Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
25
Favori
25.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fastboot ta iken mi flasha bağlayın.sitesinden uygun fastboot romu indirip yükleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goksad kullanıcısına yanıt
    mi hesabınızda unlock izni almadığınız için bu uyarıyı veriyor. izin için başvurun

• quote:

Orijinalden alıntı: .AhMet

fastboot ta iken mi flasha bağlayın.sitesinden uygun fastboot romu indirip yükleyin.

teşekkürler
  • İzin olayı olmuyor bir türlü.Kısır döngü gibi.Cihazda find device açık.Miflashunlock tan giriyorum.Fastbootta unlock işlemini seçiyorum.Your device isn't supported by mi unlock uyarısı alıyorum.Ok deyince de tekrar miflash unlock yükleme sayfasına yönlendiriyor.Driverlar yüklü,find device ta cihazı buluyor.Ama olmuyor işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tentacruel

6 aydır Redmi 3(2gb/16gb) kullanıyorum. Telefonu aldığım kişi bootloader kilidini açtığını söyledi, telefonu aldığımdan beri hiç güncellemedim, Miui sürümü olarak 6.7.14 beta Xiaomi.eu olarak görünüyor Xiaomi'nin sitesine baktım en son stabil sürüm olarak şu dosyayı buldum:https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862688246

Bu romu telefonuma kurmak için hangi işlemleri yapmam gerekiyor? Daha önce hiç rom kurmadım.

Yardım edecek kimse yok mu?

• quote:

quote:

6 aydır Redmi 3(2gb/16gb) kullanıyorum. Telefonu aldığım kişi bootloader kilidini açtığını söyledi, telefonu aldığımdan beri hiç güncellemedim, Miui sürümü olarak 6.7.14 beta Xiaomi.eu olarak görünüyor Xiaomi'nin sitesine baktım en son stabil sürüm olarak şu dosyayı buldum:https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862688246

Bu romu telefonuma kurmak için hangi işlemleri yapmam gerekiyor? Daha önce hiç rom kurmadım.

Yardım edecek kimse yok mu?

Telefonununda twrp gibi bir yazılım yüklü mü? (Ayarlardan güncellemeleri kontrol et/sağ üst 3 nokta/kurtarma modunda yeniden başlat diyince twrp açılıyor ise yüklüdür)

Eğer tgwrp yüklü isehttps://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/ adresinden telefonunuza uygun sürümü indirin, kurtarma modunda başlatın, twrp den yükle diyip, romun olduğu yeri bulup romu gösterin ve yüklemeyi bitirin.

Bu kadar basit. twrp yüklü değilse twrp yüklemek için;https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5e-twrp-yukleme-sifre-sorunu-cozumu-wipe-ve-custom-rom-yukleme.5616/

Redmi 3 için TWRPhttps://twrp.me/devices/xiaomiredmi3.html

• Merhaba elimde siyah sıfır ekran var.ekrani kırılan lazım olan vs ulaşabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Cihaz fotodaki gibidir.

Xiaomi resmi miui 8.2.1.0 indirip güncelleyici ile yüklemeyi denedim, kurulum yarıda bırakıp iptal ediyor.

Cihazı factory reset yaptım Kingroot yüklü geliyor.

Stock recovery mod mevcut.

Sanırım boootloader kilitli ve root yapılmış.

Kendisi internetten de güncelleme bulmuyor.

Önerisi olan var mıdır, miui 8e nasıl yükseltirim.

★ Xiaomi Redmi 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 9 Mart 2017; 23:41:50 >

• Telefonum ön kamerası kendi uygulaması dışında ki uygulamalarda kullanılmayacak kadar karanlık. Bu nasıl çözülür?

• Merhaba Arkadaşlar,

3s prime sahibiyim. Cihazın kendi uygulamasından video kayıt esnasında kaydettiği ses çok kötü. Başka bir video uygulaması ile denediğimde ise bir sorun görünmüyor. Sebebi ne olabilir acaba? Sanırım kronik bir sıkıntı bu çünkü aynı durum internette çokça ve bir arkadaşımda daha var.
  • Fastboot üzerinden rom yükleme metoduyla ilgili bilgiler mevcut konuda. O şekilde yapabilirsiniz.
  • bootloader kilitli redmi 3 cihaza rom atarken sorun oldu. sanırım soft brick.

bu döküman ile rom atmaya çalıştım:

http://en.miui.com/thread-276565-1-1.html

Açılırken mi logosu 2 kere yanıp sönüyor. Fastboot moda giriyor direk. Kurtarma romu da atamıyorum.

bu döküman da kurtarma için bu kabloya ihtiyaç var diyor:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=283484&page=5#pid5510469

Sizce bu kablo ile iş çözülür mü.

Yada başka çözüm önerir misiniz

• LineageOS yükleyen var mı ? (CyanogenMod' un devamı)

Romu twrp den yükledikten sonra Recovery moda giremiyorum. Daha doğrusu ses açma + güç tuşuna basınca Mi logosunda takılıyor. Bu romu yükleyince bootloader da kitlenmiş.

Open Gapps paketini yüklemek için twrp ye girmem lazım. Nasıl çözebilirim acaba bilgisi olan var mı?

Edit:fastboot'dayken 'fastboot boot recovery.img' komutu vererek açabildim twrp yi. Fakat ses açma+ güç tuşuyla yine takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 18 Mart 2017; 12:1:4 >
  • Birkaç gündür deniyorum LineageOS'u, hız bakımından resmen akıyor. Fakat arayüze alışamadığımdan pek beğenemedim. Yinede hız olarak beni çok rahatlattığı için Nova Launcher ile katlanacağım.

Anlamadığım şey LineageOS da hiçbir yavaşlama, takılma vs. yokken Xiaominin kendi MIUI romlarında acayip bir yavaşlık oluyor. Neden böyle anlamış değilim? Stabil, geliştirici ve eu sürümlerin hepsinde aynı durum mevcut. Acaba sorun nereden kaynaklanıyordur?
  • Asriell kullanıcısına yanıt
    Hocam kamera kalitesi ve pil performansı nasıl acaba MIUI romlara göre?

• Artyom1959 kullanıcısına yanıt
    Kamerayı kullanmıyorum pek, o yüzden birşey diyemem, bana normal geldi. Pili daha fazla harcıyor gibi. Tabi arkaplan uygulamaları MIUI gibi sınırlandırılmadığından her uygulamadan bildiri vs. geldiği için daha fazla pil harcaması normal sayılır. Genelde mobil veri ile kullandım. WiFi, mobil veri, gpsi kullanılmadığı zaman bile hiç kapatmam. MIUI de genelde bu seviyede %75 falan olurdu

• genso kullanıcısına yanıt
    Eu son stabil romu kurdum, hala sorun devam ediyor. Benden başka kimsede yok mu bu sorun, nasıl çözülür? İnternette hiç yok bunun hakkında konu.

• Asriell kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• Bugün bir ara düzelmişti bu kamera soruny şimdi geri geldi. Telefonuda sıfırlamak istemiyorum şimdi o kadar uygulama ayar gidicek.

• Arkadaşlar merhaba,

redmi 3s prime kullanıyorum,
    miui 8.1.1 sürümü
    video kayıtlarında normal konuşmalarda her hangi bir problem yok ancak müzik seslerini bozuk alıyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.