Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.121
Cevap
88
Favori
377.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bazı programlarda bildirimler ayrı ayrı görünüyor, onları gruplamanın yolu nedir bilen var mı?
  • peocawe kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam 5 dakkaya düzelio sadece bildirim yerinde oluo. mavi filtre ile düzelltim
  • Arkadaşlar mia1 ile çektiğiniz fotoğrafları paylaştığınız bir grup varmı? gündüz çekimleri iyi ama gece çekimleri çok kötü diyorlar yorumlarınız nasil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spongebob35 kullanıcısına yanıt
    Kötü, neye göre kime göre, hangi ışıkta, sabitlenmiş veya değil?. Gece çekimi telefon veya fotoğraf makinası sabitlenerek çekilmeli.
    Kişinin eli titriyordur güzel çıkmaz, bir başkası destek alarak kıpırdatmadan çekim yapar harika der, OIS olmaması dezavantaj ama 3 kuruşa 5 kuruşluk hizmet beklemek olmaz bence.

Telefonda Hotspot yapan varmı arkadaşlar, eski telefonlarda sorunsuz kullanıyordum bunda beceremedim. Laptop telefonun wifi'ını görüp bağlanıyor ama internete girmiyor.
    Extra yaptığınız bir ayar varmıdır?
  • GreatWhite kullanıcısına yanıt
    Hotspot özelliğini defalarca, sorunsuz bir şekilde kullandım.
    Bağlantı adı ve şifre belirlemek haricinde bir şey yapmamıştım.
  • UML kullanıcısına yanıt
    Cepporttan babama almıştık hediye Çin üretimli. Pek incelemedim ama pek bir problem yok bildiğim kadarıyla.

Bu telefondan fazla bir şey beklememek gerek. Kamerasını falan tartışanlar olmuş. Fazla söylenecek bir şey yok vasatın bir iki tık önünde bir telefon işte. Aç kapa internet bitti gitti.
  • Mi 4 ten geçmeyi düşünüyorum mi 5x modeline. You tube da biraz baktım mi 6 yi fotoğraf ta kalite olarak geçtiği de oluyor ama video da kesinlikle mi 6 daha iyi. Eis ile oisin yokluğu çok belli. S8 Plus ile video karşılaştırması da var bence mi 5x daha iyi odaklama da falan. Her neyse ben cihazın şarj süresini soracaktım?xiaomi bu cihaza quick charge desteği vermemiş sanırım, işlemci desteklediği halde ne kadar sürede doluyor birde ekran da gorning kaç var böyle bir bilgiye de rastlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu cihaza Redmi 4 Prime dan geçtim. Sarj konusunda korkutuyordu ama hiç de öyle olmadı. Gayet iyi 6 saat ekran süresi veriyor minimum. Hızlı şarj yok evet ama 2 saat civarında full sarj oluyor. Ben hızlı şarjı 1 saate yakın full oluyor zannediyordum ama S8 i olan arkadaşım 1 buçuk saat dedi dolma süresi. Eğer bu bilgi doğruysa 2 saat süper bir süre :)

Ekran da 3 var.https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/xiaomi/mi-5x.html

• Mi A1 aldım. Adımsayar çalışmıyor. Bende mi sıkıntı acaba? Deneyen olura lütfen haberdar etsin.
    Birde ben karşılaştığım sorunları Geribildirim uygulamasından gönderiyorum ama bir geri dönüş olmadı. Türkçe yazıyorum ama bakıyorlar mıdır acaba?

Kamerada OIS gerçekten fark ediyor (Flex 2 telefonumdan biliyorum). En azından EIS yazılımla oluyor mu bilmiyorum olması gerekirmiş. Kamerada gündüz süper, hele ki arka plan bulanıklaştırma güzel oluyor. Ama çok kişi varken arka plan ve bazen yüzleri de bulanıklaştırıyor. Onun için menüde grup selfie var sanırım.

Bir de metal gövde yüzünden elden kayıyor. Silikon kılıf şart.

Ekran koruyucu daha almadım. Kutudan çıkan naylon korumayı kullanıyorum şimdilik. İyi bir şeyler bakıyorum.

Ha telefon alınır mı derseniz. Ben mi telefonları duyuyor ama saf android istiyordum. Bu nedenle tercih ettim. Çift kamera çoğu telefonda var artık ama bu fiyat aralığında en uygun bu geldi. J7 prime ile kararsız kalmıştım daha çok. Prime kamerası ile çok yakınlar birbirine (eşimde var). Ama yazılımdan sanırım prime kamerada daha seri çekiyor. Titreme daha az.
    Ve kamera konusu o kadar kişisel bir durum ki. Şimdi bir ağacın resmini çekiyorum. Farklı açılarda farklı ışık koşullarında, farklı ayarlarda o kadar değişiyor ki anlatamam. Bir çekiyorum "ne berbat bir kamerası varmış" diyorum, açı-ışık ayarla oynuyorum, titretmeden sabit çekiyorum "sonuç mükemmel" E aynı telefon aynı ağaç ama sonuç farklı. O nedenle son model telefonla sarsarak çekip kamerası kötü demekte, bu telefonla sabitleyerek en uygun ayarlarla çekip mükemmel demek yanlış olur.

