Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    535 sayfa var hocam nasıl bulabilirim? Daha bu sadece 6 için. 5 için 1300 küsür... her birinin son 3 sayfasını okuyabiliyorum sadece. Kaçıncı sayfasa attığınız yorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schlesserangel

Selamlar;

Yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum ama kafamda deli sorular...

1 İthalat garantili cihaz sıkıntı olur mu? Yaşayan var mı?

2 Hangi versiyonunu hangi siteden hangi satıcıdan almalıyım?

3 Kulaklık ve girişinin olmaması büyük sıkıntı değil mi? Nasıl aştınız?

4 Almak için geç mi kaldım yakında mi7 çıkar mı?

5 Seramik mi yoksa metal kasa mı tercih etmeliyim? Ne fark var?

6 Kronik ne gibi sıkıntıları var yada var mı?

7 Cihazla ilgili sormadığım ama bilmem gerekenler neler?

Şimdiden teşekkürler...

Bu sorulara bilen birisi cevap verebilir mi?

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi araştırdım ama betadan kararlıya dönüş için bir bilgi bulamadım. Gelmişken bir aksesuar fırsatı paylaşayım:https://www.zapals.com/type-c-otg-male-to-usb-3-0-female-otg-adapter.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter1456 . Sayfadaki kodu sepete girince USB OTG adaptör 0,30 dolara geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 13 Aralık 2017; 17:57:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolun, bu fiyata bedava, bunu da alayım Başka fırsat varsa onları da söylebilir misiniz

Birde hocam, sipariş verirken Kargo takipli mi geliyor. Yada sipariş aşamasında dikkat etmemiz gereken husus var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: Rapz01

beyler şuan samsung note 4 kullanıyorum ve en yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum aşırı derecede hoşuma gidiyor ve çok ilgi çekici , isteklerimi karşılayacak bir cihaz gibi duruyor.

size sormak istediğim herhangi bir eksisi ya da kronik sorunu vs var mıdır? YARDIM

Düşük ışık kosullarinda Kamera performansi eksisi hocam. Orta seviye cihazlardan iyi, ama Amiral gemi performans yok düşük ışıkta. Fakat iyi ışık alan ortamlarda çekimleri gayet güzel.

Kronik sorunu yok şuan, fakat bazi arkadaşlarda Orta kasa da boya atmasi sorinu oluştu. Birde cihazi alinca dikkat etmeniz gereken husus, cihazin sag alttaki kapasitif tuşu kendi kendine basıyormu. Buda bazi arkadaslarin cihazlarinda görüldü. Bunlar haricinde cihaz kaynakli bir sorun yok.

Suanki Global stabil romda Kulaklik Ses yüksekliginde dalgalanma var ve ses çıkışı cok yüksek değil. Ilerleyen guncellemelerde duzeltilecektir. Ya da China Beta tabanli farkli romlar kurarsaniz, bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Cihazin Batarya Tüketimi, performansi gayet iyi.

"Düşük ışık kosullarinda Kamera performansi eksisi hocam. Orta seviye cihazlardan iyi, ama Amiral gemi performans yok düşük ışıkta. Fakat iyi ışık alan ortamlarda çekimleri gayet güzel.

Kronik sorunu yok şuan, fakat bazi arkadaşlarda Orta kasa da boya atmasi sorinu oluştu. Birde cihazi alinca dikkat etmeniz gereken husus, cihazin sag alttaki kapasitif tuşu kendi kendine basıyormu. Buda bazi arkadaslarin cihazlarinda görüldü. Bunlar haricinde cihaz kaynakli bir sorun yok.

Suanki Global stabil romda Kulaklik Ses yüksekliginde dalgalanma var ve ses çıkışı cok yüksek değil. Ilerleyen guncellemelerde duzeltilecektir. Ya da China Beta tabanli farkli romlar kurarsaniz, bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Cihazin Batarya Tüketimi, performansi gayet iyi."

Hocam 3 sayfa önceki yorumum. İnceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 13 Aralık 2017; 18:14:38 >

• rkadaşlar gelen whatsapp mesajlarını iki parmağımla aşağı çektiğimde cevapla butonu falan gelmiyor. yardımınıza ihtiyacım var

Üzerinde gelen rom 9.0.2.0 stabil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozhan1905

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Kulaklıklardan, sesten vs. anlayan arkadaşlara sorum olacak.
    Cihazın kulaklık performansı nasıl? Başka cihazlarla (iphone vs.) karşılaştırıldığında nerede kalıyor performansı?

