Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
7.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi8 ois koyup buna neden koymadılar acaba
  • HulusiTpl33 H kullanıcısına yanıt
    48megapixellik kamera çok yer kaplıyor tek başına ois de koyarlarsa çok daha fazla çıkıntı olacağı için koymamış olabilirler mate 20 proda da ois yok diye biliyorum
  • Xiaomi f/p markası ama vergi ve amiral gemisi savaşı sonrası fiyat yüksek olacak. Batarya, 5G, kulaklık girişi benim için çok önemli değil. Ekran parlaklığı ve karanlık modlar işe yarayabilir. 8 serisi ucuzlasa bari.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

450 dolar mı eskiden 360 dolara çıkıyordu üzgünüm ama yeni vergilerle ithalatçı versiyonu bile 4800 den satışa çıkar...
    Bu eleştiri çok saçma olmuş, zira mi 8'in 128 gb'lık versiyonunun çıkış fiyatı da mi 9 gibi 2999 yuandı. yani yuan/dolar paritesinden başka değişen birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En büyük eksi yanı bataryası amiral gemisi dedimiz telefonda 3.750 mah pil olmalı en az 48 mp olacağına 32 MP kamera olsun pili büyük olsun mi9 tüm varyansları için pil soru işareti bir günü çıkarmayacağına adım gibi eminim çünkü mi8 işlemci şöyle böyle dediler gördük ne kadar verimli olduğunu akşam 6 da şarj bitiyor oyüzden pil büyütün artık !

• Hayal kırıklığı... Yeni bir cihaz için yine Huawei ye bakıcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freexog -- 26 Şubat 2019; 13:10:4 >
  • Yıl olmuş 2019 ne 5G var ne stereo hoparlör. Çöpoğlu çöp.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Allah Allah. Telefona ekranda koymuşlar aynı Apple gibi. Bak sen şu hırsız Şayomiye :)

• Fiyatı cazip donanım ve özellikler bir arada olunca

• tablet kadar ekranlı aletlere telefon deyip nasıl taşıyorsunuz yahu :)
    bu gidişle boyuna asma aparatı falan çıkartırlar :)
    mi5 desteği bitmiş deniliyor ,doğruysa şomi güven kaybedecek demektir
  • Bu ekrana bu batarya akıl almaz şekilde mantıksız olmuş. Kötü telefon diyemeyiz ama gariban dostu olacağız diye yola çıkan firma şimdi iPhone ile yarışacak fiyat olarak.

• sokrates60 S kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatı dediğiniz Mi 8'den 50 USD daha pahalıya çıktı. Gariban dostluğunda bir sorun yok aslında. 8 GB RAM 128 GB bellekli, son teknoloji işlemcili, harika kameralı, ortalama üstü bir AMOLED ekranlı, ekran kasa oranı %90'ı geçen, ekrandan parmak izi okumalı mis gibi cihazı 500 USD'ye veriyorlar. Samsung bugün S10e'yi tanıttı ve 750 USD. Hem 1,5 katı fiyata, hem RAM'ı 6 GB, hem dandik Exynos işlemcili, hem kamerası açık ara daha kötü hem bataryası 3100(!)... Biz de isteriz bu cihaz 300-350 USD'ye çıksın ama o fiyatlara üretilemez dahi. Mi 8'in sırf ekranı Aliexpress'te 100 USD'ye satılıyor. Xiaomi de alsın 70 USD'ye... 8 GB RAM'ı, 128 GB dahili depolaması, kamera modülü, ekran altı parmak izi taraması, üst düzey işlemcisi derken cihazın maliyeti zaten 300 dolarları geçiyordur. Şöyle bir hesap yapmıştım bu konuda ya da başka bir konuda;

Ekran 70 USD
    RAM+Hafıza 80 USD
    Kasa vs. 50 USD
    Kamera modülü 40 USD
    Sensörler 2 USD
    Kutu içeriği 5 USD
    Batarya 7 USD
    Ekrandan Parmak İzi okuma sensörü 20 USD
    PCB'ler kablolar 10 USD
    SD855 50 USD
    Toplam 334 USD gibi bir şey çıkıyor. 300 USD üzeri maliyeti olan bir cihazı 350 USD'ye satamazlar herhalde. O kadar insanı çalıştırıyor, Xiaomi de hayır kurumu değil. 500 USD biraz çok ama eskiden 20 USD'lik ekran 10 USD'lik kamera, 20 USD'lik Kasa, kullanıyorlardı, ekrandan parmak izi okuma gibi bir olay da yoktu, telefonları da geç çıkarıyorlardı SD 855 tarzı işlemciye de 50 değil 35 USD falan ödüyorlardı, Maliyet 180-190 USD'lere gerileyince de satış fiyatları 250-300 USD'den oluyordu. Kar marjı sabit aslında. Telefonun maliyeti ve kalitesi artınca fiyatı da aynı oranda artıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 20 Şubat 2019; 23:41:21 >

• Mi8 telefonumu Shanghai mi storedan Ekim ayında almıştım. Sanırım mi9 alacağım. Sahibinden satılık pasaport kayıtsız m8 1500tl arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

Mi8 telefonumu Shanghai mi storedan Ekim ayında almıştım. Sanırım mi9 alacağım. Sahibinden satılık pasaport kayıtsız m8 1500tl arkadaşlar
    valla maddi durumum iyi değil yoksa hemen alırdım...600 ede ortak bir pasaport kaydı yaptırsak 300 300 süper olurdu.. acelenız yoksa bekleyın biraz daha
  • Oneplus 5t den geçmeye değer mi sizce dostlar ?

• Cihaz ne zaman türkiyede satışa sunulur arkadaşlar?

• kfat kullanıcısına yanıt
    Yanlış kişiye cevap verdin galiba, ilgi kuramadım verdiğin cevap ile

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Batarya son derece yeterli. Zira telefon GSMArena batarya listesinin en üstlerinde.

Çentik Çirkin: Bir şey diyemem şahsi görüş, bana çirkin gelmedi. Olabilecek en küçük seviyede işte.

OIS olsa ne olmasa ne, stabilizasyon alanında DXOmark'tan en yüksek puan alan iki üç cihazdan biri olmuş bir cihazdan bahsediyoruz...

Stereo Hoparlör yok: Stereo hoparlör olan nice telefon kaliteli ses veremiyor. Olay stereo hoparlör olsa 150 USD'lik telefonlara dahi stereo hoparlör koyuyorlar.

Suya ve toza dayanıklılık Xiaomi'de bugüne kadar hiç olmadı, beklentim zaten yoktu :)

Arttırılabilir hafızası olan bir Amiral gemisi cihaz uzun süredir görmedim.

Akıllı telefon piyasasını takip etmediğiniz belli. Stereo hoparlör bugün artık birçok orta seviye cihazda bile mevcut, ayrıca mi 6 da stereo hoparlör olduğunu hatırlatırım. Sd kart girişi de yine galaxy s ve note serisi dahil birçok orta ve üst seviye cihazda mevcut. Xiaomi sırf diğer orta seviye cihazlarına tercih sebebi olsun diye mi 9 a koymamış bence. Su geçirmezlik ise tam bir komedi. 500 dolara yakın fiyatı olan amiral gemi cihazına ufak bir silikon ekleyemiyorsan su geçirmemezlik için bunun açıklaması olamaz. Batarya rezaletinden bahsetmiyorum bile. Kısaca çöp bir cihaz olmuş bana kalırsa.

• darthskywalker kullanıcısına yanıt
    128 lik versiyonsa talibim hocam. Uzak sefer çıkana kadar idare eder beni
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.