Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.010
Cevap
137
Favori
311.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bunlar hazir config dosyalari. Hepsinin basligi var ust kisimlarinda, ilgili dosyalarin icerigini bu verdiklerimi ufak tefek edit'leyip yukleyin tv plus calisacaktir.

Yeni rehberi ben denemedim o yuzden onun icin bilgim yok.

• Adabeyi A kullanıcısına yanıt

Beklenen şekilde diyebiliriz. Çünkü OpenWrt ile 4A'nın WiFi performansı arttı yazan kullanıcılar var. Ben kendi evimde somut bir fark göremediğim için benim açımdan şaşırtıcı oldu diyebilirim sadece.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

Nedir bu tv plus olayı cahilliğime verin 😂 bedava falan mı izleniyor iptv

• Apexmaster kullanıcısına yanıt

Hayır hocam, parasını verdiğimiz hizmeti Superonline'nın dayattığı modemden farklı bir modemde kullanmak için böyle takla atıyoruz. TV Plus paralı bir hizmet, set üstü kutu aracılığıyla internet üzerinden TV yayını veriyor.

• tst- kullanıcısına yanıt

Peki superonline in modeminden kullanılmıyormu bu hizmet ne gibi bir sorun oluyorki openwrt ten kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz peki?

Hocam tekrardan merhaba, sizin bugün zamanınızı çok aldım kusura bakmayın ama bayağı araştırdım beceremedim. 74:6f:88:b7:9b:80 superonline modemin mac adresi, bunun onaltılıkta +1'i ne 81 mi bilemedim o yüzden emin olmak istedim sizi o yüzden rahatsız ediyorum

• tst- kullanıcısına yanıt

Estağfurullah. Evet doğrudur 80, 81 diye gidiyor

Mesela 89 olsaydı 90 diye değil de 8A olacaktı. Hexadecimal sayı tabanı bu şekilde.

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
  • Bu aksam itibariyle durduk yere wifi kapanip aciliyor. Hem 2g hem 5g. Iki bant da wifi listesinde gozukmuyor sonra 2-3 dk sonra geri geliyor. Cok sinir bozucu. Loglara bakiyorum ama bisey goremiyorum.

Cihaz xiaomi mi mini

Hocam merhabalar rahatsız ediyorum uzun aradan sonra. Bir arkadaşımın evinde millenicom fiber var. Odasına modem uzakta. Bende de mi4a gigabit openwrt kurulu şekilde router var. Planımız şöyleydi. Modemden gelen ethernet lan kablosunu mi4a wan portuna takıp diğer 2 ethernet lan çıkışından tv ve pcye ethernetle bağlanıp interneti almak. Mi4a lan ethernetle gelecek olan interneti tekrardan dağıtması lazım. lan to lan bridge access point diye biliyorum ben ama doğru düzgün rehber bulamadım kuramadık baya uğraştık. Elinizde rehber var mı ya da nasıl yapılacağını yazabilir misiniz teşekkür ederim şimdiden.

• @Oldskool Hocam kolay gelsin. Elimde VMG8623-T50B modem var. Ancak BF 2042 de vs. anlık ping yükselmeleri oluyor. OpenWRT için veya orjinal yazılımı ile Ping sorununa çözüm olabilecek modem/router önerinizi istiyorum bütçe 3 bin. Önerinizi bekliyorum.

• arkadaşlar belki arayan vardır diye yazıyorum

elimde xioami 3g router var 256mb ram ve 256 mb flash memory şeklinde. bizzat 2 yıldır openwrt kurulu şekilde kullanıyorum. şahsen çok memnun şekilde kullanıyorum ancak başka bir router a geçeceğim için elimden çıkaracağım ilgilenenler pm den ulasabilir.

