Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı gün için ekstra para talep ediyorlar, sabahtan bırakırsanız yaparız diyorlar ama datayı silmeleri sıkıntıydı.

• Arkadaşlar merhaba. Mi 9t için güncel gcam versiyonu kullanan varsa link atabilir mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Sürüm olarak Android 9 , 10.3.1 kullanıyorum. Güvenlik açısından sorun yaşar mıyım acaba ?

• adnanozkan A kullanıcısına yanıt

Bankacılık veya kart ile ilgili uygulamalar kullanmıyorsan sorun yaşamazsın.

Hiç birşey olmaz bende öyle kullanıyorum. Güncelleme demek telefonu öldürmek demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • instagram acilir acilmaz kapaniyor sadece bende mi bu sorun?

• Selam arkadaşlar. Magisk i kaldırmaya çalışırken telefonun içine ettim. Şu an twrp de kalıyor . En son masik x 16.1 yüklü idi ve çok memnundum. Twrp ise 3.3.1-0 yüklü. İşin kötüsü tatildeyim yanımda PC yok. İlk mesajdaki linkler ve sürücüler güncel mi, internet cafeye gitsem tekrar masik yükleyebilir miyim. Acil bi yardım yorum rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterakif -- 16 Temmuz 2022; 10:9:46 >
  • daha önce kullandığım Xiami Mi 5 telefon iki buçuk senelik kullanımın ardından birden bire inanılmaz ısınmaya başlamıştı ve rom atsam da düzelmemişti.

sonra Mi 9T aldım, 2 sene 9 ay oldu sorunsuz kullanıyorum ama son iki haftadır bunda da aşırı ısınma sorunu ortaya çıktı. daha önce ısınma yoktu hiç telefonda. şimdi ekranı açıp iki şey yapsan deli gibi ısınıyo. hatta ekran kapalı müzik dinlerken bile hafif ısınıyo. deli olacam yav.

telefonda takılma, yavaşlık yok. güzel çalışıyo. pil performansı da hâlâ oldukça iyi. dün bütün gün İzmir'de gezdim, yürürken müzik dinledim, oturduğumda video izledim, navigasyon kullandım baya. gece 10'da eve döndüğümde %55 şarj duruyordu hâlâ. ama şu ısınma olayı delirtti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01001101 kullanıcısına yanıt

ya bataryadan ya da yazılımdan kaynaklıdır diye düşünüyorum. isterseniz önce temiz bir kurulum yapın telefona. sonra devam ederse bataryasını değişin. ayrıca bu telefonlar yaza çok dayanıklı değil, güneş altında bırakmamaya ve çok fazla kullanmamaya dikkat edin. oto parlaklıkta kullanmayın.

Güvenlik açısından değil ama uygulama performansınız düşer bir noktada bence. Şu an çoğu telefon en kötü android 10 kullanıyor, önemli bir kısmı 11'de. 12 çıkalı neredeyse 1 sene oldu yeni satılan telefonlar ya 12 ile geliyor ya da güncelleme sözü aldı.

ben resmi 12.0.9 sürümünü tavsiye ederim, kullanıcı deneyimi konusunda da daha başarılı.

apk kurmanızı da tavsiye etmem 3 senelik güvenlik güncellemelerinden mahrum kalmışsınız.

• antonio_06 kullanıcısına yanıt

Telefonu kapatıp açınca düzeldi bende.

Hiç ellemeyin telefonu. Sıcakların etkisi. Cam çabuk ısınır geç soğur evde falan kullanırken sorun yaşamıyorsanız karışmayın. Ben şanlıurfa sıcağında kullanıyorum maşallah :)

Telefonda hangi rom yüklü?

• genesis23 G kullanıcısına yanıt
    3 gün önce güncelledim. Oldukça memnunum. Kasma donma vs Yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnanozkan -- 17 Temmuz 2022; 18:10:52 >
  • Arkadaşlar bu cihaz için Google pixel romu varmıdır, videolu anlatım link veren olursa şimdiden teşekkür ederim

• quote:

resgodo: Hiç ellemeyin telefonu. Sıcakların etkisi. Cam çabuk ısınır geç soğur evde falan kullanırken sorun yaşamıyorsanız karışmayın. Ben şanlıurfa sıcağında kullanıyorum maşallah :)
    @resgodo hocam daha önce iki tam yaz mevsimi boyunca kullandım, telefonda zerre ısınma olmuyodu hiç. Marmaris ve İzmir'de plajda akşama kadar yatarken bile kullanmıştım ve hiç ısınmıyodu (şezlongun gölgesi pek yeterli olmadığından yattığım konum sıcak oluyodu ama gene de telefonda ısınma olmuyodu) şimdi ise, ekranı açıp bi rehberden isim bakacak olsam, 60 saniye sonra kameraların olduğu bölge belirgin şekilde ısınmaya başlıyo. 5 dk kullanacak olursam, kameraların olduğu kısım yanacak duruma geliyo. %100 emin olduğum şey şu: şu anda elimde tutmakta olduğum telefon 2 senedir kullandığım telefon değil, %100 birşeyler değişmiş.

quote:

Telefonda hangi rom yüklü?
    @Ordinaryus1 fabrika çıkışı gelen stock rom yüklü. 7 ay önce ilk güncellememi yapmıştım. şu anda MIUI 12.0.9 ve Android 10 yüklü.

quote:

ya bataryadan ya da yazılımdan kaynaklıdır diye düşünüyorum. isterseniz önce temiz bir kurulum yapın telefona. sonra devam ederse bataryasını değişin. ayrıca bu telefonlar yaza çok dayanıklı değil, güneş altında bırakmamaya ve çok fazla kullanmamaya dikkat edin. oto parlaklıkta kullanmayın.
    @genesis23 daha önce Mi 5'te de aynısını yaşamış olmam ilginç. telefon 2 sene sorunsuz ve sıfır ısınma ile çalışımıştı yine, sonra birden akıl almaz derecede ısınmaya başlamıştı. bu değişim birden olmuştu. şimdi Mi 9T'de aynı şekilde, gece yattım sabah kalktım ve telefon değişmişti. Mi 5'te de stock rom ile yaşamıştım bu sorunu, farklı bir rom atarak sorunu aşacağımı sanmıştım ama hiçbir şey değişmemişti, ne yaparsam yapayım telefon yanacak gibi ısınmış olarak kalıyodu hep. Mi 5'te pili de değiştirmiştim, gene hiçbir şey değişmemişti. açıkçası ben de donanımsal bir sıkıntı ortaya çıktı diye düşünüyorum ama iki farklı telefonda aynı şey nasıl yaşanır aklım almıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 18 Temmuz 2022; 2:10:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Rootlu iseniz bir log uygulaması ile kayıtlara bakın büyük ihtimalle Google Play hizmetlerinin halt yemesi gibi duruyor

Port rom yükledim bende ısınma sorunu yok, miu 13 android 12

• Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt

miui13 port romdan memnun musunuz?

• Mat hayalet ekran koruyucu lazım alabiliceğim bir yer var mı ?

• 
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.