Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zyphros

Kamerası mi9t ye göre ciddi anlamda başarılı. Lakin bu fiyatlara alınacak her telefonun kamerası heralde %90 95 birbirine çok yakındır. Ben hala Huawei P30 un kamerasının üstüne kamera görmedim kullandığım cihazlar içinde. Bunu alırken gidip 2. El P30 alırdım derdim sırf kamera olsaydı.
    Mizancell rakipleriyle karsilastiriyor fotoğraf karsilastirmasinda mi note 10 lite cidden cok basarili cikti ardindan Huawei p40 lite geliyor. Bugun de on kamera video testi yapmis onda da mi note 10 lite gayet başarıli cikti. Yarin sanirim arka kamera video testi yapacak. Hem 4'lu flash'ı olsun hem de sony sensorleri olsun her ne kadar duz versiyonunun kamera tarafinfan kirpilmis hali olsa da iyi is çıkaracağı belliydi. 1080p video da 60 fps cekim yapması da guzel. Ben a71 ile kiyaslarsam on kamera olarak a71 in daha basarili olacagini düşünüyordum ama mi note 10 lite daha iyi çıktı. makro kamera ve gece cekiminde hele baya ustun. Hersey mp degilmis. Zaten 2 telefonunda kameralarına yakindan bakinca sensorlerin buyukluk farki goze carpiyor. Yalniz epey ve gsm arenedan bakinca ikisinde de goremedim mi note 10 lite da eis yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kLx

Telefonu kullanan var mı? Kamerasından memnun musunuz sabitlemesi vs nasıl? Beğenmediğiniz bir özelliği var mı? iPhone 7 kullanıyorum ama ekran boyutu ve şarjdan sıkıldım artık değiştirmeyi düşünüyorum.
    Özellikle ios'tan gececeksen miu 12 arayuzu ile ios'a cok cok yakin bir deneyim yaşayabilirsin. Gordugum kadarıyla 3.5-4 bin bandinda ki telefonlar icimde en iyi kamera performansi mi note 10 lite da. Sony sensor kullaniyor. Bende yakin bir zamanda a71 alip samsung tarafina geçtim. O da cok başarılı cihaz samsung arayuzu eskisine gore kendini asmis hic zorlanmadim. Ama suan telefon alacak olsam bu ikisi arasinda 128 gb olmak kaydiyla note 10 lite alirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Oha bu doğru mu yani kılıfı alması ne demek kutudan,bak bunun için bile almam şu markayı
    Valla 2 secenek var. Ya samsung fabrikasi Türkiye'ye gelecek cihazları seçip kilif koymuyor yada ülkemize gelince yetkili servisler jelatini söküp Türkce garanti kagidini ve uyumlu sarj basligini koyarken kılıfları cikarip iade ediyor.

İzlediğim ne kadar yabanci a71 incelemesi varsa kutu açılışında cihazlar hem jelatinli hemde hepsinden kılıf cikiyor mutlaka. Zaten kutunun icinde normalde kilifin çıktığı bolumun kilif koymak icin genis yapildigi cok net belli ama oraya sedece garanti belgesi koymuslar. A71 basliginda da sordum hepsi aldiginda kutular jelatinizdi dedi. Disbirütör garantililerde jelatin var Samsung Türkiye garantililerde jelatin yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Apple musteri memnuniyeti konusunda en iyisidir. Sarj soketim yandi direk yeni cihaz ile değiştirmislerdi. Ama malum artan fiyatlardan dolayi androide gecmek durumunda kaldim. Guvenlik bandrolu varsa kafaya cok takma hocam. İllaki apple bile olsa o cihaz ulkeye gelince yada o ulkeye gececek transit disbirütörler aracılığı ile kutu icerigi duzenlenerek uygun şarj basligi ve o dil de garanti kitapcik her neyse kutu icerigine koyuluyor. Apple bunu yaptiktan sonra tekrar jelatini cekiyor. O jelatini cok basit makinalar bile cekiyor zor bir sey degil. Samsung yeniden cekmeye tenezzul dahil etmemis sagolsun. Xioami Türkiye de jelatini kesmek yerine üzerine yapıştırabilirdi. Ama dedigim gibi kutunun açılmadığına dair guvenlik bandrolu varsa sorun yok. İade cihazlari yeniden paketliyorlarsa da zaten onu anlayamayiz. O bandrolu yetkili servis cok kolay yapistirir. Samsungun 14 gun icinde cihazi geri almasi aslinda iyi bir sey. Begenmiyorsan verbilmesilisin. Tuketici kanununa gore de almak zorundalar ben hepsiburadadan almistim onlar kutu açılınca iade almiyor.
    su an iPhone 7 bile hala kullanılabılır bır cıhaz 4 sene once uretılmıs ama fıyatıyla da ben burdayım dıyor. Samsung'un ıade alması ıyıde reıs o kullanılmıs cıhazı bınlerce tl vermısın sana gonderseler kullanır mısın bı de o var. Jelatın konusunda apple fanı falan degılım asla ama o konudada fabrıkada ayarlıyorlar hangı ulkeye gıdecekse apple'ın ozel jelatın sıstemı var zaten fabrıkada ıcıne koyuyor her dıl kıtapcıgı ve sarj soketını de hangı ulkeye gonderılecekse onu koyuyor kapatıyor daha kımse acamıyor acan kısı de alan kısı zaten actıgı andada ıade alınmıyor zaten. Bıde cıhazı alınca ıstersem seneye acayım kutuyu yada cıhazı seneye etkıstırsemde garantısı sıfırdan baslıyor faturada onemlı degıl yanı bılıyon. Bana apple cıhazlar hıtap edıyor se 2020 baktım da cok pahalı ya hanı 4500 falan olsa mı note 10 lıte bakmazdımda ıste mecbur bı yandanda iPhone 7 alasım var kasası metal ya tasarımı falan tav edıyor benı kendısıne :) bıraz daha bekleyecem ama dedıgın gıbı ustunden yırtıp kıtapcıgı koyup guvenlık bandı koyuyorlarsa sorun yok ama cıhazın kutusu acılıyorsa ıcıme pek sınmez orjınal adaptoru bıle degıstırırler gunumuz ınsanlarına guven olmuyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Valla 2 secenek var. Ya samsung fabrikasi Türkiye'ye gelecek cihazları seçip kilif koymuyor yada ülkemize gelince yetkili servisler jelatini söküp Türkce garanti kagidini ve uyumlu sarj basligini koyarken kılıfları cikarip iade ediyor.

