Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.951
Cevap
80
Favori
278.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bilimman

Telefonuma rom kurmak istiyorum. Fakat hangi romu kurmalıyım karar veremedim. Daha doğrusu aralarındaki farkları bile bilmiyorum. Hangi romu önerirsiniz? Global beta, eu, eu beta, miui pro... Artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim. Garantilik bi işim olduğu zaman global romu kurup gönderebilir miyim?

En iyisi, stabili global rom. Diğerlerini boşuna deneyip vakit kaybetmeyin..

LineageOS vb. deneyebilirsiniz farklı bir şeyler için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_yuxexes

Kullandığınız rom ve sürüm nedir? Beta rom ise ben de kuramıyorum. Normal global sürüm ise thema editor ile kuruyor arkadaşlar

Develepor hocam haftalık cuma günleri güncelleme alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceka16 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam siz de 3. Parti temaları kuramazsınız demek oluyor bu ben de haftalık güncelleme alan rom dayım bu hafta gelmedi hatta güncelleme

• Arkadaşlar bilenler bana bir anlatabilir mi? Custom Rom denemek istiyorum fakat kamera ya siyah beyaz çekiyor, ya ters duruyor, ya da hiç açılmadan direkt olarak kapanıyor. Bu cihazda AOSP Custom Rom deneyip memnun olan biri var mı?

Başka bir konu, bildirimler çok verimsiz çalışıyor. Mesela benim için anlık sosyal medya feedlerinin gelmesi çok önemli. 5 yıllık eski Nexus'um bu konuda muazzam çalışırken, yepyeni Xiaomi sınıfta kalıyor. Sizin bu konudaki tecrübeleriniz nelerdir?

Şarj durumunuz nasıl? Benim telefonumun 6 ay öncesine kadar, 1,5 gün kadar şarjı dayanıyordu (İşim gereği çok kullanıyorum). Sabah 7.30'dan, Akşam 20.00'ı zor görüyor. Bu konuda sizin tecrübeleriniz nelerdir?
  • just4steel kullanıcısına yanıt
    Custom rom yüklemedim hiç. Ancak beta sürümdeyim 3.8.3 miui 9 yüklü bildirim sorunu yok hemen hemen herşey den bildirim alıyorum. Şarj ise 5-6 saat arası full Wifi ekran süresi ile beraber 20 saat filan da bekleme veriyor ben de alalı 8 ay oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: just4steel

Arkadaşlar bilenler bana bir anlatabilir mi? Custom Rom denemek istiyorum fakat kamera ya siyah beyaz çekiyor, ya ters duruyor, ya da hiç açılmadan direkt olarak kapanıyor. Bu cihazda AOSP Custom Rom deneyip memnun olan biri var mı?

Başka bir konu, bildirimler çok verimsiz çalışıyor. Mesela benim için anlık sosyal medya feedlerinin gelmesi çok önemli. 5 yıllık eski Nexus'um bu konuda muazzam çalışırken, yepyeni Xiaomi sınıfta kalıyor. Sizin bu konudaki tecrübeleriniz nelerdir?

Şarj durumunuz nasıl? Benim telefonumun 6 ay öncesine kadar, 1,5 gün kadar şarjı dayanıyordu (İşim gereği çok kullanıyorum). Sabah 7.30'dan, Akşam 20.00'ı zor görüyor. Bu konuda sizin tecrübeleriniz nelerdir?

Şuan AospExtended rom kullanıyorum. Kamerada bir sorun yok. Çalışmayan bir donanım yok. Çok hızlı ve akıcı bir rom. Ekstra eklentileri de cabası. Bir zamanlar cihazı yeni aldığım sıralar pil proformansı çok iyiydi. Şuan da iyi ama haliyle zamanla pil performansını kaybediyor. 1 yılı geçti alalı. Bir de miui9 şarj olarak sınıfta kalan bir işletim sistemi.

https://forum.xda-developers.com/mi-5s-plus/development/8-1-0r11-rom-aospextended-v5-2-2018-02-t3746579

• Xiaomi pilleri performansını ne kadar da çabuk kaybediyor.. Temmuz 2017den beri kullandığım telefonda bariz bir şekilde kalibrasyon bozukluğu ve performans düşüklüğü yaşıyorum.

6.30 saat ekran surelerinden 5 saatlere ve %20nin altında iken anlık %5-7 şarj düşmesi.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ereneren -- 23 Mart 2018; 14:26:1 >
  • 1 buçuk ay oldu bootloader başvurusu yapıp yetki alalı fakat hala bootloader açamıyorum . şu geliştirici seçeneklerinden kayıt olma mevzusunda sıkıntı var . internette okuyupta denemediğim şey kalmadı . yakın zamanda bootloader açan var mı?
  • arkadaşlar selam
    Ben de yarın mi 5s plus alacağım 2. el
    Nelere dikkat etmem lazım?
    mi hesabını silip kendim sıfırdan kurduktan sonra mı simi takayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7r7

arkadaşlar selam
    Ben de yarın mi 5s plus alacağım 2. el
    Nelere dikkat etmem lazım?
    mi hesabını silip kendim sıfırdan kurduktan sonra mı simi takayım?

