Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unconc3rn3d

Global roma güncelleme gelmiş indiriyorum şuan.

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Hocam global ROM geliştirici roma göre çok kötü şarjı da kötü bazı özelliklerin geliştirici romda olup globalda olmaması da kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar elimde 2 Adet 16 GB versiyonu mevcut. Biri Daha kutusundan çıkmadı. Diğerini bir arkadaşın eşine diye aldık ancak 5,5" ekran büyük geldi hiç kullanmadı. Açılmamış olanı 550 Tl'den vermeyi düşünüyorum isteyen olursa. Temperli cam dahil.

Kutusu açılmış (Hiçbir şekilde hat takılıp kullanılmadı.) olana EU stabil 7.0.8.0. sürümü yüklendi. Temperli cam takıldı. 525 TL. Düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustypass -- 1 Ocak 2016; 16:29:39 >
  • Şarj sıkıntısı sanırım pil ile alakalı.Hızlı doldurduğu için erken bitiyor. 3 metrelik kablo ile denedim normale göre yavaş doldurdu. 4 saate yakın doldu. Ekran ışığı orta seviyede 7 saat 4 dakika ekran süresi aldım. %81 i ekrana gitmiş. İnternet full açık 3g ile oyun oynanmadı. Sadece intette gezinti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YüzüğüKayıpFrodo kullanıcısına yanıt
    bu 7 saatlik ekran süresi kaç saatlik kullanımda aldınız. %81 lik orana bakarsak 8-10 saatte aldınız diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: forever58

Hocam romu kurunca ilk görüşlerinizi bildirir misiniz ona gore yukleyelim performans artmış mi pil nasıl v.s ?

temiz kurulum için sıfırladım cihazı şarjı tamamlayınca yüklemeye geçicem hocam.
    performansla alakalı birşey beklemeyin.
    batarya profili, kilit ekranı,bildirim paneli, bildirim çubuguda çesiştli düzeltmeler var.

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08
    Hocam global ROM geliştirici roma göre çok kötü şarjı da kötü bazı özelliklerin geliştirici romda olup globalda olmaması da kötü

Geliştirici roma geçip bir saat içinde stabile döndügümü biliyorum.
    şarj konusunda stabilden daha iyi degil gerçekten kullandım.
    yeni özellikler için kurulabilir.
    enson yükledigim geliştirici romda şarj su gibi akıyordu.
    cleaner uygulamasında çinçe kısımlar falan vardı.

• 5.12.31 çıkmış. Yükleyen varsa yorum yapabilir mi?
  • 5-12-31 i yükledim denedim. zaten changelog da fazla bi düzenleme yok. zırt pırt yeni versiyon çıkıp durmasına rağmen bizim sorunlara bir el atmadılar. vakıfbank çalışmıyor. her telefonda ve mui6 da çalışan vakıfbank mui7 de çalışmıyor deli olmamak mümkün değil. kameradan sonra galeri de çalışmıyor. forumlarına yazdık vakıfbank program sorunu dediler. vakıfbank program sorunu olsa her telefonda çalışıp sadece mui 7 de neden çalışmamazlık yapsın.
    şarj olayını falan geçtim. programların çalıştığı kamera gibi temel fonksiyonların düzgün çalıştığı bir versiyon göremedik gitti.keçi pisliği gibi rom çıkıyor rom yükleme manyağı olduk arkadaş. ne ızdırapmış bu mui karın ağrısı. en ufak sorunumuzu bir çözmediler

• 7.1.1.0 global güncelleme ile gelen degişikler.

Kilit ekranı ayarlarına ( Bildirim geldiginde ekranı uyandır.) eklenmiş.
    Tema Markete türkçe dil seçiliyken erişiliyor ( malesef kişiselleştir kısmıdevre dışı )
    Metin Boyutu ayarlarına Exra Küçük (xs) Şeçenegi eklenmiş.
    Daha önce dikkatimi çekmedi farketmedim ( ayarlar kısmına YAŞLI modu eklenmiş Cocuk mdu vardı zaten.)
    Ses tuşlarıyla uyandır şeçenegi düzeltilmiş ses kısma ve açma tuşlarıyla anlık uyanıyor ekran.
    Uygulamaların pil kullanımını yönet kısmı güncellenmiş artık daha detaylı ve gelişmiş seçenekler mevcut
    Dosya yöneticisine gizleme seçenegi eklenmiş
    Midrop eklenmiş.
    İndirilen temaları sd karta kaydetme seçenegi eklenmiş.
    Sistem animasyonalrı kapalı olsada kilit ekranından launcher'a geçişe yeni lite bi efekt eklenmiş. ( dikkatli bakmayınca pek anlaşılmıyor )
    Tarayıcı ana sayfası güncellenmiş hızlı arama ve kısayollar gelmiş.
    Son olarak artık müzik ve tarayıcı uygulamalarını rootsu kaldırabilirsiniz.
    Şuanda arayüz geçişleri hızı iyi hiçbir uygulama yüklemedim asıl performansı uygulamaları yükledikten sonra görücez :)
    Türkçe dil güncellenmiş.
    Gözüme çarpan herşeyi yazmaya çalıştım yüklemek isteyen olursa.

NOT: malesef hala kameradan galeri uygulamasına geçilmiyor.

edit:update.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unconc3rn3d -- 31 Aralık 2015; 15:31:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

bu 7 saatlik ekran süresi kaç saatlik kullanımda aldınız. %81 lik orana bakarsak 8-10 saatte aldınız diye tahmin ediyorum.

