Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.655
Cevap
75
Favori
253.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar telefonu aldım ancak bi türlü root layamadım. yardımcı olacak var mı ?

kullandığım miui sürümü 66.77.00 - Kararlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahseer898 -- 2 Ocak 2016; 16:21:40 >
  • Tozlanmanin simdilik bi zarari yok. Ama muhtemelen ilerde goruntuyu bozacaktir.
    Yazilimsal olarak turkce dil ile ilgili uyumsuzluklar var. Mesela tr dilde fotograf cektikten sonra camera uyg.dan galeriye gecis yapmiyor. Temalar yuklemiyor. Halen batarya konusunda sikayetci olanlaer var. Birde vakifbank uyg.da calismiyor.
    Zamanla hallolur zannimca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar telefonu nihayet root ladım ve twrp kurdum.

şimdi kullanmaya geçmeden önce sormak istiyorum. telefon ile artık uğraşmak istemiyorum (custom rom konusunda yani) bir tane rom kurup satana veya bozulana kadar o rom da kalmayı düşünüyorum. bana önerebileceğiniz rom nedir ? stabil-developer miui, cm 12.1 ?? hangisi bu konuda iyidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

arkadaşlar telefonu nihayet root ladım ve twrp kurdum.

şimdi kullanmaya geçmeden önce sormak istiyorum. telefon ile artık uğraşmak istemiyorum (custom rom konusunda yani) bir tane rom kurup satana veya bozulana kadar o rom da kalmayı düşünüyorum. bana önerebileceğiniz rom nedir ? stabil-developer miui, cm 12.1 ?? hangisi bu konuda iyidir ?

Ben stabil 7.0.6 yi, yada en son cikan developeri tavsiye ederim.

• dev. ve stabil sürümler arasında çok fark var mı hocam ?

ekleme: developer sürümlerde haftalık güncelleme alıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahseer898 -- 2 Ocak 2016; 17:56:27 >
  • beyler kullandığım sd karttan mı kaynaklanıyor yoksa miui den mi bilmiyorum ama sd karttaki dosyalar bozuluyor sebebi ne olabilir ?
  • Su anda 3 problem var yazılımsal olarak. Vakıfbank android uygulaması çalışmıyor. Türkçe dilde iken fotoğraf çektiğinizde direk galeriye geçmiyor. Bir de türkçe dilde iken tema indiremiyorsunuz.
    Vakıfbank kullanmiyorsanız kaale alınacak problem değil diğerleri ki sonuçta yazılımsal.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

dev. ve stabil sürümler arasında çok fark var mı hocam ?

ekleme: developer sürümlerde haftalık güncelleme alıyor mu ?

Çok fark varmi?
    İnanin anlamak zor. Evet dev. Haftalik guncelleme aliyor. Bazen cok kotu bazen cok iyi olabiliyor. Ben son stabil romlari kullanmadim. Cunku normalde dev ve 7.06 ve 7.0.8 de grlismis bildir cubugu transparandi. 7.0.8 den sonra mat siyah arka plan gelmis. Transparan gitmis. Ben gorsellige ve ergonomiye cok onem veridigimden kullanmadim.
    7.0.6 dan cok memnun kalmistim.
    Suan dev 5.12.31 deyim. Herhangi bir problem goremiyorum. İllaki ufak tefek yazilimsal problemo vardir. Sonucta dev. Zaten bazen stabil romlar bile devden daha az stabil olduklari oluyor.
    Az once %9 da sarja sokmadan once full wifi 2g %45 ekran parl. ile 5.30 saat ekran suresi aldim. Bence bu paraya alinabilcek cok guzel bir cihaz. Ve xiaomini telefonlari uzun sure yazilim destegi aliyor.
    Gidip ayni paraya vesteller gmler casperlar cok daha kotu ozellikte samsunglar vb. almaktansa xiaomi rn2 almak cok cok mantikli.

• mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Bozluyor derken, nasil bi bozulma hocam?