İzlediğim ne kadar yabanci a71 incelemesi varsa kutu açılışında cihazlar hem jelatinli hemde hepsinden kılıf cikiyor mutlaka. Zaten kutunun icinde normalde kilifin çıktığı bolumun kilif koymak icin genis yapildigi cok net belli ama oraya sedece garanti belgesi koymuslar. A71 basliginda da sordum hepsi aldiginda kutular jelatinizdi dedi. Disbirütör garantililerde jelatin var Samsung Türkiye garantililerde jelatin yok.

Alıntıları Göster
    Fabrikanın kılıfı çıkarttığını düşünmüyorum,ülkeye göre ayrım olsa kutuyu da ona göre tasarlardılar.Ayrıca kılıf çıkarıp iade edilmez ki ayrı satılmak için yapılır..Bence tr kullanıcıları birleşip konuyu sosyal medya basın vs.. yazsa işin rengi değişir ne demek yahu..Tr de ki adam zaten herkesten daha pahalı alıyor cihazı, bir de içinden kılıfı almak nedir,deli oldum bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 30 Mayıs 2020; 8:57:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neyse konuyu dağıtmayalım mi note 10 lite oyunlarda çok ısındığını yazmışlar epey de..sizde durum nedir pubg de vs..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Evet bende izledim gerçekten ön kamera beni de şaşırttı. 32 Mpx Samsung S5KGD1 sensörü 16 Mpx Samsung S5K3P3 den daha kötü çekmiş. EIS bazen "digital image stabilization" olarak geçiyor, iki telefonda da var görünüyor
  • Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    Net söylüyorum yok öyle bişey, mi9t daha fazla ısınıyordu. Bu arada 30W hızlı şarj gerçekten çok iyi, %25te şarja takıyorum neredeyse 1 saat olmadan full doluyor. Ben kamera performansını gayet başarılı buldum. Bence kendi segmentinde daha iyisi S10 Lite da vardır muhtemelen diğer marka olarak bakılırsa, ama zaten o fiyat sıkalasında mi Note 10 var ki zaten o da performans olarak diğerlerinden daha iyidir. Valla ben gayet memnunum, aklımda kalan keşke o da olsaydı dediğim tek şey ekran tazeleme hızı 90 hZ ya da üzeri olsaymış tadından yenmezmiş. Ha bir de arama uygulamasının Google ınkini kullanmasına anlam veremedim, umarım MIUI 12 ile birlikte eski haline döner, yoksa yandık!

• quote:

Orijinalden alıntı: aodabas

Evet bende izledim gerçekten ön kamera beni de şaşırttı. 32 Mpx Samsung S5KGD1 sensörü 16 Mpx Samsung S5K3P3 den daha kötü çekmiş. EIS bazen "digital image stabilization" olarak geçiyor, iki telefonda da var görünüyor
    S10 lite ve a71'in on kamera sensoru Sony IMX 616. Mi note 10 lite'in sensorleri de modelini hatırlamıyorum ama Sony'di.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyphros

