Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.598
Cevap
44
Favori
150.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: badcatbad

Bir sorun var o zaman. Guncelleme yapmismiydiniz, hangi surumu kullaniyorsunuz.

mi sürümü 8.1.9.0 android daha nougat yüklemedim. Güncelleme kontrol et deyince bulmuyor.
  • practicer P kullanıcısına yanıt
    global stabilde şubatta verilen 8.2 güncellemesi geri çekildi şu anda otadan güncelleme gelmez..Konuyu takipte kalın güncelleme çıkınca bilgilendiririz..Stabilde nougat yok developer da beta 7.4.20 versiyonda nougat var..
  • kaptan69 kullanıcısına yanıt
    Bir bug daha rehberde kişileri düzenle>çoklu kayıtları birleştir kısmında tepki vermiyor bu konuda bir kaç şikayet almış miui forumda bug olduğu belirtilmiş..Mi max'ın derinine indikçe kullanımı etkilemeyecek düzeyde ufak tefek buglar olduğu gözlemleniyor bir sonraki güncellemenin en stabil halde olması için çalışıyormuş hintliler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 24 Nisan 2017; 22:50:3 >
  • 8.1.9.0 geri dönmüştür normal çalışmadı,hata verdi,tekrar 8.2.1.0 geri yükledim,benim derdim sesini kısmışlar 8.1 del çok yüksekti,içeriye girme şifresini bulamadı,önceki telde *#06#* gibi kombinezasyonu vardı bunun bulamadım, aslında ses normal bende kulak ağır işitiyo yüksek ses iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alex Murphy

global stabilde şubatta verilen 8.2 güncellemesi geri çekildi şu anda otadan güncelleme gelmez..Konuyu takipte kalın güncelleme çıkınca bilgilendiririz..Stabilde nougat yok developer da beta 7.4.20 versiyonda nougat var..

Çok sağolun konuyu takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: practicer

quote:

mi sürümü 8.1.9.0 android daha nougat yüklemedim. Güncelleme kontrol et deyince bulmuyor.

Kullandiginiz romda cok bug var, guncelleyicidende cikmaz yeni rom.Ben 8.2 ye elle indirip guncellemistim. Gerçi 8.2 suan kaldirilmis demekki ondada derinlerde sorunlar var.

Bende stable nougati bekliyorum acikcasi.

• badcatbad B kullanıcısına yanıt
    Max'ta büyük bir ihtimalle son güncellemenin nougat ile gelmesi olası 8.2 ile her şeyi batırdılar sürecin uzaması bundan diye düşünüyorum.
  • Red mi4 prime konusunda gördüm. Benim işime yaradı belki başkasına da yarar. Ben yaptım şimdilik bir sorun yok ama sorumluluk yapanın kendisine aittir.

İstemediğiniz programları devre dışı bırakmak için MIUI forumdan coderec arkadaşın mesajını alintiliyorum.

"Cihazı rootlamadan kullanabileceğiniz activity launcher yükleyin

- Programın sol üst "çalışsan etkinlikler" sekmesinden, bütün etkinlikleri seçin,

- Açılan etkinlik listesinden Ayarlar `ı bulun ve seçin,

- Uygulamalar "com.android.settings $ManageApplicationActivity" seçin.

- Karşınıza gelen uygulamalar listesinden devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçerek devre dışı bırakabilirsiniz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSgn -- 25 Nisan 2017; 11:50:19 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: practicer

quote:

Kullandiginiz romda cok bug var, guncelleyicidende cikmaz yeni rom.Ben 8.2 ye elle indirip guncellemistim. Gerçi 8.2 suan kaldirilmis demekki ondada derinlerde sorunlar var.

Bende stable nougati bekliyorum acikcasi.

Güncelleme bekleriz sorun değil geç de gelse bana problem değil. Ben sadece nougat çıktı diye bildiğimden güncellemeleri kontrol et deyince bulmadığından noluyor dedim. Geri çekildiğini bilmiyordum. Bekleriz artık bu konuyu takip ediyorum sağolsun herkes yardım ediyor. Kısa sürede cevaplıyorsunuz teşekkürler.

