Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her iki seçeneği de sunması lazım ilan açıklamasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Her iki seçeneği de sunması lazım ilan açıklamasında
    ilanlarda yazıştığım bir satıcı kutu resmi olarak tamamı siyah olarak gönderdi..fakat sizinkinden farkı arkada hiç yazı yok..Bu kutu orjinal mi yoksa tr de yaptırma mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 19 Ekim 2019; 16:55:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Bu mesaj silindi.
    son arka kutu resminde yazı içeren etiket yok fakat önceki arka kutu resminde barkod vs bilgileri içeren etiket vardı..Hangisi geçerli

jelatin ve kutu yaptırmak o kadar basit ki? bu orjinal kutu olduğunu kanıtlamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 19 Ekim 2019; 17:10:46 >
  • ajanblue kullanıcısına yanıt
    Kutunun her iki yanın da Mİ 9T yazısı mevcut hocam bende. Alıntıda ki resimleri silin hocam çok fazla resim oluyor konuda.

O zaman ÇİN'e giden birini bulup Mİ-Store'den aldırmak lazım hocam

Kutu kolay,jelatin kolay. İçerisindeki etiketi demi yaptırıp yapıştıracak?

Bu kadar uğraşmaz kimse hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 19 Ekim 2019; 17:14:4 >
  • efebora06 kullanıcısına yanıt
    Anlatamıyorum galiba 5volt 2 amper de hızlı şarj. Bana o makaleyi zorla okutman bu gerçeği değiştirmiyor. 5 volt 2 amper ile şarj edeceğinize cihazları 5 volt 1 amper ile edilmesi lazım eğer çok titiz ise batarya sağlığı konusunda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sirulas kullanıcısına yanıt
    Ya tamam yanlış yazmışım 5V-2A daha düşük olacak yazmalıydım.

Ama makaleyi okuyup aslında böyle yazmalıydınız deseniz anlarım ama vakit kaybı demeniz hoş değil.

Bunu tasarlayan adamlar bu batarya sağlığı konusunu düşünmüştür sanırım.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 19 Ekim 2019; 17:29:13 >
    Satıcı hakkında ki fikrinize kesinlikle katılıyorum. Bence, Kutunun orijinal olması ya da kutunun olmaması beni çok düşündürmüyor. Neticede kaçak geliyor telefonlar. Ben telefonun orijinal olup olmadığına, bakarım. Sizin söylediğiniz internet iadeleri vs. Yine tedarikçiye gönderiliyor, o cihazlarda fabrikaya gidip tekrar paketleniyor. Eğer ki donanım arızası olmayan cihaz olursa, jelatini burada temin edilirse burada paketleniyor tekrar. Hani hiçbir tedarikçi yasal ya da kaçak birbirlerine cihaz vermez, almazlar. Zaten hepsi birbirini devirmeye çalışıyor.

Kaçak ürünlerin tedariği hakkında birkaç yöntem var; Genel bilgi amaçlı paylaşmak istiyorum.

1. Gümrük: Kutularından çıkarılıp genelde yedek parça göstererek giriş yaptırıyorlar gümrükten (tabi birileri para yiyor belli ki).

2.Havaalanı: Bir ekip işidir. Daha fazla cihaz getirmek için cihazları çantaya kutularından çıkarılarak istifleme usulü ile getiriyorlar.

3.Deniz yolu: Aslında en basit yöntem. Kutulu olan ürünler deniz yolu ile getiriliyor. Ancak çok uzun süreler alıyor tedarik süresi. Ayları bulabiliyor.

Sonuç: açık kutu ürünlerde konu anlaşılmıştır diye düşünüyorum.

• hızlı sarjda olay pilin ısınmasi sorunu ısı lityum pilin ömrünü kısaltıyor, mesala OnePlus taki dash hızlı şarj telefonu asla ısıtmıyor, telefon sarjda kapalı iken de kullanırken de sarj hızı düşmüyor ve ısınmıyor,
    ben 9t icin blitzwolf Qualcomm sertifikalı QC 3 sarj cihazi aldim en hızlı sarj ettiği bölümde yani 0-60 arasında bile tel 39 dereceyi geçmiyor. hızlı şarj dan bu kadar çok korkmayın,
    Samsung note 5 de eski teknoloji adaptif hızlı şarj zararliydi ama son çıkan teknolojiler dash, qc 3.0, qc 4.0+ pile cok zarar vermiyor kanımca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkie kullanıcısına yanıt
    Bu pil şarj olayı bana, 1 litre su şişesini ha hızlı doldurmuşsun ha yavaş bir farkı yok gibi geliyor.

