Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.010
Cevap
137
Favori
311.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet üstad görmüştüm bunu ama çekinmiştim açıkçası. Şimdi dediğiniz şekilde hazırlayacağım, 1-7 arasını komple seçtim. Dns şifreleme ve samba ile şeyler mesajları görmüştüm ama şimdilik ellemiyorum. Teşekkür ederim tekrardan :)

• Benim adblock da çalışmıyor üstad. Burada bahsettiğiniz ayarları harfiyen yaptım ama aşağıdaki gibi gözüküyor ve reports kısmı da boş.

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
  • redsmoke R kullanıcısına yanıt

0ldskool tarafında verilen ayarları aynen yapmış mıydınız?

Sanki block liste kaynağı seçilmemiş, seçildiyse bile yüklenememiş gibi anlaşılıyor. Ayrıca raporda aktif işaretli mi? Aktif olmamış görünüyor.

loglarda hata görünüyorsa daha kolay cevap bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 21 Aralık 2020; 17:56:32 >
  • Aynen hocam yaptım ama sanki bir şeyi gözden kaçırıyor gibiyim. Ss'lere bakabilirseniz sevinirim.

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

Daha önce karşılaşmadığım bir hata ama yükleme yaparken yardımcı uyugulamalardan bir yüklenmemiş olabilir mi? Bir de sizdeki yüklü versiyon sorunlu olabilir mi? (kararlı 4.0.7-3 görünüyor.)

+(sanırım coreutils-sort gibi görünüyor)

örneğin;

• coreutils (95 B) NOT İNSTALLED
    • coreutils-sort (42.5 KB) NOT İNSTALLED
    • ca-bundle (115.6 KB) NOT İNSTALLED

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 21 Aralık 2020; 19:10:45 >
  • Elektrotek kullanıcısına yanıt
    0ldskool kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum ki hocam. Firmware'ı oluştururken @0ldskool 'un vermiş olduğu chef yardımıyla oluşturup oradan da eklenti olarak adblock'u seçtim ve böyle yüklemiş (4.0.8). Yani direkt firmware ile beraber geldi. Kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyeyim mi?

Ekleme1: Hatta 4.0.8-1 güncelleme almış hocam, 2 olmuş. Luci arayüzünde bu şekilde gözükmekte bende.

Ekleme2: Enteresan şekilde güncelleyince çalışmaya başladı. Ama güncellemeyi kurarken hata (ya da ben öyle sanıyorum) verdi ama çalışıyor gözükmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redsmoke -- 21 Aralık 2020; 19:17:31 >

• Belirttiğiniz gibi yüklediyseniz bazı paketleri seçmediğiniz için eksik olabilir.(ben hiç kullanmadım) Yukardaki paketleri kontrol ettiniz mi? kontrol ettikten sonra çözülmüyorsa adblocku kaldırıp tekrar yüklerseniz gerekli paketlerde yüklenir.

-Sizdeki yüklü olan snapshot version olduğuna dikkate etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 21 Aralık 2020; 19:20:17 >
  • openwrt forumunda yeni gördüm. Güncelleme sizin aldığınız hata için yapılmış sanırım.

Doğrudur hocam bana denk gelmesini de yadırgamadım, bulur beni çünkü. Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!  Teşekkürler yardımlarınız için. Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

Pek yardımcı olamadım ama sorun yaşamamnız için; test etme vb. dışında her zaman kararlı sürüm kullanmızı tavsiye ederim.Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 21 Aralık 2020; 20:1:10 >

Hiç olur mu hocam, gayet de oldunuz. Şimdi adblock'u test ettim biraz ama istediğim gibi olmadığını gördüm. Normalde ublock origin kullanıyorum ben tarayıcıda ama onun gibi değildi. Ben de kaldırmaya karar verdim ve sizin yine bu konudaki adguard home reklam çözümünüzü gördüm. Onu yüklemek istedim ama bu sefer de repo hata veriyor paketleri collect ederken. Ben mi bozdum emin değilim ama düzeldiği an adguard home'u yükleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redsmoke -- 21 Aralık 2020; 20:54:36 >

Her ikisi de çalışma şeklinden dolayı tarayıcı eklentisinin yerini tutmuyor. Ben dot/doh ile birlikte kullanıyordum. Adblock eklenen listeler sebebiyle anlık ram tüketimini arttığından yavaşlama ve takılma meydana geldiğini gördüm. Bu sebeple agh'u routera değil raspberry pi üzerine kurdum. sqm, bwm ve wifi zamanlayıcı dışındaki tüm yüklediğim paketleri de kaldırdım.

