Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15371538153915401541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çalışmıyor hocam maalesef. Bende anlamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • High_ToweR kullanıcısına yanıt

hocam maalesef istemeye istemeye s22 aldım. piyasada küçük cihaz kalmamış. iphone lara da elim gitmedi. kamera olarak iyi bir şey arıyordum, iphone un pro modelleri çok pahalı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potomya_53 -- 16 Ekim 2022; 17:59:3 >
  • ztalan kullanıcısına yanıt

elbette eninde sonunda bir şekilde cihazlar kullanım ömrünü dolduruyor. mi 6 bu konuda sağlam bir modeldi. telefonu tamir etmek için araştırma yaparken farkettiğim konu özellikle poco'lar ve bazı redmi modelleri bu arızayı daha çok veriyor. (ucuz olduklarından dolayı satılan cihaz miktarı fazla olduğu için oransal olarak daha az arıza veriyor olabilirler elbette, bunu da gözden çıkarmamak lazım.) özellikle düşük bütçeli cihazlarda bu devrelerin en adileri konuyor. telefon ucuzsa hızlı şarj riskli. elbette mi 6'da durum farklıydı ancak yine de bu sorunu yaşamış olduk. yeni telefon alırken de bunları baştan araştırmanın önemli olduğunu düşünüyorum. sonuçta az para verilmiyor. bir daha böyle sağlam bir cihazın da piyasaya geleceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potomya_53 -- 16 Ekim 2022; 18:9:29 >
  • xreaLy kullanıcısına yanıt

https://forum.miuiturkiye.net/konu/numara-engelleme-calismiyor-gizli-no-arayabiliyor.120151/page-2#post-1324803

ayarlar->uygulamalar->uygulamaları yönet->güvenlik->en alt kısımda güncellemeleri durdur yazan kısma tıkladığınızda engelleme açılıyor.

buradaki işlemi uyguladım, çalıştığını söylediler. 0850 li bi cağrı gelirse test edicem.

• potomya_53 P kullanıcısına yanıt
    S22, reno 7, a36 şuan radarımda olan cihazlar. Ne zaman mi6 benden bu kadar der o zaman değerlendiririm. Şuan gayet iyiyiz :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Deji batarya kullanıp nfc çalışmıyor diye yazanlar olmuş. Batarya değişip nfc kullanan varmı aramızda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MUTAF kullanıcısına yanıt

bataryanın nfc ile alakası olmadığı yazıldı, 2 kere batarya değiştim ve aktif kullanırım. iyi de puan kazandım

• Arkadaşlar selam uzun süredir mi6 kullanmaktayim artık emekli etmenin vakti geldi. Xiaomi markasindan bana onerebileceginiz cihaz var mı acaba.
    Kriterlerim.

1 boyut. Mi 6 gibi ufak tefek olsun.
    2 performans işlemcisi güçlü olsun.

Bütçe kısıtim yok.

• Sistemsistem7042 S kullanıcısına yanıt

Ben de boyut aynı olsun istiyordum da, bir ay önce Mi 11T aldım yd. Şu an o eşek kadar boyuta alıştım. Mi6 denk gelince bakıyorum ekrana, nasıl tahammül ediyordum şaşırdım. = )) Çabuk alışıyor insanoğlu yeni durumlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 19 Ekim 2022; 10:17:56 >
  • Boyut ve performans önemliyse S22 alınmalı.

Xiaomi tarafında hem boyu ideal düzeyde telefon yok, hem yazılımları sorunlu, hem de fiyatları çok pahalı.

• Lexco kullanıcısına yanıt
    Mi6 dan aşırı memnunum kaç senedir ama yeni telefonlardaki bu şikayetler neden? Bi süredir bakınıyorum öylesine ve herkes uzak duruyor artık.

Arkadaş oppo reno 7 aldı çok memnun.
    Samsung içinse S22 diyor herkes.

Xiaomide ilk aklımı çelen mi11 lite oldu ama insan emin olamıyor.

Alacak olsak ne karar vericez?

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Xiaomi'nin son yıllarda çıkardığı telefonların çoğunda yakınlık sensörünün doğru düzgün çalışmaması gibi kronik sorunlar ve herkesin şikayet ettiği yazılımsal sorunlar var. Türkiye'deki fiyatları da bayağı pahal. İlla Xiaomi alınacaksa kaçak alınmalı.

S22 nin önerilmesi normal, çünkü s22 fiyatıyla, kamerasıyla ve boyutuyla öne çıkıyor. Son gelen güncellemelerle de pili 1 günü çıkarıyor.

Oppo grubu ise aşırı pahalı. Onu alacağına kadar samsung almak daha mantıklı, en azından bilindik marka.

Xiaomi için bahsettiğin olaylar beni gerçekten şaşırttı ya. 5 yıldır Mi6 kullanan ve hali hazırda bi süre daha sorunsuz devam edeceğimi düşündüğüm bi cihazdan böyle problemli cihazlara nasıl evrildiler aklım almıyor.

O yüzden yeni planlamada benim açımdan maalesef xiaomi yok diyebilirim. Mi6 ile gittiği yere kadar devam.

2 seçenek var 1 haftadır araştırıyorum.

Samsung S22 -> 16bin civarı fiyatı var.

Oppo Reno 7 -> 10bin civarı fiyatı var.

Amacım aklımda bi model belirleyip onu takip etmek. Güzel bi fırsat çıkarsa değerlendirmek. Veya Mi6 benden bu kadar dediği an hedefimin belli olması :)

Yorumun için teşekkürler.

Başka öneri varsa seve seve dinlerim.

Devasa büyük cihazlar istemiyorum. Mi6 dan sonra S22 o yüzden cazip geliyor.

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Reno 7 alınmaz. SD 680 (bundan dolayı en fazla 1080p 30 fps video çekebiliyor) ve mono hoparlörlü telefon 10 bine satılıyor şaka gibi.

Zamlar gelmeden S22 alıp geçin.

Şuan ihtiyacım yok ama radarıma S22 aldım o zaman.

Mi6 bi süre daha idare eder görünüyor :)

Daha bataryayı bile değiştirmedim 1 günü rahat çıkarıyor :)

• Herkese iyi akşamlar arkadaşlar rica etsem Xiaomi Mi6 için kenarlarda,altta ve üst kısımda hava boşluğu bırakmayan ekran koruyucu modeli atabilir misiniz. İyi forumlar diliyorum

• eminöğretmen E kullanıcısına yanıt

Zore fiber nano

• Mi 6 nın daha 3-5 yıl gideri var, değişmeye değmez bu hayat pahalılığında

• ztalan kullanıcısına yanıt

ben de 2 sene daha kullanırım diye düşünüyorum ama batarya epey öldü. artık günü çıkarmıyor.

• Benim de günü çıkarıyordu fakat sosyal medyasız ve oyunsuz. Arada giriyordum. Üstlerde yazdığım woyax batarya ile değiştirdim. Şu an canavar. Yeğene bıraktım, o sosyal medya, oyun filan 5-6 saat çıkarıyor. 11T yd ile şimdilik iyiyim.

• 
Sayfa: önceki 15371538153915401541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.