Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.772
Cevap
117
Favori
423.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de böyle bi durum var son zamanlarda önceden 7-8 saat ekran süresi alıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi.eu kullanıyorum son birkaç sürümde şarjı emiyor. Ekran süresi 2:55 şarj %30. Normal beta sürümde durum nedir?

• karakaya_o kullanıcısına yanıt
    1-Ayarlar-Pil Performans-Uygulamayı seçin e tıklayın whatsap hariç tüm uygulamaların arka plan faaliyetlerini sınırlayın.
    2-Eğer çözülmüyorsa tam format atıp tekrar temiz kurulum yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanst

1-Ayarlar-Pil Performans-Uygulamayı seçin e tıklayın whatsap hariç tüm uygulamaların arka plan faaliyetlerini sınırlayın.
    2-Eğer çözülmüyorsa tam format atıp tekrar temiz kurulum yapın.

Arka plan uygulamalarından olabilir belki hocam. Dediğiniz gibi yaptım bakalım olmazsa format.

• 2 gündür boş boş işlerle uğraşıyorum keşke ana konuyu okusaydım. Önce 6.0'dan itibaren one click root olmuyor diye downgrade yapmak için uğraştım. Onda da fastboot yapmak için eski romlardan aradım sonunda buldum. Bu sefer de miflash bilgisayar ismindeki türkçe karakterlerden dolayı dizin hatası uyarısı verdi yeni oturum açtım oraya aktardım falan. Sonra kingo root mobil çalışmadı pc'ye yükledim root oldu twrp olmadı bu sefer. Official twrp boot.img patch'i gerektirir zcx gerektirmez onu yükle falan yazmışlar. Biri her yeni güncellemede gider biri gitmez vs vs bir sürü yabancı forum gezdim kafa karışıklığı. En son buradaki flash.bat ile yapılanı yaptım cihaz kilitli uyarısı verdi bu sefer de halbuki önceden açtırmıştım. Zaten fastboot ile downgrade yapamazdım herhalde kilitli olsa. Unlock tool ile onu da tekrardan unlock yaptım şimdi lineageos yüklüyorum zip'ten. Allah razı olsun burada hepsi varmış ilk başta okusaydım 5 dk'da hallolurdu.

• Miflash ile rom yüklendiğinde BL kilitlenme ihtimali var.

Daha önce kilit açık olduğu için Mi unlock programı ile kolayca açabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lnescapabLe

Miflash ile rom yüklendiğinde BL kilitlenme ihtimali var.

Daha önce kilit açık olduğu için Mi unlock programı ile kolayca açabilirsiniz.

Herhalde öyle oldu hocam hallettim çok şükür. Size bir sorum olacak: Şimdi bu zcx twrp kuruldu ve her ses açma ve güç tuşuna basınca açılıyor. Ben lineageos güncellemesi aldığımda (8.0 oreo gibi), ya da nitrogen os'a geçmek istediğimde veya tekrardan muiu roma dönmek istediğimde gerekli romların zip dosyasını indirip sd karta atıp recoveryi açıp yükle demem yeterli olacak değil mi başka bir işlem yapmaya gerek yok? Bir de her rom yükleme sonrası tekrardan twrp yüklemeye gerek yok değil mi?
  • Twrp ile rom yüklerseniz silinmez. (.zip dosyasını twrp ile yüklerseniz)

Miflash ile rom yüklerseniz twrp silinir.