Net söylüyorum yok öyle bişey, mi9t daha fazla ısınıyordu. Bu arada 30W hızlı şarj gerçekten çok iyi, %25te şarja takıyorum neredeyse 1 saat olmadan full doluyor. Ben kamera performansını gayet başarılı buldum. Bence kendi segmentinde daha iyisi S10 Lite da vardır muhtemelen diğer marka olarak bakılırsa, ama zaten o fiyat sıkalasında mi Note 10 var ki zaten o da performans olarak diğerlerinden daha iyidir. Valla ben gayet memnunum, aklımda kalan keşke o da olsaydı dediğim tek şey ekran tazeleme hızı 90 hZ ya da üzeri olsaymış tadından yenmezmiş. Ha bir de arama uygulamasının Google ınkini kullanmasına anlam veremedim, umarım MIUI 12 ile birlikte eski haline döner, yoksa yandık!
    S10 lite'in arka kamerasi neredeyse a51 ayarinda. Diyafram acikligi ve mp'ayni. Fotoğraf cekimi o diyafram araligi ile zaten cok iyi olamaz ama isin video tarafina bakarsak hem ois var hem de 4k da 60 fps video çekebiliyor. Ozetlersek video da iyi fotografta kötü. Fotoğraf olarak mi 10 lite, p40 lite ve a71 gayet basarili.

hocam bir yanlışlık olmasın, Aşağıdaki linki incelerseniz. Bahsi geçen üç modelinde ön kamera sensörü sony değil samsung görünüyor ayrıca S10 lite ve a71 in ön sensörü evet aynı ama samsung S5KGD1.

Ana kameralarda ise üçü de farklı ama yalnızca mi note 10 lite Sony IMX686 Exmor RS, diğer ikisi samsung.

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a71-global-8gb-128gb-a715f,samsung-galaxy-s10-lite-global-8gb-128gb-g770ff,xiaomi-mi-note-10-lite

• quote:

Orijinalden alıntı: aodabas

hocam bir yanlışlık olmasın, Aşağıdaki linki incelerseniz. Bahsi geçen üç modelinde ön kamera sensörü sony değil samsung görünüyor ayrıca S10 lite ve a71 in ön sensörü evet aynı ama samsung S5KGD1.

Ana kameralarda ise üçü de farklı ama yalnızca mi note 10 lite Sony IMX686 Exmor RS, diğer ikisi samsung.

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a71-global-8gb-128gb-a715f,samsung-galaxy-s10-lite-global-8gb-128gb-g770ff,xiaomi-mi-note-10-lite
    Aidia 64 malum cihazin donanim yazilimlerini okuyabiliyor. Ben onu indirip bakmıştim. S10 lite başlığında da cihaza hakim kişiler on arka sony sensör kullanildigini söylüyordu. Bulursam tam versiyonuyla atarim. Mi note 10 lite da zaten sony kullanıyor demistim. S10 lite ve a71'in hem on kamera mp'li hem diyafram cikligi ayni ikiside 4k video çekebiliyor. Farklı sensor kullandiklarini zannetmiyorum.

Bu a71'in
    Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 30 Mayıs 2020; 16:28:22 >

• Zyphros kullanıcısına yanıt
    Görüntü sabitleme var mı özelliklerde göremedim hiç? Olmaması sıkıntı değil mi?

Ois veya eis yok galiba problem olmuyor mu? Yüz tanıma var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kLx

Ois veya eis yok galiba problem olmuyor mu? Yüz tanıma var mı?
    Cihaz bende yok kullanan arkadaslar eis varmi aydinlatirsa sevinirim. Ama yuz tanima mevcut.

İzlediğim bu video'ya göre eis mevcut hemde cok iyi çalışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=B911uzHXr2M&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 30 Mayıs 2020; 22:34:15 >
  • Commandonter kullanıcısına yanıt
    Bazı cihazlar avrupa fiş ve priz sistemine uygun okmadığı için, gümrükte sorun oluyor. Ülkeye uygun olması için ülkemiz standartına uygun hale getirilmeli kutu. O yüzden cihazlar, gümrükten geçtikten sonra kutuya müdahale edilerek, kutu içeriğne ülke prizlerine uygun olsun diye adaptör vs konulur.
    Ama yukarıda yazdığım ithalatçı garantisi için geçerli. Distribütör garantili ürünlerde, kutu içeriği ülkemiz standartına uygunluk ön plandadır. Yani fabrikadan çıkarken Avrupa için üretilmiş versiyonlar gelir.
    Sonuç olarak, kutunun (distribütör garantili cihazlarda) üzerinde cihazın güvenlik etiketi varsa ve resmi mi logosu varsa, içiniz rahat kullanabilirsiniz. Evofone veya cepport tan alacağınız cihazdan yana aklınızda soru olmasın zaten. O resmi garantilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 31 Mayıs 2020; 11:36:7 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=OAz_MZY-RLI

arka kamera performansları sonunda istediğim özellik varmış..
    en yakın zamanda alıyorum bu telefonu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cglr57 -- 31 Mayıs 2020; 14:1:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cglr57

https://www.youtube.com/watch?v=OAz_MZY-RLI

arka kamera performansları sonunda istediğim özellik varmış..
    en yakın zamanda alıyorum bu telefonu..
    O zaman simdiden hayirli olsun diyelim 🙂

cok tşk ederim 8 gb ramli olan versiyonu alıcam inş :D
    tlfcuyla bugun iletişime geçtim gümrükler acıldıgı gibi getiriceklermiş bakalım nasip
  • Ben bugün siparişini verdim telefonun elime ulaştığında ilk izlenimlerimi paylaşırım şu an kullandığım telefon iphone 5s
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.