İphone a göre bir tık aşağıda diyebilirim.idare eder yani..Bende sennheisee cx300 var.ayrica poweramp uygulaması var onu satin almistim zamanında.Kullaniyorum memnunum.Özellikle ekolayzır ayarlarını yaptığında daha iyi oluyor.Kendi müzik çalarını denemedim...

Hocam Iphone'a göre ben bir fark göremedim ama, Iphone'da dinlemediğim içinde olabilir mi diyorum acaba. Kullandığınız romla alakalı bir sorun olmasın bu? Hangi romu kullanıyorsunuz? Miui 8 - 8.2.2.0 Global Stabili ve China Beta tabanlı romları denediniz mi?

8.5.2.0 kullaniyorum hocam.İphone a göre o berraklik hafif az.Bunu powerampla karsiliyorum.Özellikle bass ağırlıklı dinliyorsaniz poweramp kesinlikle öneririm...

Hocam işte keşke China Beta tabanlı bir rom veye Miui 8 - 8.2.2.0 üzerinde deneyebilseniz; kesin aradaki farkı görmüş olursunuz. Bu romlarda ses olması gerektiği gibi çünkü.

Birde kulaklığa göre de fark ediyor olabilir; Fiio X1; Iphone'a göre daha iyi ses çıkışı sağlıyor; Mi6'da zaman zaman Fiio X1'e çok yakın performans verebiliyor, zaman zamanda uzak olsa da. Ben Xiaomi Hybrid Pro HD ile ve Audio Technica CKS-1000 ile denedim Fiio X1 ve Mi6 karşılaştırması. Mi6'da da günlük olarak Type-C soketli Xiaomi Anc Hybrid'i kullanıyorum.

iPhone da ses kalitesi tartismasiz guzel.suan mi 6 da dediğim gibi 8.5.2.0 da powerampla kullaniyorum.kulakligim sennheiser cx300 kulaklik almak isteyenlere tavsiyemdir.Uygun ama kaliteli kulaklik isteyenler ise creative ep630 onerimdir.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyatlı ürünleri denk geldikçe paylaşmaya devam ederim tabii.

0,30'a kargo takipsiz geliyor. Adresi doğru yazmak dışında dikkat etmeniz gereken bir şey yok. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar uzun zaman sonra custom rom lardan global beta haftalık sürme geçtim (miui 9 7.12.8)
    . Ses de ki dalgalanma artma azalma sorunu yok
    . Notification Shade sorunsuz çalışıyor ve tek parmak ile bildirim genişletme gelmiş ve çoklu işlemlerde mevcut (watsapp ve benzeri uygulamalar için)
    . Kamera gece ve gündüz çekimlerinde belirgin farklı var daha iyi çekiyor.
    Şimdilik bu kadar.

Global stabil sürümde ses sorunu tam olarak nerede oluyor nasıl oluyor bunu detaylı yazan olursa şu ses onayını detaylı bakıp tamamen düzeltilip düzeltilmediğine bakmak istiyorum.
    Şu an için seste hiç bir sıkıntı görmedim ne Bluetooth nede kablolu..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VEBAL kullanıcısına yanıt
    atomcu kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hala sorununuz devam ediyorsa ben bir çözüm buldum.
    Sim 2'ye takılıydı simkart, sim1'e takınca düzeldi.
  • quote:

quote:

Selamlar;

Yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum ama kafamda deli sorular...

1 İthalat garantili cihaz sıkıntı olur mu? Yaşayan var mı?

2 Hangi versiyonunu hangi siteden hangi satıcıdan almalıyım?

3 Kulaklık ve girişinin olmaması büyük sıkıntı değil mi? Nasıl aştınız?

4 Almak için geç mi kaldım yakında mi7 çıkar mı?

5 Seramik mi yoksa metal kasa mı tercih etmeliyim? Ne fark var?

6 Kronik ne gibi sıkıntıları var yada var mı?

7 Cihazla ilgili sormadığım ama bilmem gerekenler neler?

Şimdiden teşekkürler...

Bu sorulara bilen birisi cevap verebilir mi?

