Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.497
Cevap
246
Favori
1.096.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefon almak için kafamda bir kaç model belirlemiştim,note 8 pro hoşuma gidiyordu ağır basıyordu ama 2 saat 13 dk tam sarj oluyor sanki bu süre uzun gibi,mediatek sarj konusunda hızlı desteklemiyor sanırım,çünkü snapdragon işlemci olan çoğu telefon 4000mah bataryayı 1 saat 20dk dolduruyor
  • Mi 9t de baya fiyat inmiş 2600 lira civarında satışı var. Hangisini almalıyım sizce? 8 pro mu yoksa Mi 9t mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben CC9 'u bekliyorum 6 GB Ram ve 32 Ön kamera
  • Note 8 proda nfc var ama 2600e cihaz alınacaksa bence 730 olan 9t daha mantıklı

• Takip...
    Benim acelem yok. Yıl sonuna kadar bekleyeceğim. Açıkçası iki cihazın da 400-500 lira fazlası var bence. 1-2 aya olması gereken seviyeye iner. Gerçi yıl sonuna döviz ne olur o da ayrı konu. 6,40 falan deniyor dolar için. İnsan bi korkmuyor da değil.

Bu arada benim de listemde note 8, mi 9t ve lg v30+ var.
    V30+ artık yıllandı ve sorunsuz görünüyor. Bu bir avantaj. Tabi aynı zamanda da eskidi de denebilir. Nereden baktığınıza bağlı. Ön kamera dışında da eksiği yok deniyor genel olarak.
    Mi 9t’de ise beni düşündüren 2 şey var. Birincisi mekanizmalı kamera. Evet 300.000 kez test edilmiş ama laboratuvar koşullarında edilmiş. Bunun düşmesi var, bir yerde sıkışması var, tozlanması var, çocuğun oynaması var vs. Bir diğer konu da kilit açma. Ekrandan parmak izi malum çok hızlı olmuyor. E yüz tanıma da zaten çok meşakkatli bu cihazda. Yoksa tasarım, donanım benim için çok ideal (ekran boyutu hariç. keşke 6” falan olsaydı)
    Note 8 ise aslında f/p cihazı gibi duruyor kağıt üzerinde (1 ay içinde en az %10 düşecektir) ama sonuçta yeni bir cihaz. Yeni cihaz her zaman risktir.
    Kararsızım. Tek emin olduğum nokta note 8 pro almayacağım. Aynı fiyat bandında mi 9t varken o cihazı almayı düşünmem. Mediatek işlemciler için rom bulmak zor deniyor. Yılların ios kullanıcısı olarak ilk android tecrübemi kaynak bulmanın zor olduğu bir cihazla yaşamak istemem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 7 Ekim 2019; 22:33:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha bu telefonu çok kullanan yok herhalde
    teknoloji sitelerinde de cihazla ilgili herhangi bir tanıtım kullanım bilgileri yok,kaç gündür takip ediyorum ama sadece epey de bir kullanıcı ''biraz ısınmasından başka problem görünmüyor'' yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: abide85

Ben CC9 'u bekliyorum 6 GB Ram ve 32 Ön kamera
    CC9, mi 9 lite değil mi zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: abide85

Ben CC9 'u bekliyorum 6 GB Ram ve 32 Ön kamera
    CC9, mi 9 lite değil mi zaten

• arkadaşlar 1500 tl ye sıfır kayıtlı 128 gb mavi mia3 mü yoksa 1950 tl ye note 8 pro mu (sıfır ve kayıtlı)
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Note 8 pro daha iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nediyonlasen

Note 8 proda nfc var ama 2600e cihaz alınacaksa bence 730 olan 9t daha mantıklı
    Note 8 Pro kasası üzerine, Snapdragon 730G çipli olan Note 8 T modeli çıkacak yakin zamanda. Bence onu beklemek daha mantıklı ya da centiksiz düşünenler için Mi 9T bence Note 8 Pro'dan daha iyi. Note 8 Pro'da sözde sıvı soğutma var ama oyun testlerinde genel olarak çok ısınıyor gibi gördüm.