Aldığınız kişi mi hesabına girsin ve telefonu kayıtlı cihzlarım kısmından silsin. Geliştirici seçeneklerine girin OEM kilidini açın ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırla diyerek sıfırlayın. Cİhazda root vs. varsa bu işlemi yapmayın cihaz açılmaz rom kurana kadar. Bu şekilde kullanabilirsiniz.. Sıfırdan kurulum yapmanız için miui hesabına kaydedip, unlock işlemi yapmanız gerek buda 3-4 gün sürüyor onaylar ile. Sonrasında siz yeni bir miui hesabı açın ve cihazı ona kaydedin.

Bunlar çok önemli değil.. Cihaz kozmetik olarak sorunsuz olsun, kamerası-hoparlörü-wifi ve mobil bağlantı yapabilsin yeterli. IMEI sorgulaması yapın edevletten. Yazılımsal işleri sonrada yapabilirsiniz..

• BiIIyTheKiD B kullanıcısına yanıt
    Tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin misiniz? Cihaz sıfır mıydı, yoksa ikinci el mi?
  • just4steel kullanıcısına yanıt
    Stok global rom dışındaki romlar verimli değil malesef, pil tüketimleri çok fazla. LineageOS kullandım 2 hafta, kamerada sorun yoktu değiştirme butonuna bastığınızda siyah-normal-ön şeklinde üç kamera açılıyor ki normal olan bu..

Bildirimler stok romda sorunsuz, anlık geliyor. Custom romlarda pilden verim almak için arka servisler kısılıyor. Kimi zaman wp mesajları bile gelmiyordu bana..

Batarya çabuk eskidi dediğiniz gibi, ilk zamanlar 7-8.30 saat olan süre 7-7:30 u geçmez oldu. Ben 0-100 yaptğımdan çabuk ölür bataryalarım zaten. 0-100 yapmak yerine 15-90 aralığında kullanmak en uzun süre bataryayı kullanmamızı sağlıyor..
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    henuz 1 aylık cihaz. alan kişi root falan atmamış sanırım garnatili olduğu için. bu şeklde ne yapmam gerekir
  • 7r7 kullanıcısına yanıt
    Anllattıklarımı yapmanız yeterli. Root vs. atılmadıysa sıfır yazılım kuramazsınız. Format şeklinde ilk kısımda anlattıklarımı yapın. İkinci kısımda anlattıklarımı kontrol edin. Cİhazı aldıktan sonra sıfırdan yazılım yüklemeniz için gerekli işlemleri daha sonrasında yaparsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 23 Mart 2018; 22:36:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin misiniz? Cihaz sıfır mıydı, yoksa ikinci el mi?

cihaz ikinci el ama bootloader açmanın sıfır yada ikinci el olmasıyla alakası ne anlamadım ? telefonda hesap sıkıntısı yok girilen hesabın bootloader başvurusu yapılı ve mesaj 1 buçuk ay önce geldi zaten .
  • BiIIyTheKiD B kullanıcısına yanıt
    Mesajin gelmesi onemli degil. Baska bir hesapta BL acilmissa ve cihaz formatlandiktan sonra o hesaptan kaldirilmadiysa, BL kitlediginizde tekrar acmak icin o hesaba ihtiyac var. Sizin ugrasmaniz onemli degil..

• Merhaba

cihazın sıfır Türkiye garantili fiyatı hepsiburada'da 1489 lira

2016'da piyasaya çıkmış bir cihaz ne önerirsiniz almaya değer mi başka cihazlara mı bakayım teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Mesajin gelmesi onemli degil. Baska bir hesapta BL acilmissa ve cihaz formatlandiktan sonra o hesaptan kaldirilmadiysa, BL kitlediginizde tekrar acmak icin o hesaba ihtiyac var. Sizin ugrasmaniz onemli degil..

benim aldığım şahıs başka bir hesapla bootloader açılmadığını söyledi . zaten telefon öyle çok eski bir telefon değil . ben aldığımda 120 günlük imei süresi yeni başlamıştı . tekrar emin olmak içinde o hesaba i.mi.com dan girdirip cihazı listeden sildirdim .
  • Birde şu var , telefonun bootloader kilidi daha önce açılmış olsaydı açan kişi mutlaka imei de atardı. Ve imei o kadar basit şekilde silinmez telefondan .

Herşeyi geçtim , geliştirici seçeneklerinden doğrulama sorunu yaşayan bir dünya insan var. hatta Türkiyede de var bu cihazı kullanıp aynı sorunu yaşayan . Fakat çözüm yok.
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.