Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arifakinti

Herkes yapabiliyor artık. 2 gün önce arkadaşım Hüseyin Kaya (semers iletişim ) çözdü ve bugün bir paylaşım yaptı kendisi 2250 TL ye çift hat kayıtlı şekilde ilan açtı. İlandan sonra bugün akşam saatlerine doğru bütün bu işle uğraşan yazılımcılar çözdü diye mesajlar atmaya başladı. Herkese hayırlı olsun. Ayrıca Dünyada ilk imei atılan cihaz şuan kargo da bana geliyor

Alıntıları Göster
    Bende bugün gördüm hocam, hayırlı olsun Acaba Mi9 Se deki durum asılınca, Mi9 - Redmi Note 7 - Pro vs. Gibi cihazlarda da aşılabilir mi? Malum, Redmi Note 6 Pro dan sonraki cihazlarda İmei işleri aşılamamisti çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu biz evde atabiliyormuyuz peki yoksa box tarzi cihazlarla mi atiyorlar?

• Vergı de arttı fıyatlar uçar artık gecmıs olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Bende bugün gördüm hocam, hayırlı olsun Acaba Mi9 Se deki durum asılınca, Mi9 - Redmi Note 7 - Pro vs. Gibi cihazlarda da aşılabilir mi? Malum, Redmi Note 6 Pro dan sonraki cihazlarda İmei işleri aşılamamisti çünkü.

Alıntıları Göster
    Yok hocam onlarda sistem biraz daha farklı, Mi9 se neden böyle oldu onu da anlamış değilim yani. Bugün baya vergi geldi yine. Yazılımcılar uğraşıp yaparlar zamanla belki bakalım. Ama tavsiyem şu ki asla kayıt olmayan bir cihazı ilerde çözülebilir ümidiyle almayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: rockerroll

Bunu biz evde atabiliyormuyuz peki yoksa box tarzi cihazlarla mi atiyorlar?
    Evde kendiniz de atabilirsiniz.. Bana sormayın nasıl diye uzun zamandır uğraşmıyorum en son redmi note 5 e atmıştım.

• Arkadaşlar Semers iletişim 2249 liraya kayıtlı 6-64 Global model satıyor. Yaşadığım yer İstanbul'a uzak olduğu için havaleyle almayı düşünüyorum ama bir sıkıntı çıkar mı emin olamadım. Daha önce havale yoluyla alışveriş yapan biri var mı?
  • erayunal1996 E kullanıcısına yanıt
    Semers guvenilirdir hocam yillardir satis yapiyor iciniz rahat olsun

• @sayamorra

yeni bi ekran ss i atabilir misiniz. kaç saat açık kalıyor ekran günlük kullanımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkerman

Semers guvenilirdir hocam yillardir satis yapiyor iciniz rahat olsun
    Bu semers iletişim xiaomi powerbank satan semers mi acaba bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Yok hocam onlarda sistem biraz daha farklı, Mi9 se neden böyle oldu onu da anlamış değilim yani. Bugün baya vergi geldi yine. Yazılımcılar uğraşıp yaparlar zamanla belki bakalım. Ama tavsiyem şu ki asla kayıt olmayan bir cihazı ilerde çözülebilir ümidiyle almayın...

Alıntıları Göster
    Anladım hocam sağolun, Redmi Note 7 vs. Kırılmazsa Mi9 se hiç kırılmaz diyordum, şaşırdım haberi gördüğümde

Çok haklısınız hocam, Mi8 i kayıtsiz alip, İmei işlemlerini bekleyen kişiler dediginiz gibi bu açıdan hüsrana uğradı.

• tolga68 kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyorum hocam ama yillardir satış yapıyor belki de o dur. Benim bi alışverişim olmadı ama alışveriş yapanlar memnun.

