Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (455. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 453454455456457
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freeheart44

Sensör sorunu kesin olarak çözüldü mü?

Alıntıları Göster

10 gün önce aldım Amazon'dan. O günden beri sorun yaşamadım çok şükür.

Benim sorum bir başka.

Mi 8 kullanıyordum. Cihazın kendi telefon uygulaması gelen giden bütün görüşmeleri kaydediyordu. Bunda malesef yok. Mi 8'in telefon uygulamasını buna kurabilir miyim acaba onu merak ediyorum.

Araştırmalarımda şunu gördüm

Global rom, EEA rom, russian rom = You can't

Indonesian, Chinese rom = You can

EU custom rom = You can

Endonezya ve çin rom'unda varsayılan olarak geliyormuş bu özellik tıpkı Mi 8'deki gibi. Global rom'da yok. Nasıl bir saçmalıksa bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 25 Kasım 2020; 15:39:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

Bl kilidini açmadan hindistan roma geçelim.

Alıntıları Göster

Geçilebiliyorsa oda olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Benim sorum bir başka.

Mi 8 kullanıyordum. Cihazın kendi telefon uygulaması gelen giden bütün görüşmeleri kaydediyordu. Bunda malesef yok. Mi 8'in telefon uygulamasını buna kurabilir miyim acaba onu merak ediyorum.

EU custom rom = You can

Endonezya ve çin rom'unda varsayılan olarak geliyormuş bu özellik tıpkı Mi 8'deki gibi. Global rom'da yok. Nasıl bir saçmalıksa bu.

Alıntıları Göster

Artık böyle. Yapılan son antlaşmalar gereği bize gelen telefonlarda artık Google arama uygulaması var ve hiç bir harici ses kayır uygulaması çalışmıyor. Eu rom'a falan geçerseniz sorun çözülür

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Benim sorum bir başka.

EU custom rom = You can

Alıntıları Göster

• Burada bir bug var karanlık modda böyle siyah ama aydınlık moda geçince beyaz oluyor ben karanlık modda beyaz kalmasını istiyorum nasıl düzeltilir?

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]
  • tamerbey07 T kullanıcısına yanıt

bazı arkadaşlar ben bu sorundan telefonu iade ediyorum diye aklınca dalga geçmisti fanatiklik cok kotu birsey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuysal

Alıntıları Göster

Daha önce denemiştim olmadı(telefon ve mesaj uygulama).ama takvim ,email ve diğer uygulamaları yükleyince oluyor..

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalx01 -- 25 Kasım 2020; 19:30:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalx01

Daha önce denemiştim olmadı(telefon ve mesaj uygulama).ama takvim ,email ve diğer uygulamaları yükleyince oluyor..

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc//

Alıntıları Göster
    Mi takvim play store gelmiş. Daha once ben de apk mirror dan yuklemistim yalniz email sorunsuz yuklensede mailler dusmuyor onun icin bagzi ayarlar yapmak gerekiyormus YouTube da arayinca çıkıyor ben ugrasmadim.

Siz mi mesaj ve telefon uygulamasını denediniz mi? Sorunsuz çalışıyor mu? Eger çalışıyorsa tam olarak yüklendiginiz apk versiyonunu link olarak atarmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerbey07

Bu mesaj silindi.
    Aslinda cihazin sensoru kararsiz degil. Sorunun nedeni yakınlık sensörü ile gyro senorunu birbiri ile baglantili yapmalarından kaynakli. O sebepten 45 derece ve altinda cihazı tutarken ekran acik kaliyor. Bunu sensor testinde de görebilirsiniz. Telefon yatayken 45 dereceye kadar sensor testinde rakamlar sabit. Dik tutarken sorun yok, ahizeye elnizi yaklastirdikca rakamlar degismeye başlıyor. Kisaca telefonu omuzuna sıkıştırıp konusanlar icin bu telefonun yakinlik sensoru sorun yaratacaktir. Gyro ile baglantili olduğu icin guncelleme ile duzeltilebilecegini de düşünmüyorum. Dik acilarda kullanırken zaten sorun yok. Almayi dusunenler bu durumu goz önünde bulundurup tercih etsin.

