Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
29.818
Cevap
369
Favori
1.374.527
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    761 Mesaj
    beyler şuan samsung note 4 kullanıyorum ve en yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum aşırı derecede hoşuma gidiyor ve çok ilgi çekici , isteklerimi karşılayacak bir cihaz gibi duruyor.

size sormak istediğim herhangi bir eksisi ya da kronik sorunu vs var mıdır? YARDIM

Orijinalden alıntı: Rapz01

beyler şuan samsung note 4 kullanıyorum ve en yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum aşırı derecede hoşuma gidiyor ve çok ilgi çekici , isteklerimi karşılayacak bir cihaz gibi duruyor.

size sormak istediğim herhangi bir eksisi ya da kronik sorunu vs var mıdır? YARDIM

Düşük ışık kosullarinda Kamera performansi eksisi hocam. Orta seviye cihazlardan iyi, ama Amiral gemi performans yok düşük ışıkta. Fakat iyi ışık alan ortamlarda çekimleri gayet güzel.

Kronik sorunu yok şuan, fakat bazi arkadaşlarda Orta kasa da boya atmasi sorinu oluştu. Birde cihazi alinca dikkat etmeniz gereken husus, cihazin sag alttaki kapasitif tuşu kendi kendine basıyormu. Buda bazi arkadaslarin cihazlarinda görüldü. Bunlar haricinde cihaz kaynakli bir sorun yok.

Suanki Global stabil romda Kulaklik Ses yüksekliginde dalgalanma var ve ses çıkışı cok yüksek değil. Ilerleyen guncellemelerde duzeltilecektir. Ya da China Beta tabanli farkli romlar kurarsaniz, bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Cihazin Batarya Tüketimi, performansi gayet iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    357 Mesaj
    mi 6 bt kilidi açma işlemlerini yaptım ama geliştirici seçeneklerinden mi kilit açma kısmına bastığım da 86006 numaralı bir hata veriyor yardımcı olur musjnuz ?

|
    |
    Miui 9 a guncellesem şarj da artis olur mu? Eksikleri var mi? 8.5.2.0 dayim. Suan sarjda dusus oldu daha telefon iki haftalık.%100 den 99 a 5 dk da dusuyor ki oyun filan oynamadan.ayarlari fabrika ayarlarina cevirdim yine ayni.yarim saatte 93 lere kadar duser oldu iki gundur.anlam veremedim.

Ben 11.11 öncesi erken indirimde ROCK marka şarj cihazını ve Blitzwolf benzeri şarj kablosunu almıştım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, tavsiye ederim. Ben ikisini yaklaşık 15 dolara almıştım, şu anki indirimsiz fiyatları bile muadillerine göre ucuz:

Şarj cihazı:

https://tr.aliexpress.com/item/QC3-0-H-zl-ift-USB-arj-KAYA-30-W-H-zl-arj-3-0-Cep/32832333231.html

Şarj kablosu:

https://tr.aliexpress.com/item/3A-USB-Tip-C-Kablo-KAYA-Hi-ekme-USB-Tip-c-Kablo-H-zl-Galaxy-S8/32828389382.html
    |
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    50 Mesaj
    merhaba arkadaşlar bnde mi6 almayı düşünüyorum. İthalatçı garantisi sıkıntı oluyor mu şuanda asus zenfone selfie kullanıyorum sıkıntı olmaz derseniz en ucuz kaça bulurum yardımcı olursanız sevinirim :)
    |
    |
    Arkadaslar iphone lerdeki ana menuyu asagi indirerek cikan yanlis hatirlamiyorsam spotlight aramasi denilen olay bizim mi 6 larda var mi? Hani bir kelime yazinca cihazin icinde onunla ilgili ne varsa ortaya sira sira doken olay. Buyuk ihtimalle yok ama bir umut sormak istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bende dün itibariyle MI6 alarak araniza katıldım 😀

Kamera bölümündeki karanlık olayı pek sevmedim ekte resmi koydum

Biraz araştırma yapınca xda da bir kamera progamı buldum

https://forum.xda-developers.com/mi-6/themes/version-ofmiuicamera-mi-mix2-t3678415

Bu kamera iyilestirmesini kurup kullanan oldumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayarji -- 13 Aralık 2017; 0:44:5 >

Ipad Mini 64GB 4G | Discovery Elite

www.forzabesiktas.tv |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Ben 11.11 öncesi erken indirimde ROCK marka şarj cihazını ve Blitzwolf benzeri şarj kablosunu almıştım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, tavsiye ederim. Ben ikisini yaklaşık 15 dolara almıştım, şu anki indirimsiz fiyatları bile muadillerine göre ucuz:

Şarj cihazı:

https://tr.aliexpress.com/item/QC3-0-H-zl-ift-USB-arj-KAYA-30-W-H-zl-arj-3-0-Cep/32832333231.html

Şarj kablosu:

https://tr.aliexpress.com/item/3A-USB-Tip-C-Kablo-KAYA-Hi-ekme-USB-Tip-c-Kablo-H-zl-Galaxy-S8/32828389382.html

Hocam Rock ürünlerine de güvenmiyorum Şarj aleti konusunda, Şarj aletinde F/P olarak Aukey, Tronsmart, Anker markalarina güveniyorum. Kablo olarak da Aukey, Tronsmart, Anker, Blitzwolf, Ugreen markalarina. Dayanikli seri kablo olarak da Blitzwolf Ampcore serisi ve Anker Powerline+ serisi var.

Rock markasinin o kablosunu ve Orico nun da ayni ozelliklere sahip kablosunu da aldim. Fakat Blitzwolf Ampcore serisi kadar kaliteli gelmedi bana. Bu sebeple, Blitzwolf Ampcore serisinin daha uzun ömürlü olacagimi düşünüyorum, Ozellikle Orico ve Rock in ic kablo kalitesinin Blitzwolf Ampcore ve Anker Powerline+ serisi kadar iyi olmadigini düşünüyorum.

