Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.513
Cevap
74
Favori
257.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kutusu faklı bi kutu ama pro aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6gb?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 4/64 aldım

• android 9 güncellemesi gelmedi mi daha ? bazı kişilere gelmişti sanırım.
  • Şu an Mi Room 10.3.1 romdayim.Twrp ile Firmware 9 pie zip ardından masik rom ardından format data yaptığımızda masik yükleniyor değil mi ?

Masik romu beğenmez isek tekrar mi Room a dönüş olur mu ? Yoksa fastboot ile mi donmemiz gerekir?

ARRB 4 var bende,kalıcı twrp yükledim, bir kaç kere kapatıp açtım twrp silinmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 12 Mayıs 2019; 0:36:49 >
  • Ben bilmiyorum hocam masik falan. Zamanında binlerce kez rom, root işleri yapmış biri olarak samsung note 4 ü pert ettikten sonra bıraktım bu işleri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selam arkadaşlar ,
    2.4a şarj aleti ile accubattery app de bakıyorum...
    2100 - 1000 - 2000 - 900 - 350 gibi deüerler görüyorum... aynı şarj aleti / aynı kablo..bazen yüksek amper , bazen de düşük... neye göre oluyor bu...teknik olarak bilen var mı...telefon mu karar veriyor akım çekmeye yoksa şarj aleti kafasına göre mi veriyor amper...

tuhaf ya....

farklı usb kablolar amperi direkt etkiliyor..%100 emin oldum accubattery ile... aliexpress ten iyi bir kablo siparişi verdim..4 adet... bakalım gelince deneyeceğim....o kabloda da sabit mi olacak , değişken mi.... farklı prizlerde bile ölçüm yaptım :D:D değişik bir şey.... DD
  • quote:

Orijinalden alıntı: volie82

selam arkadaşlar ,
    2.4a şarj aleti ile accubattery app de bakıyorum...
    2100 - 1000 - 2000 - 900 - 350 gibi deüerler görüyorum... aynı şarj aleti / aynı kablo..bazen yüksek amper , bazen de düşük... neye göre oluyor bu...teknik olarak bilen var mı...telefon mu karar veriyor akım çekmeye yoksa şarj aleti kafasına göre mi veriyor amper...

tuhaf ya....

farklı usb kablolar amperi direkt etkiliyor..%100 emin oldum accubattery ile... aliexpress ten iyi bir kablo siparişi verdim..4 adet... bakalım gelince deneyeceğim....o kabloda da sabit mi olacak , değişken mi.... farklı prizlerde bile ölçüm yaptım :D:D değişik bir şey.... DD
    Pek doğru değerleri göstermiyor o program. Eğer tam olarak ölçmek isterseniz şu tarz bir aletle ölçüm yapmalısınız;

https://s.click.aliexpress.com/e/0LvDPCy

• Kendinden ekranlı şarj kabloları da var
    Keşke onlardan mı sipariş etseydim acaba

Neyse işte :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Şu an Mi Room 10.3.1 romdayim.Twrp ile Firmware 9 pie zip ardından masik rom ardından format data yaptığımızda masik yükleniyor değil mi ?

Masik romu beğenmez isek tekrar mi Room a dönüş olur mu ? Yoksa fastboot ile mi donmemiz gerekir?

ARRB 4 var bende,kalıcı twrp yükledim, bir kaç kere kapatıp açtım twrp silinmedi.
    Öncelikle yedeğini al dahili hafıza hariç herşey silinir. uygulamalar ayarlar vs. Kullandığın romun dosyasıda her ihtimale karşı dahili hafızada bulunsun. Aynı şekilde geri dönebilirsin. Mi room da 10.3.1 hiç görmedim eminmisin sürüm numarasından.

Temizle/Gelişmiş temizlik

Dalvik
    Önbellek
    Veri
    Sistem
    Satıcı

Bunları seçip temizle. Sonra masik romu yükleyebilirsin.
    Yanlışlıkla dahili hafızayı seçme dikkat et!
    Twrp hangi sürüm. Ben 3.2.3 kullanıyorum. Son sürümde bazı romlarda hata veriyor.
    Twrp silinme olayı orj roma döndüğünde oluyor. Onuda orj rom yüklendikten sonra yeniden başlatmadan magisk (root) de yüklersen kalıyor diye biliyorum. Hiç denemedim. Diğer custom romlarda silinme olmuyor. Tüm romları denedim bende olmuyor.

• volie82 kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım. Bu ikili ile hem adaptörü hem kabloyu ölçebilirsin.
    Aliexpress e usb test yaz çıkar.
    ★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu

• digitech kullanıcısına yanıt

• Twrp son surum 3.3.0.0 .

Peki Fw yüklemeden temizlikten sonra direk masik 2.4 (Oreo) yuklesem bu arb olayından etkilenmemek için ?

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Masik 2.4 hangi sürümü baz alıyor arb temizlenmişmi bilemiyorum. Madem arb4 yeni sürümler neden yüklemiyorsun.

Beğenmeyip geri dönüşte sıkıntı olmasın diye dedim ama madem sıkıntı olmaz 4'ü deneyelim

Masik 2.4 miui 10 8.8.9 sürümünü baz alıyormuş miui sitesinden baktığımda arb4 olarak görünüyor. Ama sorumluluk almayayım. Birde twrp yi yazdığım sürüme düşür daha iyi

Tamam dediğiniz sürüm twrp'yi yüklerim. Masik ten dönüşte fastboot yöntemiyle stabil Oreo yuklense sıkıntı olur mu ?

Az önce Masik 2.4 indirip yazdığım şekilde twrp den yükledim. Tel. Sorunsuz açıldı. Romdan kaynaklımıdır bilemiyorum kulaklık simgesi çıktı öyle olunca sesde de sorun oluyor. Tekrar eu beta 9.5.9 yükledim sorun olmadı.

• Eu beta 9.5.9 pie den MIUI 9 global kararlı 9.6.3 a düşürdüm. Önce rom arkasından magisk yükledim. İlk yüklemede google kurulum ekranında hata verdi. Temizlik yapmadan tekrar romu ve magisk i kurdum. Sorunsuz kuruldu. Twrp duruyor. Hazır yüklemişken biraz takılayım miui 9 da

Senin cihazda arb 4 var mı peki ?
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.