Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android Pay diyorsan evet çalışması gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen yapmama rağmen her seferinde bu hatayı alıyorum. Temiz kurulum yapmak istediğimde herşeyi silip flaş bellekten kuruyorum 14.1 kuruluyor ama 15.1 i bir türlü kuramadım, nerede hatta yapıyorum?

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    Ekranda yazanlara bakarak söylüyorum, yüklü olan TWRP resmi TWRP mi?

Değilse şu linkten resmi TWRP indirip yükler misin?

https://eu.dl.twrp.me/capricorn/twrp-3.2.1-0-capricorn.img
  • Arkadaşlar, gcam ön kamera flaşlı çekimde ki gecikmeyi düzeltebilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soykanhalil -- 23 Ocak 2018; 2:26:58 >
  • alınmaz ya
  • TWRP orijinal ama eski sürüm idi, güncelleyince yükledim 15.1'i. TWRP'den olacağı hiç aklıma gelmemişti. Yardımın için teşekkürler👏

• happymtl H kullanıcısına yanıt
    Nasıl hocam, 15.1 kullanımı? yükledin galiba sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

Arkadaşlar, gcam ön kamera flaşlı çekimde ki gecikmeyi düzeltebilen var mı?

Ön kamera flaşını kapat. O gecikmenin sebebi ekrana beyaz görüntü koyup yüzünün aydınlanmasını sağlaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 23 Ocak 2018; 11:9:16 >

• Flaşı kapatınca gece çekim yapmanın esprisi de kalmıyor gecikme olsun da 5 saniye olması sıkıntı. şöyle bişey farkettim sağ tarafta af yi kitleyip ışığın seviyesini düşürüp tekrar yükselince seri çekiyor tabi pratik değil

• Arkadaşlar şarj konusunda ciddi sıkıntılarım var. Şöyle ki telefonu ilk aldığımda MIUI 8 romlarda genelde 4.5-5 saat ekran süresi alırdım. (%95 mobil veri ile kullanım ekran süresinin en az 1/3 ü oyun kalanı da sosyal medya, Whatsapp vs. olurdu) Fakat şuan kullandığım MIUI 9 romlarda yine benzer kullanımla 4 saati bile göremiyorum. Kaldı ki MIUI 9 larda işlemci çekirdeklerinin ikisi kapalı görünüyor ve işlemci hızı 2.15 ten 2.00 a düşürüldü. Denemek için hafta sonu Nougat tabanlı RR kurdum. Hafta sonu olduğu için evdeydim sürekli Wifi kullandım fakat onda da 4.5 saati geçemedim. Oynadığım oyun genel olarak Clash Royale oynuyorum. 3 dakikalık bir oyunda yaklaştık yüzde 2 şarj harcıyor oyun. Eskiden bu kadar harcamazdı.

Batarya mı ölüyor diye düşünmüyor değilim. Fakat batarya sağlığını iyi gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: iade

Arkadaşlar şarj konusunda ciddi sıkıntılarım var. Şöyle ki telefonu ilk aldığımda MIUI 8 romlarda genelde 4.5-5 saat ekran süresi alırdım. (%95 mobil veri ile kullanım ekran süresinin en az 1/3 ü oyun kalanı da sosyal medya, Whatsapp vs. olurdu) Fakat şuan kullandığım MIUI 9 romlarda yine benzer kullanımla 4 saati bile göremiyorum. Kaldı ki MIUI 9 larda işlemci çekirdeklerinin ikisi kapalı görünüyor ve işlemci hızı 2.15 ten 2.00 a düşürüldü. Denemek için hafta sonu Nougat tabanlı RR kurdum. Hafta sonu olduğu için evdeydim sürekli Wifi kullandım fakat onda da 4.5 saati geçemedim. Oynadığım oyun genel olarak Clash Royale oynuyorum. 3 dakikalık bir oyunda yaklaştık yüzde 2 şarj harcıyor oyun. Eskiden bu kadar harcamazdı.

Batarya mı ölüyor diye düşünmüyor değilim. Fakat batarya sağlığını iyi gösteriyor.

Aynen öyle hocam ben de anlamadım bu işi. Şu an betadayım. Daha 3 aylık cihaz batarya ölmüş olamaz. Bu akşam los 15'i bi deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: FuryMan

Ekranda yazanlara bakarak söylüyorum, yüklü olan TWRP resmi TWRP mi?