En cok sikayet edilen bir diger konuda, instagram uygulamasinda video, fotoğraf yüklemeye calisrken galerinin gozukmemesi. Bu sorunun sebebi, galeri ozelligi tasiyan bir uygulama yükleyince ornegin fotoğraf düzenleme uygulamasi otomatik olarak varsayın uygulamalarda galeri kismi bos kalıyor. Varsayilan olarak galeriye tekrar secince sorun ortadan kalkacaktir. Benzer problemi yasayan varsa diye eklemek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Geçilebiliyorsa oda olabilir.

Alıntıları Göster

Bunun gibi çözümler zaten mevcut,ben apk olarak yükleyerek halletme derdindeyim,nitekim oldu gibide bir iki sorunu cozebilirsem.

• İyi akşamlar arkadaşlar. Note 10 lite için 3.5mm kulakici kulaklık bakıyorum. Bu telefonla kullandığınız önerdiğiniz kulaklık var mıdır? Pc üzerinden oyuncu kulaklığı ile dinliyorum normalde. Bi kafa üstü kulaklık kalitesi olmasa da note 10 lite icin hi-fi hi-res destekli, basslar yeterli tizlerin ve midlerin de boğulmadığı bi sey arıyorum. Tercihen sony sennheiser.

Not: spotify premium ve tidal hifi üzerinden dinliyorum müzikleri. Belli bir tür degil karışık her tarzdan dinlemekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaxTR -- 25 Kasım 2020; 20:32:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Mi takvim play store gelmiş. Daha once ben de apk mirror dan yuklemistim yalniz email sorunsuz yuklensede mailler dusmuyor onun icin bagzi ayarlar yapmak gerekiyormus YouTube da arayinca çıkıyor ben ugrasmadim.

Siz mi mesaj ve telefon uygulamasını denediniz mi? Sorunsuz çalışıyor mu? Eger çalışıyorsa tam olarak yüklendiginiz apk versiyonunu link olarak atarmisiniz?

Alıntıları Göster

• kartalx01 K kullanıcısına yanıt

Bunlar nedir hocam bilmediğimden soruyorum telefon henüz gelmedide, kutudan çıktığı gibi kullanamıyormuyuz içinde gmail dir takvimdir yüklü gelmiyormu

• True phone u bugün yükledim, standart google aramalar dan çok daha işlevselmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ati1919

Bunlar nedir hocam bilmediğimden soruyorum telefon henüz gelmedide, kutudan çıktığı gibi kullanamıyormuyuz içinde gmail dir takvimdir yüklü gelmiyormu

Hepsi içinde var.uygulamaları güncellemek için gelmesini beklemeden günceleleyebilirsin.içinde olmayan uygulamayı da yükleyebilirsin.

• Günaydın arkadaşlar, dün 6/128 alarak aranıza katıldım, alır almaz kırılmaz cam için telefoncuya gittim,ellerinde bu model için tamperli cam olmadığını söyledi ve pet koruyucu diye bişey taktı ekrana,ekrana çok güzel oturdu aslında dokunmatik de parmak izinde en ufak sorun yok ama netten araştırdığım kadarı ile pet koruyucular sadece çiziklerden korur en ufak düşmede ekran kırılır vs yazıyor,var mı bu konuda bilgisi olan ve ekranı koruyacak kalkmayacak koruyucu önerisi olan?bununla bi kaç ay idare etsem sorun çıkar mı sizce ?en ufak düşürmede kırılır mı ekran?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Safsata60 -- 26 Kasım 2020; 7:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safsata60

Günaydın arkadaşlar, dün 6/128 alarak aranıza katıldım, alır almaz kırılmaz cam için telefoncuya gittim,ellerinde bu model için tamperli cam olmadığını söyledi ve pet koruyucu diye bişey taktı ekrana,ekrana çok güzel oturdu aslında dokunmatik de parmak izinde en ufak sorun yok ama netten araştırdığım kadarı ile pet koruyucular sadece çiziklerden korur en ufak düşmede ekran kırılır vs yazıyor,var mı bu konuda bilgisi olan ve ekranı koruyacak kalkmayacak koruyucu önerisi olan?bununla bi kaç ay idare etsem sorun çıkar mı sizce ?en ufak düşürmede kırılır mı ekran?