• Ya ne bileyim dosyalarım siliniyor. Böyle değişik isimli dosyalar geliyor felan anlamadım.

• mustypass M kullanıcısına yanıt
    tema indirme konusunda hıc bır sıkıntı yok 11.26 dan beri
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustypass

Su anda 3 problem var yazılımsal olarak. Vakıfbank android uygulaması çalışmıyor. Türkçe dilde iken fotoğraf çektiğinizde direk galeriye geçmiyor. Bir de türkçe dilde iken tema indiremiyorsunuz.
    Vakıfbank kullanmiyorsanız kaale alınacak problem değil diğerleri ki sonuçta yazılımsal.

Vakif programi calismiyormu :( sirf bu yuzden almama sebebim. Tsk ler bilgi icin

• 5.11.26 sürümüne geçtim. Teamsecret'a çok teşekkür ediyorum. ROM çok güzel kullanım olarak herhangi bir soruna rastlamadım henüz bilinenler dışında. Şarjı iyi gibi,kendi tarayıcısı efsane. Şu an için tek sorunum titanium backup da yedeklerimi geri yükleyemedim. Sorun miui den mi kaynaklanıyor yoksa titanium backup dan mı anlamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.

• bios_m B kullanıcısına yanıt
    Cm tabanlı rom yüklersen bu sorundan kurtulursun...
    Bemde aynı sıkıntıdan dolayı suan cm tabanlı rom kullanıyorum...
    Gayette güzel.
    Needrom.com üzerinden tavsiye ederim...

• Arkadaslar snapchat kullanan arkadaslar varsa cevap verebilir mi? Video cekerken video rengi kapkaranlik oluyor. Sebebini bir turlu bulamadim.

• Bir de supersu yuklenmis root lu ve supersu yuklenmemis rootsuzun yazilimlarin farklari nedir?

• stable 7.1i hakkında yorum yapayım dedim şuana kadar 7.0.6.0 7.0.8.0 7.0.12.0 stable kullandım

öncelikle temalar Türkçe açılıyor.ayrıca önceki sürümlerde kullanamadığım temaları kullanabiliyorum forumdan indirip içe aktar yaptıklarımız.Pil kullanımı hemen hemen aynı küçük bir artış var sadece.Bana göre en büyük fark müzik uygulamasında olmuş sürekli kullandığım içindir herhalde müzik uygulaması değişmiş değişik bişey yapmışlar en kötü yanı uygulama kapatma kısmından kapatınca müzikte duruyor sürekli kitli bırakmak gerekiyor durmaması için aşırı saçma bişey olmuş.Birde tuş kilidinden çıkarken küçük bir efekt eklemişler.Hız olarak ise gayet akıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quoand -- 3 Ocak 2016; 21:33:01 >
  • barudi18 B kullanıcısına yanıt
    serverdaki yogunluktan olabilir cihazı yeniden başlatınca sık sık güncellemeleri kontrol edin
  • Merhaba Arkadaşlar,

Eşim yaklaşıkl 3 aydır Xiami Redmi Note2 Prime kullanıyor.
    Lakin cihazda şöyle iki sorun oluyor; cihaz çalıştığı halde ekran kararıyor ve bataryayı çıkarıp takmadan ekran gelmiyor. ikincisi de arada kendi kendine yeniden başlatıyor.
    bu iki sorunla karşılaşan var mı? normal mi bu sorunlar? çözümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monamours

Merhaba Arkadaşlar,

Eşim yaklaşıkl 3 aydır Xiami Redmi Note2 Prime kullanıyor.
    Lakin cihazda şöyle iki sorun oluyor; cihaz çalıştığı halde ekran kararıyor ve bataryayı çıkarıp takmadan ekran gelmiyor. ikincisi de arada kendi kendine yeniden başlatıyor.
    bu iki sorunla karşılaşan var mı? normal mi bu sorunlar? çözümü var mı?

Telefonu sıfırlayıp stabil rom kurun büyük ihtimal sorununuz cözülecek.

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.