• hem lineageos hem de nitrogen 7.1 twrp ile yüklendikten sonra ilk açılış ekranında kalıyor. Yaklaşık 1 saat beklememe rağmen açılmıyor. Yapılması gereken ekstra bir şey var mı?
  • BL kilidini kontrol ettiniz mi kapanmış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

BL kilidini kontrol ettiniz mi kapanmış olabilir

açtım hocam tekrardan da olmuyor. 5.1 buildli twrp kullandığım için olmadığına dair konular var xda'da. Şimdi yeniden 6.0 muiu rom kurup sonra bootloader unlock edip sonra twrp yükleyip tekrar deneyeceğim. Ben twrp olmadan custom rom olmaz - root olmadan twrp olmaz - 5.1 olmadan da root olmaz diye diye fabrika sürümüne kadar dönmüştüm. Şimdi de rom yüklenmiyor. Cehalet çok kötü bir şey
  • 5.1 derken? twrp 5.1 çıkmadı hocam. eğer nitrojen, lineage gibi aosp tabanlı rom kuracaksanız şu linkten edineceğiniz orjinal twrp ile kurulum yapın :https://dl.twrp.me/kenzo/
    eğer miui kuracaksanız twrp ile ozaman çinli arkadaşların yaptığı twrpler var onlar ile kurun. xzc miydi neydi. bir de coffe mi öyle bir şey vardı.

Zaten biliyorsunuzdur ama ben bir açıklama yapayım;

şu an kurulu olan twrp ile benim verdiğim linktekini bilgisayar ihtiyacı olmadan kurabilirsiniz,
    bunun için kurulum için dosya seçtiğiniz ekranda images seçeneğini seçip dizinden telefon hafızasına attığınız twrp yi seçip flash ve recovery seçeneklerini izlemeniz yeterli.

daha sonra kurduğunuz twrp için yeniden başlayın recovery modunda.

wipe bölümünden advanced wipeyi seçip system, data, internal, dalvik, cache birimlerini wipe edin. (bu dizinlerde dosyalarınız varsa sd karta atın) eğer önemli dosyam yok diyorsanız sd kartı da wipe edebilirsiniz

ardından sırası ile
    romu flashlayın
    son beta firmware flashlayın
    gapps flashlayın
    tavsiyem üzeirne son magisk i flashlayın (root için) - supersu eskiden iyiydi de çinliler satınaldıktan sonra saçmalamaya başladı. magisk açık kaynaklı ve daha çok özelliğe sahip bir araç.. tiny.cc/latesmagisk adresinden son sürümü indirebilirsiniz.

ardından telefonu yeniden başlatın.
    bu adımların ardından açılması gerek diye düşünüyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

5.1 derken? twrp 5.1 çıkmadı hocam. eğer nitrojen, lineage gibi aosp tabanlı rom kuracaksanız şu linkten edineceğiniz orjinal twrp ile kurulum yapın :https://dl.twrp.me/kenzo/
    eğer miui kuracaksanız twrp ile ozaman çinli arkadaşların yaptığı twrpler var onlar ile kurun. xzc miydi neydi. bir de coffe mi öyle bir şey vardı.

Zaten biliyorsunuzdur ama ben bir açıklama yapayım;

şu an kurulu olan twrp ile benim verdiğim linktekini bilgisayar ihtiyacı olmadan kurabilirsiniz,
    bunun için kurulum için dosya seçtiğiniz ekranda images seçeneğini seçip dizinden telefon hafızasına attığınız twrp yi seçip flash ve recovery seçeneklerini izlemeniz yeterli.

daha sonra kurduğunuz twrp için yeniden başlayın recovery modunda.

wipe bölümünden advanced wipeyi seçip system, data, internal, dalvik, cache birimlerini wipe edin. (bu dizinlerde dosyalarınız varsa sd karta atın) eğer önemli dosyam yok diyorsanız sd kartı da wipe edebilirsiniz

ardından sırası ile
    romu flashlayın
    son beta firmware flashlayın
    gapps flashlayın
    tavsiyem üzeirne son magisk i flashlayın (root için) - supersu eskiden iyiydi de çinliler satınaldıktan sonra saçmalamaya başladı. magisk açık kaynaklı ve daha çok özelliğe sahip bir araç.. tiny.cc/latesmagisk adresinden son sürümü indirebilirsiniz.

