Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.114
Cevap
63
Favori
167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 aydır kullanıyorum bir sorun yok
    Ekran kalitesi güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar çok fazla sorulmuştur eminim ancak ben de sormak istiyorum. Bu telefonu almak istiyorum, forumda güvenilir bir satıcı var 930 lira civarına taksitli olarak satıyor telefonu. Ondan almayı planlıyorum şuan için.

Daha uyguna mal etme şansım var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar çok fazla sorulmuştur eminim ancak ben de sormak istiyorum. Bu telefonu almak istiyorum, forumda güvenilir bir satıcı var 930 lira civarına taksitli olarak satıyor telefonu. Ondan almayı planlıyorum şuan için.

Daha uyguna mal etme şansım var mı ?

Çinden getirtebilirsiniz.
    Türkiye'den 800 Tl civarına alabilirsiniz. 930 biraz pahalı (taksit yüzünden sanırım)
  • _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    Çin satış fiyatına göre oldukça pahalı ama taksit ve muadil telefonların fiyatına bakarsak bu fiyat normal kalıyor bana kalırsa.
    Bende nakit 850 TL'ye aldım kayıtlı ve silikon kılıf cam koruyuculu (3/32)

• felixamor F kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz, bir de imei işlemi ile uğraşmak gerekecek. sanırım forumdaki arkadaştan almak mantıklı olacak, referansları da sağlam güvenilir birisi.
  • Hocam ben galerisini pek beğenmediğim için değiştirsima aslında=))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TrickyBogard

quote:

Orijinalden alıntı: esmer23s

Temalara gir ve onlineyi seç kişiselleştir gibi bi menü olacak arada bildirim sesi ayarı var sanırım orayı arıyorsun. Değişimi oradan yaparsan düzelir sanki.

yok hocam tam anlatamamışım. mesela twitter bildirim sesimi ayarlıyorum ama yine mesaj bildirim tonu neyse o çalıyor bildirimlerde de.

Yok mu bu sorunu yaşayan ya da çözebilen?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_107580974/tm.htm den aldım. Sıkıntı yaşamadım. 749+20tl kargo 769 e aldım. 20 gün oldu heralde. Bana göre sorun değil ama kutusu olmadan kutu içeri tam olarak, güzel paketlenmiş geldi. İnceleyebilirsin.
  • ozansah O kullanıcısına yanıt
    Mediatek çipsetler daha esnek bir yapıya sahip oluyor her zaman, donanıma müdahale (ve tabiki IMEI) çok daha rahat ve basit. Snapdragon ise toplamda çok daha verimli ve performanslı çipsetlerdir. Tabi neyi neyle karşılaştırdığımız da önemli burada, sonuçta SD810 gibi bir facia da söz konusu. SD415 ise çok zayıf ve giriş seviyesi bir model. Redmi Note 3'te kullanılan Helio X10 ise SD615/801 arası konumlandırılabilir. Orta/Üst segment yani. Güncel oyun ve uygulamalarda gayet yeterli, GPS konumlandırması hızlı, Wifi çekim gücü başarılı, pil kullanımı tatminkar.
    Ben 5 saat ekran süresi alıyorum Redmi Note 3'te (Tabi hiçbir şeyi kısıp, hiçbir şeyi kapatmadan. Günde iki saate yakın telefon görüşmesi, aktif olarak kullanılan üç anlık mesajlaşma uygulaması, üç adette push destekli e-posta uygulaması, çift hat ile)

Bunun yanında ShpinX V2B romunu kullanıyorum üç gündür, hemen hemen tüm romları denedim en iyisi ve bug'sız olanı bu tavsiye ederim. Bu derece Türkçeleşmiş olması (%100) şaşırttı beni açıkcası çünkü daha önce Mi cihazları kullandım ve stok resmi rom'larda dahi Türkçeleştirilmemiş kimi yerler vardı (Biz Türkçe dil yama reposunda bile bu kadar doğru çeviri yapamadık daha). Ayrıca xiaomi.eu romlarında ekran parlaklık ve kalite sıkıntıları var. Ve de diğer romlarda uzun beklemelerden sonra bazen parmak izi okuyucu çalışmaması sorunu var. Bazı arkadaşlar SphinX V2B'de parmak izi tarayıcının çalışmadığını rapor etmişler ama ben öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Pil kullanımı ve daha akıcı performans için ile ilgili bazı ipuçları da var ama sanırım paylaşıldı bunlar. (Gereksiz bant frekanslarının kapatılması, ekran geçişleri için GPU kullanılması, Cpu'nun dokunuşlarda frekans artırımını kapatmak v.s.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 24 Şubat 2016; 14:53:37 >

Bu konuda son paragrafinizdaki performans ipuçları ile ilgili paylaşımı hatirlayamadim. Link vermeniz mümkün mudur? Bu ayarları uygulamak isterim. Tesekkurler.

