Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 İçin Sıcak Fırsatlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.742
Cevap
85
Favori
341.815
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freefalcon

quote:

Orijinalden alıntı: vampirelf

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: graystorm

Özellik olarak 5 s ile 6 arasında çok fark var mı?

Bence fazla fark yok performans ve kamera olarak. 5s kullaniyorum 7-8 aydir Kiyaslamalari izledim ve mi6 ya gecmeye degmeyecegine karar verdim. Cogu durumda mi5s daha iyi cekmis kamerada..Mi6 kulaklik girisi yok. Ram artisi var ama o kadar Ram e ihtiyac var mi? Benimki 4gb ramli model ayni anda bir ton oyun uygulama aciyorum hic biri kapanmiyor. Bence mi5s alin derim.

Bu arada mi6 dan %50 kar ediyorlar cok pahali satiyorlar diyenlere itibar etmeyin. 64 luk model yurtdisinda en iyi 400 dolari gordu su ana kadar 1450 TL yapiyor o da. İmei kaydi vergiler derken 2000 TL gayet iyi fiyat. 2000 TL ye alinmaz bence ama bu telefonun degeri su an bu.

İmei kaydı ithalatçılara 1 TL karşılığı yapılıyor vatandaş gibi 100 TL değil. 4oo dolara satan yerde karla satıyor. Xiaomi çin resmi yerinde 64 gb 2499 yuan yani 1350 TL .
    Gümrük kaydı ile 1351 TL %18 vergi ile 1590 TL ediyor ki toptan alımda vaadedilen 336 dolara alınablecek şuanki stok sıkıntısı bitince. Acelesi olmayan beklesin görsün ne olacağını mi5 prime dada aynı hikayeleri yaşadık.

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-price-increases/

Vergi olarak sadece KDV yi hesap etmişsin ancak %25 ötv ve %6 trt vergisi de var. Aşağıdaki bir örnek var onu incelemeni tavsiye ederim

http://vergialgi.net/vergi/akilli-telefonlar-icin-ne-kadar-vergi-oduyoruz/

Bu işin muhasebe kismi var indirim yuklenim ÖTV iadesi vb. Eger direk bu oranlar olsa 280 dolarlık mi5 prime nasıl 1150 Tl ye satılabilir şu an.

Yani 280 Tl olan mi 5 prime 1150 TL ise 360 dolarlık mi6 1600 civarı olmalı degilmi oran orantı ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://www.banggood.com/DOOGEE-MIX-5_5-Inch-Android-7_0-6GB-RAM-64GB-ROM-Helio-P25-Octa-Core-2_5GHz-4G-Smartphone-p-1155524.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

Doogee Mix çıkmış 663 TL 6 GB ram 64 Gb hafıza ile neyin ederi neyin kafası.Tasarımda da çarpıp böler anasını satayım. Etmez 2000 filan. Tamam snapdragon 835e eyvallah başım gözüm üstüne.

Xiaomi Mi6 İçin Sıcak Fırsatlar

• Yani Çin'de ödediğiniz %17 KDV yi ithal ederken geri alırsınız. Yani 360 dolar degil 299 dolara mal olur telefonu almak. Burada KDV eklenir

355 dolar olur buna % 25 ÖTV eklesek 1600 TL olur..

Olabilecek en yüksek rakam bu toptan alımlarda işler dahada ucuzlar ve firmalar IMEI kaydını 0.50 kuruş civarında yapar radyo olmadığı icin TRT vergisi yok artık. Yani min. 400 TL kar buda minimum diyorum bakın toptanda Çin'de işler daha ucuzlar ayrıca oppo vb. çıkmaya başladı fiyatlar düşer deneyimle sabittir. En basit örnek s7 veya mi5

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence fazla fark yok performans ve kamera olarak. 5s kullaniyorum 7-8 aydir Kiyaslamalari izledim ve mi6 ya gecmeye degmeyecegine karar verdim. Cogu durumda mi5s daha iyi cekmis kamerada..Mi6 kulaklik girisi yok. Ram artisi var ama o kadar Ram e ihtiyac var mi? Benimki 4gb ramli model ayni anda bir ton oyun uygulama aciyorum hic biri kapanmiyor. Bence mi5s alin derim.

Bu arada mi6 dan %50 kar ediyorlar cok pahali satiyorlar diyenlere itibar etmeyin. 64 luk model yurtdisinda en iyi 400 dolari gordu su ana kadar 1450 TL yapiyor o da. İmei kaydi vergiler derken 2000 TL gayet iyi fiyat. 2000 TL ye alinmaz bence ama bu telefonun degeri su an bu.

İmei kaydı ithalatçılara 1 TL karşılığı yapılıyor vatandaş gibi 100 TL değil. 4oo dolara satan yerde karla satıyor. Xiaomi çin resmi yerinde 64 gb 2499 yuan yani 1350 TL .
    Gümrük kaydı ile 1351 TL %18 vergi ile 1590 TL ediyor ki toptan alımda vaadedilen 336 dolara alınablecek şuanki stok sıkıntısı bitince. Acelesi olmayan beklesin görsün ne olacağını mi5 prime dada aynı hikayeleri yaşadık.