Telefon fiyatına göre güzel. Şarj bence yeterli uzun süre ekran açık kalmasına rağmen gayet başarılı. Nesnel bir ölçüm yapmadım ama 1.5 gün rahat çıkarıyor. Az konuşma, oyun, mesajlaşma, video vs. gün içinde rahat rahat yetiyor.

Radyo için verilen kodu birazdan deneyeceğim. Ayrıca teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calippo -- 19 Aralık 2017; 22:53:50 >

• ben de hanım için bugün hepsiburadadan 1190 liraya verdim siparişi. 100 de world puanla 1090 a gelmiş olacak.kargoya verildi.
    aslında 5x alasım vardı ama hiç biyerde satılmıyo şuan, sahibinde com u saymazsak. oraya da güven olmaz dedim.
    telefonun tek eksiği NFC. o da olaymış iyiydi ama hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jumaruu -- 20 Aralık 2017; 2:5:41 >
  • Mi 5X ile A1 anladığım kadarıyla ayni telefon peki sar değerleri de ayni mı 1.7 vücutta değer gördüm doğru mudur ?

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Konuun ilk mesajı SAR değerleriyle başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

Hocam ben bu cihaza Redmi 4 Prime dan geçtim. Sarj konusunda korkutuyordu ama hiç de öyle olmadı. Gayet iyi 6 saat ekran süresi veriyor minimum. Hızlı şarj yok evet ama 2 saat civarında full sarj oluyor. Ben hızlı şarjı 1 saate yakın full oluyor zannediyordum ama S8 i olan arkadaşım 1 buçuk saat dedi dolma süresi. Eğer bu bilgi doğruysa 2 saat süper bir süre :)

Ekran da 3 var.https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/xiaomi/mi-5x.html

2 saatte oluyorsa güzel, mi 4 te aynı 3080 batarya var quick charge 2.0 var ve 2-2.5 saatte dolduruyor. Hızlı şarj dediğimiz olay bu aynen. En hızlı dolan telefonda öne Plus 5t olması lazım 1 saat 15 dk sanırım

• manikoala M kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun, bende eski telefonlarda öyle yapmıştım, bunda neden olmadı anlamadım, neyse
    Selam,

Sorununuzun bu olmadığına neredeyse eminim ama her ihtimale karşı yazıyorum zira eskiden dalgınlığım yüzünden gelmişti başıma. Yanlış anlamadıysam iki cihaz var aynı ortamda ve diğerinden bağlanırken A1'den bağlanmıyor (yanlış anladıysam dikkate almayın ). İki cihazda da aynı isimlendirmeyi yapıp yapmadığınızı kontrol edebilir misiniz? Dediğim gibi sorun bu değildir kuvvetle muhtemelen ama yazayım dedim.
  • Merhabalar

Redmi note 4 ve a1 arasinda kaldim.
    Kronik bir sıkıntı var mıdır?
    Acaba sizce 200 tl fazla verip a1 almaya deger mi kullanan arkadaslar.

Islemci ram hafiza hep aynı. A1 de kamera note4 de pil sanirim bi adaim önde.

200 tl farka deger mi velhasil?

Ha birde bugeece yada yarın 21 Aralık muhabbetine bi kampanya olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selam_bey -- 20 Aralık 2017; 13:52:22 >
  • The Firebringer T kullanıcısına yanıt
    Sorun anladıgınız şekilde degil, neyse cokta takılmıyorum cihazdan memnunum çünkü

• selam_bey kullanıcısına yanıt
    Ben yaklasık 4-5 ay mtk'lı redmi note 4 kullandım ama sevemedim, kalın kaba bir cihaz, birazda agır. Bana göre tek artısı snapdragon'lu alırsanız bataryası olur.

Kamerası A1'e göre vasat. Bunlar benim düsüncelerim, velhasıl A1 derim

Peki birde bi saf android muhabbeti var o ney acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: selam_bey

Merhabalar

Redmi note 4 ve a1 arasinda kaldim.
    Kronik bir sıkıntı var mıdır?
    Acaba sizce 200 tl fazla verip a1 almaya deger mi kullanan arkadaslar.

Islemci ram hafiza hep aynı. A1 de kamera note4 de pil sanirim bi adaim önde.

200 tl farka deger mi velhasil?

Ha birde bugeece yada yarın 21 Aralık muhabbetine bi kampanya olur mu?

söylediğin çok mantıklı hocam.hemen hemen ayni cihaz.neden 200 fazla verelim. kargodaki A1 i teslim almayıp note 4 mü sipariş versem, kafam karıştı.
    bu çıplak androidi hanım beceremezse bide.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.