Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.114
Cevap
63
Favori
167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: usta0037

quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

6.2.19 sürümüne güncelle telefonu, ardından telefonu bul özelliğini aktif et ve telefonu i.mi.com üstünden konumunu bul. Sonra kilidin açılacak. Güncelleme adımları ilk mesajda mevcut.

6,2,19 romun linkini verirmisin hocam konunun başında hangi anlatımda oldugunu bulamadım

ben ikinci el aldım.benden önce açılmış olabilir düşüncesiyle soruyorum.boodloader kilidi açık veya kapalı olduğu nasıl anlaşılır.
  • zaomss kullanıcısına yanıt
    Verdiğin linkteki ROM resmi ROM. Telefon sadece çinde satıldığı için xiaomi tarafından global ROM henüz sunulmadı. Çin de google servislerinin kullanımı yasak olduğu için bu cihazda google servisleri yok. Dil olarak ta xiaomi dışardan alan olmasın diye sadece İngilizce ve Çince koyuyor. Ne zaman global ROM çıkar o zaman tüm diller ve google servisleri olur. Xiaomi.eu ise xiaominin yayınlandığı romlara google servislerini ve tüm dil dosyalarını ekleyip, gereksiz Çin uygulamalarını kaldırıp sunuyorlar. Bootloader koymalarının sebebi de çinli satıcılar telefonu satmadan önce belli firmalar ile anlaşıp telefonları boatware uygulama ile dolduruyormuş, bunun önüne geçmek için böyle bi adım attıklarını söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 20 Şubat 2016; 14:46:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ana konuya yeni anlatımlar eklendi, bazı anlatımlar güncellendi. Bunlar şu şekilde;
    • Telefonu Yeni Aldım Ne Yapmam Gerek?
    • Haftalık Güncelleme Alan Xiaomi.Eu Romu Kurmak

Umarım artık bu konular ile ilgili daha fazla soru gelmez. Ben cevaplamaktan yoruldum. Sizlerden ricam hala nasıl rom yüklerim, bootloader kilidini nasıl açarım, şu rom güncelleme alır mı gibi soru soranları ilk mesaja yönlendirin veya cevap vermeyin.

Ek olarak eklenmesi veya şurası karışık olmuş düzenleyin dediğiniz yer varsa beni etiketleyerek mesaj yazın veya özel mesaj atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 20 Şubat 2016; 15:20:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLastis

Aynı sorun bendede var çözümü bilmiyorum ben loxar rom kullanıyorum en kısa zamanda orjinal stock rom kurup deniycem belki o yuzden görmüyordur telefonu

bende de loxar kurulu, stock romu denedikten sonra olumlu, olumsuz sonucu benimle de paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Ana konuya yeni anlatımlar eklendi, bazı anlatımlar güncellendi. Bunlar şu şekilde;
    • Telefonu Yeni Aldım Ne Yapmam Gerek?
    • Haftalık Güncelleme Alan Xiaomi.Eu Romu Kurmak

Umarım artık bu konular ile ilgili daha fazla soru gelmez. Ben cevaplamaktan yoruldum. Sizlerden ricam hala nasıl rom yüklerim, bootloader kilidini nasıl açarım, şu rom güncelleme alır mı gibi soru soranları ilk mesaja yönlendirin veya cevap vermeyin.

Ek olarak eklenmesi veya şurası karışık olmuş düzenleyin dediğiniz yer varsa beni etiketleyerek mesaj yazın veya özel mesaj atın.

Hocam bende İnşallah yazın almayı düşünüyorum bu telefonu konuyu da takip ediyorum 1-2 gündür. İlk mesajda telefon Türkiyede çeker mi bağlantılarda sıkıntı olur mu kopmalar yasanır mi, kısacası Türkiyenin altyapısına uygun mu yazmıyor veya ben görmedim. Onu eklerseniz bence çok güzel olur. Bende soracaktım yaza doğru. Bazı telefonlarda Çin - Avrupa versiyonları oluyor bunda öyle bir ayrım varmi vs. konuları eklemeniz hem konuyu zenginleştirir hemde yeni alacaklar ama bilmeyenler için kolaylık olur...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobjk

Nereden bulduysam sphinX v1d rom yükledim. İlk anlarda telefon yavaşlıyor gibiydi. Aradan 1 saat geçti, şu an bir sorun yok.
    Ekran biraz karanlık gibi.
    Supersu programı var, ne işe yarıyor bilmiyorum
    Her türlü google hizmeti var, onlardan bazılarını silmek istiyorum ama çöp kutusu çıkmıyor.
    İyi bir rom mudur? Başka önereceğiniz rom var mı?