• Merhabalar dostlar geçenlerde vodafone bayisinde mi9t ye nano cam taktırdım adam övdü daha iyi gibisinden cam telefon güneş ışığı gördükçe telefon ısındıkça kalkıyor ilk defa böyle bir şey görüyorum.Bende şaşırdım kalkan bir cam normalde geri yapışmaz sonra kendi kendine birde geri yapışıyor.Beni bezdirdi 2-3 haftadır boş vaktim olmadığı için idare etmeye çalışıyorum değiştireceğim camı fakat sorum var sizlere.Daha önce bende nano cam kullandım ama hiç böyle bir şey olmadı nano camlarda böyle bir durum mu var?Eğer böyle bir durum varsa tamperli cam yada muadili değişik kırılmaz camlardan taktırmayı düşünüyorum yanıtlarınızı bekliyorum.İyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -KuTLuBeY-

Satıcı hakkında ki fikrinize kesinlikle katılıyorum. Bence, Kutunun orijinal olması ya da kutunun olmaması beni çok düşündürmüyor. Neticede kaçak geliyor telefonlar. Ben telefonun orijinal olup olmadığına, bakarım. Sizin söylediğiniz internet iadeleri vs. Yine tedarikçiye gönderiliyor, o cihazlarda fabrikaya gidip tekrar paketleniyor. Eğer ki donanım arızası olmayan cihaz olursa, jelatini burada temin edilirse burada paketleniyor tekrar. Hani hiçbir tedarikçi yasal ya da kaçak birbirlerine cihaz vermez, almazlar. Zaten hepsi birbirini devirmeye çalışıyor.

Kaçak ürünlerin tedariği hakkında birkaç yöntem var; Genel bilgi amaçlı paylaşmak istiyorum.

1. Gümrük: Kutularından çıkarılıp genelde yedek parça göstererek giriş yaptırıyorlar gümrükten (tabi birileri para yiyor belli ki).

2.Havaalanı: Bir ekip işidir. Daha fazla cihaz getirmek için cihazları çantaya kutularından çıkarılarak istifleme usulü ile getiriyorlar.

3.Deniz yolu: Aslında en basit yöntem. Kutulu olan ürünler deniz yolu ile getiriliyor. Ancak çok uzun süreler alıyor tedarik süresi. Ayları bulabiliyor.

Sonuç: açık kutu ürünlerde konu anlaşılmıştır diye düşünüyorum.
    ürünün orjinalliğini teyit etme şansımız mağlesef olmuyor..Eski bir konudur lakin çinde ,4gb bellekleri yazılımla 64gb gösterme , tamir gören yada orj replika ürünlerin sıfır gibi satıldığına şahit olduk.İsmi reklalara çıkmış bazı telefon bayileri ; jelatini sökmeden 1 hafta/10 gün kullan arıza çıkarsa getir diye satış yapmakta.Bu arızalı ürünler ne oluyor peki?? kutulanıp jelatinlenip tekrar başkasına satılıyor.Kastettiğim olay buydu..Dışarda paketlenen ürünlerin başkası tarafından jelatini sökülmeden kullanılıp size tekrar paketlenerek satılmadığının garantisi varmıdır?Aldığınız ürünün yetkili bir garantisi zaten olmadığından iade edilmiş bir ürünün satın aldığımıda vereceğimiz ücretlerde heba olacaktır..Yeri yurdu belirli yerler/dükkanlar olsa dahi arıza durumda muhatap bulunmayacaktır

Korkulu rüya görmektense uyumayın demişler..

O zaman 1000-1500 tl fazla verin garantili bir cihaz alın hocam ve rüya görmekten korkmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 19 Ekim 2019; 19:29:33 >
  • Mi9t ile Redmi Note 8 Pro arasındayım.

Note 8 Pro’dan bahsetmem gerekirse;
    Fiyat/performans olarak tatmin edici
    64MP kamerası ve ön kamerası gerçekten iyi geldi inceleyince.
    Kasa şık gayet fakat arkadaki Redmi yazısı bütün karizmasını bozuyor.
    Bence iki eksisi var;
    Bunlardan birincisi bence amoled ekran kullanılmamış olunması ve diğeri ise Snapdragon730 var iken MediaTek işlemcili olması.
    Bu iki husus benim içime sinmediği için çok arada kaldım 9T ile.
    Bir de güncelleme ne kadar süre daha alacak onu da merak ediyorum. Neticede alt marka klasmanında redmi.