• üstad merhaba,
    ekranı değişmiş bir mi max satınaldım geçen hafta.
    ancak ekran değişirken sensor çalışmaz olmuş.
    ekran döndürmeden tut ışık algılamaya kadar hiçbir şey çalışmıyor.
    telefonu youtube tan gördüğüm engineering diye bir modda açtım sensorler yüklenmemiş gibi geldi bana.
    buna nasıl bir çözüm bulabilirim?
  • search4lp S kullanıcısına yanıt
    ekran değişimini yapanlar sensörlerin pinini oturtamamış olabilir hocam engineering modda sensör testi var tepki vermiyorsa ihtimal dahilinde..
    cihazın servis belgesi varmı ekran değişiminin yapıldığı yere ait veya servistemi işlem görmüş bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışayım..
  • practicer P kullanıcısına yanıt
    stabil güncelleme çıkınca konuya yazarız hocam..
  • Alex Murphy kullanıcısına yanıt
    servis maalesef belli değil.
    doğubankta bir tamirciye yaptırılmış iş.
    engineer modda sensor testi görünmüyor :(
    dediğim gibi ekran değişimi için cihazı sökerken tüm pinler sökülüyor muhtemelen toplarken takmayı unuttu veya orjinal parça kullanmadı ekranı değişirken.
  • Otomatik parlaklık, orjinal global rom, oyun oynamadım, sabah 8 den akşam 5.30 a kadar mobil veri sonrası Wi-Fi hep açıktı, kalan şarj %41.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSgn -- 25 Nisan 2017; 22:42:27 >

• Pil süresi efsane saatlerce kullan bitmiyor

• Selamlar, ilk çıktığından beri samsung note 2 kullanıyorum, bu zamana kadar defalarca değiştireyim dedim ama her defasında telefon karar verme aşamasında fiyat/performans konusu karşıma çıktı.

Telefonda kamera pek kullandığım bir şey değil daha çok doküman çekmek, taramak için kullanıyorum. Telefonu da kulaklıktan (kablolu veya bluetooth) müzik, bir iki basit oyun (clash of clans, cut the rope gibi) ve okumak için kullanıyorum.

Büyük ekran önemli, ekranın kalitesi de önemli, çok telefon düşüren biri değilim ama nispeten sağlamlıkta önemli, şarj konusunda sıkıntısız akşamı çıkarsın yeter, gün içinde ekran normal kullanıcılardan fazla açık kalıyor ama açıkken dediğim gibi okumak için açık, oyun vs. yok veya çok az.

Kulaklık ses kalitesi önemli, çok çok önemli bir şey değil ama ortalamanın üzeri olsa yeter (note 2 kadar olsa bana yeter), bluetooth kullanımı, 3g veya 4g çekimi ve wireless çekim konusu oldukça önemli. Telefonla görüşmedeki ses kalitesi, çekim kalitesi, oldukça önemli,

Kalem desteği olsa süper olurdu, bu konu benim için çok çok önemli ama kalem konusu sadece samsung note'larda var amam fiyatlar fena uçuk bana göre, kullanmayacağım özelliklere sırf kalem var diye o 2-3 bin vermek istemiyorum.

Sürekli telefon değiştiren biri değilim, ben 2 sene her anlamda götürecek bir telefon olsa yeter herhalde, ikinci el değeri de önemli değil, garanti konusu göreceli, eğer belli bir sağlamlık vb. seviyesinin üzerindeyse tahmin ediyorum sıkıntı yaşamam.

Rom, Root vs. şeylerle uğraşmam, bu anlamda kullanım konusunda stock kullanacağım yani telefonun beni ufak veya büyük problemler için internette dolaşmaya rom, root vs. işlere yönlendirmemesi çok çok önemli.

Büyüklük, elde verdiği his çok önemli ama telefon mağazalarda bulunmadığından deneyemiyorum, bu anlamda sizlerin deneyimi önemli hale geliyor, telefonu elde tutarken emanet gibi mi duruyor, kayacak gibi mi yoksa tutuşta sıkıntısız mı, kaplama nasıl?