• Şu cihazı boyutu sebebiyle cok istiyordum ama pasaport kayıtlı fiyatı mi9 fiyatına geldiği için mi9 tercih ettim tam da bu sırada kayıt olayı çözülmüş şansa bak

• aradaki farktan dolayı dikkatimi çeken modellere bakıp yanına not yazdım. diğerlerinde de benzer durumlar olabilir dikkatimden kaçtı ise yazarsınız. Kullanan arkadaşlar ss atmadığı için netten biraz inceleme yaptım gsmarenadaki inceleme notunu ve aşağıda linki verdiğim kanaldaki verileri kullandım. ayrıca OLED ekranlar ile amoled ekranların temelde aynı olması lazım yani güç tüketimi ikisininde düşük. zaten bazı modellerde değişik isimler takmışlar amoled ekranlara onu yazmadım hiç. xx yazanlarında gsmarenada mi9se gibi verisi yok. sonuçlara göre tahminen 87-93 arası bi puan alıyor mi9se de. amoled ekranlı modeller daha iyi olur referans almak için. işlemci faktörüde var tabiki ama aşağı yukarı 87*93 arası bi puan alır. buda güzel bi puan elimdeki p20 75 puan alıyor gsmarenada lcd ekran ile.

oneplus, s10e, mi9, mi mix3, mate 20x bunlar referans alarak sonuca varmak için daha sağlıklı. ayriyetten 75 puan alan huawei p20 tefonumunda ekleyim ss ini. mi 8se de 86 puan alıyor. mi8 se ile 9 arasında fark yok ekran cm kareleri aynı. işlemcide aynı segment. hatta 9 se 710 un modifiyeli hali daha iyi.

AMOLED----mi9----------10,57----95s
    AMOLED----mi9 se-------10,33----xx
    AMOLED----s10e---------09,35----83
    AMOELD----vivo IQ00----11,21----xx
    LCD--------redmi note7--08,12----108 **gsmarena 3g talk time skorunu yükseltmiş. lcd ekran olduğu için diğer testlerde geride kalıyor

OLED---*---mate 20 x----11,00----108
    LCD--------mi max 3-----10,34----115 **5500 mah sonucu konuşma süresi bundada yükseltmiş puanı
    AMOLED----mi mix3------09,12----84
    OLED---*---pixel 3xl----08,08----xx
    LCD--------phoco f1-----07,37----94 **4000mah ve 845 işlemci lcd. fark lcd ekrandan oluşuyor. fakat gsmden yüksek almasıda batarya kapasitesi ve güçlü işlemcisi olabilir

LCD--------honor v20----09,09----96 bununda talk time yüksek 4000mah ve lcd
    AMOLED----one plus 6t--10,57----90

https://www.youtube.com/watch?v=MPu_w0-G54Q

https://www.youtube.com/watch?v=DOz7eP2ET90

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 1 Mayıs 2019; 20:4:17 >

• Bugün aldım bende gayet hızlı ve stabil bir telefon. 2 katını bayılıp mi 9 almayın Eğer çok üst düzey işleriniz yoksa.

• Bu kayıt olayı ileri zamanda bir problem çıkartır mı? Cihazı alanlar memnun mu nedir durum? Herhangi bir kronik sorun ya da çalışmayan (4.5g internet ve netflix hd sorunu) özellik/sorun var mı?

Şuanda note7 yada mi8se almayı düşünürken başlıkta yazılanlara denk geldim ve tüm düşüncelerim değişti bir anda. 2 adet alacağım için birazdaha ince eliyorum.
  • Bende yerimi alayım sorular varsa alırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedenet

Bende yerimi alayım sorular varsa alırım
    @eevvoox

ekran süresi ss i atabilirseniz iyi olur. hemen hemen hiç bi forumda yok günlük kullanımdaki ekran açık kalma süresi. burada 1 tane var sadece
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Yarın atabilirim bugün aldım daha telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: dedenet

Yarın atabilirim bugün aldım daha telefonu
    tmmdır. peki batarya tasarruf modu var 2 çeşit hafif olan ile kullanıp atma imkanınız varmı.
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Bundan mı bahsediyorsun★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.