Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.772
Cevap
117
Favori
423.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam nerdeyse herşey aynı. bendekide pro kenzo. bende gnelde instagram çok kullanıyoum onun dışında bazı sosyal programlar bankacıllık ve borsa, teknoloji haberleri. ama ben bu telde greenfy olmaması gerektiğini düşünüyorum. arka planı güzel işliyor. bende yüklü ama dondurdum şu anki duruma bakarsak benim tel nerdeyse 3 gün beklemeye 6-7 saat ekran verecek ( yüzde 52 kaldı 3 saat 45 dakika ekran 28 saatte bekleme olmuş ). daha önce benimkide hep kötüydü ama bu sürüm çok memnun etti beni. değerlerimiz kullanım tarzlarımız hemen hemen aynı. ben az kullanıyorum size göre ama yinede sizin ki bir gün beklemeye en az 6-7 saat ekran almalısınız. wakelock ve cpu spy varmı ?bunlardan knotrol ettiniz mi ? bide pil onarım programı deneyin çok etkisi olmaz ama deneyin bence. ha bu arada ben kernel adiutor ile bir kaç ayar yaptım ama bu ayarlar öyle teli aman aman uçurmuyor. bunuda deneyin derim. beklemede yememesi özellikle hoşuma gitti. nitrogen os bile beklemede ortalama yüzde 2 yerdi bu en fazla 1 bazende hiç. restrict background activity seçeneğini ben tüm programlara uyguladım. ama bunlar çerez önlemler çok çok etkilemiyor bence. sistem uygulamalarına da restrict background activity seçeneğini uygulayın bence.

• Google uygulamaları driver vs silinemeyen uygulamaları nasıl kaldırabilirim rot yok cihazda bu şekilde silmenin biryolu varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Greenify'e gerek yok bence. MIUI arkaplan yönetimi konusunda çok iyi.

Ayrıca AdAway ile bir kere host dosyalarını değiştirdikten sonra arkplanda açık bırakmaya gerek yok.

• el insaf hocam bu kadar programa tel nasıl dayansın ya bir kaçı çakışmıştır,bazıları otamatik başlatmalıdır kullansanda kullanmasanda farketmez şarjı yer,bence siz en iyisi ya rom degiştirin yada teli sıfırlayın bir daha kurun,herif bir nefes alsın redmi note 3 pro SD şarj ve ekran süresi kullanımında pek çok telden iyidir
  • vr gözlük kullanan var mı ? bu telefonla en iyisi hangi model gider ?
  • Bu cihazın Global cihaz mı yoksa Global yazılım yüklü Çin cihaz olduğunu nasıl anlarım

• Slm cıhazım redmı note 3 pro ama cıhazda global rom var ama benım sorum bunlarda bı Çin olup Global rom Yüklu olan cıhazlar var bu çın cıhazlarında Vodafone hattı çalışmıyor 4g de ama global cıhazlarda calısıyor ve bunlar arkalarında kodla ogrenılıyor bunu nasıl ogrenırım resımde paylastıgım cıhaz yardımcı olabılırmısınız hattımı vodafone tasımayı dusunuyorum global cıhazlarda 4g dr kesıntı olmuyormus

• Aida 64 ile cihazın kod adına bakın. Kate yazıyorsa sorun olmaz Vodafone de.. kenzo yazıyorsa kırsal alanlarda sıkıntı olur. Global rom ile global cihaz farklı şeyler. Her iki cihaz da Kate ve kenzo da global rom var fakat sadece kate global band 20 destek li cihazdır.

• ayuming kullanıcısına yanıt
    2015112 kodu aratınca kenzo olanı çıkıyor.

http://www.techinsights.com/reports-and-subscriptions/open-market-reports/Report-Profile/?ReportKey=11193

ayrıca boyunu ölç, alttan üste 152cm ise kate'dir. 150 ise kenzo.
  • 8.5.1.0 yayınlandı, 8.2.4.0'a göre daha iyi gibi. ✌️

• Arkadaşlar çift sim kart kullanımı nasıl oluyor?

Hattı takıp direkt ek bir işlem yapmadan ikisini birden sorunsuz kullanabiliyor muyuz? Yurtdışına çıkacağım mesela iki hattı da yurtdışında kullanabilirim değil mi aynı anda?

• Bana henüz gelmedi. ne tür yenilikler var acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsengineer

Bana henüz gelmedi. ne tür yenilikler var acaba.

https://i.hizliresim.com/MvpqE2.png

https://i.hizliresim.com/aG3k0B.png

Hocam yenilikler bunlar, Türkçe'ye çevirebilecek var mı acaba?

