Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.772
Cevap
117
Favori
423.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmi 3 kullanıyorum ama onun başlığı pek aktif değil burayada yazayım dedim. SSte gördüğünüz üzere mesajlar kilit ekranında gizleniyor. Bunu activity launcherdan açtım ama nasıl açtım bir daha bulamadım. Yardımcı olur musunuz.
    ★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★
  • genso kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapılır bilmiyorum ama laucher kaldırıp tekrar kurun düzelmesi lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu launcher ana sayfa uygulaması değil, telefondaki gizli sekmeleri açıyor. O yüzden uygulamayla bağlantılı değil. Dediğim gibi gizli bir menü yani activity launcher içerisinden yapılacak ama hepsine baktım bulamadım.
  • Merhaba,

Benim bir RN3 Pro sorunum var ve ne yaptıysam çözülmedi. Cihaz hiç açılmıyor, şarj kablosunu takınca sadece kırmızı ışık yanıp sönüyor başka hiç tepki yok. PC ye bağlayınca direk 900E olarak görüyor, 9008 olmadığı için hiç bir yazılım cihazı hazır olarak görmüyor, dolayısı ile hiç bir işlem yapamıyorum. Bana ne önerirsiniz?

Teşekkürler,

Hicks

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Fastboot ekranı açılıyor mu ?

Cihaz brick olmuş bu arada

• Evet maalesef... Fast boot ekranı dediğiniz nedir?

https://goo.gl/images/r7YBR1

Bu ekrana giriyormu ?

Ses açma veya kısma + power tuşuna basarak cihazı açın (ikisininde deneyin) bu ekrana giriyorsa basit bir şekilde kurtarırız

• Ekranda hic bir zaman görüntü yok, neye basarsa basayım simsiyah... Sadece PC ye balayına PC 900E olarak görüyor, bu da olmasa toptan gitti diyeceğim...

Test noktası oluşturmanız gerekli ya da deep flash kablosuna ihtiyacınız var.

http://en.miui.com/thread-397167-1-1.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    O zaman üstteki arkadaşın dediği şekilde yapmanız lazım

Ya deepflash kablo alın yada yaptırın bir elektrikçi ye YouTube videoları yardımcı olur

Ya da testpoint yapmanız lazım cihazın içini açıp bir nevi kısa devre yapıcaksınız video var YouTube da yardımcı olur

Öncelikle geçmiş olsun. Nasıl bu hale geldi telefon?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 22 Haziran 2017; 6:49:48 >
  • Android şarj kullanımı ne durumda arkadaşlar bir kaç ekran görüntüsü alabilirmiyim?

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/deepflash-edl-kablosu-xiaomi-267518289

Bu aparat işinizi görecektir. 9008 moduna kolaylıkla geçer ve istediğiniz yazılımı atarsınız.

• 8.2.4.0 global stabilden memnun olan var mı? 5 saate bile varmıyor aldığım ekran süresi. 1 gün gitmiyor zaten şarjı. Durduk yere %100-99-98-97-976-95 akıp gidiyor şarj. Bugün en son %80 küsurlarda 40 dk ekran sürem vardı. Güzelim ekran sürelerinin ve şarjının içine ettiler telefonun. H/H+(3G) modunda çok fazla ısınıyor tel. Bazen alarm çalmıyor, lanet sürüm yüzünden kaç defa sahura kalkamadım. Kısacası siz bu son sürümden memnun musunuz?
  • Redmi Note 3 Pro (kenzo) için; Global kararlı ve beta için herhangi bir güncelleme ertelemesi yoktur.
    Redmi Note 3 Pro SE (kate) için; Global kararlı için herhangi bir güncelleme ertelemesi yoktur. Gloal beta için vardır.