Şu sıralar 1250 tl ye gold olanı hepsiburadada var, ben silver istiyorum ama ondan yok, çok fark var mı arada, 64 gb olanı ile 32 olanı arasında 50-60 tl fark var, iki model arasında tek fark 32-64 olayı mı yoksa başka farklar var mı? 32 aldığımda sd card takacağım, o konuda sıkıntı yok, zaten note 2 16 gb + 32 kartım var bana yetiyor, siz ne yapardınız bu durumda.

Biraz uzun oldu galiba ama durumu özetlemeye çalıştım.

Benim yerimde olsanız ne yaparsınız? Alternatif önerilere de açığım.

Teşekkürler, Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 26 Nisan 2017; 8:58:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ıspanak

Selamlar, ilk çıktığından beri samsung note 2 kullanıyorum, bu zamana kadar defalarca değiştireyim dedim ama her defasında telefon karar verme aşamasında fiyat/performans konusu karşıma çıktı.

Telefonda kamera pek kullandığım bir şey değil daha çok doküman çekmek, taramak için kullanıyorum. Telefonu da kulaklıktan (kablolu veya bluetooth) müzik, bir iki basit oyun (clash of clans, cut the rope gibi) ve okumak için kullanıyorum.

Büyük ekran önemli, ekranın kalitesi de önemli, çok telefon düşüren biri değilim ama nispeten sağlamlıkta önemli, şarj konusunda sıkıntısız akşamı çıkarsın yeter, gün içinde ekran normal kullanıcılardan fazla açık kalıyor ama açıkken dediğim gibi okumak için açık, oyun vs. yok veya çok az.

Kulaklık ses kalitesi önemli, çok çok önemli bir şey değil ama ortalamanın üzeri olsa yeter (note 2 kadar olsa bana yeter), bluetooth kullanımı, 3g veya 4g çekimi ve wireless çekim konusu oldukça önemli. Telefonla görüşmedeki ses kalitesi, çekim kalitesi, oldukça önemli,

Kalem desteği olsa süper olurdu, bu konu benim için çok çok önemli ama kalem konusu sadece samsung note'larda var amam fiyatlar fena uçuk bana göre, kullanmayacağım özelliklere sırf kalem var diye o 2-3 bin vermek istemiyorum.

Sürekli telefon değiştiren biri değilim, ben 2 sene her anlamda götürecek bir telefon olsa yeter herhalde, ikinci el değeri de önemli değil, garanti konusu göreceli, eğer belli bir sağlamlık vb. seviyesinin üzerindeyse tahmin ediyorum sıkıntı yaşamam.

Rom, Root vs. şeylerle uğraşmam, bu anlamda kullanım konusunda stock kullanacağım yani telefonun beni ufak veya büyük problemler için internette dolaşmaya rom, root vs. işlere yönlendirmemesi çok çok önemli.

Büyüklük, elde verdiği his çok önemli ama telefon mağazalarda bulunmadığından deneyemiyorum, bu anlamda sizlerin deneyimi önemli hale geliyor, telefonu elde tutarken emanet gibi mi duruyor, kayacak gibi mi yoksa tutuşta sıkıntısız mı, kaplama nasıl?

Şu sıralar 1250 tl ye gold olanı hepsiburadada var, ben silver istiyorum ama ondan yok, çok fark var mı arada, 64 gb olanı ile 32 olanı arasında 50-60 tl fark var, iki model arasında tek fark 32-64 olayı mı yoksa başka farklar var mı? 32 aldığımda sd card takacağım, o konuda sıkıntı yok, zaten note 2 16 gb + 32 kartım var bana yetiyor, siz ne yapardınız bu durumda.

Biraz uzun oldu galiba ama durumu özetlemeye çalıştım.

Benim yerimde olsanız ne yaparsınız? Alternatif önerilere de açığım.

Teşekkürler, Selamlar

xioami lerde 4g çekmeme sorunu var.. sanırım ülkemizdeki bandı desteklemiyor..

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Hatla ilgili olmasın 4g çekmeme sorunu türkcell hattında şimdiye kadar kayıp yaşamadım

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.