Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snoppy

Pil kullanımı bölümünde herhangi bir kısıtlama yok.

ilk yaptığımız "kilit" işleminin amacı ne?
    Yani yanında kilit simgesi mi olmalı yoksa olmamalı mı?

Hocam O uygulama icin Pil Tasarrufu ayari bu şekilde olmalı, resimleri asagiya ekliyorum.

O kilit simgesi, uygulamanin arka planda kapatilmamasini sağlıyor. Yani bu sorunu yaşadığınız uygulamada kilit simgesi olmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali vardar

Arkadaşlar mi6 da bluetooht kulaklık için ldac teknolojisi veya aptx hd teknolojisi varmı veya oreo ile gelcekmi ona göre telefonu alcam.

Hocam Apt-X HD destegi var Custom Romlarda, benim kullandigim Bluetooth kulaklikta Apt-X destekli ve bu şekilde kullanabiliyorum. Global Stabil romlarda ise bildigim kadari ile Apt-X destegi veriliyor normal şartlarda, ama denemedigim icin Global Stabil romlari kesin birşey söylemem zor. Custom romlara gecerseniz zaten sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pet_Bardak

Arkadaşlar volte yi Etkinleştirme nasıl oluyor. Turk telekom telefondan açtım. Turk telekom mibil ayarlardan açtım fakat ekranda volte yazmıyor.?

Telefonun ayarlarindan açtığınız mi? Bu arada daha önceki telefonunuzda da kullaniyor muydunuz Volte yi? Türk Telekom mobil uygulamasindan Volte yi açabildiğinize göre, önceki telefonunuzda da kullaniyordunuz diye düşünüyorum; yoksa Telefonunuz desteklemiyor diye hata vermesi gerekiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mabeynihumayun

yahu allah aşkına şu 2 günde 7 saat, 1 günde 10 küsür saat ekran süresi alanlar nasıl alıyor, ilk sayfadaki şeyleri yaptım, gereksiz bildirimleri kapattım ve çoğu uygulamanın arka planda çalışmasını engellediğim halde 1 günde max 6 saat alabiliyorum.
    herşey kapalıyken hatta uçak modunda bile gece 12 den sabah 7 ye kadar %15 civarı pil gidiyor. üstelik bu ikinci mi6 cihazım, ilki de aynı şekildeydi. hattım turkcell, bi ara sırf denemek için 2g ye getirdim şebekeyi, onda bile pek farketmedi valla normalde sorun yapmam ama burda okudukça milletin ekran süresini falan bi gıcık oluyorum :)

Custom romlara gececeksiniz hocam, gece beklemede Wifiye bağlı iken yüzde 2-3 arasi bir tuketim oluyor bende. Sirf bu şarj tüketiminden memnun olmadigim icin Global Stabil 8.2.2.0 ciktiginda kurup, sonrasinda ise hemen Custom romlara geçmiştim yine.

• quote:

yahu allah aşkına şu 2 günde 7 saat, 1 günde 10 küsür saat ekran süresi alanlar nasıl alıyor, ilk sayfadaki şeyleri yaptım, gereksiz bildirimleri kapattım ve çoğu uygulamanın arka planda çalışmasını engellediğim halde 1 günde max 6 saat alabiliyorum.
    herşey kapalıyken hatta uçak modunda bile gece 12 den sabah 7 ye kadar %15 civarı pil gidiyor. üstelik bu ikinci mi6 cihazım, ilki de aynı şekildeydi. hattım turkcell, bi ara sırf denemek için 2g ye getirdim şebekeyi, onda bile pek farketmedi valla normalde sorun yapmam ama burda okudukça milletin ekran süresini falan bi gıcık oluyorum :)

Bende de vardı aynı sorun. Turkcellden kaynaklı olabilir diye düşünmeye başladım. Tekrar almaya bu yüzden korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Daha önce mi5 kullanıyordum 2 gün önce mi6 aldım deneyimleme göre mi6 yazılım desteği olarak mi5 kadar stable değil inş yaparlar ayrıca 64gb siyah model ekran lg çıktı bu ekranda sıkıntı yaşayan oldumu jdi ekranla karşılaştırdım lg daha beyaz ve canlı duruyordu mi5 tede durum tam tersiydi jdi ler daha beyaz ve canlı duruyordu

Lg nin kendi urunlerinde ghost screen hatasi var. Xiaomi mi6 da bu sorun var mi? Sorum genel herkese.

Ayrıca Lg nin sadece kendi ürünlerinde değil, Mi5 ve Mi5s in az bir kisminda da Ghost Screen sorunu görüldü, Lg ekran kullananlarda.

