Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
45
Favori
62.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Openwrt kurduktan sonra tekrar orjinal yazılıma geri dönebilyormuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Evet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • garnet_21 G kullanıcısına yanıt
    Linux karakter hatalarını hiç affetmiyor. Bir küçük harf - büyük harf farkı bile nelere mal olabiliyor. :)

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    zaten orjınal yazılımı da openwrt'nin süslenmiş değiştirilmiş hali...

yani temelde openwrt kullanılmış.

ayrıca cok da eskı versıyon kullanılmıs (en azından mıwıfı mını de oyle )
  • ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Tranmission için remote eklenti kurdunuz mu ve çalışıyor mu? Uzaktan torrent ekleyebiliyor muyuz?
  • Evet gayet rahat oluyor. Ancak sadece aynı ağ içinde denedim. Ev dışından denemedim. Chrome eklentisi ve Mac için remote aplikasyonu kullanıyorum. Konu anlatımında yazdım.

• DivingDeep kullanıcısına yanıt
    Ben başka cihazda openwrt ve transmissiona uzaktan erişiyordum. ddns kullanmanız lazım ya da ip nizi bildikten sonrası kolay.
    Bunun için cihazın ipsini modemde dmz kısmına girmeniz gerekir. Ya da cihazın ip adresini 80 portuna yönlendirmeniz gerekir.
    Ttnet beni cgn havuzuna aldığı için şu an bağlantı kuramıyorum.
    Eğer sizde cgn havuzundaysanız uzaktan erişemezsiniz.

• Fiber nette modem olarak nasıl kullanabiliyoruz. Teşekkürler

• dalu D kullanıcısına yanıt
    fiberde cihazı kullanabılmen ıcın fiber kullanıcı adın ve şifresi öğrenmen gerekıyor sonrada kullandıgın cihazın mac adresını bu cihaza kopyalıyorsun ve kullanıcı adın ve şifrenide girdikten sonra kullanmaya baslıyorsun
    Selamlar. routerın içine ssh.bin dosyasını attım reset işlemini de yaptım fakat putty veya cmd ile ssh root@192.168.31.1 komutundan sonra password kısmına herhangi bir şey giremiyorum. Yeşil dikdörtgen cıkıyor sabit olarak, klavyede enter dışında hiçbir tuş işlemiyor ve enter'a bastıgımda hatalı şifre diyor. uzun süre işlem yapmazsam da "remote side unexpectedly closed network connection" hatası alıyorum.
  • skyline334 kullanıcısına yanıt
    Terminalde yazılan şifreler görünmez. Siz o bahsettiğiniz ekranda şifrenizi yazıp giriş yapın. Problem olmaz.
    Oldskool O kullanıcısına yanıt
    Evet password yazarken ekranda hiçbir şey görünmez. Yeşil sabit dörtgeni anlamadım yalnız. Eğer giremediyseniz ekran resmini gönderir misiniz.

Selamlar. İslemi hallettim. tekrar ssh. Bin dosyasını attim sorun çözüldü. Şimdi ap veya ppoee ayarlarını detaylı arastirmadim ama onları çözeceğim

Tamam kolay gelsin.

• Merhabalar. usb3.0 Sıkıntısını çözebilen varmı ? usb 3.0 ile Harici 3.5 Kutulu diski bağladığımda dmesg üzerinde hata alıyorum. Mount edemiyorum. Fakat usb 2.0 kablosu ile bağladığımda sıkıntı yok.

Edit: Firmware Version OpenWrt 18.06.2 r7676-cddd7b4c77 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.020.41695-6f6641d) Kernel Version 4.14.95

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ForeverY- -- 24 Mart 2019; 18:52:6 >
  • -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    opkg install ead 
    opkg install kmod-usb-core 
    opkg install kmod-usb-storage 
    opkg install kmod-usb-storage-uas 
    opkg install kmod-usb-storage-extras 
    opkg install block-mount 
    opkg install usbutils

Bu komutların hepsini girdiniz mi.
    Aynı diski sadece usb2 kablosuyla takınca mı mount oluyor anlayamadım.

Gereken paketler kurulu hocam. Diski sadece Usb 2.0 Kablosu ile kullanabiliyorum. 3.0 Kullanınca dmesg üzerinden error veriyor. Bendeki ürün asm1153e entegreli Usb To Scsi çevirici. Scsi driverleri Usb 3.0 da sıkıntı veriyor sanırım. Dmesg ile bakınca scsi device ile alakalı bir hata mesajı alıyorum. Disk Ntfs Formatlı Bilgisayarım sıkıntı olmadan tanıyor.

Bu arada Bu konudaki sorunu yaşıyorum.https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-router-3g-usb-problem-in-18-06-1/33283/10

EDİT
    Sayın hocam.

Aşağıda verdiğim linkte sorunun bug sayfası var. Benim sorunumda bu. Uas devredışı bırakmak sorunu çözebilir demişler (Uas = Usb Attached Storage). Uas modülü kernel içinde sanırım. Devredışı bırakmak sorunun çözümü olmaz galiba ? Uas yerine geçebilecek bir modül varmı ? Diski Usb 3.0 Flash disk gibi kullanmak mümkün mü acaba ?

https://bugs.openwrt.org/index.php?do=details&task_id=1637&string=xiaomi&search_name=&type%5B0%5D=&sev%5B0%5D=&pri%5B0%5D=&due%5B0%5D=&reported%5B0%5D=&cat%5B0%5D=&status%5B0%5D=open&percent%5B0%5D=&opened=&dev=&closed=&duedatefrom=&duedateto=&changedfrom=&changedto=&openedfrom=&openedto=&closedfrom=&closedto=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ForeverY- -- 24 Mart 2019; 23:15:42 >

• -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Ben orico marka bir USB 3.0 encloser kullandığımda aynı problemi yaşamıştım.
    https://s.click.aliexpress.com/e/qo0VorQXD
    Onda da Asmedia 1153e chip vardı sanırım.
    Daha sonra uasp paketini yükleyince problem çözüldü. Paketi yüklendikten sonra cihazı reboot ettiniz değil mi.
    Hata mesajlarını gönderir misiniz. Bu arada başka paketler var mı bakacağım ama dediğiniz gibi uasp paketi devredışı olduğunda zaten diski hiç görmez gibi geliyor bana da.

• Bu arada diski Windows üzerinde scandisk yapıp onardıktan sonra tekrar dener misiniz.

• OpenWrt kullananlar snapshot en son sürümlerini denemeli. Open source MT76 driverı çok gelişti son haftalarda. 2.4Ghz sorunları çözüldü gibi.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.