• Migros'dan aldım. Note 8 Pro 2599 TL Note 8 de 2099 TL den satılıyor. Note 8 Pro'nun şimdilik sadece renk olarak mineral grisi var Note 8 de beyaz renk mevcut. Telefon tek kelimeyle harika diyebilirim düşünmeden alın derim. Cihaz biraz fiyatının üzerinde ama Türkiye Garantilisi 3000 lira civarı hatta üzerinde de olabilir tahminimce çünkü Mi 9T de Migros da 2799 TL Teknosa da TR garantilisi 3699 TL ye satılıyor gerisini siz düşünün. Tereddütlerim vardı ama G90T mediatek işlemcisi baya hızlı kasma donma yok zaten AnTuTu puanı da 283.000 civarı fazla söze gerek yok. Malzeme kalitesi iyi arka kapak da plastik hissi yok cam hissi uyandırıyor biraz kalın ama estetik ol olarak hiç fena değil Y9 Prime falan yanından bile geçemez. Cihaz yağ gibi akıyor inşallah böyle devam eder. Henüz ciddi bir güncelleme almadı gibi bakalım. Parmak izi okuyucu da oldukça hassas ve başarılı. Makro çekimleri güzel fena değil hoşuma gitti. 64MP Ultra HD çekimleri de açık alanda test etmek lazım henüz çekemedim. Bataryası ilk açtığımda %64 dü full şarjdan sonra 5-6 saattir kurcalıyorum %50'nin altına düşmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 9 Ekim 2019; 3:58:28 >

• Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

• Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

Telefon Ritzy garantili geliyor ayrıca içinde siyah şeffaf silikon bir kılıf çıkıyor.

• xsw X kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, bende 2 gün öncesine kadar 8 pro almayı düşünüyordum ancak mi 9t de bu fiyatlara düştü. Sizce tasarım olarak hangi telefon daha iyi görünüyor?

• Teşekkür ederim. Mi 9T'yi inceledim kasa estetik açıdan bir tık daha zarif duruyor gibi bir de ekran daha parlak ve canlı gibi geldi bana ağırlık olarak aynı gibi arada 8-9 gram fark var sanırım. Parmak izi okucuyusu mekanik olması daha iyi Samsung da bir takım sorunlar yaşıyor sanırım düzgün çalışmıyor diyorlar. Sonuçta Redmi serisi de kendini kanıtladı sayılır serinin 8. telefonu ben biraz da hafıza yüzünden tercih ettim 128GB beni biraz daha cezbetti diyebilirim ve işlemci performansı batarya vs. Birde RAM hızları bir tık daha yüksek Pro 8'in 2133MHz çok bir etkisi olur mu bilmem işlemci yönünden çok tanımasak da G90T derim. Antutu'da 70.000 puan üzerinde fark atıyor Snapdragon 730'a ama herşey Antutu değil sonuçta sonuçlar yanıltıcı da olabilir hangi şartlarda nasıl yapıldı bilmiyoruz test sonuçları. Bazen değişik performanslar ortaya koyabiliyor cihazına göre işlemciler. Alacaksanız Pro modelini alın derim Note 8'e hiç bulaşmayın derim. Tercih meselesi ama Y9 Prime 2019 gibi değil cihaz elinize aldığınızda malzeme kalitesi vs çok daha iyi bunu anlıyorsunuz. Xiaomi bu konuda gerçekten başarılı sayılır. Bende Mi9T alacaktım ama bu telefon beni daha fazla heyecanlandırdı iyi ki de almışım arkadaş bile eline alınca farketti baya hızlıymış cihaz dedi gerçekten de G90T 730 ile Kirin 810 arasında sınıflanıyor. Bahsettiklerine göre Kirin 810 işlemci 7nm ve 4266Mhz gibi yüksek RAM hızına sahip. Ben telefonun fiyatının fazla düşeceğini sanmıyorum 100-200 lira oynar en fazla o da hemen olmaz bakalım Xiaomi TR ne fiyat koyacak 15 Ekim'de lansmanda göreceğiz. Sonuçta yeni cihaz kamera 64MP Ultra HD falan artıları da var ben olsam Note 8 Pro'yu tercih ederim. Şöyle düşünün ikiside aynı çatı altında bir marka Mi9 Porsche daha zarif ve güçlü ve gösterişli ise Redmi de Audi kadar güçlü ve sağlam. Biraz ilginç bir benzetme oldu Son karar sizin.

@brhtn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 10 Ekim 2019; 10:31:10 >

• xsw X kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar yüksek dün GG da kazananlar klübüne 2425 TL ye satıldı , yakında 2300 civarlarına inecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Fiyatlar yüksek dün GG da kazananlar klübüne 2425 TL ye satıldı , yakında 2300 civarlarına inecektir.
    Ben internet ortamına şu aşamada güvenmem cihaz henüz TR'de çok yeni haklısınız ama aldığınız mağaza da önemli güvenilir olmalı size yurtdışı kayıtsız cihaz gönderirlerse elinizde patlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.