Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 - Mi 6X ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★ Resmi Türkiye Fiyatları Belirlendi (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.002
Cevap
54
Favori
273.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki model olarak hocam yiğenime bakıyorumda sizce hangisi önde. Siz olsanız hangisini alırdınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim önceliğim kamera ve işlemci olduğu için ben bunu tercih ettim ama sizin tercihiniz eğer daha yüksek bir pil kapasitesi ise ve yeğeniniz tüm gün boyunca telefonu elinden düşürmeyen biri ise bu telefonun pili ona yeterli gelmez bana göre tabii ki bu arada telefonu kullanacak kişinin öncelikleri önemli buna göre karar vermesi gerekir

• freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Mesela redmi mi note 5 cihazı da düşünülebilir çünkü pili 4000 miliamper ve kamerası da bunun kadar olmasa da idare eder. Gcam kurarsa daha iyi sonuçlar alınıyor diye yorumlar var.

Edit: mesajları Google sesli konuşma ile yazdığım için bazı kelimeler yanlış olmuş. Bu arada mükemmel bir şey bu sesle Mesaj yazması. Tavsiye ederim. Daha önce de biliyorum ama hic denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotografya -- 8 Aralık 2018; 17:0:10 >
  • Mate 10 lite de bakabilirsiniz. 1710 a düşüyor bazen Amazon da

• fotografya kullanıcısına yanıt
    Herşey için teşekkürler hocam

• Kullanıcı yorumu olarak belirtiyorum mi a2'nin bataryası dışında hiçbir sıkıntısı yok. Tek sorun kullanım süresi %30 parlaklık seviyesi ile kullanıyorum. 6-7 saat arası ekran süresi veriyor başka bir sorununu da görmedim. A2 lite da 4000 mAh varken bunda 3010 mAh olması komik. Yetiyor mu? yetiyor ama daha iyi olabilirdi.
  • Mrb arkadaşlar, telefon araştırıyorum.

Benim için öncelik kamerası iyi olsun.

Oyun hiç oynamam, o yuzden batarya çok önemli değil.

Xiaomi a2

Xiaomi a2 lite

Xiaomi note 5

Xiaomi note 5 pro

Xiaomi note 6 pro

Xiaomi mi8 lite

Bu cihazlardan hangi cihazın ön ve arka kameraları daha kaliteli çekim yapıyor.

• ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    Büyük olması gözümü çok korkutuyor ancak 1000-1500 tl segmentindeki yer alan neredeyse tüm cihazlar benzer büyüklükte Pil oyun.sosyal medya (Whatsapp ve youtube hariç ) kullanımı yapmayacağım için ayrıca bir de günlük 10-15 dakika telefon görüşmesi de olabilir 1 günü rahat tamamlar diye düşünüyorum lakin kronik bir sorunu var mı onu merak ediyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madator

kulaktayken ekranın açılmasının çözümü var mı bilen var mı çok rahatsız ediyor?
    Hocam yakınlık sensörü ile ilgili bi problem var burda arkadaşlar bi kod paylaşmıştı ben denemiştim ama sonuç alamamıştım kendi kensine açılıyo sesi kapatıyorum flaşı falan açıyorum yanlışlıkla kesin çözüm bilen varsa ben de merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ceydonmez

Mrb arkadaşlar, telefon araştırıyorum.

Benim için öncelik kamerası iyi olsun.

Oyun hiç oynamam, o yuzden batarya çok önemli değil.

Xiaomi a2

Xiaomi a2 lite

Xiaomi note 5

Xiaomi note 5 pro

Xiaomi note 6 pro

Xiaomi mi8 lite

Bu cihazlardan hangi cihazın ön ve arka kameraları daha kaliteli çekim yapıyor.
    bahsettiğiniz cihazların hepsi hemen hemen alınabilir cihazlar.
    hepsi 4/64 gb olacağını düşünürsek.
    a2'nin tek dezavantajı pilin 3050 mah olması. yani diğerlerine kıyasla daha düşük kullanım süresi alıyorsunuz.
    ancak diğerlerine göre artıları daha fazla. örneğin sp660 işlemcisi mevcut büyük fark sayılabilir. kameralar daha iyi. Ve type c adaptörü ile hızlı şarj desteği var. mini usb olayı artık yeni telefonlarda olmayacak.
    bendeki 4100 mah xiaomi cihaz normal şarj ile 5 saat civarında tam şarj olurken a2 1,5 saate şarj oluyor.
    bir fark da saf andoroid olması. burası da tartışılır. saf andorid destekli telefonlar android sürüm güncellemelerini en önce alıyorlar ve 2 yıl sürüm garantisi oluyor. Üretici arayüzleri ve geliştirmeleri olmadığından daha hızlı oluyorlar. Kimileri sırf bu nedenden tercih ediyor. bazıları da arayüzün çok sade olmasını sevmiyor.
    ayrıca a2'nin batarya kapasitesinin küçük olması telefona incelik de katıyor. yani telefon epey ince ve zarif.
    tabi bu benim görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedeefendi_ -- 8 Aralık 2018; 21:11:23 >

