Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Salperde

Bant 20 4.5G olup olmadığını cihazın neresinden anlıyorduk? H+ yazıyor devamlı lte seçili ama...

Ayrıca 50171 antutu puanı aldı. Bu olması gerektiğinin altında değil mi?

1gün 10 saat 37 dk açık kalan cihaz 9 saat ekran süresi aldı. Şarj şuan %8 kalmış. Bu sonuçlar nasıl?

???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salperde kullanıcısına yanıt
    Şarjınız iyi normal, antutu düşük, güç tasarrufu açık iken mi yaptınız testi?

Band 20'yi rootsuz olarak ancak kutusundan ve etiketinden anlayabilirsiniz.Model kodu 2016102 ise global yani band 20'li modeldir.Kutusunun arkasındaki yazılar ingilizce olur, yan tarafında kırmızı üstüne beyaz yazıyla Global Versiyon yazar.Şarj aleti aparatsız direkt Türkiye uyumludur.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    AnTuTu düşük çıkması kafama takıldı. Güç tasarrufu kapalı hep şarjı iyi gidiyor diye açmadım. Kutuda kırmızı yazıyla global versiyon yazıyor ve model kodu olarakta 2016102-C6 yazıyor. Ancak yine bir farklılık ki şarj aleti yanında ek bir aparatla geldi. Hem kaba bir şarj cihazı hem de o siyah aparat ise beyaz renkliydi.Takınca iyce kaba birşey oluyor.

Bunun yerine standart Samsung şarj cihazını kullansam olur mu? Değer ve voltajları aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Şarjınız iyi normal, antutu düşük, güç tasarrufu açık iken mi yaptınız testi?

Band 20'yi rootsuz olarak ancak kutusundan ve etiketinden anlayabilirsiniz.Model kodu 2016102 ise global yani band 20'li modeldir.Kutusunun arkasındaki yazılar ingilizce olur, yan tarafında kırmızı üstüne beyaz yazıyla Global Versiyon yazar.Şarj aleti aparatsız direkt Türkiye uyumludur.

Hocam Benim de global verslyn ama sarj aleti aparatli.

• Arkadaşlar 32 gb ve 16 gb arasındaki fark çok mu ? Telefonu önerir misiniz bu arada ?
  • quote:

Bant 20 4.5G olup olmadığını cihazın neresinden anlıyorduk? H+ yazıyor devamlı lte seçili ama...

Ayrıca 50171 antutu puanı aldı. Bu olması gerektiğinin altında değil mi?

1gün 10 saat 37 dk açık kalan cihaz 9 saat ekran süresi aldı. Şarj şuan %8 kalmış. Bu sonuçlar nasıl?

56700 bende çin modeli.bende ayrıca hep lte ede baglaniyordu. Ama düşük hızda idi nedense.3 g ye alınca hız artışı oldu. Sanırım 4.5 g yi ararken bocaliyor telefon. Hangi rom kurulu telefonunuzda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayal@t -- 2 Temmuz 2017; 21:31:18 >
  • hayal@t kullanıcısına yanıt
    MIUI V8. 2.10.0 MCFMIDL Kararlı 1.5G yazıyor yeni güncellemeyle

• quote:

MIUI V8. 2.10.0 MCFMIDL Kararlı 1.5G yazıyor yeni güncellemeyle

Bendeki de aynı rom kurulu

• 3 senelik sony z ultram yeni öldü
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-redmi-note-4x-64gb-4gb-ram-4100-mah-288905569?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*236136807*22544670567*58375879647*{type}*288905569*pla-77411290767&gclid=COHvkZi17NQCFVMW0wodIkgHmg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

alınır mı 1099a maxipuanlarla yaklaşık 1000e gelecek

alınır mı alınmaz mı diye düşünüp gözü karartıp aldığım telefon. yıllarca samsung ve sony deneyiminden sonra ilaç gibi gelen android cihaz. telefonlara çok para harcamayı doğru bulmuyorum o yüzden fiyat performans cihazları ilgimi çekiyor.