Bu arada Orico nun bu kablosunu da Joybuy uzerinden 1-2 dolar arasi fiyata ücretsiz PostNL kargo ile alabilir, almayi düşünen arkadaşlar varsa.

Paylasiminiz ve bilgilendirdiginiz için sağolun hocam.

|
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj

Hayırli olsun hocam, Mi Mix 2 Kamera arayüzünü Uzun süredir China Beta tabanli romlarda kullaniyoruz.

Fakat sizin istediginizin bu Kamera arayüzü ile alakali olduğunu düşünmüyorum, ayarlardan Fotoğraf Boyutunu 4:3 değilde 16:9 yaparsaniz, istediginiz sekle donusecektir. Bir arkadaş 16:9da Fotoğraf kalitesinin düştüğünden bahsetmişti ama, o orani kullanmadigim icin bilemiyorum.

|
    |
    bilgisayarji kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

Arkadaslar iphone lerdeki ana menuyu asagi indirerek cikan yanlis hatirlamiyorsam spotlight aramasi denilen olay bizim mi 6 larda var mi? Hani bir kelime yazinca cihazin icinde onunla ilgili ne varsa ortaya sira sira doken olay. Buyuk ihtimalle yok ama bir umut sormak istedim.

Hocam o özellik Miui 8 China Beta tabanli romlarda vardi, şuanda da Miui 9 Beta romlarda Smart Asistant bölümünde var. Global Stabil rom kullanmadigim icin, bu romda olup olmadığını bilmiyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: onaralemdar

mi 6 bt kilidi açma işlemlerini yaptım ama geliştirici seçeneklerinden mi kilit açma kısmına bastığım da 86006 numaralı bir hata veriyor yardımcı olur musjnuz ?

Hocam güncelleyici üzerinden Miui 9 Global Beta romu kurup deneyin isterseniz. Beta romlarda BL kilidini açmanın daha kolay olduğu söyleniyor.

Orijinalden alıntı: ozhan1905

Miui 9 a guncellesem şarj da artis olur mu? Eksikleri var mi? 8.5.2.0 dayim. Suan sarjda dusus oldu daha telefon iki haftalık.%100 den 99 a 5 dk da dusuyor ki oyun filan oynamadan.ayarlari fabrika ayarlarina cevirdim yine ayni.yarim saatte 93 lere kadar duser oldu iki gundur.anlam veremedim.

Hocam belki arka planda güncellenen programlar yüzünden, bir program arka planda çalışıyor olabilir. Isterseniz once cihazi formatlayin, eğer hala çözüm olmazsa Miui 9 a guncelleyerek deneyin.

Dediğim Bölüm bu

|
    |
    FBcoskunFB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    28 Mesaj
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/2422-84706/casper-via-v8c_xiaomi-mi-6-128gb/

Selamun aleyküm beyler,xiaomi kervanına katılıyorum sanırım. 2 seneyi geçti casper kullanıyorum. Vallahi helal olsun iyi dayandı:) tek sorum şu kamerası casper kadar kötü mü ön kamerayı merak ediyorum ışıklı ortamda çektiğim bir kaç selfie paylaşayım sizinle. Yorumlarınız

ı

bekliyorum.

• Yarbay
    3428 Mesaj

Casperlamı çekildi bu görüntüler? eğer casper ise baya beklediğimden fazla geliştirmişler ön kameralarını

|
    |
    librengtao kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Casper VIA V8-C modeli 2015 yazında 850 liraya almıştım. Şuan satılmıyor tabikamerası gün ışığında böyle xiaomi kamera kötü diyorlar gün ışığında casper kadar varsa sıkıntı yok benim için. Casper artık götürmüyor beni..

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hayırli olsun hocam, Mi Mix 2 Kamera arayüzünü Uzun süredir China Beta tabanli romlarda kullaniyoruz.

Fakat sizin istediginizin bu Kamera arayüzü ile alakali olduğunu düşünmüyorum, ayarlardan Fotoğraf Boyutunu 4:3 değilde 16:9 yaparsaniz, istediginiz sekle donusecektir. Bir arkadaş 16:9da Fotoğraf kalitesinin düştüğünden bahsetmişti ama, o orani kullanmadigim icin bilemiyorum.

soru boyutla değil hocam..resımdede goruldugu gibi 2.resımde daha aydınlık..1.resım daha karanlık.. bu da mı6 larda karanlıkda eğer bu kamera gıbı bır mod varsa daha aydınlık ve guzel cekebılır resımleri..

bu kamera uygulaması nedır acaba? bu xda da yayınlanan?

Orijinalden alıntı: donjuan444

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

soru boyutla değil hocam..resımdede goruldugu gibi 2.resımde daha aydınlık..1.resım daha karanlık.. bu da mı6 larda karanlıkda eğer bu kamera gıbı bır mod varsa daha aydınlık ve guzel cekebılır resımleri..

bu kamera uygulaması nedır acaba? bu xda da yayınlanan?

Hocam 2 fotoğraf arasında Pozlama farkı var, Aydınlık Karanlık olması arasında; Yoksa arada bir fark yok ki; ikiside zaten aynı Kamera Arayüzü ile çekilmiş.

Mi Mix 2'nin Kamera uygulaması diye bahsettim önceki mesajımını okursanız. Twrp varsa cihazınızda kurabilirsiniz. Ben uzun süredir bu arayüzü kullanıyorum China Beta tabanlı romlar ile.
    |
    |

Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Media Sözlük
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,710
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.