İlk kez duyuyorum bu romu. SuperSU root uygulamasıdır. Root izni isteyen uygulamalara root izni verir. Bana kalırsa Loxar 7.1.6.0 kurun. İçerisinde hiçbir gereksiz uygulama yok ve ekran süresi gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobjk

1. Bootloader kilidi kaldırma işlemim %50 de kalıyor
    2. Mi pc suite ile dosya aktarımı yapamıyorum

Cihaz için driverlar düzgün kurulmamış gözüküyor. Tüm driverları kaldırıp, ilk sayfadaki driverları indirip tekrar kurun bence.
  • Sim karttaki rehberi telefona nasil aktarabilirim arkadaslar ayarlarda bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurdon2

sağolun hocam az bir igneyle sert davranmadan kurcaladım içinden pislik çıktı düzeldi

Düzeldiğine sevindim. Bu sorunu yaşayan/yaşayacak arkadaşlar içinde referans oldun. Yinede iğne değilde kürdan denemeliydin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce Bootloader kilidini kaldırdım bende.. Telefonda Loxar rom kuruluydu. Herhangi bir hata almadan tek seferde oldu.

Şimdi twrp yüklemeyi deneyeceğim..

Konuya acaba bu tarz işlemler yapıldıktan sonra ne gibi özelleştirmeler yapılabilir artık nasıl özellikler kullanılabilir nasıl programlar vardır bu durumda kullanılması faydalı olan gibi bilgiler de eklenebilir mi yada yorumlara bilen arkadaşlar birşeyler yazsalar :)
  • core2ibo kullanıcısına yanıt
    Rehbere gir sol alt kapasitif butona basılı tut. Kişileri içe dışa aktar menüsünden halledebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miui ye girince çok değil 3 alttaki konu hocam. Tek ben yüklememişimdir, vardır elbet başkaları da.
    Bu mesaja eklenen görseller:

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
  • Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    Telefonu Yeni Aldım Ne Yapmam Gerek? anlatımı açıklayıcı ve güzel olmuş..
  • Leo35A L kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda var zaten. TWRP olsun TWRP ile kurulan custom romlar olsun, twrp ile yapılacak root olsun.Ben bu telefona xposed kurmayı çok istiyordum ama her denememde telefon bootloop oldu. Sorun çözülürse o anlatımı da eklerim.
  • Twrp'yide yükledim yalnız belirtilen kısa yol ile recovery moduna giremiyorum herhangi bir tepki vermiyor. Yüklediğim twrp.img dosyasını değiştirmek işe yarar mı acaba yoksa başka bir kısayol varmıdır,sizlerde böyle bir durum oldumu
  • Sphinx v1d miui 7.0 kaynaklıymış yani eskiymiş. Şimdi loxar yükledim.
  • Bu hafta telefon almayı düşünüyorum dostlar Redmi Note 3 mü Letv Le1S(x500) mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .xxMuratxx.

Bu hafta telefon almayı düşünüyorum dostlar Redmi Note 3 mü Letv Le1S(x500) mi?

Teknik destek, marka kalitesi, pil ömrü Redmi note 3
    (Her ikisi de güzel görünse de) Estetik Letv
  • quote:

İlk mesajda var zaten. TWRP olsun TWRP ile kurulan custom romlar olsun, twrp ile yapılacak root olsun.Ben bu telefona xposed kurmayı çok istiyordum ama her denememde telefon bootloop oldu. Sorun çözülürse o anlatımı da eklerim.

aynen xposed kurulumu nasıl olacak ben de anlatımı merakla bekliyorum.
  • Ekran parlaklığım sonda olmasına rağmen karanlık görünüyor. Daha nasıl arttırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobjk -- 20 Şubat 2016; 18:25:28 >
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.