3 ay oldu

1- denızlı de telefoncudan aldım.. delta garantı.. ülkemizde garanti hikaye..çok takılma.. bozulmasın yeterli

2- kararlı sürüm çıktı-- hepsiburadanın kendısınden al.. diğer satıcıların dükkanlarına gitme şansın yoksa

3-kulaklık girişi olmaması çok kötü.. çeviricide ses gidip geliyor.. hemen bozuldu.. yenı aldım oda 3 gunde bozuldu..

aliexpresten örgülü çevirici aldım.. daha gelmedi.. 1 aydır müzik dinliyemiyorum.. type c kulaklık tek çözüm.. oda yaygın değil

4-kamera için alıyorsan alma.. bence yetersiz. 2350 ye aldım.. keşke almasaydım diyorum..

5-seramik ve cam var.. benımkı cam.. bilmiyorum

6-bildirimler sıkıntılı sadece.. can sıkıcı. yazılım ile alakalı- kararlı sürüm

7-kamerada güzel olsa.. birde standart kulaklık girişi olsa.. süper cihaz.. hızlı sarj ve bataryası çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

Merhaba arkadaşlar uzun zaman sonra custom rom lardan global beta haftalık sürme geçtim (miui 9 7.12.8)
    . Notification Shade sorunsuz çalışıyor ve tek parmak ile bildirim genişletme gelmiş ve çoklu işlemlerde mevcut (watsapp ve benzeri uygulamalar için)
    Şimdilik bu kadar.

Global stabil sürümde ses sorunu tam olarak nerede oluyor nasıl oluyor bunu detaylı yazan olursa şu ses onayını detaylı bakıp tamamen düzeltilip düzeltilmediğine bakmak istiyorum.

benım hıc bilgim yok..

kararlı sürüm çok sorunlu..

nasıl geçebilirim ve hangisi iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: DusuncesizAdam

rkadaşlar gelen whatsapp mesajlarını iki parmağımla aşağı çektiğimde cevapla butonu falan gelmiyor. yardımınıza ihtiyacım var

Üzerinde gelen rom 9.0.2.0 stabil

9.0.2.0 stabil rom bu özelliği desteklemiyor, developer haftalık romlara geçmeniz gerekli.
    Bende 9.0.2.0 stabildeyim, bende whatsapp mesajlarını aşşağı çekerek okuyamıyorum.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar uzun zaman sonra custom rom lardan global beta haftalık sürme geçtim (miui 9 7.12.8)
    Şimdilik bu kadar.

Global stabilde (8.5 den sonra) bir bildirim geldiğinde kendi müzik uygulamasında müzik dinliyorken sesde artış vs oluyordu ve genel olarak ses kısıktı bildirim sesi geldiğinde artıyordu. Normalde müzik dinlerken bildirim gelirse müzik sesi yavaş yavaş kısılıp bildirim sesi geliyor ve sonra müzik sesi tekrar yavaş yavaş artarak normal haline geliyor olması gerekirken bu şekilde davranmıyordu.

Bir kaç sorum olacak;

Hangi romdan bu roma geçtiniz (kamera iyileşmesini anlamak adına)?
    Custom roma göre özelleştirmeler hariç önemli bir eksikliği var mı?
    Kamera arayüzü mi mix2 arayüzü mü?
    Tavsiye eder misiniz?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Aralık 2017; 0:11:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Kulaklıklardan, sesten vs. anlayan arkadaşlara sorum olacak.
    Cihazın kulaklık performansı nasıl? Başka cihazlarla (iphone vs.) karşılaştırıldığında nerede kalıyor performansı?

İphone a göre bir tık aşağıda diyebilirim.idare eder yani..Bende sennheisee cx300 var.ayrica poweramp uygulaması var onu satin almistim zamanında.Kullaniyorum memnunum.Özellikle ekolayzır ayarlarını yaptığında daha iyi oluyor.Kendi müzik çalarını denemedim...

Hocam Iphone'a göre ben bir fark göremedim ama, Iphone'da dinlemediğim içinde olabilir mi diyorum acaba. Kullandığınız romla alakalı bir sorun olmasın bu? Hangi romu kullanıyorsunuz? Miui 8 - 8.2.2.0 Global Stabili ve China Beta tabanlı romları denediniz mi?

8.5.2.0 kullaniyorum hocam.İphone a göre o berraklik hafif az.Bunu powerampla karsiliyorum.Özellikle bass ağırlıklı dinliyorsaniz poweramp kesinlikle öneririm...

Hocam işte keşke China Beta tabanlı bir rom veye Miui 8 - 8.2.2.0 üzerinde deneyebilseniz; kesin aradaki farkı görmüş olursunuz. Bu romlarda ses olması gerektiği gibi çünkü.

