Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 İçin Sıcak Fırsatlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.742
Cevap
85
Favori
341.817
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freefalcon

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: graystorm

Özellik olarak 5 s ile 6 arasında çok fark var mı?

Bence fazla fark yok performans ve kamera olarak. 5s kullaniyorum 7-8 aydir Kiyaslamalari izledim ve mi6 ya gecmeye degmeyecegine karar verdim. Cogu durumda mi5s daha iyi cekmis kamerada..Mi6 kulaklik girisi yok. Ram artisi var ama o kadar Ram e ihtiyac var mi? Benimki 4gb ramli model ayni anda bir ton oyun uygulama aciyorum hic biri kapanmiyor. Bence mi5s alin derim.

Bu arada mi6 dan %50 kar ediyorlar cok pahali satiyorlar diyenlere itibar etmeyin. 64 luk model yurtdisinda en iyi 400 dolari gordu su ana kadar 1450 TL yapiyor o da. İmei kaydi vergiler derken 2000 TL gayet iyi fiyat. 2000 TL ye alinmaz bence ama bu telefonun degeri su an bu.

M5 lerde kulaklik varda m6 da yokmu nasıl olur böyle birşeyki

Malesef boyutu artirmadan daha fazla pil koymak icin boyle bir aptallik yapmislar...Mi6s de buyuk ihtimalle kulaklik girisi geri gelecektir. Type-c adaptoru ile kulaklik takilabiliyor ama cok verimli olmaz

Hocam Erdi Bey ve Mesut Bey ön izlenim videosunda Su Sıçramasına dayanıklılık özelliği eklediklerinden ötürü kaldırdıklarından bahsetmişti. Bu işin içine bataryayı büyütmek de dahil olabilir tabiki. Fakat şuan için Kulaklık girişini iptal etmek çok büyük handikap gibi durmuyor bana göre, sonuçta Aliexpress'den ve cihazın kutusunun içinden dönüştürücü çıkıyor, ayrıca incelemelerde cihazın kulaklık çıkışını oldukça beğenmişler, açıkçası bende Mi6'nın ses kalitesini zaman zaman Fiio X1 Müzik Oynatıcıya yakın buldum, ses yüksekliği de fazlasıyla iyi. Mi5 ve Mi5s'de eleştirilen Ses yüksekliği sorununu şuan için kulaklık girişini kaldırarak çözmüşler gibi görünüyor.

Mi6'nın tek dezavanjı Kamerasının düşük ışık performansının kötü olması. Fakat Gün ışığı çekimleri gayet iyi.

Mi6'yı Kamera özelliklerinden ötürü alacak olan almasın, bunu ana konuda uzun zamandır zaten söylüyoruz Bu arada Kamera performansı karşılaştırmasını hangi telefonlara bakarak söylediğime gelirse, Galaxy S7 ve S8 ailesine kıyasladığımda bu sonuç çıkıyor.

Ben zaten müziği Fiio X1 ile dinlediğim için sorun yok bana göre orası ayrı konu

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

quote:

Bence fazla fark yok performans ve kamera olarak. 5s kullaniyorum 7-8 aydir Kiyaslamalari izledim ve mi6 ya gecmeye degmeyecegine karar verdim. Cogu durumda mi5s daha iyi cekmis kamerada..Mi6 kulaklik girisi yok. Ram artisi var ama o kadar Ram e ihtiyac var mi? Benimki 4gb ramli model ayni anda bir ton oyun uygulama aciyorum hic biri kapanmiyor. Bence mi5s alin derim.

Bu arada mi6 dan %50 kar ediyorlar cok pahali satiyorlar diyenlere itibar etmeyin. 64 luk model yurtdisinda en iyi 400 dolari gordu su ana kadar 1450 TL yapiyor o da. İmei kaydi vergiler derken 2000 TL gayet iyi fiyat. 2000 TL ye alinmaz bence ama bu telefonun degeri su an bu.

