Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle olmuyor hocam kalitelisinde öyle bişey olmuyor. yağlanma parmak izi kalması çok kötü.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • aynı mekanda aynı operatör LG G4 ile internete girmiyor kapalı alan olduğundan, bu telefon ile H+ şeklinde bağlantı yapıyor hemde epey hızlı ilginç valla

• Dispount falan uğraşma bence forumdan birine aldığın fiyattan sat hayır işle

• Başkan senin aldığın bu değil mi?

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Tempered-Glass-Original-High-Quality-Protective-Film-Explosion-proof-Screen-Xiaomi-Red/32440929082.html

Ben de arkadaşa verdiğiniz daha cafcaflı anlatıma sahip diye ondan aldım.bakalım nasıl bir şey çıkacak.

• standard versiyonla prime versiyonu ilk bakışta yada ayarlardan vs nasıl kolayca anlarız ?

• Ayarlar depolama kısmından

• quote:

Orijinalden alıntı: xyz101

Arkadaşlar gerek bilgisini esirgemeyip yardımcı olmaya çalışan gerekse de kendi çapında "hocam internet hızlı diye mi dispute açacaksınız?" şeklinde espri yapmaya çalışan herkese teşekkürler...
    Ürünü satın almadan şebeke frekanslarını dikkatli bir şekilde inceledim satış ilanında:GSM/WCDMA/FDD-LTE şeklinde idi bende buna istinaden satın aldım.Ancak gelen ürünün kutusunda şebeke frekansları: GSM/TD-SCDMA/TDD-LTE şeklinde bildiğim kadarıyle bu satandarlar çin yerel satandartları zaten sorunda burda.Normal şartlarda çesitli forumlarda okuduğum kadarıyla çinden gelen bazı telefonlar ağ satandartları farklı olduğu için ülkemizde 3g hızıyla internete giremiyorlar kısaca cihaz mundar oluyor.Daha öncede belirttiğim gibi cihazla avea ve vodaofone operatörleriyle internete bağlandım simge olarak ta "H+" çıktı dedim(buradaki kastım yok niye H+ yok H çıkmış YOK 3g imiş yok 3.5 G gibi bir takıntım veya derdi yok satece durumu özetlemek için söyledim.Bağlantının da gayet iyi olduğunu belittim.Daha öcede şu linkteki:http:http://forum.donanimhaber.com/m_109384406/tm.htm haberi okumuştum.Acaba benim başıma da böyle bir durum mu geldi diye.
    Bilemiyorum derdimi izah edebildim mi?

espri değildi hocam. cevapların hepsini okursanız en az 3-4 kişini o şekilde anladığını görürsünüz. son mesajınız açıklayıcı oldu, öncekiler değildi. son mesajda anlaşıldı her şey. umarım problemi çözersiniz ne diyeyim. başka bir şey demeyeceğim espri sanılmasın sonra. iyi günler.

• Dostum benim kutuda da tde yazıyor. Takılma ona. Sana en basit yönden nasıl ayırt edeceğini söyleyeyim. Bataryayı çıkart altında tde-lte yazar. (fdd lerde de aynı tde-lte yazıyor) Onun altında bir rakam yazıyor.
    Eğer o rakam;
    2015051 ise telefonun fdd
    2015052 ise telefonun tde versiyondur.

Edit: benim kutumun arkasını paylaşıyorum. Bu kutu fdd modele ait.
    Tde modelde farklı olarak FDD-LTE kısmı yazmıyor kutunun arkasında. Fakat tde modelde bu bandları destekliyor. Bu artık kesinleşen bir olay.
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanirmak

Dostum benim kutuda da tde yazıyor. Takılma ona. Sana en basit yönden nasıl ayırt edeceğini söyleyeyim. Bataryayı çıkart altında tde-lte yazar. (fdd lerde de aynı) Onun altında bir rakam yazıyor.
    Eğer o rakam;

Dostum Teşekkürler,
    Maalesef 2015052 yazıyor.Hayır bilsem ki cihaz 3g konusunda ilerde de sorun çıkarmayacak yani şu anki durumu yazılımla geçici olarak salamamışlarsa varsın 4g olmayı versin 4g memlekette tam oturana kadar bizim cihaz eskimiş olacak zaten.Benim korkum eğer olayı geçici olarak yazılımla halletmişlerse yarın birgün güncelleme olur veya farklı bir yazılım yüklerim o sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: xyz101

