Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (Türkçe İnceleme İlk Sayfada) (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.202
Cevap
50
Favori
157.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PearBear

Kutunun yan tarafında kırmızı etiket vardır global version diye yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HB'den almıştım. Global ve snop 625 işlemcili olarak geldi. Garantisi Delta.

Telefonu açtıktan sonra, dikkat etmem ve kontrol etmem gereken bir şey varmı?

Tavsiyelerini nedir?

• v9.2.1.0 ncfmiek diye bi güncelleme geldi yükleyen var mı
  • Cepporttan aldigim telefonu tus isiklarindan orta ve sol taraftaki isigin zayif ancak geri tusunun oldugu tarafin belirgin bi sekilde daha parlak yanmasi gibi bi sorun oldugundan deisim talebiyle yolladim. Sorunu not kagidina yazdim. Deisim istedigimide belirttim. Gelismeleri burdan aktaririm sizlerede fikir olması acisindan.

• Kişileri neden sim karta kaydedemiyorum?

Yoksa böyle bir seçenek yok muydu?

Ayarlardan fabrika ayarları ile formatlamakla hard reset olarakformatlamanın farkı var mı?

Acil güncelleme lazım bence son yaptıkları 9.2 rezaletini düzeltmeleri için

• Arkadaşlar telefonu yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, ve kendi gözlemlerimi yazacağım, umarım almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur :)

Öncelikle 64 GB Altın rengini aldım Global Version olan, Snapdragon 625.

1- Telefonun bataryası gerçekten çok iyi, şöyle söyleyeyim, iOS teması kurdum, ve bütün gün oyun oynayarak sabahtan akşama kadar parlaklık sonuna kadar açıkken tam gün gidiyor şarjı.

2- Telefonun kamerası anlatıldığı kadar kötü değil, sabah ve öğlen vakti oldukça kaliteli çekim yapıyor, sadece gece vakti biraz sorun gördüm o da abartılacak kadar değil, kısaca kamera iyinin bir tık üstü, fakat mükemmelin de bir tık altı.

3- Ses sisteminde bir sorun göremedim, test ettiğim kadarıyla iPhone son modelleri ile aynı ses kalitesini veriyor.

4- Ürünün gerçekten iPhone'u andıran çok estetik, ince ve zarif bir tasarımı var, fakat maalesef bu zarif yapının zarar görmemesi için bir kılıf almalısınız, çok kolay çiziliyor çünkü.

5- Oyunlardaki performansı oldukça iyi, ekranı döndürüp tam ekran son ayarlarda oynayabiliyorum, dokunmatiği de çok güzel hiçbir sorun yaşamıyorum.

6- Android işletim sistemi diyip geçmeyin, MIUI işletim sisteminin kendine has şirin tasarımı ve kendine özel tasarlanmış uygulamaları oldukça güzel, evdeki cihazları kontrol etmeyi sağlayan özellik son derecede güzel çalışıyor, olur da kumanda bozulursa telefonum ile istediğimi yapabiliyorum uzaktan :)

7- Birden fazla parmak izi eklemek güzel bir önlem olmuş, parmak izimi kolayca tanıyor ve basitçe ekran açılıyor, ayrıca ikinci alan oldukça modern ve hoş bir özellik olmuş, ikinci alana özel parmak izi de çok ince düşünülmüş bir ayrıntı.

8- Küçük bir eksi yön olarak telefon maalesef güvenlik önlemi olarak desen, parola ve pin koyduruyor sadece, güvenlik açısından biraz sıkıntılı, sadece parmak izi ile açılabilme özelliği olsa mükemmel olurdu

9- Ve en büyük eksi yönü olarak kutudan kılıfı ve ekran koruyucuyu geçtim, kulaklık çıkmıyor maalesef, bu kadar ufak ve hoş bir masraftan kaçınılmasa daha iyi olabilirdi.

Ben oldukça beğendim, tavsiye ederim :)

• Son guncellemeden sonra Telefon rehberi birbirine giren varmi?

• alks kullanıcısına yanıt
    Hocam HB den global olduğunu nasıl anladınız ben d ealmayı düşünüyorum da, global olarak güvenilir şekilde nereden alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Son guncellemeden sonra Telefon rehberi birbirine giren varmi?