Birde kulaklığa göre de fark ediyor olabilir; Fiio X1; Iphone'a göre daha iyi ses çıkışı sağlıyor; Mi6'da zaman zaman Fiio X1'e çok yakın performans verebiliyor, zaman zamanda uzak olsa da. Ben Xiaomi Hybrid Pro HD ile ve Audio Technica CKS-1000 ile denedim Fiio X1 ve Mi6 karşılaştırması. Mi6'da da günlük olarak Type-C soketli Xiaomi Anc Hybrid'i kullanıyorum.

iPhone da ses kalitesi tartismasiz guzel.suan mi 6 da dediğim gibi 8.5.2.0 da powerampla kullaniyorum.kulakligim sennheiser cx300 kulaklik almak isteyenlere tavsiyemdir.Uygun ama kaliteli kulaklik isteyenler ise creative ep630 onerimdir.

Hocam Cx300'ü kullandım bende bir ara, öncesinde de Cx200'ü kullandım; eskiden daha iyilerini görmeyince sevdiğim bir kulaklıktı; sonrasında Önce Brainwavz M5 ve sonrasında Audio Technica CKS-99 kullanınca; Cx300'ün de o fiyatı haketmediğini anladım. EP630'u kesinlikle tavsiye etmem, Fazla bass veren ve ses netliği olmayan bir kulaklık. Onun yerine Xiaomi Piston 2 (Bulunabilirse) veya Xiaomi Hybrid'in düz modelini almak daha mantıklı bana göre.

Dediğim gibi hocam, kulaklığa göre de fark ediyor olabilir durum. Ama keşke, Bu ses sorunları yaşanmayan bir romda deneseniz ve ona göre karar verseniz ses konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Uygun fiyatlı ürünleri denk geldikçe paylaşmaya devam ederim tabii.

0,30'a kargo takipsiz geliyor. Adresi doğru yazmak dışında dikkat etmeniz gereken bir şey yok. :)

Hocam 2 kredi kartı ile de denedim; Kartımı kabul etmedi ödeme ekranında; Farklı kart ile deneyin dedi. Halbuki bu 2 kartlada; Aliexpress, Banggood, Joybuy, Gearbest siteleri üzerinden sorunsuz alışveriş yapıyorum. Neden böyle bir sorun çıkarttı anlamadım. Bu sebeple alamadım bu siteden bu çeviriciyi.

Yinede tavsiyeniz için çok sağolun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

quote:

Şimdilik bu kadar.

Global stabilde (8.5 den sonra) bir bildirim geldiğinde kendi müzik uygulamasında müzik dinliyorken sesde artış vs oluyordu ve genel olarak ses kısıktı bildirim sesi geldiğinde artıyordu. Normalde müzik dinlerken bildirim gelirse müzik sesi yavaş yavaş kısılıp bildirim sesi geliyor ve sonra müzik sesi tekrar yavaş yavaş artarak normal haline geliyor olması gerekirken bu şekilde davranmıyordu.

Bir kaç sorum olacak;

Hangi romdan bu roma geçtiniz (kamera iyileşmesini anlamak adına)?
    Custom roma göre özelleştirmeler hariç önemli bir eksikliği var mı?
    Kamera arayüzü mi mix2 arayüzü mü?
    Tavsiye eder misiniz?
    Teşekkürler.

Hocam Fuxin hocam Miui Pro Stabil romlarından geçmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Kamera arayüzü Mi Mix 2 arayüzü imiş, kendisi de Kamera konusunda geliştirme olduğunu söyledi.

Deneyimi ve memnuniyeti konusunda ise kendisi cevap verse daha iyi olur

• Arkadaslar kendi kendine geri tusuna basma olayi bende de gerceklesti yazilimsal mi donanimsal mi bu olay nasil cozecegiz???

• Eksisözlükte baktım da amma kötülemişler bazıları, servisleri de aynı şekilde.

Servislerde sıkıntı yaşayan oldu mu? Benimki delta

• quote:

Orijinalden alıntı: g_almar

Arkadaslar kendi kendine geri tusuna basma olayi bende de gerceklesti yazilimsal mi donanimsal mi bu olay nasil cozecegiz???

Hocam geçmiş olsun. Donanımsal gibi duruyor şuan için ama, net birşey söylemek halen. Çünkü sorunun çözüldüğünden bahseden hiç olmadı; yada Servise gönderdikten sonra cihazı; ne yapıldığı hakkında bilgi vermedi kimse. Sorun yaşayanlar; nasıl çözüme kavuşturdu sorunu yoksa cihazı iade mi ettiler bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.