Mi9t ise işlemci, normal kamerasının sony olması ve kasasının çok daha sağlam ve yakışıklı olması sebebiyle ikilemde bırakıyor. Bence bu telefon da en büyük eksisi video performansı ve pop-up kullanıyor olmasına rağmen düşük ışık performansının gerçekten vasat olması. Ama kasası çentiksiz olduğu için inanilmaz derecede güzel duruyor.
    Xiaomi Forum İstanbul mağazasında 3000 TL ye mi9t 64gb ve xiaomi airdots Pro kulaklık teklifinde bulundular.
    Halihazirda Redmi note 8 Pro 128 gb 2699 TL.

Mi9t ben de bir tık daha önde mantıklı bakınca ama note 8 Pro yu da çok beğeniyorum.

Fikir verebilirseniz sevinirim dostlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nigahdar

Mi9t ile Redmi Note 8 Pro arasındayım.

Note 8 Pro’dan bahsetmem gerekirse;
    Fiyat/performans olarak tatmin edici
    64MP kamerası ve ön kamerası gerçekten iyi geldi inceleyince.
    Kasa şık gayet fakat arkadaki Redmi yazısı bütün karizmasını bozuyor.
    Bence iki eksisi var;
    Bunlardan birincisi bence amoled ekran kullanılmamış olunması ve diğeri ise Snapdragon730 var iken MediaTek işlemcili olması.
    Bu iki husus benim içime sinmediği için çok arada kaldım 9T ile.
    Bir de güncelleme ne kadar süre daha alacak onu da merak ediyorum. Neticede alt marka klasmanında redmi.

Mi9t ise işlemci, normal kamerasının sony olması ve kasasının çok daha sağlam ve yakışıklı olması sebebiyle ikilemde bırakıyor. Bence bu telefon da en büyük eksisi video performansı ve pop-up kullanıyor olmasına rağmen düşük ışık performansının gerçekten vasat olması. Ama kasası çentiksiz olduğu için inanilmaz derecede güzel duruyor.
    Xiaomi Forum İstanbul mağazasında 3000 TL ye mi9t 64gb ve xiaomi airdots Pro kulaklık teklifinde bulundular.
    Halihazirda Redmi note 8 Pro 128 gb 2699 TL.

Mi9t ben de bir tık daha önde mantıklı bakınca ama note 8 Pro yu da çok beğeniyorum.

Fikir verebilirseniz sevinirim dostlar.
    Mi 9t ile redmi note 8 pro kıyaslanmaz benim görüşüm. Biri mtk işlemcili çöp tenekesi, diğeri xiaomi nin yaptığı en güzel telefonlardan biri.

• PearBear kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle yorumun için teşekkürler

Bana da mi9t daha üstün geliyor ve güven veriyor. Her ne kadar note8 pro oyun videoları gayet iyi dursada da uzun vadede merak ettiriyor.

Siz kamera performansından memnun musunuz?

• -KuTLuBeY- - kullanıcısına yanıt
    Ben yavaş şarj ettim, 3 dakika bile fazla gitmedi hızlı şarjdan. Hızlı şarj ile 1 saatte ediyorsun, yavaş ile 2.5 saatte, o aradaki 1.5 saat fazla değil yavaş şarj ediyor. İnsanlar garip garip fanteziye giriyor. Şarjın azaldı mı yarım saatte 50 ediyor zaten. Yeni nesil lityum pillerde şarj dolayısıyla bir azalma olmaz diye insanlar milyon kere söyledi, millet hala hızlı edince batarya ölüyor, %20 den önce şarja takarsa ömrü kısalıyor, telefonu ıslatırsan patlıyor felan saçma saçma şeyler ile geliyorlar.
    Hocam ürün yurt dışı olduktan sonra orijinalmiş fason kutuymuş jelatinliymiş değilmiş hiç boşuna aranmayın. Taklit etmesi inanılmaz kolay bir durum. Youtube'da milyon tane jelatinleme videosu var, birebir taklit edebiliyorlar. Ben benimkini alırken adam dedi orijinal kutu jelatinli hiç açılmadı diye, kutudan sim kart aracı çıkmadı. Evde de yoktu hiç, sabah kalkıp telefoncuya gittim sim takabilmek için. Satıcıya durumu ilettim, fabrikasyon hatasıdır dedi. Yersek tabii.
  • Antutu v8 puanı 234k çıktı. ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

• Nigahdar kullanıcısına yanıt
    Bundan önce redmi note 7 kullanıyordum ve ön kamerası çok kötüydü. Doğal olarak mi 9t ye geçince ön kamera anlamında memnun kaldım, her ne kadar aksini düşünen arkadaşlar olsa da ben ön kamera performansını gayet iyi buluyorum. Arka kamerayla ilgili eleştiri getirebileceğim tek nokta 4k video çekerken başta takılmalar yapıyor. Bunun da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bunun haricinde 1080p video kaydı, fotoğraf çekimi, portre modu bokeh kalitesi çok çok iyi.

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.