M5 lerde kulaklik varda m6 da yokmu nasıl olur böyle birşeyki

Malesef boyutu artirmadan daha fazla pil koymak icin boyle bir aptallik yapmislar...Mi6s de buyuk ihtimalle kulaklik girisi geri gelecektir. Type-c adaptoru ile kulaklik takilabiliyor ama cok verimli olmaz

Hocam Erdi Bey ve Mesut Bey ön izlenim videosunda Su Sıçramasına dayanıklılık özelliği eklediklerinden ötürü kaldırdıklarından bahsetmişti. Bu işin içine bataryayı büyütmek de dahil olabilir tabiki. Fakat şuan için Kulaklık girişini iptal etmek çok büyük handikap gibi durmuyor bana göre, sonuçta Aliexpress'den ve cihazın kutusunun içinden dönüştürücü çıkıyor, ayrıca incelemelerde cihazın kulaklık çıkışını oldukça beğenmişler, açıkçası bende Mi6'nın ses kalitesini zaman zaman Fiio X1 Müzik Oynatıcıya yakın buldum, ses yüksekliği de fazlasıyla iyi. Mi5 ve Mi5s'de eleştirilen Ses yüksekliği sorununu şuan için kulaklık girişini kaldırarak çözmüşler gibi görünüyor.

Mi6'nın tek dezavanjı Kamerasının düşük ışık performansının kötü olması. Fakat Gün ışığı çekimleri gayet iyi.

Mi6'yı Kamera özelliklerinden ötürü alacak olan almasın, bunu ana konuda uzun zamandır zaten söylüyoruz Bu arada Kamera performansı karşılaştırmasını hangi telefonlara bakarak söylediğime gelirse, Galaxy S7 ve S8 ailesine kıyasladığımda bu sonuç çıkıyor.

Ben zaten müziği Fiio X1 ile dinlediğim için sorun yok bana göre orası ayrı konu

Benim gibi pek çok farklı kulaklığı olanlarda kulaklık çıkışı olmaması kötü bir durum aslında yine de çok büyütülecek bir durum da değil tabi

Xiaomi iyi sensör kullanmasına rağmen yazılımsal başarısızlık ve yüksek F değerleri yüzünden bir türlü kamera konusunda başarılı olamadı. One Plus, Oppo, Nubia ve Huawei benzer sensörler kullanmalarına rağmen kamera konusunda epey iyiler Xiaomi ye göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vampirelf kullanıcısına yanıt
    Kesin. Fiyat o mu bir de ne zaman telefonları getirecek bilginiz varmı

• Eskiden şirket sahibiydim. Şu yorumları gördükçe bu ülke daha çok batar. Ben evime kapıdan giren süte bile vergi veren yerden alıyorum. Gidip kaçak satıcı ile ülkede vergi mükellefi olan kişileri birbirine karıştırıyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • freefalcon kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, özellikle Mi5s'in Google Pixel cihazlarıyla aynı sensörü kullanmasına rağmen ne denli kalite düşüklüğü olduğunu örneklerde anladım. Mi6'daki sensör, tamam çok iyi bir sensör değil. Meizu ve Huawei Honor gibi markalarda kullanılmış genel olarak; fakat Mi5s'deki sensör oldukça iyiydi. Google Pixel telefonlardaki Eis, Mi6'daki Ois'den daha iyi bana göre. Sorunları yavaş yavaş çözüyorlar gibi geliyor hocam Xiaomi ekibinin, bu yıl Mi6 ile ses konusuna el attılar. Önümüzdeki yılda Kamera konusunda gerçekten bir atak bekliyorum ama.

Bu arada bana kalırsa Samsung'da Kamera özelliklerini ön plana çıkarttıkları elefonları piyasaya sürerek(bir zamanlar telefon özelliği bulunan Fotoğraf Makinaları (yada Kameralar) lakapları takılmıştı) Kamera konusunda oldukça geliştirme sağladı. Belki Xiaomi'nin de bu tarz bir atılım yapması gerekiyordur, Kamera konusunda kendini geliştirebilmek için.

Bu olayı bir nevi Sony'nin ne denli sensörler üretip, kendi telefonlarında adam akıllı Kamera yazılımı kullanamaması gibi görüyorum. Tamam, sensör üretiyorsun; haliyle pazarlayacaksın bu sensörleri. Fakat bu denli de Kamera konusunda geri telefonları üretmemeliydi bana göre. Ki Sony Ericsson zamanında K750i, K790i gibi telefonlarıyla da oldukça ün yapmıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadima

quote:

Orijinalden alıntı: vampirelf

Bu telefonu bu fiyata alan enayiler sıcak fırsatlardan uzaklassin bence.

Adamlar %50 karla garantisiz cihaz satıyor.

Eylüle kadar bekleyin 1500 e satarlar

Yurtdışında 450 dolara satılıyor. Yani 1600 TL civarında.
    Bu dolar kuruna göre bu donanıma sahip bir cihaz için fiyat gayet iyi.
    Insanlara enayi demeden önce ekonomi haberlerine bir göz at.