Anladim bunu kutudan cikarttigimizda kontrol edicem. Ekran kirildiginda orjinal ekran bulmak kolay mi? Bir kac yorumda cikma parcalar takildigi, bu urun icin orjinal ekran bulunmadigi yazilmis. Bilginiz var mi?

Hocam Garantili cihazsa sorun yok. Cihaz garantisiz ise sorunlar orada başlıyor. Bu yüzden tavsiye ile cihazi bir yere vermek daha mantikli. Evet disarida sıfır orjinal ekran bulunamadigi; Xiaomi nin Orjinal parçayi dışarıya satamadığı soyleniyor.

https://www.lgdestek.net/ghost-screen-fix-uygulamasi-yayimlandi-34641/

Ghost screen sorununy ortadan kaldirdigi yazilmis bir uygulama ile. Lg panelli kullanicilar deneme yaptilar mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Ben 6-7 saat alıyorum. Daha üstü için denemelerim sürüyor.

Hocam ne kadarlik bir bekleme suresinde 6-7 saat ekran suresi alıyorsunuz? Bu arada Ilk sayfadaki ayarlari falan yaptınız değil mi? En önemli konu Izinler, Otomatik Başlatma, Uygulama Pil Tasarrufu ayarlari bu konuda.

Yaklaşık 30 saat bekleme süresi ile alıyorum hocam. Ama bu süreleri global stabil 8.5 ve china tabanlı custom romlarda alıyorum. Ben epic global beta'nın batarya performansından memnun kalmadım. Bir yerde miui optmizasyonunun şarjı daha çabuk bitirdiği yazılmış. Bellek ve miui optmizasyonu kapattım şimdi. Bir de böyle deneyeceğim epic betada.

• Selamlar herkese global beta rom kullananlar bir el atabilir mi? Şuan hangi versiyonu kullanıyorsunuz miui forum üzerinden baktığımda sürekli güncelleme çıkıyor diyor fakat ben hiçbir güncellemeyi almıyorum. 7.12.14 sürümündeyim şuan.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben rom atmsktan falan pek anlamam firmanın verdiği güncellemeler ile kullanirim telefonlari.Sony nin ldac hi-res kulaklik var amacim blutohtla hi res müzik dinlemek.Oreo güncellemesi ile telefonlara ldac teknolojisi gelicek diye okudum sitelerde.Mi6 da oreo ile ldac çalışıcakmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali vardar -- 29 Aralık 2017; 13:38:46 >
  • quote:

Arkadaşlar volte yi Etkinleştirme nasıl oluyor. Turk telekom telefondan açtım. Turk telekom mibil ayarlardan açtım fakat ekranda volte yazmıyor.?

Türk Telekomda Volte yok.

Bu telefona root atınca garanti gidiyor mu? Yoksa ithalatçı diye sorun olmuyor mu?

• Varmış müşteri hizmetlerimi aradım

Tamamdır çok teşekkürler. İnşallah bu şekilde problem çözülür.
    Önerebileceğiniz custom rom var mı?
  • quote:

quote:

quote:

Ben 6-7 saat alıyorum. Daha üstü için denemelerim sürüyor.

Hocam ne kadarlik bir bekleme suresinde 6-7 saat ekran suresi alıyorsunuz? Bu arada Ilk sayfadaki ayarlari falan yaptınız değil mi? En önemli konu Izinler, Otomatik Başlatma, Uygulama Pil Tasarrufu ayarlari bu konuda.

Yaklaşık 30 saat bekleme süresi ile alıyorum hocam. Ama bu süreleri global stabil 8.5 ve china tabanlı custom romlarda alıyorum. Ben epic global beta'nın batarya performansından memnun kalmadım. Bir yerde miui optmizasyonunun şarjı daha çabuk bitirdiği yazılmış. Bellek ve miui optmizasyonu kapattım şimdi. Bir de böyle deneyeceğim epic betada.

Hocam DarkRider hocamda Epic Rom Global Beta'nın batarya performansından memnun kalmamıştı ama kendisi Magisk'te GMS Doze modülünü kullanmıyordu. Ben GMS Doze modülü ile yine aynı şekilde memnunum batarya tüketiminden, 2 günlük bekleme de 6-8 saat arası ekran süresi alabiliyorum ki; önceki romlarda da durum bu şekildeydi. Eğer Şarjdan memnun değilseniz; China Beta tabanlı Epic romlara dönün isterseniz.

• snoppy kullanıcısına yanıt
    Hocam benim attığım Görselde Arka Planda Kısıtla seçili tabi benim ayarlarımda; siz o yerde Kısıtlama Yok seçeceksiniz. Aman karıştırmayın da
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali vardar

Hocam ben rom atmsktan falan pek anlamam firmanın verdiği güncellemeler ile kullanirim telefonlari.Sony nin ldac hi-res kulaklik var amacim blutohtla hi res müzik dinlemek.Oreo güncellemesi ile telefonlara ldac teknolojisi gelicek diye okudum sitelerde.Mi6 da oreo ile ldac çalışıcakmı acaba.

