Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.598
Cevap
44
Favori
150.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben de artık mi max landım. Görmeden aldığım için biraz büyük geldi onun dışında telefon harika. Bundan önceki telefonum saf Android olduğu için yüklü gelen google uygulamalarını kaldırabiliyordum. Bundan dolayı bekleme esnasında telefon neredeyse hiç şarj yemiyordu. Genel anlamda bu telefonun şarjı çok iyi gitse de beklemede şarj tüketimi çok yüksek. Rom-root işlerinden hiç anlamıyorum. Root atmadan kullanmadığımız google uygulamalarını kaldıramaz mıyız? Veya bu bekleme esnasındaki yediği şarjı nasıl azaltabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSgn S kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem öncelikle telefonun bootloader kilidini açın (google'da aratın ilgili konular çıkacaktır.)

Sonrasında ECRMod / mi-globe romlar var denemenizi tavsiye ederim.

Kendim MIMAXGlobal_hydrogen_7.4.20_7.0_ECRMod_20170421 isimli romu kullanıyorum ve memnunum.

Orijinal romda bazı uygulamaları silince hatalar veriyor sanırım hepsi bir biriyle bağlantılı hizmetler vs ama modlu romlarda böyle bir sorun yok.
  • Hocam cevap için teşekkür ederim. Lakin ben sıradan kullanıcıyım. Bu dediğiniz şeyleri yaparsam telefon elimde kalır. Benim sormak istediğim orjinal roma herhangi bir şey yapmadan bekleme esnasındaki giden şarjı nasıl azaltabilirim. Ya da root atmadan google ın gereksiz(google play filmler Vs.) uygulamalarını kaldırabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: SSgn

Hocam cevap için teşekkür ederim. Lakin ben sıradan kullanıcıyım. Bu dediğiniz şeyleri yaparsam telefon elimde kalır. Benim sormak istediğim orjinal roma herhangi bir şey yapmadan bekleme esnasındaki giden şarjı nasıl azaltabilirim. Ya da root atmadan google ın gereksiz(google play filmler Vs.) uygulamalarını kaldırabilir miyim?

Rootsuz telefon hiç kullanmadım için emin değilim ama sanmıyorum. Bu tarz işlemler için bloatware remover gibi uygulamaları kullanıyorum bunlarda root istiyor.
  • yunusxxx Y kullanıcısına yanıt
    Report edilen problemleri yaşamıyorsanız bir sonraki güncellemeyi bekleyin..64/128 kullananlar V8.1.9.0, 32gb versiyonu kullananlar 8.1.6.0 dönebilir..
  • SSgn S kullanıcısına yanıt
    Deniyicem hocam teşekkür ederim.

• Bir haftadır xiaomi forumu takip ediyorum yorumları okuyorum sanırım alınabilecek en uygun ve stabil telefon mi Max doğru mu arkadaşlar? Tanıtımı yapılan yeni çıkacak modeller hariç.

• Doğru düşünüyorsunuz her kuruşunu hakeden bir cihaz kendisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teodor34

Doğru düşünüyorsunuz her kuruşunu hakeden bir cihaz kendisi.

2 3 ay içinde almayı düşünüyorum şimdilik eldekiler ile idare ederiz o zaman kadar belki 1000lira bandına gelir. Tek düşündüren büyük ekran olup taşıması

• quote:

Orijinalden alıntı: canercambel

Ben de aldım mi max bugün elime ulaştı fakat şarj hızlı şarj etmiyo galiba 1 saatte %40 doldu. Kapalı şarj oluyor bir alakası var mıdır?

Kendi adaptörü QC desteklemiyor. Ben 4 dolara gearbestten sipariş verdim.
  • Sıfır olarak 128 gb lik modeli aldım şimdilik telefondan memnunum yalnız root ve custom rom olaylarına girsemmi tereddütde kaldım bu rom da akıcı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: teornek

quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Kullanım açısından bir yavaşlık hissetmezsin. Güncel Android sürümü 6.0.1 mi6 için 350 dolar seviyesinde olur diyorlar. Ama bu dolar kuru ile Türkiyeye ne kadara gelir bilinmez. Cihaz sd835 ile gelecek tabiki beklemeye değer. Kamerası bir iPhone değil ama seni üzmez. Oyun internet için sorunsuz kullanabilirsin. +6 saat ekran süresi alırsın. Mümkünse telefonu elinize alıp bir deneyin zira telefon gerçekten büyük. Alabiliyorsaniz sd652 modelini alın.

Dün gece 12 de hb sen sipariş verdim bugün 7 de elime geçti cihaz. İlk izlenim gayet güzel eğer 1-2 yıl bu şekilde giderse daha da bırakmam bu markayı. Tesekkur ederim yorumunuz için

Rica ederim güle güle kullanın

• quote:

Report edilen problemleri yaşamıyorsanız bir sonraki güncellemeyi bekleyin..64/128 kullananlar V8.1.9.0, 32gb versiyonu kullananlar 8.1.6.0 dönebilir..

8.1.9.0 iyiydi avize sesi yüksekti 8.2.1.0 güncelleme ile kısıldı keşke önceki geri gelse.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Ben de aldım mi max bugün elime ulaştı fakat şarj hızlı şarj etmiyo galiba 1 saatte %40 doldu. Kapalı şarj oluyor bir alakası var mıdır?

Aldığınız adaptör ile ne kadar sürede şarj ediyor.? Link atar mısın

• Arkadaşlar bu cihazı aldım. Her şeye girerken izin istiyor onu bir şekilde hallediyorum gibi ama bu her şeye izin isteme xiaominin arayüzü yüzünden mi? Bir de android güncellemesini güncellemelerini kontrol etten bulmuyor ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusxxx

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Aldığınız adaptör ile ne kadar sürede şarj ediyor.? Link atar mısın

Daha elime ulaşmadı. Ulaştığında bir karşılaştırma yaparım.
  • quote:

Geçtiğimiz günlerde Mi Max için 8.2 güncellemesinin geri çekildiğini yazmıştım.32 gb versiyonu kullananlarda daha fazla problem olduğu gözlemlenmiş 1 haftada 2 fix yayınlanmış sorun çözülememiş Miui ekibide 64-128 dahil olmak üzere 8.2 güncellemesini geri çekti..

Mi Max 32,64-128 kullananlarda karşılaşılan problemler şunlar:

bildirimlerin sessize düşmesi,geri tuşunda bug,wifi ve mobil veri kopmaları,hava durumu bildirim güncelleme sorunu,şarjın hızlı tükenmesi en çok report edilen şikayetler bunlar..

bende 2 haftadır bekletiyordum iyiki yüklememişim bu güncellemeyi,ne gerek var zırt pırt güncelleme yayınlamaya tel zaten her yönüyle muhteşem...
  • practicer P kullanıcısına yanıt
    Herseye degil, o uygulamayi ilk defa aciyorsaniz izinleri tek tek soruyor, uygulama kac izin acmamizi istiyorsa. Bir daha sormaz ayni uygulama icin

Sorun yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: badcatbad

Herseye degil, o uygulamayi ilk defa aciyorsaniz izinleri tek tek soruyor, uygulama kac izin acmamizi istiyorsa. Bir daha sormaz ayni uygulama icin

Sorun yok yani

Ama izin vere tıklamıyor. Çıkıp izinlerden kurcalayıp bulmaya çalışıyorum.
  • practicer P kullanıcısına yanıt
    Bir sorun var o zaman. Guncelleme yapmismiydiniz, hangi surumu kullaniyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.