10 günlük deneyimime göre nitelendirmem gerekirse;

+ malzeme kalitesi çok iyi. bu konuda tereddütlerim vardı.
    + pili devasa. 1.5 gün çok rahat, benim kullanımıma 2 gün şarjı gidiyor.
    + miui arayüzünü çok beğendim. temiz kasmayan bir arayüz.
    + snapdragon 625 ve 3gb ram yapmak istediğim her şey için fazlası ile yeterli.
    + çift sim kart ben kullanmıyorum ancak ikinci yuvaya sd kart takabilmek mümkün ki bu sebeple mi5'lere bulaşmadım. hafıza ne kadar büyük olursa olsun sd kart yoksa ben de yokum.
    + parmak izi okuyucu sorunsuz ve çok hızlı çalışıyor.

- netflix uygulamasını play store'dan kuramadım. sanıyorum bootlander kilidinin açık olması nedeniyle. apk olarak indirip çalıştırabildim ancak sanıyorum netflix bu şekilde kullanıma ileride izin vermeyecek.
    - samsung gear s3 ile kimyası mı uyuşmadı ne biraz sıkıntılı gidiyor. sürekli uygulamayı açıp bağlantıyı kurmam gerekiyor. açık olan uygulamaları kapattığımda samsung uygulaması da kapandığı için bağlantısı kesiliyor. arka alanda çalışması için tüm izinleri verdim oysa ki.
    - kamerası için ne yazık ki iyi şeyler söyleyemeyeceğim. bu paraya bu kadar olur konusunu tek hissettiğim yer. kamera yazılımının da katkısıyla ekstra bir başarısız.
    - hızlı şarjı desteklemiyor. sanıyorum lisans parası ödememek adına böyle bir hamleye gitmediler. yoksa snapdragon 625 hızlı şarjı destekliyor. ileride başka romlar ile gelebileceği söylentisi var. pilin tam şarj olması 2.5 saati buluyor.
    - usb type c yok. 2017 yılında bir telefonda hala nasıl mini usb ile gelir aklım almıyor.

ekşisözlükten yukarıdaki yazı. tek yorum var zaten
    kamera çok önemli değil de netflix sizde de sorun yarattı mı? üyeliğim var düzenli olarak metroda dizi izleyen birisiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fod -- 3 Temmuz 2017; 10:10:43 >

• Arkadaslar şu duvar kağıdı döngüsündeki fotoğrafları değiştirmek mümkün mü kendi seçtiğim fotoğrafların sırayla duvar kağıdı olmasını istiyorum nasıl yapılıyor bilen varsa söylesin

• Herkese selamlar.

Ben geçen yıldan beri Redmi Note 3 Pro kullanıyorum, memnunum. Şimdi bir yakınıma Xiaomi telefon almak istiyorum ve Redmi Note 4 Global'de karar kıldım. Ancak görüyorum ki forumda Redmi Note 4 Qualcomm'un konusu yok. (görmedim) Xiaomi bu sefer modelleri bayağı karıştırmış 4,4X diye. Bir de bunların kendi içinde qualcomm'lu ve mtk'lı diye ayrılıyor. Ben de o yüzden bu konuya yazıyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-ram-snapdragon-625-islemci-4100-mah-global-stabil-rom-cep-telefonu-281447768

Öncelikle ürünü üstteki linkten alacağım. (Cepport) Pek araştırmadım ama sıkıntı yok gibi görünüyor.

Redmi Note 4 Global ve Redmi Note 4X Qualcomm aynı yazılımı kullanıyorlar değil mi? miui'nin indirme linklerine baktım versiyon numaraları aynı çünkü.

Bunu şu yüzden soruyorum bilenler bilir Redmi Note 3 Pro'da iki versiyon vardı birinde band 20 yoktu. Onun dışında her şeyleri aynıydı. Ancak ikisi farklı yazılım kullanıyordu. 4X Qualcomm'un ve 4 Global'in durumu benzer olmasına rağmen aynı yazılım kullanmasını bu yüzden garipsedim.

Bunun dışında telefonla ilgili uyarılarınız varsa yazarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

Herkese selamlar.