• Iggy Azalea kullanıcısına yanıt
    hepsini çevirmek uzun sürer ama genel olarak eften püften şeyleri düzeltmişler.

çıkıp adam gibi, pil performansı gelişti, ram yönetimi gelişti, clon uygulamaların google bağlantısı sorunu düzeldi, mail programının sycn sorunu giderildi vs yazsalar dişimi kırıcam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Arkadaşlar çift sim kart kullanımı nasıl oluyor?

Hattı takıp direkt ek bir işlem yapmadan ikisini birden sorunsuz kullanabiliyor muyuz? Yurtdışına çıkacağım mesela iki hattı da yurtdışında kullanabilirim değil mi aynı anda?

2 sim yuvasına uygun simleri tak... ama hangi yuvaya hangi no yu taktığını unutma....

sonra arama esnasında ekrana 2 tane tlf simgesi çıkacak.. nolarına göre arama yaparsın...
    2 hattı da kullanırsınız da.. birçok tlf da her 2 hat da AKTİF olmaz.. yani siz 1 nolu hat ile konuşurken 2. hat meşgule düşer. yani 1 nolu hattı beklemeye alıp 2. ile görüşme yapamazsınız... sıra ile görüşme yaparsınız.. nerdeyse bu olay her marka 2 hat da aktif diye yazar ama bu bir satış YALAN larından bi tanesidir. Hatlar Aktif - Pasif çalışır. ama beklemede her 2 side aktif gibi sinyal alır o ayrı konu...

HAYIR.. yurt dışına çıkınca hatlarınızı orda kullanamazsınız.

hangi firmadan aldın ise o firma ile görüş ve hangi ülkelerda kullanılabilindiğini ve buna karşılık günlük ne kadarlık para aldıklarını, ki genelde günlük 17 lira alıyorlar.. her yüklü tarifeyi yurt dışında kullanamazsın... 17 lira ödeyecek bile olsan günlük.... Faturalı hattında belirli bir tarife üstünde olman gerekiyor.. BU arada her firmada 1-2 ay lık olarak tarife değişimi yaptırabilirsin.. yani 20 liralık tarifen var.. yurt dışına gideceksin bu ay için 50 liralık tarifeye geçersin sonra günlük kullanımı öder kullanırsın. diğer ay yine eski tarifene dönebilirsin. itiraz ederlerse tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle.. her zaman geri adım atarlar.. yoksa dolandırıyorlar herkesi...

misal... Turkcell dunya genelinde 50 civarında ülkedeki gsm firmaları ile çalışıyor. Dolayısı ile hattınızı yurt dışında kullanıma açtığınızda bahsi geçen günlük rakamı (harici gsm kira bedeli oluyor) ödeyince kullanabiliyorsunuz.. Ama bu demek değilki her ülkede aktif.. bazen aktif olan ülkedeki hatalı gsm seçimi ve trust sorunundan yine kullanamayabilirsiniz de.. bunu gitmeden detaylı sorup öğrenmeniz lazım. Tlf unuz otomatik gsm seçimi yapmaz ise sizin kendiniz sinyal seçmeniz gerekiyor...

kısacası senin sorununu kullandığın gsm firmasındaki müşteri temsilcisi cevap verecek..

şunu da yapabilirsin :)

gittiğin ülkede wifi lerden faydalanarak whatsapp - skype gibi yazılımlar ile sesli görüşme yapabilirsin... yada text... ama burdaki internet senin tlf daki değil.. gideceğin yerdeki wifi hizmetinden bahsediyom...

• Güncelleme sonrası birçok uygulamanın logosu beyaz bir çerçeve ile çevrilmiş şekilde görünmeye başlandı. Çok gereksiz, hem görüntü kötü, hem de logo küçük görünüyor.

• Artarak çalan zil sesini nasıl iptal ederiz?
    Artarak değil de normal çalmasını istiyorum.

Son Global Kararlı 8.5.1.0 yüklü.
  • 8.5.1.0 kenzo için geri çekildi bilgize arkadaşlar. 8.2.4.0 ile yola devam.

Beta rom içinde aynısını yaptılar. Herhalde miui 9 için iyice savsakladilar bu işi...

Tavsiyem resmi olarak yayınlansa bile bir kaç gün bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 28 Haziran 2017; 13:33:13 >
  • granma79 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar dan en üstte aramaya girin.

Zil sesi arttırma yazın, çıkan ayarı kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 28 Haziran 2017; 13:36:39 >
  • ertugrulalp E kullanıcısına yanıt
    size özelden yazdım ,
  • 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.