Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
15.062
Cevap
622
Favori
1.204.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Google home ile nasıl yansıtma yapılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kumandayı kaybettim. Şuan elimde kumanda yok. Cihazı kontrol edebilmem için bir çözüm var mı?

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    Android TV uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zapiekankarz -- 31 Aralık 2019; 22:21:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zapiekankarz

Android TV uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz
    Hocam cihazı açmaya yeterli mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Fişi çıkarıp takarak artık... Yahut Cec ayarıyla TV kumandasiyla kullanabilirsiniz

• Selam herkese

Modemle cihaz arasında 3 metre var, 2,4 ghz tam çekiyor, 5 ghz tamdan 1 çubuk az çekiyor nedense alette, oysa diğer cihazlarda ikisi de aynı güçte çekiyor. Sorum şu, mi box 5 ghz ye bağlanıyor ancak bir türlü ip adresi alamıyor bu nedenle internet bağlantısı kuramıyor, bunun sebebi ne olabilir ? Modemim Türkcell superonline ın verdiği huawei marka modem.

elimde kullanmadığım kumanda var almayı düşünürseniz pm ile iletişime geçebilirsiniz. kumandanın modeli ve özellikleri vereceğim linkte mevcut. ayrıca ışıklı olan model

Air mouse kumanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFist -- 2 Ocak 2020; 2:40:38 >

• Netflix 5.1 sorunuyla ilgili çok yazılmış ama tam olarak cevap bulamadım.
    Sony str dh 790 ve mi box kullanıyorum.
    Ayarlardan sound output u pcm den auto ya alınca Netflix’e 5.1 seçeneği geliyor ama bu seferde mi box kumandasından ses kontrolü yapamaz hale geliyorsunuz.
    Bunun başka bir çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet2711

Netflix 5.1 sorunuyla ilgili çok yazılmış ama tam olarak cevap bulamadım.
    Sony str dh 790 ve mi box kullanıyorum.
    Ayarlardan sound output u pcm den auto ya alınca Netflix’e 5.1 seçeneği geliyor ama bu seferde mi box kumandasından ses kontrolü yapamaz hale geliyorsunuz.
    Bunun başka bir çözümünü bilen var mı?
    Bu normal bir durum mi box ham sesi avr ye yolladığı için, avr açıkken mi box ses ayarı etki etmez. Aynı bağlantıda avr kapalıyken sesi kontrol edebilirsiniz.

• Zapiekankarz kullanıcısına yanıt
    Merhaba Android tv uygulamasını ios telefona kurdum. Yön tuşları çalışıyor fakat mouse kısmını kullanamadım. Hareket etmiyor. Uyumlu değil mi ?
  • Arkadaşlar merhaba;

Bir sorunum var sizden yardım istiyorum. TT net internetim var.

Bir süredir Netflix izleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Şöyle ki;

Cihazdan Youtube da 4 K videoları açıyorum, sıkıntı yok. Puhu Tv den film açıyorum sıkıntı yok. Turkcell Tv+ dan kanalları izliyorum sıkıntı yok.

Telefonumdan hız testi yapıyorum 20-25 mbit hızım var.

Ancak iş Netflix'e geldiğinde film %1 , %2 , %3 ...... %99 a kadar tek tek doluyor. (Eskiden 2-3 saniyede video açılıyordu, şimdi 1 dakika kadar sürüyor)

Ve açılan görüntüler 144p kadar bir çözünürlüğe sahip oluyor. Netleşmiyor!

Bir türlü çözemedim, lüften görüşlerinizi paylaşın, çok can sıkıcı oldu bu durum...
  • Arkadaşlar. Mi Box S aldım yeni. iptv için güvenilir bir satış önerecek biri var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jr1907

Arkadaşlar merhaba;

Bir sorunum var sizden yardım istiyorum. TT net internetim var.

