Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 4X ile tanışın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
5.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 3arbar

quote:

Orijinalden alıntı: Tentacruel

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Evet güzel adımlar bunlar fakat ben yinede bir sonra ki dönemi beklemeyi tercih edeceğim. 14nm ile batarya ve performans konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkartacak chipsetli cihazları görmek istiyorum.

Xiaomi için Band 20 800mhz frekans bilmecesi de canımı sıkıyor açıkcası.

Redmi 4 Prime var Sd 625li.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_prime-8263.php

sd 625 in iyi olmadığı yorumları var.

Arkadaş 14 nm ve çıtayı bir üst seviyeye çıkarmaktan bahsetmiş o yüzden bu telefonu örnek verdim, sd 625 hayli hayli sd 435ten bir çıta üstte bir işlemci, adreno 506 1080p için ideal değil tabiki ama çoğu kişiyi üzmez diye düşünüyorum. Ülkemizde Sd 625li telefonlar 1500 tl üstünde satıldığı için kötü algı oluşturmuş olabilir 1500 tl üzeri bende vermem ama bu telefon geekbuyingde 155 dolar.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3GB-32GB-Smartphone---Gold-373909.html?source=ShareAsale

iyi değil derken verimli olmadığını kastettim.bunuda yorumlarına güvendiğim berkin bozdoğandan duymuştum.

Telefonlarda en çok enerji tüketen bileşen ekran diye biliyorum, yazılım optimizasyonunun da büyük etkisi var.

Gsmarena'nın batarya süresi listesinde 1. sırada Lenovo p2 var, 1080p ekranlı ve sd 625li. 3. sırada ise Zenfone Max görünüyor, 720p ekranlı sd 410 var ortak yanları ise ikiside 5000 mah batarya kullanıyor, sd 410unda enerji verimliliği konusunda gayet başarılı bir işlemci olduğunu ve 720p ekranıda hesaba katarsak, sd 625'in enerji verimliliği konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz tabi ben hiç sd 625li bir telefon kullanmadım en doğru bilgi kullanıcı yorumlarından çıkar.

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=7862#show

• Harika ?? bir telefon bravo xiaomi 100 doları duyunca nasılda ısındım tüketici dostu xiaomi helal

• baya baya iyi duruyor metal kasa ise gerçekten 102$ a harika türkye fiyatı 500 tl civarında olur herhalde

• samsung gibi lenovo türkiyede birebir bürosu olsaydı iyiydi. bildiğim kadarıyla yok. ithaltçıları çok bilindik değil ki onların insafına kalmak düşündürücü.
    bunun dışında pek de olumsuz yorumla karşılaşmadım.
  • Tabiki 102 dolar gibi bir fiyattan piyasada yok. Şuan en uygun bangdood oda 130 dolar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat performans oranı MAKSİMUM seviyede olan bir telefon. Çok güzel gelişmeler bunlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Evet güzel adımlar bunlar fakat ben yinede bir sonra ki dönemi beklemeyi tercih edeceğim. 14nm ile batarya ve performans konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkartacak chipsetli cihazları görmek istiyorum.

Xiaomi için Band 20 800mhz frekans bilmecesi de canımı sıkıyor açıkcası.

Redmi 4 Prime var Sd 625li.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_prime-8263.php

sd 625 in iyi olmadığı yorumları var.

Arkadaş 14 nm ve çıtayı bir üst seviyeye çıkarmaktan bahsetmiş o yüzden bu telefonu örnek verdim, sd 625 hayli hayli sd 435ten bir çıta üstte bir işlemci, adreno 506 1080p için ideal değil tabiki ama çoğu kişiyi üzmez diye düşünüyorum. Ülkemizde Sd 625li telefonlar 1500 tl üstünde satıldığı için kötü algı oluşturmuş olabilir 1500 tl üzeri bende vermem ama bu telefon geekbuyingde 155 dolar.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3GB-32GB-Smartphone---Gold-373909.html?source=ShareAsale

iyi değil derken verimli olmadığını kastettim.bunuda yorumlarına güvendiğim berkin bozdoğandan duymuştum.

edit: yanlış duymuşum berkin bozdoğanın yorumunu. sd615 sıkıntılı imiş. 625 te problem yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3arbar -- 4 Mart 2017; 13:45:22 >

• eee nerden nasıl alacağız bu telefonu = )
  • Makale kaynağı hatalı, gerçek değerler bunlar olarak gözüküyor heryerdehttp://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4x-8580.php

• Bu linkini verdiğin 4x Note, 4x değil. Ben de Almanya dan aldım daha yeni, 3gb/32gb olani. GGelsin de gerekli yorumları yazarım.