Bangood da bile 400 dolar adamların kar ve vergi koymuş hali bırakın xiomiden gidip almayi netten alsaniz bile 1450 lira sıcak fırsatlar bölümünde en düşük fiyat bulunur Google dan bakınca ilk çıkan değil. Öyle olsa birda ne kazıklar yerdi millet.

Yani sen toptan alacaksın xiomiden direk alacaksın bunu 360 dolara alamıyorsan o ithalati yapma boşa derler adama. Dediğim gibi KDV yi hesaba katmayın orda geri alıyorsun burda ödüyorsu sadece ÖTV kalıyor kayıt zaten 0.50 kuruş. Bu adamlar max. 1500 civarında mal etmiyorsa bıraksınlar bu işi kesin ve net söylüyorum.

Birileri insanları gaza getirip garantisi olmayan ithalatçılara para kazandırmaya çalışıyor benden söylemesi acelesi olmayan resmi ithalati beklesin. Gene 2000 verir belki ama adam gibi garantisi olur en azından.. şimdiki satıcılarda 1700 lere çekecek fiyatı.

• Almak isteyen dogamobili beklesin bence. Servis için Kvk ile anlaşmış. Sitelerinde öyle yazıyor.
    dogamobil.com.tr
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İmei kaydı ithalatçılara 1 TL karşılığı yapılıyor vatandaş gibi 100 TL değil. 4oo dolara satan yerde karla satıyor. Xiaomi çin resmi yerinde 64 gb 2499 yuan yani 1350 TL .
    Gümrük kaydı ile 1351 TL %18 vergi ile 1590 TL ediyor ki toptan alımda vaadedilen 336 dolara alınablecek şuanki stok sıkıntısı bitince. Acelesi olmayan beklesin görsün ne olacağını mi5 prime dada aynı hikayeleri yaşadık.

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-price-increases/

Vergi olarak sadece KDV yi hesap etmişsin ancak %25 ötv ve %6 trt vergisi de var. Aşağıdaki bir örnek var onu incelemeni tavsiye ederim

http://vergialgi.net/vergi/akilli-telefonlar-icin-ne-kadar-vergi-oduyoruz/

TRT vergisi iptal edildi, FM radyo yoksa TRT vergisi ödenmiyor.

Düzenleme: Danıştay'ın iptali sonrası, yasada değişikliğe gidilmiş ve TRT vergisi tekrar geri gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 8 Temmuz 2017; 12:37:2 >

• quote:

Bu yazıya inanıp da Eylül'e kadar beklemeyin sakın. Eylül'de bu cihazın 1500 olması "imkansız". 1800 belki olur, o da dolar yükselmezse. Doların gidişatına bakarsak o da biraz zor...

Ayrıca sıcak fırsatlarda şuanda en uygun nereden alabiliriz onu paylaşırız biz. Bu fiyatlardan daha uygun bir alternatifiniz varsa şuan için ve yasalsa yazın biz de faydalanalım. Çamur at izi kalsın olmaz öyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: animetrk

quote:

Bu yazıya inanıp da Eylül'e kadar beklemeyin sakın. Eylül'de bu cihazın 1500 olması "imkansız". 1800 belki olur, o da dolar yükselmezse. Doların gidişatına bakarsak o da biraz zor...

Ayrıca sıcak fırsatlarda şuanda en uygun nereden alabiliriz onu paylaşırız biz. Bu fiyatlardan daha uygun bir alternatifiniz varsa şuan için ve yasalsa yazın biz de faydalanalım. Çamur at izi kalsın olmaz öyle...

Acelesi olmayan doga mobili beklesin diyorum ben millete. Eger bu adamlardan 2000 bandında almazlarsa doga mobil 2000 bandından girecek KVK garantili olarak sadee bekleyin bu kadar basit. Ha dolar artar da düşer de bu başka bi konu ve risk. Bi ara 3.90 di şimdi 3.60 yani ne olacağını bilmek zor ama aklı olan bekler garantili alır bu fiyata.

Acele eden ilk dalga 2200 lerden pasaport kayıtlı cihaz aldı ve şimdi arıza yaşayanların elinde patladı. Cepporttan alanların da servis maceraları ortada zaten. Bu cihaz Eylül'de KVK garantili 2000 bandında ithalatçı garantili 1700 bandında olacak net bilgi bu deneyimle sabit.