Ben geçen yıldan beri Redmi Note 3 Pro kullanıyorum, memnunum. Şimdi bir yakınıma Xiaomi telefon almak istiyorum ve Redmi Note 4 Global'de karar kıldım. Ancak görüyorum ki forumda Redmi Note 4 Qualcomm'un konusu yok. (görmedim) Xiaomi bu sefer modelleri bayağı karıştırmış 4,4X diye. Bir de bunların kendi içinde qualcomm'lu ve mtk'lı diye ayrılıyor. Ben de o yüzden bu konuya yazıyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-ram-snapdragon-625-islemci-4100-mah-global-stabil-rom-cep-telefonu-281447768

Öncelikle ürünü üstteki linkten alacağım. (Cepport) Pek araştırmadım ama sıkıntı yok gibi görünüyor.

Redmi Note 4 Global ve Redmi Note 4X Qualcomm aynı yazılımı kullanıyorlar değil mi? miui'nin indirme linklerine baktım versiyon numaraları aynı çünkü.

Bunu şu yüzden soruyorum bilenler bilir Redmi Note 3 Pro'da iki versiyon vardı birinde band 20 yoktu. Onun dışında her şeyleri aynıydı. Ancak ikisi farklı yazılım kullanıyordu. 4X Qualcomm'un ve 4 Global'in durumu benzer olmasına rağmen aynı yazılım kullanmasını bu yüzden garipsedim.

Bunun dışında telefonla ilgili uyarılarınız varsa yazarsanız sevinirim.

Note 4 Snapdragon ve Note 4X yazılımları aynı efendim her ikisi de "mido" kod adıyla biliniyor. Bizden alacağınız telefon Redmi Note 4 Global (Band 20 Destekli) modeldir.

• mağazadan cevap almayı beklemiyordum madem buradasınız ürünle ilgili sorularım var onları da sorayım. ben siyah renk almak istiyorum ancak bu siyah önü de arkası da siyah olandan değil mi? bir de cihazın arka alt kısmında uyarı yazıları var mı? varsa kalıcı mı yoksa çıkarabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 3 Temmuz 2017; 14:32:34 >
  • quote:

mağazadan cevap almayı beklemiyordum madem buradasınız ürünle ilgili sorularım var onları da sorayım. ben siyah renk almak istiyorum ancak bu siyah önü de arkası da siyah olandan değil mi? bir de cihazın arka alt kısmında uyarı yazıları var mı? varsa kalıcı mı yoksa çıkarabiliyor muyuz?

Ürünün önü de arkası da komple siyah efendim, belirttiğiniz uyarılar ithalat kuralları gereğince cihazın arkasında mevcut ve ne yazık ki lazer baskı olduğu için çıkarılamıyor.
  • Nasıl duruyor acaba gerçek fotoğraf atabilir misiniz? Bu arada uyarılar şurdaki gibi yapılsa olmuyor mu?

• quote:

Nasıl duruyor acaba gerçek fotoğraf atabilir misiniz? Bu arada uyarılar şurdaki gibi yapılsa olmuyor mu?

Maalesef efendim o şekilde olmuyor, etiket olunca çıkarılma ihtimali olduğundan dolayı gümrükte problem çıkıyor.

• Cevaplar için teşekkürler.
  • Salperde kullanıcısına yanıt
    Samsung şarjı da olur.Ama telefona ampere uygulaması yükleyip bir ölçün şarj değerlerini.Açıkçası kutudan çıkan şarj Türkiye uyumlu, aldığınız yer sıkıntılı gibi.

• mustaac M kullanıcısına yanıt
    Kutudan Türkiye uyumlu çıkıyor, en azından Snapdragon işlemcili olanlarda böyle.Aldığınız yer değiştirmiş olabilir.

• fod F kullanıcısına yanıt
    Netflix rootlu cihazlara yüklenmiyor. Bu bizim cihaz olsa da aynı şey geçerli, samsung da sony de. Cihazı aldığınız gibi kullanırsanız play store'dan yükler kullanırsınız.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.