ardından telefonu yeniden başlatın.
    bu adımların ardından açılması gerek diye düşünüyorum :)

hocam Allah razı olsun uzunca açıklamışsınız. 5.1 derken android sürümünü kastetmiştim. Lollipoptan 7.1'e atlatmıyor zxc twrp'de. Romu flashlasa bile giriş ekranında takılı kalıyor menü gelmiyor. Ben de latest global stabil rom yükledim mi flash ile. Tekrardan unlock tool ile bootlader kilidini kaldırıp zxc twrp yükledim (official twrp'den daha iyi gibi anlatılmış xda'da). Bu sefer zipli romu sd karta atıp flashladım oldu. Yıllar öncesinin aliexpress ten 75 euro limitli çin malı tabletlerine clockworkmod ile zipli romlar yüklerdik hemen her gün. Bu da onun güncel haliymiş dokunmatik olmuş her şey. Yaşlanıyoruz herhalde :)

• Arkadaşlar ben artık MIUI'dan bıktım. 2gb ramli versiyon telefonum var ve çok yavaşladı zaten android 6...

internette gördüğüm kadarıyla android 8.0.1 li romlar var fakat nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum, çok fazla bilgi kirliliği var, içinden çıkamadım.
    bootloader im kilitli ve resmi olarak açmak 20 gün felan sürüyormuş böyle bir vaktim yok.
    bir şekilde düzgün çalışan (lte, parmak izi, kamerası) bir rom varsa saf androide yakın yüklemek istiyorum. yardımcı olabilecek var mı=?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 27 Ocak 2018; 13:49:24 >
  • Arkadaşlar 1.5 yıldır sorunsuz kullandığım telefonumda bugün bir sıkıntı belirdi. akşam yatarken şarja taktım sabah baktığımda %18 anca olmuş. Tekrar şarja taktım bu sefer geri doğru şarja başladı %16 oldu. Tak çıkar kullan %2-3 kaldı şarj bir türlü dolmuyor ama ekranda şarj oluyor bildirimi ve simgesi mevcut. 8 saattir hiç dokunmaksızın %43 ancak şarj oldu. Sıkıntım nedir soketten mi bataryadan mı? Kestirme bir çaresi var mı? Telefon red mi note 3 rootsuzdur. Bazı arkadaşlar gibi room root yükleme becerim yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RID_ONE_54 -- 27 Ocak 2018; 20:0:53 >
  • RID_ONE_54 R kullanıcısına yanıt
    usb girişi kirlenmiş tozlanmış olabilir bi iğneyle felan temizlemeyi deneyin zorlamadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 27 Ocak 2018; 21:2:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

Arkadaşlar ben artık MIUI'dan bıktım. 2gb ramli versiyon telefonum var ve çok yavaşladı zaten android 6...

internette gördüğüm kadarıyla android 8.0.1 li romlar var fakat nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum, çok fazla bilgi kirliliği var, içinden çıkamadım.
    bootloader im kilitli ve resmi olarak açmak 20 gün felan sürüyormuş böyle bir vaktim yok.
    bir şekilde düzgün çalışan (lte, parmak izi, kamerası) bir rom varsa saf androide yakın yüklemek istiyorum. yardımcı olabilecek var mı=?

Merhaba. Redmi Note 3 Pro için öncelikle telefonunuza en son Geliştirici rom yüklemeniz gerek. İsterseniz sonraki adımları sırasıyla yazarım. Kolayca BL kilidini açar Nitrogen OS 8.1 yükleyebilirsiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm çocuğun tabletinin şarj cihazının kablosunu kullandım normal hızda şarj etti

• granma79 kullanıcısına yanıt
    Miflash ile atiliyorsa son gelistirici Romunu yukleyebilirim

• Arkadaşlar günaydın, sabah kalktığımda miui 9.2.4 güncellemesi mevcut bildirimini gördüm ancak wifi kapalı olduğundan işlem yapmadı. Wifi açıp güncellemeyi kontrol ettim bu seferde güncelleme yok diyor. Bir sorun mu var yoksa güncellemeyi mi geri çektiler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.