İşte bu tam da bundan bahsediyorum az yukarıdaki mesajımda ayrıca şarj süreside yarı yarıya düştü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ContackTR

Hocam HB den global olduğunu nasıl anladınız ben d ealmayı düşünüyorum da, global olarak güvenilir şekilde nereden alabilirim.

Alacağım satıcının numarasına ulaşarak görüşme yaptım. Oradan Global olduğunu öğrenerek satın aldım.

• Selamlar sevgiler. Ben de Perşembe günü itibari ile Xiaomi Redmi Note 4 kullanıcısı oldum. Soruları cevaplamaya çalışırım.
  • Arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum. snapdragon işlemcili GLOBAL olan modeli her sitede farklı çıkıyor. Sizden ricam snapdragon işlemcili GLOBAL olan modeli alacağım siteyi linki ile paylaşır mısınız. Teşekkür ederim

• Öncelikle herkese cümleten selamlar. Hb'den 64 gb snapdragonlu modeli alarak ben de bu kulübe katılmış oldum. İlk etapta telefonu fazla kurcalamadım. Sadece 9.2.1.0 güncellemesini yaptım. İnternetten aşağı yukarı 1.5 gb lık güncelleme dosyasını indirdim. Telefona downloaded roms diye klasör oluşturup, dosyayı klasörün içine attım. Güncelleme yaptıktan sonra zip uzantılı güncelleme dosyasını klasörün içinde göremedim. Daha sonra explorer'dan storage kısmına geldim. 1.95 gb yer kaplayan bir other kısmı var. O kısma kafayı taktım resmen. Düşünüyorum o alanı kaplayan şey bu güncelleme dosyası mıdır diye? Gizli hale gelmiş olabileceğini düşündüm. Gizli dosyaları göster deyip baktım ama gene bir şey gözükmedi. Aslında bu mevcut rom gözüme güzel gözüküyor, forumdan anladığım kadarıyla bu sürüm ile telefon daha da stabil hale gelmiş. Ama sırf bu other kısmının kapladığı alanı kafaya taktığım için custom rom yüklemeyi düşünüyorum. Bu sefer de çeşit çok olduğu için hangisini yükleyeceğime karar veremedim. Büyük ihtimal resurrection remix yükleyeceğim ama emin olamıyorum. Çok sayıda ince ayar yapmaya imkan veren bir rom gibi duruyor. Tavsiye edebileceğiniz romlar nelerdir? Bootloader kilidini açıp, twrp yükledikten sonra istediğimde rom flashlar gibi bu güncelleme dosyası ile mevcut roma geri dönme imkanı var mıdır?

• Snapdragon için 9.2.2.0 yayınlanmış.

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    Deneyen varmı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

Deneyen varmı..

İndirip kurdum bi sey hissetmedim.

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    Şu şarj işini bi halledemediler. 8 li seriler de çok iyiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar mtk li telim sarj soketinde sorun var turkiyede bulunuyormu alan varmi ?

• Merhaba,

Xiaomi Redmi note 4/64gb (global versiyon) cihaz sahibiyim.

Bugün dikkatimi çeken şu oldu;

Telefonun altında sağ ve solda olmak üzere altı delikli hoparlör yerleri var fakat sağ taraftan ses gelmiyor. Sadece sol taraftan ses alabiliyorum, bu normal mi? Bu telefonda kaç hoparlör var?

• quote:

Orijinalden alıntı: alks

Merhaba,

Xiaomi Redmi note 4/64gb (global versiyon) cihaz sahibiyim.

Bugün dikkatimi çeken şu oldu;

Telefonun altında sağ ve solda olmak üzere altı delikli hoparlör yerleri var fakat sağ taraftan ses gelmiyor. Sadece sol taraftan ses alabiliyorum, bu normal mi? Bu telefonda kaç hoparlör var?

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Evet normal, telefon stereo değil tahminimce mikrofon deliği orantılı görüntü olsun diye hoparlör ile aynı şekilde konulmuş ayrıca üstte 2. hoparlör mevcut. Genelde Mi6, Samsung S serisi gibi 1500TL üstü modellerde stereo hoparlör bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 11 Şubat 2018; 1:5:16 >
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.