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-price-increases/

Vergi olarak sadece KDV yi hesap etmişsin ancak %25 ötv ve %6 trt vergisi de var. Aşağıdaki bir örnek var onu incelemeni tavsiye ederim

http://vergialgi.net/vergi/akilli-telefonlar-icin-ne-kadar-vergi-oduyoruz/

Bu işin muhasebe kismi var indirim yuklenim ÖTV iadesi vb. Eger direk bu oranlar olsa 280 dolarlık mi5 prime nasıl 1150 Tl ye satılabilir şu an.

Yani 280 Tl olan mi 5 prime 1150 TL ise 360 dolarlık mi6 1600 civarı olmalı degilmi oran orantı ile.

Mi5 prime çinde toptan 200 dolarin altinda su an, perakande bile 220 dolar civari

• quote:

Orijinalden alıntı: MüdavimBey

https://www.banggood.com/DOOGEE-MIX-5_5-Inch-Android-7_0-6GB-RAM-64GB-ROM-Helio-P25-Octa-Core-2_5GHz-4G-Smartphone-p-1155524.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

Doogee Mix çıkmış 663 TL 6 GB ram 64 Gb hafıza ile neyin ederi neyin kafası.Tasarımda da çarpıp böler anasını satayım. Etmez 2000 filan. Tamam snapdragon 835e eyvallah başım gözüm üstüne.

En buyuk fiyat farkini islemci ve kamera sensoru yapiyor zaten

Doogee yi biri getirse keske su ozellikler de burda peynir ekmek gibi de satar. Ama yine burda 1000 TL alti satilmaz

• quote:

Bu telefonu bu fiyata alan enayiler sıcak fırsatlardan uzaklassin bence.

Adamlar %50 karla garantisiz cihaz satıyor.

Eylüle kadar bekleyin 1500 e satarlar

Yurtdışında 450 dolara satılıyor. Yani 1600 TL civarında.
    Bu dolar kuruna göre bu donanıma sahip bir cihaz için fiyat gayet iyi.
    Insanlara enayi demeden önce ekonomi haberlerine bir göz at.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

peki hocam mi5 prime 1100 tl iyi fiyat değil mi?

çek-bonus kombo yap , daha ucuza al
    ya da, 5s al çek-bonuslarla 1200e kadar düşmüştü en son

5 s. 5 ten farki nedir pil 3200 olmasi disinda bir fark gormeeidm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

M5 lerde kulaklik varda m6 da yokmu nasıl olur böyle birşeyki

• quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Kaçak getiren arkadaşlar var. Ama garanti vs olmuyır. Sizce ordan mı alsam?

Ne kadar 1500 mü

• Ben 467 dolara sipariş verdim imei çakılmış elime gelecek 3 temmuzda

Avantajıx düşünce 1600 civarı maliyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemirs8 -- 7 Temmuz 2017; 20:44:50 >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    jack girişi kaldırıldı. type c dönüştürücü kutudan çıkıyor, kulaklığı o dönüştürücüyle kullanabilirsiniz. ya da bluetooth kulaklık alıp hiç uğraşmayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

quote:

M5 lerde kulaklik varda m6 da yokmu nasıl olur böyle birşeyki

Malesef boyutu artirmadan daha fazla pil koymak icin boyle bir aptallik yapmislar...Mi6s de buyuk ihtimalle kulaklik girisi geri gelecektir. Type-c adaptoru ile kulaklik takilabiliyor ama cok verimli olmaz

• quote:

https://www.banggood.com/DOOGEE-MIX-5_5-Inch-Android-7_0-6GB-RAM-64GB-ROM-Helio-P25-Octa-Core-2_5GHz-4G-Smartphone-p-1155524.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

ee, başka ne kaldıki zaten, mercedes-reno abs fren özelliklerinı karşılaştırıp, tek farkı motor demişsin, e zaten fark da orda

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Su kaynattın galiba kardeşim burası oto forum değil kahve fincanı ile vantilatör karşılaştırması yapma.
  • quote:

Su kaynattın galiba kardeşim burası oto forum değil kahve fincanı ile vantilatör karşılaştırması yapma.

hayır , öyle ama, ram o telefon içinde en ucuz parça, işlemci daha önemli oluyor performans konusunda, xiaomi 5s kullanıyorum, telefon 4gb ram ama 3un üstünü kullanmıyor hiç, ha 4 olmuş ha 44, işlemci öyle değil ama, ne kadar iyi o kadar hızlı, yanlış mıyim?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Haklı olduğun noktalar var dostum da 663 nire 2000 nire iş orada tıkanıyor.Bir de çok hızlı tükettiğimiz çağda bu hızda çok para.
  • quote:

Haklı olduğun noktalar var dostum da 663 nire 2000 nire iş orada tıkanıyor.Bir de çok hızlı tükettiğimiz çağda bu hızda çok para.

2000 fazla tabi,

• Şu kulaklık olayına çok takılmayın. Kablosuz kulaklık alın geçin...

• Arkadaşlar 1900 bu telefon için çok iyi değil mi sizce? garantisi olmayabilir ama bu özellikli telefonu bu fiyata almak iyi değil mi? 1500 absürt bir rakam bence
  • Cepport sıkıntılı satıcı, aman diyorum. Benzer isimlerle de ürün satıyor bilginize

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.