Bir süredir Netflix izleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Şöyle ki;

Cihazdan Youtube da 4 K videoları açıyorum, sıkıntı yok. Puhu Tv den film açıyorum sıkıntı yok. Turkcell Tv+ dan kanalları izliyorum sıkıntı yok.

Telefonumdan hız testi yapıyorum 20-25 mbit hızım var.

Ancak iş Netflix'e geldiğinde film %1 , %2 , %3 ...... %99 a kadar tek tek doluyor. (Eskiden 2-3 saniyede video açılıyordu, şimdi 1 dakika kadar sürüyor)

Ve açılan görüntüler 144p kadar bir çözünürlüğe sahip oluyor. Netleşmiyor!

Bir türlü çözemedim, lüften görüşlerinizi paylaşın, çok can sıkıcı oldu bu durum...
    Net hızınız çok düşük değilse, Ugreen ethernet adaptörünü kullanmanizi tavsiye ederim. Bluetoth problemi varsa onunda çözümü olur.

• Merhaba,
    Cihazda Tivibu Go halen çalışmyor mu?
    Canlı TV izlemek için IP TV dışında ne kullanıyorsunuz?
  • raikkonen21 kullanıcısına yanıt
    Ios üzerinden kullanımla ilgili bilgim yok malesef..

• jr1907 J kullanıcısına yanıt
    Benzer bir durum benim de başıma geldi. Hatta netflix'i sorunsuz izledikten sonra youtube'a geçip geri döndüğümde netflix'in düzgün çalışmadığını gördüm. 2 defa karşılaştım, cihazı yeniden başlattığımda çözülüyor ama neden oluyor bilemiyorum.
  • Zapiekankarz kullanıcısına yanıt
    Android telefon da var ona da kurdum durum aynı. Mouse kısmı çalışmıyor. Sizde çalışıyor mu? mi box 4 cihazım.
  • merhaba
    Forumda hep TV ye bağlantı konusu işleniyor haklı olarak,ben değişik bir şey sormak istiyorum.Başka bir yerlerden bilgi bulamadım.Amacım Iphone telefonumdan Spotify ,Deezer vs aracılığı ile eski tip analog stereo müzik setime müzik aktarmak.Video aktarmak amacım şimdilik yok.Xiaomi Mi Box S artık piyasada çok az kalan ve fiyatı 400TL üzerine çıkan Google Chromecast Audio alternatifi olarak kullanılabilir mi?Yani TV den geçmeden kutudan doğrudan ampliye bağlantı mümkün mü acaba? Mümkün ise o zaman CCA dan daha geniş kullanım alanı olan bu kutu zaten CCA dan ucuza bile bulunabiliyor.Bilgi veren olursa sevinirim,teşekkürler.
  • Arkadaşlar .

Emanet bir MiboxS'e kurulum yapıyorum ve takıldığım birkaç sorun olacak.Yardım ederseniz sevinirim.

1- Play Store'dan son sürüm PuhuTV'yi kurdum ama sürekli bekleme modunda ve açılmıyor.MiBox S'te sorunsuz çalışan bir PuhuTV sürümü var mı bildiğiniz ?

2- Stremio kurmam lazım ? Hangi sürümünü tavsiye ederseniz ?

3- USB HDD'teki filmleri izlemek için hangi uygulamayı kurmamız ( KODI , Arcos v.s.) iyi olur ?

Son olarak dışardan apk uygulamalarını yüklemek için ne tür bir yol izlemem lazım ?

Selamlar

• sıkıntısız çalışan alet nedense artık wifi-is not connect hatası vermeye başladı. kendi wi-fi ağımı maalesef görmüyor bir türlü. telefondan wi-fi'ye bağlanıyorum ancak mi box bağlanmıyor. internete bakınca yaygın bir hata olduğunu gördüm. acaba önerileriniz nedir?

edit: birkaç kez fişten çıkardıktan sonra gördü. hayretlik olay. niye böyle yaptı anlamadım hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandelis -- 3 Ocak 2020; 21:3:19 >
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.