• umutkara742 U kullanıcısına yanıt

Selam hocam,

Dumb ap olarak kurulum yaparbirsiniz. mi4a uzerinde Dumb ap modunda WAN portunu bridge-lan icine dahil edebilirsiniz. Birebir istemis oldugunuz kurulum yontemi olmus olur.

https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/dumbap

• TheRebeliousTR kullanıcısına yanıt

Selam hocam,

Uzun zamandir router modellerini takip etmiyorum. Ama Bufferbloat problemi yasiyorsaniz sirf SQM performansi odakliysaniz 3000 butce ile benim tavsiyem Raspberry Pi + gigabit managed switch olur. Router-on-a-stick olarak kurup omurluk kullanirsiniz.

5-8 port managed switch tas catlasin 500-600 lira, Raspberry Pi 5 4GB 2400 lira. Wi-Fi icin zaten elinizde Zyxel modem varmis onu AP moduna cekersiniz. Toplam 3000 liraya canavar gibi network sahibi olursunuz.

• kilecerme kullanıcısına yanıt

Log'larda bir sey gorunmuyorsa besleme sorunu olabilir. Farkli adaptor vb. kontrol etmekte fayda var.

Öneriniz için Teşekkürler hocam.

• Elimde 2 adet openwrt yüklü giga router var.Biri modemin yanında olacak diğeri ise salonda ve köşe odalardaki wifiyi artırmak istiyorum. Bunları kablosuz olarak birbirine bağlamak istiyorum.Kopmayı en aza indirmek ve 2 cihaz arasında mesh benzeri bir şey kurmak istiyorum. Openwrt de yapacağım extra ayarlar varmı?Bakarak yapabileceğim türkçe veya ingilizce olarak video varmı?

https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/dumbap LuCI aracılığıyla yapılandırmadaki gibi yaptım.Modemin wifisini kapattım.Modeme gigayı lan/lan ile bağladım.Wifi sinyali vs iyi oldu.Sıra 2 ci gigayı kablosuz olarak 1.gigaya bağlantı kurdum.

Salona 2.ci gigayı koydum.Köşe odalarda 5 ghz full çeker oldu.Ama 2 tane OpenWrt 5 GHZ adında 5 ghz wifi ağı gözüküyor.1 i modemin yanındaki 1.giganın wifisi diğeri ise 2.giganın.Mesh cihazlardaki gibi tek wifi görünür hale getirmeye çalışıyorum.

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 6 Nisan 2024; 13:55:56 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Hocam belki bu video işini görür.

• TheHanq T kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam bende şu an onu izliyordum.Vidaodaki ayarları anlamaya çalışıyorum.

192.168.1.1 modemin ipi,modeme bağlı 1.ci giga 192.168.1.2 yaptım sorunsuz internete bağlandı.2,4 ve 5 ghz wifi açık ve sorunsuz çalışıyor .

2.ci giganın ipini ise 192.168.1.5 yaptım kablosuz ağı tarattım.Sadece 5 ghz açık ve kablosuz salonda 1.ci gigadan aldığı 5ghz wifiyi köşe odalara aktarıyor.

2.ci veya 1.gigada yapacağım ayarlarla evde wifide 2 tane değilde tek 5 ghz gözüksün ve kopma olmadan bağlansın istiyorum.

Openwrtye hakim bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 6 Nisan 2024; 14:51:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Teşekkürler hocam bende şu an onu izliyordum.Vidaodaki ayarları anlamaya çalışıyorum.

192.168.1.1 modemin ipi,modeme bağlı 1.ci giga 192.168.1.2 yaptım sorunsuz internete bağlandı.2,4 ve 5 ghz wifi açık ve sorunsuz çalışıyor .

2.ci giganın ipini ise 192.168.1.5 yaptım kablosuz ağı tarattım.Sadece 5 ghz açık ve kablosuz salonda 1.ci gigadan aldığı 5ghz wifiyi köşe odalara aktarıyor.

2.ci veya 1.gigada yapacağım ayarlarla evde wifide 2 tane değilde tek 5 ghz gözüksün ve kopma olmadan bağlansın istiyorum.

Openwrtye hakim bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Resimlerle anlatmaya çalışıcam hocam

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.