• fevzizafer kullanıcısına yanıt
    1) Dosyayı bulun ; /system/etc/perservscntbl.txt
    Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi düzenleyip kaydedin:

Bu düzenlemeden sonra ekrana dokunduğunuzda artan işlemci frekansı düşecek. Bu da ufakta olsa batarya kullanımına katkıda bulunacaktır.

2) Dosya bulun ; /system/lib/egl/egl.cfg
    Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi düzenleyip kaydedin:

Bu da CPU Render yerine GPU ile ekran çizimi sağlar, performansı artırıp geçişleri daha yumuşak hale getirir.

3) *#*#3646633#*# ile EngineerMode girin Telephony/Band Mode menüsüne girin SIM1 ve SIM2'yi kullandığınız operatör frekanslarını seçin diğer seçimleri kaldırın. (Vodafone ve Turkcell Gsm Mode'da EGSM900 kullanır, UMTS Mode'da ise WDCMA 2000/1900)

Bu işlem telefonun gereksiz yere frekans aramasını durdurup pile katkı sağlar.

Kaynak : 4PDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 24 Şubat 2016; 15:38:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

1) Dosyayı bulun ; /system/etc/perservscntbl.txt
    Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi düzenleyip kaydedin:

Bu düzenlemeden sonra ekrana dokunduğunuzda artan işlemci frekansı düşecek. Bu da ufakta olsa batarya kullanımına katkıda bulunacaktır.

2) Dosya bulun ; /system/lib/egl/egl.cfg
    Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi düzenleyip kaydedin:

Bu da CPU Render yerine GPU ile ekran çizimi sağlar, performansı artırıp geçişleri daha yumuşak hale getirir.

3) *#*#3646633#*# ile EngineerMode girin Telephony/Band Mode menüsüne girin SIM1 ve SIM2'yi kullandığınız operatör frekanslarını seçin diğer seçimleri kaldırın. (Vodafone ve Turkcell Gsm Mode'da EGSM900 kullanır, UMTS Mode'da ise WDCMA 2000/1900)

Bu işlem telefonun gereksiz yere frekans aramasını durdurup pile katkı sağlar.

Kaynak : 4PDA

çok faydalı bilgiler bence ilk sayfaya eklenmesi şart. ancak cpu gpu değişimini yapamadım izin vermiyor değiştirdikten sonra kaydetmeye

• TrickyBogard kullanıcısına yanıt
    Söylemeyi unutmuşum ROOT gerekiyor bunları uygulayabilmek için.
  • xiaomi.eu stabil 7.1.8 ROM kullanan arkadaşlar, mesaj geldiğinde mesaj listesinde görülüyor ancak okumak istediğimde, "Ne yazık ki, mesajlaşma durdu" uyarısı veriyor. Aynı durumu yaşayan veya çözüm bilen var mı?

Not: Paylaşımın için teşekkürler.
  • bootloader unlock sayfasından bilgileri giriyorum gönder diyorum 10dan fazla karakter nedenini uygula diye uyarı veriyor açıklamayı daha uzun daha kısa hepini denedim bir türlü bu hatayı aşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Söylemeyi unutmuşum ROOT gerekiyor bunları uygulayabilmek için.

hocam ama bi düzeltme yapayım, frekans yarları için MTK enginered modda roota ihtiyaç yok :)
  • Güncelleyici ile china dev romu yüklenebilir mi? Resmi geliştirici sürümü yani?

Yüklenirse attığım imei silinir mi? Tekrar imei atılması gerekir mi?
  • TahaKaradeniz kullanıcısına yanıt
    Maui ile atılmış veya orijinal imei var ise silinmez. Ben Flash tool ile rom atarken brick yaptım telefonu, (konuda ilk sayfada yer alan) stok romla kurtardım tekrar, imei kaybolmadı..
    Peki atayım mı o china dev romu güncelleyci ile tavsiye eder misiniz? Güncelleme alır mıyım?

Şuan 7.0.19 sürümü var satıcıyla gelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fevzizafer

xiaomi.eu stabil 7.1.8 ROM kullanan arkadaşlar, mesaj geldiğinde mesaj listesinde görülüyor ancak okumak istediğimde, "Ne yazık ki, mesajlaşma durdu" uyarısı veriyor. Aynı durumu yaşayan veya çözüm bilen var mı?

Not: Paylaşımın için teşekkürler.

Türkçe ile ilgili bir sorun. Dili ingilizce yapınca düzeliyor.

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.