Şimdi Ara

Xiaomi Mi Mix 2 Ana Konu (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.550
Cevap
32
Favori
103.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tarayıcıdan böyle bir bildirim geldi. Cihazın stok tarayıcısını hiç kullanmışlığım yok. Güneydoğu Asya dillerinden birine benziyor. Biri tarayıcıda bir açık bulup böyle bir bildirim mi gönderdi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    Aynı bildirim farkli bir haber şekliyle bana da geldi

güncellemeden sonra oldu farkettiysen. ben boş bulunup açtım gerçi, "whatsapp ile ilgili 15 bilgi" tarzında bir sayfa açıldı, endonezya diliymiş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 21 Şubat 2019; 16:17:11 >
  • Xiaomi Mi Mix 2 Ana Konu

Bildirim gelmeye devam ediyor. Bu tip hatalar büyük üreticilerde olmaz. Xiaomi hacim olarak ne kadar büyürse büyüsün, güvenlik açısından çok geride demek ki.

• CDDH kullanıcısına yanıt
    Bana da oldu kamera ayarlarını sifirladim düzeldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Bildirim gelmeye devam ediyor. Bu tip hatalar büyük üreticilerde olmaz. Xiaomi hacim olarak ne kadar büyürse büyüsün, güvenlik açısından çok geride demek ki.
    Selamlar,

Aynı durumu hiç yaşamadım.
    Güya güncelleme güvenlik açıklarını da içeriyordu, çok saçma bir durum gerçekten.

Bildirim çubuğundaki bir öneri linkine güvenlik açığı demek için daha fazlası gerektiğini düşünüyorum. Mesela antivirüs programının kötüye kullanım uyarısı olsa işler değişir. Zaten bildirime basılı tuttuğunuzda gelen menüden kapatabiliyorsunuz, ben artık almıyorum o bildirimleri. Belki de tarayıcıya gelen yeni bir özelliktir ve güncellemeyi alınca oto aktive olmuştur.
  • Tarayici verilerini sifirlayip fabrika ayarlarina çevirdim ondan sonra o bildirimi almadım

• Güncellemeden sonra telefon menüleri yarı ingilizce, yarı Türkçe oldu. Sizde de durum aynı mı?
    Mesela sms silmek istediğimde "okundu" "iğnele" "delete" seçenekleri var,
    veya mesaj serisinden birini silmek istesem "forward" "copy" "delete" "daha fazla" seçenekleri geliyor. Dili ingilizceye çevirip tekrar döndüm ama değişmedi.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Bizim izin vermediğimiz bir web sitesi bildirim çubuğundan ileti gönderebiliyorsa bence bu güvenlik açığı olarak yorumlanabilir. 3. Parti bir yazılı olsa hadi neyde ama stok bir uygulamadan bahsediyoruz. Bildirimleri kapstmak elbette en kolay yöntem ama devam edecek mi diye ben özellikle kapatmadım.

Ek olarak, mesaj menüsündeki dediğiniz durum benim telefonda da var. Güncellemede bazı gözden kaçan kısımlsr olmuş belli ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 26 Şubat 2019; 21:22:50 >
  • Arkadaşlar;
    mix2 de çalışan google camera uygulaması bulamadım.
    Kullanan var mı?
  • Sizce mi mix 2 poco f1 arasıbdayım tezcihiniz ne olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: biilo

Sizce mi mix 2 poco f1 arasıbdayım tezcihiniz ne olurdu
    pocophone f1
  • quote:

Sizce mi mix 2 poco f1 arasıbdayım tezcihiniz ne olurdu
    Ben de ikisi arasında acayip kararsız kalmıştım. Ancak oyun oynayan birisi olmadığım için karizmatik görünümü açısından karar vererek Mi mix 2'yi tercih etmiştim.
  • sagamor kullanıcısına yanıt
    Sizin kullanıcı olarak tavsiyeniz nedir bende oyundan ziyade haber forum video için kullanacağım var mı bi pişmanlık?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sizin kullanıcı olarak tavsiyeniz nedir bende oyundan ziyade haber forum video için kullanacağım var mı bi pişmanlık?
    Pişmanlık kesinlikle yok hocam. Söylediğiniz şeyler için fazlasıyla yeterli. Ancak pocophone tabi ki daha hızlı
  • Merhaba Mi Mix 2 almayı düşünüyorum ama güncelleme alma konusunda endişelerim var.
    meizu 16 ile mi mix 2 arasında kaldım malum meizu 16 daha yeni bir makine.

Görüşlerinizi merak ediyorum.

Not: bütcem 1.700-2.400 tl arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI24

Merhaba Mi Mix 2 almayı düşünüyorum ama güncelleme alma konusunda endişelerim var.
    meizu 16 ile mi mix 2 arasında kaldım malum meizu 16 daha yeni bir makine.

Görüşlerinizi merak ediyorum.

Not: bütcem 1.700-2.400 tl arası.
    Meizu 16 guzel bir cihaz ama performans olarak özelliklede oyun performansı olarak mix 2 daha iyidir ama camera yönünden meizu 16 üstündür. Aslımda kullanım amacına göre kararı sen vereceksin.
    Ben kendi cihazımdan bahsedeyim 1 senedir mix2 kullanıyorum miroom 9.1.24 rom kurdum çokda memnunum donma kasma felan yok çok seri cihaz oyunlar malum hepsi akıcı sadece kamerası biraz zayıf onuda google camera ile hallettim orjinal kamera programına göre çok iyi çekiyor.
    Benim önceliğim performanstı o yüzden mix2'yi tercih ettim geçen sene en şık cihazlardan biriydi tabiki şimdi daha şık cihazlar çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim1806 -- 27 Mart 2019; 16:2:6 >

• ibrahim1806 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Bende Mi Mix 2'de karar kıldım ve aldım.

google camera için bl kilidini açmak gerekiyor galiba anlamadığım için böyle idare edicem artık.
  • Eski telefonum Honor 7'de wi-fi ile ilgili güzel bir ayrıntı vardı.

Tanımlanmış bir Wi-fi alanına girdiğinizde otomatik wi-fi yi açıyor, alan dışına çıktığınızda ise otomatik kapatıyordu böylece siz hiç uğraşmıyordunuz ayrıca pil tasarrufu yapıyordunuz.

Xiaomi mi mix 2'de böyle bir özellik var mı merak ettim.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.