Ha kriz çıkar dolar artar o başka yada istikrar olur dolar düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: RockStar.

Cepport sıkıntılı satıcı, aman diyorum. Benzer isimlerle de ürün satıyor bilginize

Cepport ismi dışında başka bir isimle satış yapmıyoruz
  • Bakınız P10 yurt dışında 600 dolar bandinda bizde distribitor garantili satışı 2500 TL

https://m.banggood.com/buy/huawei-p10-smartphone.html

Mi6 ise yurt dışında 400 dolar bandinda bizde ithalatci garantili satışı 2000 TL.

https://m.banggood.com/search/mi6.html

Neden enayilik olur almak dediğim anlaşılmıştır umarım. Distribütör garantili olarak bile 1900 civarı alınabilecek yeterki sazanlar piyasayı yükseltmesinn.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Eray.

o kadar 2. el temiz cihaz varken garantisiz sıfır telefona bu kadar para vermenin ne anlamı var son model telefonla atom mu parçalayacaksınız

Şu kadar yorum arasinda en mantikli olani..

Para varsa verilir orasi ayri ama bu cihazi almak icin ayrica para biriktirip yemenden icmenden kismaya gerek yok..

• garantisiz cihaza 2000 tl büyük kumar yurtdışından getirseniz daha karlı oda garantsiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

Eskiden şirket sahibiydim. Şu yorumları gördükçe bu ülke daha çok batar. Ben evime kapıdan giren süte bile vergi veren yerden alıyorum. Gidip kaçak satıcı ile ülkede vergi mükellefi olan kişileri birbirine karıştırıyorsunuz.

Devlet halkına çok iyi bakiyor çok dolgun maaş lı iş olanakları sağlıyor doğru. Cebimizde ki 100 liranın 70 lirasını devlet vergi diye alıyor az bile gerçi dimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

quote:

quote:

İmei kaydı ithalatçılara 1 TL karşılığı yapılıyor vatandaş gibi 100 TL değil. 4oo dolara satan yerde karla satıyor. Xiaomi çin resmi yerinde 64 gb 2499 yuan yani 1350 TL .
    Gümrük kaydı ile 1351 TL %18 vergi ile 1590 TL ediyor ki toptan alımda vaadedilen 336 dolara alınablecek şuanki stok sıkıntısı bitince. Acelesi olmayan beklesin görsün ne olacağını mi5 prime dada aynı hikayeleri yaşadık.

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-price-increases/

Vergi olarak sadece KDV yi hesap etmişsin ancak %25 ötv ve %6 trt vergisi de var. Aşağıdaki bir örnek var onu incelemeni tavsiye ederim

http://vergialgi.net/vergi/akilli-telefonlar-icin-ne-kadar-vergi-oduyoruz/

TRT vergisi iptal edildi, FM radyo yoksa TRT vergisi ödenmiyor.

Tekrar geri gelmiş %8,%16 şeklinde teknoseyir gündem değerlendirmesinde gördüm cidden nedir bu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 8 Temmuz 2017; 10:40:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cepport

quote:

Cepport sıkıntılı satıcı, aman diyorum. Benzer isimlerle de ürün satıyor bilginize

cepport ~Newport ~mys iletişim farklı platformlarda farklı isimler gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: canciger

quote:

Orijinalden alıntı: cepport

quote:

cepport ~Newport ~mys iletişim farklı platformlarda farklı isimler gibi.

Aktif olarak online platformlarda sadece Cepport ismi ile satış yapıyoruz şuan, MYS Elektronik ticari ünvanımız
  • şuan mi5s ile mutluyum kasım~Aralık gibi 1300~1400 tl aralığında mi6 alabilirim aceleniz yoksa bekleyin bir kaç 1500 tl altına inecektir bir kaç ay içinde.

• '' Bu Telefona bu parayı vermeyin '' kafasını anlamıyorum. hangi telefona ne verelim ? aynı özellikleri htc samsung vs çıkarsa 3.5 milyar bayılacak adamlar bu telefona bunu vermeyin muhabbeti yapıyo.

Neye verilir abicim söylesenize. bu fiyatı verdiğiniz samsung ve leş xperia telefonlar bu özellikleri verebiliyomu bana açıklarmısınız ?

Adamlar telefona herşeyi koymuş ama '' bu telefona bu para verilmez '' evet verilmez i phone 7 plusa 5 milyar verilir ama çünkü elmayı... neyse
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.