Sabah çıkardım şarjdan akşam 6 yankadar ara ara kullandım 7 saat. Tahmini 10 civarıdır. Şu ana kadar en yüksek 6 saat 1 dakika almıştım ki interneti açıp kapatıyordum o zamanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: unconc3rn3d

7.1.1.0 global güncelleme ile gelen degişikler.

Kilit ekranı ayarlarına ( Bildirim geldiginde ekranı uyandır.) eklenmiş.
    Tema Markete türkçe dil seçiliyken erişiliyor ( malesef kişiselleştir kısmıdevre dışı )
    Metin Boyutu ayarlarına Exra Küçük (xs) Şeçenegi eklenmiş.
    Daha önce dikkatimi çekmedi farketmedim ( ayarlar kısmına YAŞLI modu eklenmiş Cocuk mdu vardı zaten.)
    Ses tuşlarıyla uyandır şeçenegi düzeltilmiş ses kısma ve açma tuşlarıyla anlık uyanıyor ekran.
    Uygulamaların pil kullanımını yönet kısmı güncellenmiş artık daha detaylı ve gelişmiş seçenekler mevcut
    Dosya yöneticisine gizleme seçenegi eklenmiş
    Midrop eklenmiş.
    İndirilen temaları sd karta kaydetme seçenegi eklenmiş.
    Sistem animasyonalrı kapalı olsada kilit ekranından launcher'a geçişe yeni lite bi efekt eklenmiş. ( dikkatli bakmayınca pek anlaşılmıyor )
    Tarayıcı ana sayfası güncellenmiş hızlı arama ve kısayollar gelmiş.
    Son olarak artık müzik ve tarayıcı uygulamalarını rootsu kaldırabilirsiniz.
    Şuanda arayüz geçişleri hızı iyi hiçbir uygulama yüklemedim asıl performansı uygulamaları yükledikten sonra görücez :)
    Türkçe dil güncellenmiş.
    Gözüme çarpan herşeyi yazmaya çalıştım yüklemek isteyen olursa.

NOT: malesef hala kameradan galeri uygulamasına geçilmiyor.

edit:update.

vakıfbank çalıoşıyor mu?
    ümitsizce sordum :)

• unconc3rn3d kullanıcısına yanıt
    Selamun aleykum hocam link verirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: askinsis

vakıfbank çalıoşıyor mu?

Recovery ve supersu yüklüyorum bit sin uygulamalarımı yükleyim indirir denerim.

quote:

Orijinalden alıntı: 212celal

Selamun aleykum hocam link verirmisin

Aleykümselam Link yok hocam OTA ile yükledim 1GB upload edemem şuan için.
  • Bende beyazı var ama siyah daha guzel olur dıye dusunuyorum..bende sipariş verdim ama beklemek zor gelıyor...hazırda varsa alıyım dedim
  • unconc3rn3d kullanıcısına yanıt
    Hocam gelismis bildirim cubugu arkaplani transparanini duzetmislermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: askinsis

vakıfbank çalıoşıyor mu?

malesef vakıfbank çalışmıyor

quote:

Orijinalden alıntı: TeamSecret

Hocam gelismis bildirim cubugu arkaplani transparanini duzetmislermi?

transparan bildirim paneli globalde kaldırıldı sebebini bilmiyorum
  • Vakifbank galiba root lu cihazlarda çalışmıyor

• 3 istermisin?

• askinsis A kullanıcısına yanıt
    Müzikçalar ve browser önceki global romda da kaldırılabiliyordu.

Kurmayı çok istiyorum ama bu aralar telefonun sağlam kalması lazım, haftaya kurarım.

• Arkadaşlar telefonu bir kenara bırakalım da, yeni yıl umarım hepimize ailemiz ve sevdiklerimizle beraber sağlık, mutluluk, huzur, hayırlı bol kazanç getirir. Tüm temennim, insanların insanlıklarının ve bu dünyayı ancak imece, aynı ortak bilinç ile yaşanacak huzurlu bir yuva haline çevirebileceklerinin farkına varmalarıdır. İnşallah 2016 tasarladığımız güzel geleceğe bir adım daha yaklaştırır bizi.
  • Meizu metal ve redmi note 2'nin kamera örneklerini koyuyorum. Telefonu değiştirmek isteyenler için fikir verebilir.
    Metal
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦  Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦  Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦  Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Redmi note 2
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦  Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦  Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Kişisel yorumum: Redmi note2'den Meizu metal'e geçtim. Telefon gerçekten şık ancak Türkçe dil desteği yok gelip gelmeyeceği de meçhul hatta telefona şuan için root işlemi bile yapılmıyor. Şarj süresi Note 2'ye göre yüksek. Ancak flyme arayüzü güzel kullanışlı da olsa herkesin hoşuna gideceğini sanmıyorum.
    Tavsiyem Note 2'den Metal'e geçiş yapmaya değmez. Tahminim Note 3'e de geçmeye değmez kullanmadım ancak üzerlerindeki kamera sensörü bile değişmedi. Telefon değiştirecek olanlar beklesin mi5 duyurulacak yakınlarda ve fiyatlarda düşmeler olacaktır. illa değiştirecek olanlar mx5, G3 gibi telefonlara yükseltsinler. Yoksa bu fiyat sıkalasın da telefonlar benzer hep.

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.