Arkadaşlar gerek bilgisini esirgemeyip yardımcı olmaya çalışan gerekse de kendi çapında "hocam internet hızlı diye mi dispute açacaksınız?" şeklinde espri yapmaya çalışan herkese teşekkürler...
    Ürünü satın almadan şebeke frekanslarını dikkatli bir şekilde inceledim satış ilanında:GSM/WCDMA/FDD-LTE şeklinde idi bende buna istinaden satın aldım.Ancak gelen ürünün kutusunda şebeke frekansları: GSM/TD-SCDMA/TDD-LTE şeklinde bildiğim kadarıyle bu satandarlar çin yerel satandartları zaten sorunda burda.Normal şartlarda çesitli forumlarda okuduğum kadarıyla çinden gelen bazı telefonlar ağ satandartları farklı olduğu için ülkemizde 3g hızıyla internete giremiyorlar kısaca cihaz mundar oluyor.Daha öncede belirttiğim gibi cihazla avea ve vodaofone operatörleriyle internete bağlandım simge olarak ta "H+" çıktı dedim(buradaki kastım yok niye H+ yok H çıkmış YOK 3g imiş yok 3.5 G gibi bir takıntım veya derdi yok satece durumu özetlemek için söyledim.Bağlantının da gayet iyi olduğunu belittim.Daha öcede şu linkteki:http:http://forum.donanimhaber.com/m_109384406/tm.htm haberi okumuştum.Acaba benim başıma da böyle bir durum mu geldi diye.
    Bilemiyorum derdimi izah edebildim mi?

cihazınız 3G ve 4G destekli modeli şayet GSM versiyonu olsaydı 3G ülkemizde çalışmazdı , FDD ile TD arasında sadece bant farkı var ikiside 4G ve 3G desteklidir tabi Ülkemizde 4G frekans aralığını desteklerse 4G açılır yani boşuna kafanıza takmanıza gerek bir durum yok..

• Bak şimdi dediklerimi yaparak bir kontrol et. Eğer bantların benimkiyle aynı ise ki aynıdır eminim. İlerde bir sorun yaşaman mümkün değil. Sen yaşarsan bizde yaşarız.
    Öncelikle Engineer mode a gir. *#*#3646633#*#* - BandMode - Sim1 - Açık olan bantları aşağıda verdiğim ekran görüntüleri ile kontrol et. Eğer aynı ise sıkıntı yaşamazsın.
    Geçici olarak yazılımla halledilmiş bir durum değil bu. Git istediğin sürümü yükle güncelleştir. Sıkıntı olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanirmak

Dostum benim kutuda da tde yazıyor. Takılma ona. Sana en basit yönden nasıl ayırt edeceğini söyleyeyim. Bataryayı çıkart altında tde-lte yazar. (fdd lerde de aynı tde-lte yazıyor) Onun altında bir rakam yazıyor.
    Eğer o rakam;

Edit: benim kutumun arkasını paylaşıyorum. Bu kutu fdd modele ait.
    Tde modelde farklı olarak FDD-LTE kısmı yazmıyor kutunun arkasında. Fakat tde modelde bu bandları destekliyor. Bu artık kesinleşen bir olay.

Dediğiniz gibi tüm modellerin pilinin altında td-lte yazıyor, miui 6 ile sadece gsm ve td frekanslarını çalıştıran modele 3g özelliği kazandırılabiliyor. Ürstim tarihinin 02 veya 01 olmasından ziyade telefonu xiaomi.eu sitesinden indireceğiniz miui 7 romuna güncellerseniz gsm versiyonda 3g yani H ibaresi çıkmayacaktır. En kesin anlama yöntemi bu

• http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Tempered-Glass-Original-High-Quality-Protective-Film-Explosion-proof-Screen-Xiaomi-Red/32440929082.html

Şu linkteki satıcıdan aldım tempered'ı China Post Registered Mail diyordu 4px ile göndermiş gel de sövme :D Takipsiz gelecek şimdi başına bir şey gelecek ya da 1 ayda gelmek bilmeyecek uğraş dur. Dispute açsam alırım paramı sanırım adam hükümlülüğü yerine getirmedi sonuçta ama bekleyeceğim bakalım.

Alacak arkadaşlara bilgilendirme olsun diye paylaştım

• arkadaşlar bu telefonu, aşağıda yazağım yerlerde varmıdır acaba ?

amsterdam
    dortmund
    paris
    bruksel
    sofia

bu 5 yerden hangisinde nakit ödeyerek alabilirim ?

• Kılıf konusunda hala karar veremedim model olarak videodakiler çok hoş ama uygulamadan sonra sanki telefon kabalaşıyor kalınlık artıyor gibi geldi bana, bu kılıftan kullanan arkadaşlar var mı acaba ?

• Bu kezde tde cihazları fdd diye satmaya başladılar en iyisi almamak sonunda tamamen vazgeçtim.

• Merhaba arkadaşlar,

5 gündür telefonu kullanıyorum muhteşem bir telefon. Beni tek üzen tarafı bataryası. Miui6 sonrasında miui7 ye geçen arkadaşlar arada bir fark görebildi mi? Miui7 daha performanslı olacak diye biliyorum. Bir de geliştirici durumu 5.9.2 de batarya performansı düzeltilmesi ile ilgili bir bilgi okumuştum bilgisi olan var mı?

• arkadaşlar tekrar teşekkürler şuan işteyim telefonda yanımda değil akşam dediklerinizi bakacağım inşallah.

• Bu sabah benim telefon geldi. Gerekli işlemler yapıldı ve 16 GB FDD sürüm beyaz renk ile aranıza katıldım. İlk sayfaya adımı yazmanızı rica ederim.

• BEYLER ADAM 950 TL DEN SATIŞA SUNMUŞ. BU NEDİR YA BİZ UCUZ TELEFON ALAMAYACAKMIYIZ.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.