Öncelikle hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Ekran koruyucular sadece bu telefon için değil, hiçbir telefonda kesin koruma sağlamaz. Sadece darbeleri emer ve çizikleri önlerler. Ben Zore 3D Short Curve aldım, biraz pahalı ama güzel. Bu da zaten tam cam değil, karma bir yapısı var. O nedenle hissiyatından memnunsanız sorun yok. Daha kalın bir kılıf ile kırılmanın önüne bir nebze geçebilirsiniz.

Ben tam 2 haftadır telefonu kullanıyorum, yine deneyimlerimi paylaşayım:

-Telefonu almadan burayı sıkı takip ettim, sensör sorunu açıkçası çook gözümü korkuttu ama bende ve benimle aynı zamanda alan 2 arkadaşımda yok. Hatta önceki telefonum iphone da yakınlık sensörü daha sorunluymuş onu fark ettim. Omuzdan insan neden telefonla konuşur onu anlamam, omuzdan konuştuğu için sensör sorunu yaşayan varsa kulaklık kullansın bence, hiç mantıklı değil yani.

-Pil konusu zaten çok çok iyi. Evde, arabada, işyerinde vs her yerde kablo vardı şimdi evden %40 ile çıksam bile günü fazlasıyla kurtarıyor.

-iPhone kullanıp geçmeyi düşünenler varsa açıkçası arayüz konusunda sorun yaşamazlar. Hele yeni kontrol merkezini ayarlayıp, sanal tuşlar yerine iphone daki gibi tek sanal tuş ayarlamak, iphone daki gibi geri gelmek için ekranın solundan/sağından kaydırmak gibi ayarları yapınca hiç zorluk çekmiyorsunuz.

-Tasarım olarak çok güzel, malzeme kalitesi çok iyi.

-Parmak izi çok hızlı değil bu bir gerçek ama yüz tanıma kullanmak isteyen varsa birkaç gün denedim cidden çok hızlı.

-Ön kamera performansı mükemmel değil, yine de berbat asla denmez. Arka kamera çekimleri bence çok başarılı. Hele vlog, kısa video, makroları harika.

-Tarayıcı olarak Opera kullanıyorum, masaüstü versiyonunu aratmaz.

-Apple müzik indirdim, 3 ay bedava verdi, kullanmak isteyen olursa çok başarılı, iphone kullanırken çok severdim.

-Mi Kumanda harika bir özellik, geçen gün hem tv hem digiturk kumandası ortada yoktu. Baktım mi kumanda uygulamasında hem digiturk hem de tv kumandasını buldum. İş yerinde de klimaları aç/kapat bile yapıyorum, çok keyifli.

-Mi band 4 kullanıcısıyım, sürekli bluetooth açık ve birbiri ile gayet uyumlu. Bu arada mi band 4 almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim, 25 gün batarya performansı var.

-Bankaların NFC ile ödeme özelliğini henüz test etmedim. Bu konuda bilgi paylaşacak olan varsa sevinirim. Malum, iphone da nfc yoktu, ülkemizde çalışmıyordu.

-FM radyo olması da basit gibi gözükse de bence güzel bir özellik,

Açıkçası 2 haftalık kullanım sonrası iphone u hiç aramadım, tüh keşke şu da böyle olsaymış demedim. Hatta iphone kullanım alışkanlıkları bu telefona da uygulanabildiğini görünce daha da mutlu oldum.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

mi6,mi9se ve şimdi mi note 10 lite ile garanti,yapı kredi,vakıfbank NFC kullanıyorum,sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Artık böyle. Yapılan son antlaşmalar gereği bize gelen telefonlarda artık Google arama uygulaması var ve hiç bir harici ses kayır uygulaması çalışmıyor. Eu rom'a falan geçerseniz sorun çözülür

Alıntıları Göster

Cube ACR çalıştı çalışmaya ama neden varsayılan olarak kullanmak varken 3. parti bi uygulama yükleyeyim ki.

Rom değişikliği şimdilik düşünmüyorum ama bakalım.

• 
Sayfa: önceki 453454455456457
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.