MIUI v8.5.1.0 MHOMIED Nightly on Redmi Note 3 Pro için rastgele ota üzerinden dağıtılıyor, beta olarak.Fakat tam olarak serbeste çekilmediği için herkese gelmeyebilyor.
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    8.1.6.0 kullanıyorum, bana 8.5.1.0 nightly geldi. Miui 8.5 de ne yenilikler var? 8.3 ve 8.4 çıkmadan 8.5 mı çıkacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 23 Haziran 2017; 6:11:1 >
  • hocam şu ana kadar kullandığım en iyi miui. bir kere sabahtan akşama ya hiç gitmiyor yada yüzde bir gidiyor.3 saat 28 dakika ekran sürem 1 gün 2 saat beklemede ve şarjım yüzde 61 şu an.net sürekli açık değil ama gündüz wifi sürekli açık. oyun oynamam. ortalama 48 saat beklemeye 6-7 saat bekleme veriyor 8.2.4...yaptıüım ayarlara gelince: pil tasarrufu açık. arka planda herşey kapalı.sd maid ile istemediklerimi dondurdum herşeye rağmen arka planda çalışanlarında başlangıç ayarlarını değiştirdim. şu anlık en memnun olduğum sürüm. ram yönetimi kötü 2 gün sonunda 1,3 gb boş kalıyor. twrp ile temiz kurulum yaptım. temiz kurulum ile deneyin derim ve google uygulamalarını dondurun bence. pil kullanma kısmında da "android" en çok pili yiyen program sorun yok ama hoşuma gitmedi sadece.
  • semsengineer S kullanıcısına yanıt
    kate modeli mi kenzo mu? belki bir karışıklılık olabilir diye düşündüm. benimki pro/kenzo. telefonu rootlarım. google uygulamalarını ve diğer gereksiz uygulamaları her zaman kaldırırım ve bunda da kaldırdım. kullanacak oldupum uygulamalrını kendim yüklerim sonrasında. (drive, maps, youtube) (tts dosyaları, etc, priv-app, app, system filan bayağı kapsamlı temizlerim.) her romu clean all komutuyla fastboottan yüklerim, bunu da öyle temizce yükledim 2-3 defa.(!) oyun oynamam. oyun bile yüklü değil. kullandıklarım facebook/messenger/insta/whatsapp bazen de snapchat. mail senkronizasyonu açık. pil ayarlarından kullanmadığım uygulamaları "restrict background activity" yapıyorum. arkaplan kullanımını kısıtlıyorum. kullandıklarım (sosyal medya vs) miui battery saver (tavsiye edilen miui pil tsarrufu) modunda. ama ana menüden battery saver (pil tasarrufu) kapalı durumda. google'ın kendii uygulaması açık bir de abone olduğum konular ve hava durumu vs.

kullandığım uygulamalar: (birçoğunu çok çok nadir kullanıyorum)(kullanım sıklıklarını belirttim.)
    +adhan time, wordweb, seslisözlük, voscreen, feyzü'l furkân, tureng, zargan, dictionary, g. translate, wps office (nadir)
    +youtube, deezer, soundcloud, peggo, dolby atmos, inshot, spotify, kinemaster, quik, vue, shazam (neredeyse hiç, aktif olan dolby)
    +facebook, messenger, twitter, instagram, whatsapp, skype, ekşicep (en, en sık kullandığım uygulamalar.)
    +miui forum, mi fit, bundle, reddit, medium, steam, stumbleupon (neredeyse hiç, günde bir iki kez miui forum)
    +kwote, boomerang, layout, snapseed, repost, blendmix, instasize, retrica, lune, b612, pic collage,giphy cam, giphy (neredeyse hiç, kırk yılda bir fotoğraf editlemem gerekirse filan)
    +e devlet, akbank direkt, sahibinden, hepsiburada, gittgidiyor, pamukkale, tt online işlem, n11, ziraat mobil, vodafone yanımda. (nadiren)
    +opera max, opera vpn, psiphon (nadiren, vpn lazım olduğunda)
    +sd maid, blackmart, adaway, root explorer, supersu, xposed, greenify (!), extMIUI, xinsta, boot manager. (greenify ayarları yapılı, boot manager'den başlangışta çalışmaması gerekenler ayarlı, adaway reklam engellemesi için arka planda hep açık. sd maid ile arada temizlik)

kullandığım uygulamalar bu şekilde. birçoğunu telefonda dursun, lazım olur diye yüklüyorum inanın çoğunu kullanmıyorum bile.
    ve bu kullanımıma 5 saat bile zar zor 4 buçuk saat ekran süresi alıyorum. telefon çok elinde mi diye soracak olursanız. biri sosyal medyadan yazdığında filan. beklemede kendi kendine şarj yiyen bir telefon haline geldi benimki. telefonum 8 aylık filan.

• Hocam bende Redmi note 3 prime modeli var dün kendi şarj kablosu ile şarj etmeme başladı ama başka telefonu şarj ediyor bendim telde başka kabloyla şarj oluyor nasıl oluyor?

• Aynı sorunu bende yaşadım içindeki teller zamanla kopuyo şarj etmemeye başlıyo başka telefonu edebilir belki onun çektigi gücü karşılıyordur hiç uğraşmayın tak çıkar telefona zarar verir başka kablo ile yola devam edin

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.