Şimdi Ara

*** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları *** (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.647
Cevap
106
Favori
629.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Ortalama 9.5 saat ekran suresi alicam ama is yerinde wifi ve 3G cekmeme sorunu yuzunden hucre bekleme cok sarj yiyor.

Alıntıları Göster
    maksimum 4 saat 38 dk aldım 3 aydır kullanıyorum bugün 3 saat 8 dk gibi bi rakamdı helal valla bi ayarı vs. varmı ? wifi ile bağlı cihazım genelde nete ekstra olarak çift hat kullanıyorum ondan mı acaba çok gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Exclusivecar

maksimum 4 saat 38 dk aldım 3 aydır kullanıyorum bugün 3 saat 8 dk gibi bi rakamdı helal valla bi ayarı vs. varmı ? wifi ile bağlı cihazım genelde nete ekstra olarak çift hat kullanıyorum ondan mı acaba çok gidiyor

Alıntıları Göster
    Sarjı sömüren temel 2 sebep;

1) Öncelikle hücre beklemeyi bir gözden geçir. Şarjı en çok wifi bağlantısının sağlıklı olmadığı yerlerde hücre bekleme yiyor bizzat test ettim.

2) Eğer izin verirseniz cihaz düzenli olarak google ve xiaomi ye veri toplayıp gönderiyor. En basitinden klavye uygulaması bile neymiş daha iyi bir deneyim için kullanıcı istatistiklerini topluyormuş bak sen ulan senin neyine sen kıytırık bir klavyesin tabi bu en basiti düşünün klavye üzerinden bile veri toplamaya çalışıyorlar Özetle sizden veri toplayan tüm ayarları kapatın bunlar da çok ciddi şarj yiyor.

Bunun dışında aslında özel bir ayar vs. yapmadım bildirim aldığım whatsapp, instagram gibi uygulamaları arka planda kısıtlamıyorum ve otomatik başlatmayı açıyorum diğer tüm uygulamalar miui pil tasarrufunda + olarak adaptif pil de açık. Ekran parlaklığı sabit %40-50 arası ve gps i hiç kullanmıyorum sürekli kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 21 Mart 2019; 2:42:25 >

• Veri toplamayı nasıl kapatabiliriz reis acaba Google klavyede vs bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nediyonlasen

Veri toplamayı nasıl kapatabiliriz reis acaba Google klavyede vs bulamadım.
    Ayalar > Ek ayarlar > Diller ve giriş > Gboard > Gelişmiş > Kullanım istatisklerini paylaş.

Bunun gibi başka veri paylaşan şeyler var ise hepsini kapatmak lazım bilen var mı başka neler var?
  • Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Ayarlar
    Sistem&cihaz ek ayarlar
    Gizlilik
    Kullanıcı deneyimi geliştirme programı
    Açık ise kapatın

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Yeni güncellemeden sonra durum da açık kalma süresini göstermiyor. Pil kullanımı kısmındaki saat ikonunda gösteriyor

• Birol.K B kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: windwind

Bugün de hürriyet de haber çıkmış mi 8 lite a güncelleme geldi diye
    Gelmedi mi ?
  • miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt
    Benim de öyle ama bazıları ekranı veya uygulamayı açmadan bildirim gelmediğini söylüyordu. Onlar için yazdım öneriyi. Ben ilk sayfaya klasörler oluşturdum. Uygulamaları kategorilerine göre klasörlere Attım. Bildirim gelince ilk ekranda karşıma çıkıyor hepsi.
  • 5 saat 25 dkk Pil 43

ben cihazdan memnunum şebeke sorunu vs yok ayrıca geliştirici seçeneklerini açıp animasyonları 0.5 yaparsanız daha iyi seri oluyor geçişler bildiğiniz ince ayar vs varmı kullanıma etki eden pili uzatan vs
    *** Xiaomi Mi 8 Lite Kullanıcıları ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nediyonlasen -- 21 Mart 2019; 10:1:37 >

• pjravey kullanıcısına yanıt
    Normal değil. Benim uyanık kalma grafiği ile ekran grafiği birbirine çok benziyor.
  • Ben teknosa dan 2290 tl civarında bir fiyata aldım. Şuanlık gayet memnunum. Ekran boyutu ve kamerası gayet iyi. Performansına da diyecek yok Xiaomi yine yapmış yapacağını :) Çok Memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pjravey kullanıcısına yanıt
    Dostum,

Aynı sorun bende de vardı. Çok can sıkıcı. bunun anlamı telefon deep sleep moduna geçmiyor, yani ekran kapansa da telefon hep uyanık kalıyor. Olması gereken Uyanık modunun Ekranla %99 aynı olmasıdır. Çok uğraştım. Telefonun şarjını ciddi oranda etkiliyor. Ben 5-5:30 ekran süresi alıyordum. Düzeltince 7-7:30 saate çıktı.

Bunu yapan uygulamalardan bir tanesi. Hatta tam olarak uygulama da yapmıyor. Bende Uygulama için yaptığım bildirim ayarları yapmıştı.

Bendeki sorunlu uygulama instagramdı. bilmediğimden telefonu tekrar kurdum düzeldi. Sonra test ettim. instagramda sorun yoktu. kurduktan sonra bildirim ayarlarını çok kurcalayınca yine aynı hatayı verdi. İnstagramı tekrar kaldırıp kurdum eski haline geldi. bildirimleri fazla zorlamadım.

Sen de uygulamaları kaldırıp tekrar deneyebilirsin.
    kolay gelsin.
  • nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Sizin mobil ağ sinyaliniz pil %40 lardan itibaren yok gibi

Benimkinde ise telefon açık kaldığı sürece aktif .

• Pil dışında faydalı app veya kullanımı kolaylaştıran ince ayar vs paylaşsak daha iyi olur gibi.
  • Arkadaşlar hb den 47 TL ye orijinal spigen kılıf aldım sonunda, sakın başka tür almayın usttede yazmıştım bu tip olarak daha önce spigen çakması ile tuş basma sorunu yaşamıştım.Acikcasi spigen siparişi verirken aynı sorun başıma gelir diye düşündüm.Neyseki spigen bu işi çözmüş buton kısımlarını kesikli yapmış ve rahat basılır hale getirmiş, aslında bu daha önce benimde aklıma gelmişti ve çakma olanın o kısımlarını falcata ile kesmiştim ama yinede tuş basımı istediğim kadar yumusamamisti, belki de malzeme yapısından.Boşa demiyorlarkaliteden sasmayacaksinbir defa para ver tam ver kısaca şiddetle tavsiye ederim yan sanayi taklit macerasına girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 21 Mart 2019; 12:53:57 >
  • Güncelleme geldi benim telefona an itibariyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktu_61 -- 21 Mart 2019; 13:1:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar rom root yüklüyen yapan bl kilidi acıp gcam yüklüyen vs varmı? Eu romda gereksiz google servisleri vs yokmuş eu roma geçiceğim. Birde google camera oh miss. :) Bu işlerle hiç bilgim yok ama kurcalıya kurcalıya yapıcaz kilit için 30 gün süre verdi şansıma
  • Yaklaşık olarak 20-25 gün evvel migrostan 1999 liraya aldığım telefon yine migrosta 2399 lira olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılmaz1907 -- 21 Mart 2019; 13:12:49 >

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.