Değilse şu linkten resmi TWRP indirip yükler misin?
    https://eu.dl.twrp.me/capricorn/twrp-3.2.1-0-capricorn.img

LineageOS 14.1'den memnun kalmadığımı söylemiştim daha önce, dediğiniz gibi muhtemelen temiz bir kurulum olmadığı için öyle oldu. AOSP RR kullandım 1 hafta kadar, artık ona da güncelleme verilmediği için LOS 15.1'e geçtim şimdilik çok güzel. Ancak bir sıkıntım var, Miuipro'da hızlı şarj yapan kablo ve şarj cihazı, LOS 15.1'de hızlı şarjı bırakın normal olarak dolduramıyor bile, şarjda telefonu kullanırken şarj eksiliyor. Sorun ne olabilir acaba? Şarj adaptörü orjinal, kablo 2 metrelik speedu marka, hızlı şarj destekliyor. Sadece orjinal kablosu hızlı şarj ediyor, blitzpower ve speedu şarj etmiyor.

Edit: Ayrıca geri ve son uygulamalar tuşlarının yerini değiştirmeyi bulamadım, nerede acaba?

Edit2: Hızlı şarj edemediğim kablolar şuan çalışıyor problem yok, neden olduğunu bilmiyorum.

Edit3: Tekrar çalışmamaya başladı, kafasına göre takılıyor, uğraştıracak anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 23 Ocak 2018; 19:7:53 >

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    Telefonu yeniden başlatın tuşlara girin en altta olması gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

Telefonu yeniden başlatın tuşlara girin en altta olması gerek

Evet yeniden başlatınca additional buttons diye ayar geldi, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: happymtl

Aynen yapmama rağmen her seferinde bu hatayı alıyorum. Temiz kurulum yapmak istediğimde herşeyi silip flaş bellekten kuruyorum 14.1 kuruluyor ama 15.1 i bir türlü kuramadım, nerede hatta yapıyorum?

Şuan ben de LOS 15 yüklüyorum. Aynı hatayı bende de verdi. TWRP sürümüm telefonu aldığım ilk zamanlardan kalmaydı (yaklaşık 04.17) onu güncelleyince düzeldi şuan yükleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gendrya

quote:

Orijinalden alıntı: iade

Arkadaşlar şarj konusunda ciddi sıkıntılarım var. Şöyle ki telefonu ilk aldığımda MIUI 8 romlarda genelde 4.5-5 saat ekran süresi alırdım. (%95 mobil veri ile kullanım ekran süresinin en az 1/3 ü oyun kalanı da sosyal medya, Whatsapp vs. olurdu) Fakat şuan kullandığım MIUI 9 romlarda yine benzer kullanımla 4 saati bile göremiyorum. Kaldı ki MIUI 9 larda işlemci çekirdeklerinin ikisi kapalı görünüyor ve işlemci hızı 2.15 ten 2.00 a düşürüldü. Denemek için hafta sonu Nougat tabanlı RR kurdum. Hafta sonu olduğu için evdeydim sürekli Wifi kullandım fakat onda da 4.5 saati geçemedim. Oynadığım oyun genel olarak Clash Royale oynuyorum. 3 dakikalık bir oyunda yaklaştık yüzde 2 şarj harcıyor oyun. Eskiden bu kadar harcamazdı.

Aynen öyle hocam ben de anlamadım bu işi. Şu an betadayım. Daha 3 aylık cihaz batarya ölmüş olamaz. Bu akşam los 15'i bi deneyeceğim

Şuan yükledim LOS 15'i deneyimlerimi aktarırım yarın akşam.

• Mui forumlarında AOSP tabanlı rom kuranlar için en az 1 hafta batarya performansı beklemeyin deniliyordu. 1 hafta sonra değerlendirmeye başlayın denilmişti. benim de şuan aynı bataryam kötü RR rom ile. ama bakalım haftaya oturacak mı yoksa hala aynı kalacak mı . Neredeyse muiprodan kötü gidiyor şu haliyle.
  • Çok şükür becerdik şu twrp işini. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gendrya -- 24 Ocak 2018; 0:46:39 >
  • 15.1 kullanan arkadaşlar bir sorunum var, telefonu arabada mıknatıslı tutucuya taktığımda flip cover kılıf takmış gibi kilit ekranında kalıyor ve navigasyon için vs ekran açılmıyor. 14.1 de ayarlarda flip cover diye bir bölüm vardı kapatabiliyordum ama 15.1 de bulamadım, bilen gören varsa yardımcı olsun..

Edit: ayarlar-bağlı cihazlar altındaymış. Gözükmüyorsa cihazı yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi happymtl -- 24 Ocak 2018; 2:14:11 >
  • Arkadaşlar 5s 128 gb versiyonuna sahibim. Telefonum şarj olmuyor şuan kutusundan çıkan kablo ve adaptörü kullanıyorum kabloyu pc'ye takıp telefonu bağlamaya çalıştım onu da görmüyor. Şarj soketi mi bozulmuştur acaba yoksa kabloda mı problem var başka kablo da yok elimde type-c. Şarj soketi bozulan var mı hiç garantiye mi göndersem evo garantili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marcelosalas1 -- 24 Ocak 2018; 8:9:36 >
  • 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.