Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 4X ile tanışın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
5.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında dikkat etmek lazım bana görede yüksek ama iphone 7 sar : 1.38 baş, 1.34 vücut kimse almam demiyor. ABD 2.0 altını, AB 1.5 altını, dünya sağlık örgütleri 1.0 altını tavsiye ediyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sar değerinin 2 cinsi vardır.
    1- Telefon ile konuşurken kafaya etkiyen radyasyon değeri(sizin yazdığınız 0.583) Bu değerde bir sorun yok normal zaten.

2-Telefonu cebinizde taşırken ortalama tüm vücudunuza yaydığı radyasyon değeridir ki bu değer bu telefonda 1.5W/kg 'dır. 1 değerinin hayli yukarısında olduğundan bu telefonun çeşitli sağlık sorunlarının riskini artıracağının kanaatindeyim.

kaynak : Redmi 4X sar değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcukas -- 6 Temmuz 2017; 23:29:11 >
  • selcukas S kullanıcısına yanıt
    Gerçek sar değerleri :http://www.mi.com/en/certification/rfexposure/ sar değeri farklı farklı hesaplanabiliyor. bu sar değeri max 5mm üzerinden hesaplanmış ve sonuç alınmış.Bazıları 1cmden alıyor,garip bir durum. En son yanlış hatırlamıyorsam who da kafa için 1w tavsiyesi vermişti,vücut değil yani.

Kafada yapışık halde hesaplama zorunlu,vücutta değil.(surata yapıştırıyoruz ya,vücutta nereye koyacağın belli değil)

- Burda ise xiaomi 5mm den hesaplamış. Ha birde dikkat edilmesi gereken nokta kafanın hesaplama yöntemi ile vücut aynı değil. Yani cepte dururken daha önemsizken sar miktarı,kafada daha önemli.Sizin mantıkla telefonla görüşürken az sar,durduğu yerde daha çok sar olur ki mantığa ters. (her ne kadar rakamlar öyle gibi olsada karışık bir konu bu)

- Lafın özü :bu işte body bölümünde bir standart yok gibi, samsung hep 15 mm den hesaplıyor,bu yüzden düşük çıkıyor.Kafanızı buna pek takmayın derim. (appleda 4-5yıldır 5mm den hesaplıyor o yüzden yüksek mesela)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 7 Temmuz 2017; 4:5:21 >

• Konuya açıklık getirdiğiniz için teşekkür ederim dediğiniz mantıklı geldi. Rica etsem birkaç kaynak gösterebilir misiniz?

Ben yapmıyorum ama yapmayı düşünüyorum bence el çantası veya bele takılan bel çantası alıp telefonu orda taşımak lazım diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcukas -- 7 Temmuz 2017; 2:28:22 >
  • selcukas S kullanıcısına yanıt
    Hocam kaynağa gerek yok bence,body 1,3den düşük telefon yok neredeyse piyasada. Aşağıdaki linklerden rasgele araştırabilirsiniz.Samsungda yeni telefonlarda 5mm yapıyor bu arada (yeni dikkatimi çekti:) o yüzden yeni telefonlar hep yüksek body) Eski telefonlarına bakarsanız 10mm var 15mm var 20mm bile var. Sanırım standart 5mm olmuş yenilerde (bu konuda hala net bilgi bulamadım ama)
    Bana sorarsanız fazla kafanıza takmayın kafa bölgesinden başka,belli standartlar oluşmuş firmalarda artık,öyle insan sağlığını tehlikeye sokacak ürün üretmeye gözleri yemez.
    İlla dikkat edicem diyorsanız baz noktanız kafa bölgesi olsun
    https://www.apple.com/legal/rfexposure/http://www.lg.com/global/support/sar/sarhttp://www.samsung.com/sar/sarMain.do

Edit:
    Gece gece uğraşmak istemedim ama sizin için bir örnek
    Galaxy A8 (2016 yılıunda çıkan) Xiaomi Redmi 4X ile tanışın
    Yeni S8 : Xiaomi Redmi 4X ile tanışın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 7 Temmuz 2017; 4:37:19 >

• Tamamdır çok sağolun o zaman bu telefonu almaya sıcak bakıyorum artık teşekkürler
  • İthalatçı garanti hakkında neler söylenebilir? Mesela 6 ay sonra bataryası bozuldu diyelim en basitinden değiştirirler mi sizce?

ve fixpack tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

Mesela 2000 Mah lık bataryası olan bir telefonu hergün 1 kere şarj ediyoruz diyelim bunun ömrü 1000 çevrim desek 3 yılda şişer bozulur, 4100 lük baaryayı 2 günde 1 şarj edersek 1000 çevrim desek 2 kat ömür verir 6 yıl ömrü olur şeklinde düşünebiliriz.

Hocam benim sorduğum soru ile sizin verdiğiniz cevap çok farklı. Benim demek istediğim en azından telefonun basit sorunlarında ithalatçı garanti yardımcı oluyor mu şeklinde idi. Tabi bu konu hakkında kesin bişi söylenemez ama tecrübesi olan arkadaşlar varsa dinlemek isterim.
  • Starforces S kullanıcısına yanıt
    Tahmini ne zaman kullanıma sunulur?

Stabil olan son hali midir. Yani sikintisiz bı şekilde indirip yükleyebilir miyim?

Arkadaşlar bizim Türkiyedeki sürümde 0.58 sar yok,dahada düşük.Global sürüm değil bizim ülkedeki.Bir gariplik var Türkiyedeki verilen bilgilerde,ithalatçıda karıştırmış anlaşılan. Yukarıdaki linkten bakarsanız ;
    Model MAE136
    2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit
    Head: 0.39 W/kg
    Body: 1.41 W/kg (Max distance 5 mm)

Benim telefonun modeli :
    Xiaomi Redmi 4X ile tanışın
    [bscfp=]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 7 Temmuz 2017; 23:54:13 >
  • Bende internetten aldım aynı MAE136 Global bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon gercekten cok iyi. orta sınıfta bu fiyata göre rakipsiz.

• Koruyucu cam nerden aldınız

• Hepsiburada'dan ithalatçı garantili satın almayı düşünüyorum. Global rom yüklü mü geliyor?

Yeğenime hediye alacağım. Bu fiyata daha iyisi yoktur sanırım..

Cevap için teşekkürler..
    Hepsiburada da 700 liraya satılan da, 16 gb - 2 gb ram yazıyor.. Sanırım ikinci sim kart yerine micro sd kart takılıyor. Bir de mi hesp açmak gerekiyormuş sanırım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bildirim cubugundan whatsapp mesajlarini okuyamiyorum neden sadece 1 mesaj gelince okunuyor 3-5 tane gelince okunmuyor + bildirim isiklari yanmiyor ki ayarlara baktim hepsinin bildirim isigi açik.
  • byleo06 B kullanıcısına yanıt
    Malesef alttaki butonların ışığı mevcut değil

• byleo06 B kullanıcısına yanıt
    O dediğin bildirim olayı Android 7 ile gelecek. Ama bildirim ışığı bende WhatsApp için açık ve doğru çalışıyor. Ayarlarda da bı bildirim ışığı kısmı var. Orda da acman gerekiyor olabilir

• Telefonun bataryası kendine gelmeye başladı ve ekran süresi 10 saatlere ulaştı.
    Son aldığım değerler:

Xiaomi Redmi 4X ile tanışınXiaomi Redmi 4X ile tanışınXiaomi Redmi 4X ile tanışınXiaomi Redmi 4X ile tanışın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.