Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
25
Favori
25.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar hangi romu kulaniyorsunuz cm 14 kurdum 15 gundur kulaniyorum ama telefon beli bir zaman sonra bildigin kani oluyor varsa rom onerecek bekliyorum tesekkurler
  • has_başkan kullanıcısına yanıt
    Eu 6.12.29 Beta kullanıyorum. Haftalık güncelleniyor. Güzel rom ama son 1 aydır ufak tefek kasmalar oluyor arada. Yükledikten sonra wipe cache yapmadım ondan da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

Eu 6.12.29 Beta kullanıyorum. Haftalık güncelleniyor. Güzel rom ama son 1 aydır ufak tefek kasmalar oluyor arada. Yükledikten sonra wipe cache yapmadım ondan da olabilir.

Bugün güncelleme geldi

şarj 2-3 gün gidiyorken

Akşamı zor gördüm..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,

Redmi 3 için kırılmaz cam ihtiyacı olan varsa benimle iletişime geçebilir. Foruma özel kargo hariç tanesi 5 TL.

iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

Bugün güncelleme geldi

şarj 2-3 gün gidiyorken

Akşamı zor gördüm..

Alıntıları Göster
    5" REDMİ3 PRO kullanıcısıyım.
    MIUI SÜRÜMÜ : REDMİ3 PRO -MIUI GLOBAL 8.1 KARARLI-8.1.3.0(LAIMIDI)
    ANDROİD SÜRÜMÜ : 5.1.1 LMY47V

şarjım geçen haftaya kadar 2-3 gün giderken,bu sürümde yaptığım güncellemeler sonrası ilk defa yarım güne düşmeye başladı..
    var mı çaresi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 7 Ocak 2017; 12:12:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

şarjım geçen haftaya kadar 2-3 gün giderken,bu sürümde yaptığım güncellemeler sonrası ilk defa yarım güne düşmeye başladı..
    var mı çaresi?

Çaresi global developer roma geçiş yapmak, redmi 3 pro için şu ana kadar çıkmış en iyi rom global developer 6.12.29. Batarya performansı mükemmel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar orijinal romu xiaomi.eu romu cm romları hatta flyme romları dahi denedim telefonda.

Ama orijinal rom performansı ve tepkiselliği çok düşük diğer romlara göre.

Xiaomi.eu beta romları özellikle daha hızlı orijinal stabil ve beta romlardan.

Mesela stabil orijinal rom kullanayım dedim uygulamalarımı yükledikten sonra fazla agirlasiyor multitasking penceresine ulaşmak dahi zorlaşıyor.

Oysa cm14.1 romda ne ilk yüklendiğinde ne demek uygulamaların tamamı yüklendiğinde herhangi bir kasma donma yavaşlama olmuyor. Miui tabanlı romlardan kaynaklı gibi duruyor.

Bunun belki Miui 7 den sonra performans modunun kaldırılması ile alakası da olabilir bilmiyorum.

Ama ben telefonu orijinal romu ile kullanmak istesem de cm 14.1 in performansını gördükten sonra kullanasım gelmiyor.

Kullanmak istememin nedeni de bootlader kilitli olarak kullanmak istiyorum çünkü benim Miui hesabım tanımlı iken telefonu kaybetsem telefonu kilitleyebiliyorum ve benim Miui hesabım girilmeden telefon tekrar kullanılmaz hale geliyor ve yerini de haritadan görebiliyoruz. Bu özellik çok cazip geliyor bana.

• OtoburPirana kullanıcısına yanıt
    bl kilidi olsa da telefonun yerini görebilir, sıfırlayabilir, kullanılmaz hale getirebilirsiniz diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

quote:

var mı çaresi?

Çaresi global developer roma geçiş yapmak, redmi 3 pro için şu ana kadar çıkmış en iyi rom global developer 6.12.29. Batarya performansı mükemmel.

MIUI 8 GLOBAL 7.1.12 I BETA
    yüklü

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

bl kilidi olsa da telefonun yerini görebilir, sıfırlayabilir, kullanılmaz hale getirebilirsiniz diye biliyorum.

Bl kilitsiz oldugunda eger miui rom yuklu ise evet yine kilitleyebiliriz. Ancak custom recovery ile yuklenecek miui disinda bir romu kurarak telefon baypas edilebilir. Ama bl kilitli olur ise custom recovery kuramaz ve telefondaki hesap bilgileri olmadan bl kilidi de acilamiyor. Ayrica kilitlendiginde fastboot modunda dahi yeni rom yukletmiyor cihaz. Yani bir nevi icloud kadar guvenli.

• quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

quote:

var mı çaresi?

Mİ 8 global 7.1.19 betadayım
    global developer 6.12.29 a geçemiyorum, olmuyor..

artı:anahtar erişimi kurulumu sihirbazı açılıyor her telefonu açtığımda..nasıl kapatabilirim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 21 Ocak 2017; 9:42:3 >

• arkadaşlar yardıma ihtiyacım var

redmi 3s için imei olayını halletmeye çalışıyorum sırasıyla tüm işlemleri yapıyorum ilgili bölümü bozmaya çalışıyorum düzenledigim imei dosyasını yazdırmak için ama sırasıyla 13-14-16 olan kodu yazıp yeniden başlattıgımda imei aynı duruyor haliyle yeni imei de yazılmıyor ne yapmam gerekiyor bu arada son sürüm olan developer yüklü
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Hocam şu linkteki yöntem ile yaparsanız çok daha kolay olur. Ben Redmi 3 üzerinde denedim ve sorunsuz çalıştı.

https://akilli.be/forum/threads/snapdragon-islemcilerde-imei-tamiri-kolay-farkli-yoentem-18-model-oldu.1573/
  • Redmi 3, 5 inç serisinin en kuvvetli cihazi hangisi acaba?

Eu 8.1.1.0 stabil kullanıyorum, 110 uygulama yüklü (biri gta:sa) ne kasma var ne bir sorun. Şarjıda oldukça iyi, full wifide 2 günde 15 saat ekran süresi görmüşlüğüm var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genso -- 26 Ocak 2017; 23:32:5 >
  • genso kullanıcısına yanıt
    15 saat mükemmel.

Benim 2g - Wifi karışık ama geneli Wifi ve ağırlıklı olarak tweeter + WhatsApp + günde 40-50 dk telefon görüşmesi ile Max. Aldığım ekran 13 saat. (2 gün 20 saatlik dilimde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 27 Ocak 2017; 7:19:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genso

Eu 8.1.1.0 stabil kullanıyorum, 110 uygulama yüklü (biri gta:sa) ne kasma var ne bir sorun. Şarjıda oldukça iyi, full wifide 2 günde 15 saat ekran süresi görmüşlüğüm var.

CM 14.1 kullanmadı iseniz aradaki farki anlayamayabilirsiniz.

Fakat uygulamalar yüklendikten sonra her halükarda sıfır haline göre performans düşüşü oluyor. Bunu görmemeniz biraz tuhaf.
    Yavaşlamış olabilir ama takılma hiç olmuyor.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Benimde rekorum buna yakında 3g+wifi ile yukarıda biyerlerde var.

• genso kullanıcısına yanıt
    Babamın tel eu stabıl 7.5 ta kaldı, soylediğıniz ve kullandığınız surum son stabil mi? Guncelleyelim dedıkte bu ara

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.