Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
558.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cihazda 11 08 global sürüm var.Şarj beni yoğun kullanımda 4-5 saat anca götürüyor.Yaptığımsa çok güç çeken işlemler değil,insta WhatsApp,web..
    İyi çeken bir yerdeysem 5-6 saat belki görüyorum.

4000mah batarya günü çıkartır diyordum.Ancak tam öyle olmadı ya 🙄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmettech. kullanıcısına yanıt
    Mobil veri şarjı sömürüyor. Özellikle çekmeyen bir yerdeyseniz. Hangi cihaz olursa olsun böyle.

%100'den %5-10 dolaylarına kadar cihazı hiç ara şarj etmeden kullanıp bize pil grafiğini ve oradan da Ekran seçeneğine tıklayınca çıkan süreyi atarsanız belki sorun yaratan bir uygulama veya bir şey varsa öneride bulunabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 29 Mayıs 2020; 22:48:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smaug kullanıcısına yanıt
    Gün sonu atarım hocam.

• Selamlar, sizlerde de bildirimler 2 şer oluyor mu? Bir mesaj geliyor iki adet mesaj bildirimi oluyor kilit ekranında. WhatsApp da aynı şekilde...

• myz1453 kullanıcısına yanıt
    Farklı bir tema kullanıyorsanız öyle bir sorun olabiliyor. Klasik temaya geri dönün, düzelir belki.

• Eyvallah hocam hemen deneyim

• Parrot'un dün yayınladığı son sürüm GCam'i ve trCamera'nın son sürümünü denedim. Parrot, kesinlikle bizim cihaz dışındaki cihazlara port ediyor. trCamera'nın ayarlarını uygun yaparsanız bizim cihaz için de uygun oluyor. Parrot ince ayar kısmının çoğunu kaldırmış.

trCamera V5:
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

XML:
    https://dosya.co/mtdrx6t4yjwj/RN8.xml.html

XML dosyasının yolu değişik. Şu şekilde kurmanız gerek:
    Dahili depolamaya "trCamera" isimli klasör oluşturun. Onun içine de "XMLConfigs" isimli klasör oluşturun. İndirdiğiniz XML dosyasını ikinci kurduğunuz klasörün içine atın. Kamera uygulamasını açın. Fotoğraf çekme butonunun sağındaki boşluğa çift tıklayın. Çıkan seçeneklerde "Restore" butonuna basın. Tamamdır.

Not: Sadece Note 8 içindir XML dosyası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Parrot'un dün yayınladığı son sürüm GCam'i ve trCamera'nın son sürümünü denedim. Parrot, kesinlikle bizim cihaz dışındaki cihazlara port ediyor. trCamera'nın ayarlarını uygun yaparsanız bizim cihaz için de uygun oluyor. Parrot ince ayar kısmının çoğunu kaldırmış.

trCamera V5:
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

XML:
    https://dosya.co/mtdrx6t4yjwj/RN8.xml.html

XML dosyasının yolu değişik. Şu şekilde kurmanız gerek:
    Dahili depolamaya "trCamera" isimli klasör oluşturun. Onun içine de "XMLConfigs" isimli klasör oluşturun. İndirdiğiniz XML dosyasını ikinci kurduğunuz klasörün içine atın. Kamera uygulamasını açın. Fotoğraf çekme butonunun sağındaki boşluğa çift tıklayın. Çıkan seçeneklerde "Restore" butonuna basın. Tamamdır.

Not: Sadece Note 8 içindir XML dosyası.
    Şimdi, en iyisi bu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• nike35 kullanıcısına yanıt
    Bazı yönlerden evet, bazı yönlerden hayır. Deneme yanılma ile en iyisini bulmaya çalışıyorum işte.

Özellikle fark ettiğim bir şey: eğer ön kamera performansı iyi olsun istiyorsak GCam ayarlarından ön kamera modelini Nexus 5X yapmamız gerek. Parrot'un yeni sürümlerinde bu yok artık. Eski sürümlerinde de HDR+'da renkleri değişik çıkartıyor gökyüzü için.

trCamera'nın ön kamera modül kısmı var ve 5X yapınca çok fark ediyorum. Bunu deniyorum bugün, bakalım ne olacak.

• GCam ile ultra geniş açı kamera kullanma keyfi (normalde çalışmıyor):

Normal ultra geniş açı (kenar düzeltme açık):
    Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

GCam ultra geniş açı:

Normal ultra geniş açı, AI sayesinde daha canlı çekmiş ama detaylarda GCam daha iyi. Ayrıca HDR+ sayesinde arka ışık anlarında GCam daha da iyi olacaktır.

Ha, ultra geniş açı kamerası pek kaliteli değil ama en azından şimdi iş görür oldu.

Düzenleme: Akşama ultra geniş açı ile night sight görselleri atacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaug -- 30 Mayıs 2020; 16:24:11 >

Hocam cihaz root'lu olduğu için mi sizde çalıştı?
    Ben ilk defa parrot'a göre bir modu beğendim. Birkaç gün gözlemleyip karar vereceğim ama renk olarak daha hoşuma gitti. Parrot renkleri çok fazla renklendirirken bu daha orijinale yakın çekiyor. Ek olarak da foto işleme süresi sanki parrottan daha hızlı gibi.
  • BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Evet, rootlu olması gerek maalesef.

Ayrıca makro kamerayı da çalıştırdım. O da sorunsuz çekim yapıyor.

• Selamlar. Bu telefonu annem.icin almayı düşünüyorum. Fotoğraf çekmeyi seviyor kendisi. Bu telefon için 2300 lira verilir mi? Sağolsun hükümetimiz yine zam getirdigi için 1800luk telefona 2300 vericez. Başka önerisi olan var mı yoksa bu telefon bu fiyat aralığında alınır mi?

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt
    2300₺ civarında almazdım ben şahsen.

TCL Plex veya Honor Play alabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba.konuya hakim arkadaşlara 2 adet sorum var
    Bu telefona geçtiğimden beri arama bekletme özelliğim aktif değil.ayarlardan bu özellik açık görünüyor,operatör şirketinden de özelliği aktif ettim ama olmadı ne yapmam gerekir.
    Bir de telefonun kendi tarayıcısını devredışı bırakma şansım var mı.bir linke tıkladığımda beni otomatik olarak o tarayıcıya atıyor.

• mickaelpote kullanıcısına yanıt
    Arama bekletme için:
    Operatörden ayarı açtıktan sonra telefondan şu ayarı açın:
    Ayarlar - Uygulamalar - Sistem uygulaması ayarları - Çağrı ayarları - Çağrı bekletme - Çağrı bekletme ayarı açık olsun.

Telefondan şunu yapın:
    Ayarlar - Uygulamalar - Uygulamaları yönet - Sağ üstteki üç noktaya tıklayın - Varsayılan - Tarayıcı - Kullandığınız tarayıcıyı seçin. Bunun dışında kendi tarayıcısını devredışı bırakıp bırakamayacağınızı bilmiyorum çünkü şu an custom rom kullanıyorum. Globalde yapılabiliyorsa MIUI Hidden Settings uygulamasıyla yapılabilir herhalde. Tabi ise yaramama ihtimali çok yüksek.

Aslında ne kameralarımız var ama kullanamıyoruz..

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Ah Xiaomi, vah Xiaomi. Yıllardır bir kamera yazılımı yapma konusunda çok geride.

• Cihaz Mart üretimi ve 20 gündür falan kullanıyorum.Ortalama ekran sürelerim aşağıdaki gibi.Biraz daha uzatabilsem tadından yenmeyecek.😀

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.