Şimdi Ara

Xiaomi Mi 8 Alınır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandan beri LG G4 kullanıyordum. Artık bu telefonu düzeltmeye çalışmaktan bıktım. Sürekli kendi kendine kapanıp açılıyor, donuyor. Bin bir türlü sorunu var. Yeni bir telefon almaya karar verdim fakat ben telefonu uzun süre kullanan biriyim. Yani her sene telefon değiştirmem, bu telefon bozulmasa yeni de almayacaktım ama iyice gitti. Tam acil işin oluyor bakıyorsun telefon kapanmış kendi kendine, açıyorsun yine anında kapanıyor. Neyse...

Xiaomi Mi8 zaten aklımdaydı açıkçası Xiaomi telefon almak istiyordum, sizce alınır mı bu telefon? Yani bunun muadillerinde daha iyisi var mı yoksa bu fiyat fazla mıdır? Şuan fiyatı 3800 civarında belki indirim falan gelirse daha da düşer de bu kurlarla çok zor bir şey.

Başka bir telefon tavsiyesi olan varsa iletebilirsiniz.

• Oneplus 6

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınır. Alınır ama siyah alma beyaz al. Siyah cam aşırı parmak izi yapıyor ya kılıfla kullanacaksın ya da jelatin kaplatacaksın. Veya nano liquid.

Not: jelatini bulursan kaplatırsın ben bulamadım.

Direkt bu sorunu yazıyorum çünkü başka bir sorunu yok. 1 saat 40dk civarında şarj oluyor, 09:00-19:15 vardiyamda sabah şarjdan çıkardım. Tüm gün 4G açık ve telefon genelde elimde. Toplam 3 saat Tekken oynadım(hala da oynuyoruz durumlar aynı). Akşam %25-30 civarı şarj oluyor. Akşam pek kullanmadığım için de gece yatana kadar şarja takmıyorum yine.

Performansa gelirsek Miui 10 ile antutu puanı 287k. Miui 9da ise 270 civarı. Miui 10 güncellemesinden geri döndüm çünkü şarj performansı berbat. Hâlâ MIUI9 yüklü.

Bu telefonu aldıktan sonra camıydı falan biraz daha masraf yapacaksın. Çünkü tamamen bu telefon için üretilmiş koruyucu çok nadir var onlar da 100tl falan. Normal koruyucu alırsan kenarlardan boşluk kalıyor çünkü kenarlar bayaa oval. Normal koruyucu takabilirsin ama tam ekran modunda kullanırken kanser olabilirsin koruyucu parmağına takılıp duracak.

Parmakizi okuyucu çok hızlı ve çok hızlı olduğu için yine kanser sebebi. Yanlışlıkla dokunsan bile okuyor ister parmağını sağ değdir, ister tersten değdir ne biçim bi okuyucusu var anlayamadım.

Donanımsala geçersek performans konusunu zaten anlatmamız gerekmiyor. Arka ve ön kameralar gayet güzel. Hatta ön kamera daha güzel yazılımsal aydınlatılıyor karanlık ortamda bile ön kamera arkadan çok daha başarılı. Ön kameranın portresi yine yazılımsal saçın uzunsa saçını maalesef yalan ediyor, toplaman lazım.

Arka kamera portresinde 2x optik zoom var. Keşke olmasaydı fotoğraf yaklaştırılınca inanılmaz bozuyor. Standart fotoğrafta zoom yaptığında sıfır bozma.

Telefon hoparlör sesi yüksek ama masaya koyup müzik dinlemezsin öyle güzel bir sesi yok, ses olsun diye ses işte

Aklına takılan birşey varsa sorabilirsin, benim şu an gelenler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xotac

Alınır. Alınır ama siyah alma beyaz al. Siyah cam aşırı parmak izi yapıyor ya kılıfla kullanacaksın ya da jelatin kaplatacaksın. Veya nano liquid.

Not: jelatini bulursan kaplatırsın ben bulamadım.

Direkt bu sorunu yazıyorum çünkü başka bir sorunu yok. 1 saat 40dk civarında şarj oluyor, 09:00-19:15 vardiyamda sabah şarjdan çıkardım. Tüm gün 4G açık ve telefon genelde elimde. Toplam 3 saat Tekken oynadım(hala da oynuyoruz durumlar aynı). Akşam %25-30 civarı şarj oluyor. Akşam pek kullanmadığım için de gece yatana kadar şarja takmıyorum yine.

