullanınca şarj namına bir şey kalmıyor ama ev de temizleniyor. Diğer modlarda ise şarj sorunu yok ama tam temizlenmemiş alanlar da oluyor. Standart mı daha iyidir yoksa Medium mu?

4- Cihaza ait program, benim telefonumda kurulu. Ancak bir hafta kadar evde yoktum, dışarıda da yoğun olduğum için cihazı çalıştırmak aklımdan bile geçmedi. Bu esnada evde olan eşim de temizlik istedi ancak kendisinde uygulama yok. Söz konusu uygulamayı onun telefonuna yüklesek mevcut harita da onun telefonuna gider mi? Yoksa onun telefon ile tekrar harita mı yaptırmalıyım (sinir bozucu bir işti çünkü).

Teşekkürler.

ben de v3 kullanıyorum. 4.sorudan başlayarak söyliyeyim, cihazı kim kullanacaksa onun telefonuna yüklemeniz daha uygun olurdu ama bu adımı atladığınız için cihazı başka telefonla paylaşma sistemi de var mi home uygulamasında. Böylece cihazı eşiniz de aynı harita üstünden kullanabilir.

3- biz cihazı sessiz modda kullanıyoruz ve temizliği başarılı. Kuvvetli modlarda da daha güzel temizleyecektir ama özellikle TURBO modu cihazın vakum motorunu çok yorabileceği için çok gerekmedikçe kullanmamak lazım diye düşünüyorum. Kısa süreli kullanılabilir.

2- cevabı siz vermişsiniz zaten, ayna ve parlak metal cihazın aklını karıştırıyor.

1- kısa yöntemi yok. uzun yöntem olarak 2. bir harita çıkartıp birisini süpürme diğerini moplama olarak yasaklı alanları işaretlenmiş olarak kaydedebilirsiniz.

• Teşekkür ederim. Zaman ayırıp yazan herkese.
  • IRON MAN 03 I kullanıcısına yanıt

wifi şifrenizi basit , noktalama işaretsiz, sadece ingilizce harfler ile yaparak deneyebilir misiniz ? mesela Ytrewq111

• NIGRA kullanıcısına yanıt

Benim sağında solunda 10-15 cm bir mesafe var ve sorunsuz girip çıkıyor ama üstü falan açık. Komple kapalı olursa belki yerini bulamayabilir.

• 
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.