Hocam sizin ki L-dac ise durum en olur bilemiyorum gerçekten. Oreo ile geleceği söyleniyor tabi ama; Xiaomi'de Miui arayüzü olunca; Miui'a da gelir mi bilmiyorum. Bekleyip görmek lazım; deneyenlerin de paylaşması lazım tabi. Eğer yeniliklerde bahsedilmez ise; deneyenlerin yorumlarından başka şans da kalmıyor ne yazıkki.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Daha önce mi5 kullanıyordum 2 gün önce mi6 aldım deneyimleme göre mi6 yazılım desteği olarak mi5 kadar stable değil inş yaparlar ayrıca 64gb siyah model ekran lg çıktı bu ekranda sıkıntı yaşayan oldumu jdi ekranla karşılaştırdım lg daha beyaz ve canlı duruyordu mi5 tede durum tam tersiydi jdi ler daha beyaz ve canlı duruyordu

Lg nin kendi urunlerinde ghost screen hatasi var. Xiaomi mi6 da bu sorun var mi? Sorum genel herkese.

Ayrıca Lg nin sadece kendi ürünlerinde değil, Mi5 ve Mi5s in az bir kisminda da Ghost Screen sorunu görüldü, Lg ekran kullananlarda.

Anladim bunu kutudan cikarttigimizda kontrol edicem. Ekran kirildiginda orjinal ekran bulmak kolay mi? Bir kac yorumda cikma parcalar takildigi, bu urun icin orjinal ekran bulunmadigi yazilmis. Bilginiz var mi?

Hocam Garantili cihazsa sorun yok. Cihaz garantisiz ise sorunlar orada başlıyor. Bu yüzden tavsiye ile cihazi bir yere vermek daha mantikli. Evet disarida sıfır orjinal ekran bulunamadigi; Xiaomi nin Orjinal parçayi dışarıya satamadığı soyleniyor.

https://www.lgdestek.net/ghost-screen-fix-uygulamasi-yayimlandi-34641/

Ghost screen sorununy ortadan kaldirdigi yazilmis bir uygulama ile. Lg panelli kullanicilar deneme yaptilar mi acaba?

Hocam Mi5 kullanıcıları bu tarz uygulamalar sayesinde telefonu kullanabildiklerinden bahsediyorlardı. Yani işe yarıyormuş. Fakat eğer Ghost Screen sorunu hat safhaya çıkmış ise, bu uygulamalar ile tamamen olmasada büyük ölçüde çözülebiliyormuş. Tabi ben paylaşılanları aktarıyorum; kendim deneyimlemedim. Umarım Mi6'da kimse bu sorunları yaşamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

quote:

Bende de vardı aynı sorun. Turkcellden kaynaklı olabilir diye düşünmeye başladım. Tekrar almaya bu yüzden korkuyorum.

Hocam aslında bu durumun Ana Kaynağı Rom ama. Turkcell ve Custom Rom kullananlar daha iyi cevap verebilir bu konu hakkında. Eğer sizde Custom Rom deneyimlemeyecekseniz; tekrar düşünmemeniz normal tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

quote:

Türk Telekomda Volte yok.

Bu telefona root atınca garanti gidiyor mu? Yoksa ithalatçı diye sorun olmuyor mu?

Hocam Türk Telekomda Volte var? Yok derken neyi kastediyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hendr1239

Selamlar herkese global beta rom kullananlar bir el atabilir mi? Şuan hangi versiyonu kullanıyorsunuz miui forum üzerinden baktığımda sürekli güncelleme çıkıyor diyor fakat ben hiçbir güncellemeyi almıyorum. 7.12.14 sürümündeyim şuan.

Hocam her hafta güncelleme çıkıyor; fakat Mi6'lar için son güncelleme Global Beta'da 7.12.14 yani sizdeki sürüm. Aslında 7.12.21 sürümü de verildi fakat geri çekildi. Şuanda da Oreo Güncellemesi ile uğraşıldığı için bu hafta Ne Global Beta, ne de China Beta güncellemesi Mi6'ya çıkmadı. Belki önümüzdeki günlerde Oreo Tabanlı China Beta'yı verirler Mi6 için; Çünkü bu haftaki China Beta'da değişiklik olarak Android Oreo Güncellemesinden bahsediliyor. Oreo'da ilk olarak Mi6 ve Mi Mix 2 için çıkması bekleniyor.

• 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.