Performansa gelirsek Miui 10 ile antutu puanı 287k. Miui 9da ise 270 civarı. Miui 10 güncellemesinden geri döndüm çünkü şarj performansı berbat. Hâlâ MIUI9 yüklü.

Bu telefonu aldıktan sonra camıydı falan biraz daha masraf yapacaksın. Çünkü tamamen bu telefon için üretilmiş koruyucu çok nadir var onlar da 100tl falan. Normal koruyucu alırsan kenarlardan boşluk kalıyor çünkü kenarlar bayaa oval. Normal koruyucu takabilirsin ama tam ekran modunda kullanırken kanser olabilirsin koruyucu parmağına takılıp duracak.

Parmakizi okuyucu çok hızlı ve çok hızlı olduğu için yine kanser sebebi. Yanlışlıkla dokunsan bile okuyor ister parmağını sağ değdir, ister tersten değdir ne biçim bi okuyucusu var anlayamadım.

Donanımsala geçersek performans konusunu zaten anlatmamız gerekmiyor. Arka ve ön kameralar gayet güzel. Hatta ön kamera daha güzel yazılımsal aydınlatılıyor karanlık ortamda bile ön kamera arkadan çok daha başarılı. Ön kameranın portresi yine yazılımsal saçın uzunsa saçını maalesef yalan ediyor, toplaman lazım.

Arka kamera portresinde 2x optik zoom var. Keşke olmasaydı fotoğraf yaklaştırılınca inanılmaz bozuyor. Standart fotoğrafta zoom yaptığında sıfır bozma.

Telefon hoparlör sesi yüksek ama masaya koyup müzik dinlemezsin öyle güzel bir sesi yok, ses olsun diye ses işte

Aklına takılan birşey varsa sorabilirsin, benim şu an gelenler bunlar.
    İlginiz için teşekkür ederim. Benim için en önemli şeylerden biri şarj idi aydınlattınız sağolun. Hocam LG G4'den gerçekten bıktım artık parçalayacağım. Öyle bir sorunlu telefon. Şuan telefonum yok desem yalan olmaz çünkü şarjdan çıkarınca telefon gidiyor. Bana mi8 yeni diye mi6 al dediler ama aralarında 500-600 fark var ve bu öyle büyük fark değil. Çünkü ben aldım mı 4-5 sene bozulmazsa kullanırım inşallah. Jelatin kılıf v.s mecbur alacağım o Allah'ın emri zaten.

İçinden çıkan kulaklık ve kulalıkla müzik performansı nasıl? Şuan Xiaomi'nin Hybird pro kulaklığını kullanıyorum çok iyi bir kulaklık onunla daha da artar zannedersem performansı. Birde ben bu telefonu en uygun nereden bulabilirim güvenilir ithalatçı garantili şekilde?

• TR-Ilker kullanıcısına yanıt
    İçinden kulaklık çıkmıyor tüm Xiaomi cihazlarda olduğu gibi. Adaptör ve silikon kılıf çıkıyor. Ben cepport üzerinden aldım KVK Garantili. Gittigidiyorda indirim varken almıştım 3400e ama şu an sanırım 3700-3800 arasında satılıyor. Cepportu öneririm ilgililer ve kvkya güveniyorum ama şu an güncel fiyatına bakmadım başka bir yerden de alabilirsin. Alırken kutusunda global version yazması önemli ve de Mi Verify sitesinden seri numarasını doğruladığında Global Version çıkmalı. Migrostan falan alırsan China Version satıyorlar ya da Rus vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz özellikleri haricinde birde alım şartları da önemli eğer cebinizde peşin para yoksa, peşinatsız senetle cep telefonu satan mağazaları tercih etmek zorunda kalacaksınız. Bu kez de, 2 bin liralık telefona 2.500 TL. ödeyebilirsiniz. Bence kampanyaları inceleyin derim.
  • Anladım hocam teşekkür ederim tekrardan. Zannedersem indirim falanda olmaz bu kurlar. Çünkü 3800 çoğu yerde.

Hocam nakit para bir şekilde ayarlayacağım ama taksitle çok daha iyi olur da öylede fiyat uçuyor. Öğrenciyim 500-600 bile önemli fazla vermek istemiyorum. Nakit almaya çalışacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.