Sizdeki cihazın ram'i daha az olduğundan daha çok etkileyebilir.

Anladım hocam o halde ben de yüklemeyeyim. Fakat dot/doh kullanmak istiyorum ama şu son mesajdaki hatayı gideremedim. Çözüm olarak bir şey önerir misiniz?

linki ekleyerek mi yükleme yapıyorsunuz? Yüklemeye çalıştığınız linkte sorun varmı kontrol edin.

dot için yazılım kısmında stubby yazarak yükleyebilirsiniz.

Yok hocam link ekleyerek değil, opkg update çalışmıyor paketleri getiremiyor o yüzden yazsam da sonuç olarak gösterdiğiniz şekilde gözükmüyor. Aslında adblock eklentisini kaldırmadan önce gözüküyordu ama ne olduysa sonra hata almaya başladım opkg update yaparken.

Bağlantıyla ilgii bir sorun görünüyor. Bu mesajı router daki internetten mi yazıyorsunuz?

adblock kaldırıldıktan sonra dns/dhcp ayarlarını tekrar kontrol ettiniz mi? Bundan kaynaklanıyor olabilir Aklıma başka da bir çözüm gelmedi.

Evet hocam oradan yazıyorum. Ayarları da kontrol ettim yeniden başlattım dns dhcp'yi, hatta router'ı da yeniden başlattım ama nafile.

• şmdi aklıma geldi varmıydı hatırlamıyorum ama adblock kaldırılırken ssl/tls ile ilgili paketlerden biri kaldırılmış ve bu sebeple https olduğundan bağlanamıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 21 Aralık 2020; 22:29:27 >
    Tam üstüne bastınız hocam. Araştırdığım kadarıyla ssl ile alakalı şeyler okudum ama nasıl düzelteceğimi bulamadım. Biri demiş sertifika yükleyeceksin, biri demiş http olarak bağlanacaksın gibi ama anlamadım hiçbir şey.

Ekleme: Yeniden firmware yükleyerek sorunu çözdüm ama bundan sonra bir paketi kaldırırken ona bağlı paketleri kaldırmamam gerektiğini öğrendim, en azından adblock için :)

Ekleme 2: Stubby kurdum ve kontrol ettiğimde aşağıdaki sonuçla karşılaştım. DoH'un "No" olması bir problem midir, onu sormak isterim?

Bu arada fazla rahatsızlık verdiğimin farkındayım, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim hocam @Elektrotek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redsmoke -- 21 Aralık 2020; 23:37:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Merhaba,

Maalesef yaptığınız şey sistem için mantıklı değil çünkü o yüzden işleme devam etmiyor.

Birincisi openssl ve wolfssl birlikte kullanılmaz. İkincisi wpad-openssl kurmak için mantık olarak önce wpad-basic paketini kaldırmanız lazım. Önce çakışan (conflict) paketi kaldırın sonra istediğiniz paketi kurun o şekilde problem olmaz.

İkinci yol olarak da --force-depends --force-maintainer --force-overwrite prefix'lerini kullanabilirsiniz. Ama asıl kullanılması gereken birinci yol.

Bir de genel olarak çakışan paketleri vs kolayca anlamak için örneğin wpad-openssl için

opkg info wpad-openssl

komutunu kullanabilirsiniz.

Tekrar merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim,

Bu anlattıklarınızın yerine sizin oluşturduğunuz update dosyasını kursam wpa3 açılır mı ?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.