• Tavsiye isteyen arkadaşlar için kesinlikle öneriyorum. Xiaomi modellerinin çoğunu kullanmış biri olarak(mi4, mi5,mi5s,redmi 3 prime,note 4x,mi A1, mi note 3 ve mi 6 modellerini kullandım) çok begendigimi söyleyebilirim. Ufak tefek sorunlar kesinlikle yazılım guncellemesiyle giderilecektir. Batarya ise 3010 mah göre iyi diye düşünüyorum. Batarya sıkıntısı yaşayan arkadaşlara tavsiyem kapalı şarj edin ya da wifi ya da mobil veri kapalı şarj edin. Pil ışığı sönene kadar sarjda kalsın. Birde nova launcher kullanıyorum satın almıştım ve daha az pil tüketiyor. Mavi rengini aldım ve çevreden çok iyi tepkiler alıyorum. Alan arkadaşlar güle güle kullansınlar. Almak isteyenlerde düşünmesinler.

• bugün telefon yeğendeydi 2.5 saat pubg 1 saat fun run 3 ve 1 saat civarı İnternet kullanımıyla 4.5 saat üzerinde ekran süresi aldı. mobil veri açık WiFi yok,ekran parlaklığı yüzde 30 35 civarı. 2 adet mail hesabı senkronize. 3000 mah batarya 6" ekran için bence güzel süre.

• dedeefendi_ kullanıcısına yanıt
    a2 lite'ı bir segment düşük sayarsak hemen hemen ufak nüanslar olsada diğer modellerin tümü sizi üzmeyecektir.Zaten 3 aşşağı 5 yukarı aynı telefonlar.
  • mat9934 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Launcer hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

bahsettiğiniz cihazların hepsi hemen hemen alınabilir cihazlar.
    hepsi 4/64 gb olacağını düşünürsek.
    a2'nin tek dezavantajı pilin 3050 mah olması. yani diğerlerine kıyasla daha düşük kullanım süresi alıyorsunuz.
    ancak diğerlerine göre artıları daha fazla. örneğin sp660 işlemcisi mevcut büyük fark sayılabilir. kameralar daha iyi. Ve type c adaptörü ile hızlı şarj desteği var. mini usb olayı artık yeni telefonlarda olmayacak.
    bendeki 4100 mah xiaomi cihaz normal şarj ile 5 saat civarında tam şarj olurken a2 1,5 saate şarj oluyor.
    bir fark da saf andoroid olması. burası da tartışılır. saf andorid destekli telefonlar android sürüm güncellemelerini en önce alıyorlar ve 2 yıl sürüm garantisi oluyor. Üretici arayüzleri ve geliştirmeleri olmadığından daha hızlı oluyorlar. Kimileri sırf bu nedenden tercih ediyor. bazıları da arayüzün çok sade olmasını sevmiyor.
    ayrıca a2'nin batarya kapasitesinin küçük olması telefona incelik de katıyor. yani telefon epey ince ve zarif.
    tabi bu benim görüşüm.

Alıntıları Göster
    Detaylı bilgi için teşekkürler.

• Arkadaşlar bende deneyimi mi paylaşmak istiyorum 2 aydır kullanıyorum. Pocophone ile arasında gititm geldim hatta elime 128 gb 2400 lira bile geldi fakat benim önceliğim stabilir olması ve kamera olduğu için a2 tercih ettim. Zaten telefonla oynasam günde en fazla 30 dakika yaptığım tek şey sosyal platformlar vs bir günü çok rahat çıkartıyorum zaten. Pil daha iyi olabilir miydi evet ama çok oyun oynayan biri değilseniz 1 günü çok rahat çıkarırsınız hiç zorlanmazsınız, zaten akşam gelince sarja takarım sabah yine dolmuş şekilde alıyorum.

Arada yaklaşık 800 tl civarı fiyat farkı vardı belki bellek daha iyi ve işlemci daha iyiydi ama bu telefonun kamerası bir tık daha önde ve çevremde cidden çok olumlu tepkiler aldım kamera anlamında. Yani iyi ki bu telefonu almışım diyorum işimi hem fazlasıyla görüyor, hem cebimden büyük farkla para çıkmadı ve kamerası cidden güzel çekiyor. Yeni gelecek android sürümüyle ufak çapta belirlediğim hatalarda gidince tam anlamıyla doruklarda bir deneyim sunacaktır.

• Mi6x googlecamera kurabiliyormuyuz.varsa link alabilirmiyim

• Merhaba mi 6x 6gb ram 64 GB rom olanı almak istiyorum nereden alabilirim

• Facebook ta zahter diye bir satıcı var oradan ulaşabilirsin. Miui foruma bak orada da satıcılar mevcut.

• dexterr kullanıcısına yanıt
    Neresi hocam arıyorum bulamadım aldığınız yer kimdi?

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.