• Redmi 4 prime ile redmi 4x arasindayim. Performans olarak olmasa da, Tasarim estetik olarak 4x sanki daha onde. İkisini de kullanan, fiziksel olarak eline alan varmi? Performansa ihtiyacim yok, oyun da oynamam. Ele oturmasi iyi olsun, buyuk durmasin yeter. Tek cekincem sarj etme suresi cok uzunmu bilmem. Onu da gece sarja birakiriz diye dusunuyorum. Ne dersiniz?

• Kesinlikle 4x sizin aradığınız cihaz. 4 prime performans olarak daha iyi lakin elde tutuşta keskin hatlara sahip olduğu için ergonomik değil. Redmi 4x elde de cepte de harika duruyor 1 aydır kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim
  • Google'ın telefonuna benziyor tasarımı sanki
  • Quick şarj desteği var mı bunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

Quick şarj desteği var mı bunun?

Hızlı Charge desteği chipset olarak var fakat cihaz alt segmente hitap ettiği için Xiaomi bunu kapatmış.
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Cihaz gayet güzel,hatta takılma falanda yaşamadım.Tasarim harika,pil muhteşem,ekran çok iyi,ses tatminkar, 3/32 modelini aldım.Sarj olma süresi 3 saat civari.Gece yatarken takıldığında o sorunda kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 28 Haziran 2017; 12:43:41 >
  • Nougat güncellemeside kapalı beta sürecinde imiş :D
  • Kıymetli arkadaşlar babama telefon hediye edeceğim, kendisi çiftçi ,akıllı telefon kullanabiliyor:); sizden tavsiye istiyorum.

1.650 Tl bütcem var.Çok Israrcı olursanız 750 Tl :)

2.öncelik sağlamlık uzun ömür

3.İnternetten bir şeyler okumayı seviyor.

4. Tabiî ki çok kötü de olmayan fotoğraf çekimi.

5. Mümkünse distribütör garantili

6. Mümkünse 5" cepte taşıması kolay olsun.

Bu şartlara bakınca ön plana xiaomi redmi 4x çıkıyor fakat arkadaşlar telefonu ben değil babam kullanacağı için,benden uzakta, ithalatçı garanti olması ve Türkiye'de yazılım desteği konusunda sıkıntı yaşarım diye tereddütlerim var, bir kullanıcı olarak, kısa ve net bir şekilde fikriniz ne olur,Global rom olduğunu anlamak için ne yapmam gerekir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Xiaomi kullananlar konuya gelebilir mi?

Tavsiye edermisiniz bu ürünü?
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünenler için ilk izlenimlerim:
    Bugün bu cihazdan aldım, almadan önce 600 liralık telefondan ne olacak diye beklentim düşüktü fakat bir de ne göreyim görünüş olarak oldukça premium bir cihaz. Biraz iphone taklidi olsa da elde tutunca üst düzey cihaz hissi veriyor.
    Benim önceliğim bataryasıdı ve fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.
    Aldığımda üzerinde %30 şarj vardı full ekran parlaklığı, 3g veri devamlı açık şekilde %8'e kadar 2 saat ekran süresi verdi. Daha şarj etmeden bile muhteşem bir değer. Tam şarjla minimum 10 saat batarya kendine gelince ise en az 12 verir diye tahmin ediyorum.
    Ayrıca 4100 mah bataryayı bu kadar ince bir telefona nasıl sığdırdıklarına aklım ermiyor ama Li-Po olmasından dolayı sanırım.
    Ekran 720p ama oldukça kaliteli parlaklık iyi, güneş altında bile oldukça net. Pikseller görünmüyor.
    4g bağlantısı eski telefonum z2ye göre çok daha hızlı. Her şeye anında giriyor.
    Kamerası da yine fiyatının oldukça üstünde.
    Xiaomi'nin sadece powerbankını kullandım fakat telefonu da şahaneymiş.
    İnşallah ben de alacak kişiler de kazasız belasız kullanırız.

Bu arada aynı özelliklerde bir cihazı Samsung falan yapsa 1200-1300 civarı fiyat çeker. Bu kalitede yapabilir mi orası da tartışılır.

Ekleme: En önemli özelliklerinden birisi olan parmak izi sensörünü yazmayı unutmuşum. Algılayıcısı çok hassas ve anında tuş kilidini açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezfotek -- 1 Temmuz 2017; 20:46:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.